newsy


Turniej Piłka Nożna PDF

W czwartek, 22 marca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Futsalu. Do zmagań przystąpiło sześć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Każdy mecz trwał 2x6 minut. Nasza szkoła musiała uznać wyższość I LO z Ostrzeszowa (3:4) oraz ZSP nr 1 z Kępna (1:3). W meczu o piąte miejsce okazaliśmy się gorsi od I LO z Pleszewa (1:4). Na boisku zaprezentowali się Kamil Mulka, Sebastian Swojak, Stanisław Macioch Śmiałek, Dominik Wawrocki, Mikołaj Krzyżaniak, Mikołaj Staniek, Paweł Maryniak, Adrian Orwat i Wiktor Praczyk. Dziękujemy chłopakom za wolę walki i zaangażowanie w turnieju. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak.

 
Pierwszy dzień wiosny w "Trójce" PDF

My to się potrafimy bawić! Pokaz mody Pań Wiosen, wiosenne rozgrywki klasowe a na deser turniej "Nauczyciele vs. Uczniowie". Był śmiech, było szaleństwo, zdrowa rywalizacja i przede wszystkim - dobra zabawa!

Nie zapomnieliśmy także o solidarności z osobami chorującymi na zespół Downa - kolorowe skarpetki były dzisiaj obowiązkowym elementem stroju.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia, jak również wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy

Życzymy dużo słoneczka na wiosnę!

Zdjęcia FB

 
Stawiam na drób! PDF

17 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne skierowane do uczniów kształcących się w zawodzie kucharz.

Warsztaty „Stawiam na drób!” miały na celu przekonanie uczniów do chętnego wykorzystywania drobiu w kuchni i pracy zawodowej.

Młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli szansę wysłuchać ciekawego wykładu przeprowadzonego przez znanego szefa kuchni – Marcina Budynka oraz dietetyka pani Judyty Szymkowiak.

Następnie z pomocą doświadczonych mistrzów kulinarnych: Marcin Budynek, Andrzej Gołąbek, Marcin Stelmaszyk przeprowadzona została praktyczna część warsztatów.

W programie szkolenia znalazły się m.in. dania z kurczaka, kaczki czy perliczek.

Ponadto, uczniowie otrzymali mnóstwo przydatnych i cennych wskazówek, potrzebnych do tworzenia wyśmienitych potraw oraz ich oryginalnej dekoracji.

Zaangażowanie uczniów, które można było zaobserwować podczas szkolenia pozwala sądzić, że przed polskim sektorem restauracyjnym stoi świetlana przyszłość.

Zdjęcia FB

 
Światowy Dzień Konsumenta W ZSP 3 PDF

Termin obchodów wiąże się z rocznicą przemówienia Johna F. Kennedy'ego do amerykańskiego Kongresu. To właśnie wtedy Kennedy wypowiedział cztery podstawowe prawa konsumentów: prawo do bezpieczeństwa, rzetelnej informacji, do wyboru oraz prawo do bycia wysłuchanym.

Z tej okazji odbył się dzisiaj w naszej szkole Konkurs z Praw Konsumenta.

Młodzież rozwiązywała test wyboru.

Z kolei uczennice klasy 3E kształcące się w zawodzie Sprzedawca przygotowały scenkę z reklamacji towaru.

Złożenie reklamacji jest niezwykle istotne, każdy powinien wiedzieć jak to należy zrobić, by dochodzić swoich praw.

Konkurs miał na celu uaktywnienie młodzieży w podnoszeniu świadomości konsumenckiej, zaznajomienie z instytucjami ochrony praw konsumenta, a także rozwijanie zainteresowania problematyką wiedzy konsumenckiej. Wiedza na temat praw konsumenta jest niezwykle istotna w codziennym życiu. Każdy kiedyś spotka się z sytuacją, w której trzeba zawalczyć o swoje prawa. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie.

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie:

Julia Łukowiak
Bartłomiej Dąbrowski
Amelia Poprawa

 
Warsztaty sommelierskie dla uczniów kształcących się w zawodzie technik usług kelnerskich PDF

Dzięki współpracy z Bistro cafe&tapas uczniowie po raz kolejny mieli niepowtarzalną okazję odbyć́ profesjonalne warsztaty sommelierskie.

Carlos Manuel Contreras Hernandez przekonywał nas, że wino ma fascynującą historię i proces produkcji, każda butelka kryje bogactwo smaków i aromatów, które należy nauczyć́ się̨ rozróżniać́ i doceniać́.

Sommelierstwo to nie tylko zawód, lecz pasja i miłość́ do wina, którą̨ stara się̨ zarazić́ młodych kelnerów.

Bez wątpienia był to niezapomniany czas dla uczniów i moment spojrzenia na swój zawód z zupełnie innej perspektywy.

 
Drugą część projektu: Ukraina – to jest moja sprawa PDF

Klasa 1B zaprezentowała społeczności szkolnej drugą część projektu: Ukraina – to jest moja sprawa. Spotkanie przebiegło pod hasłem - POZNAJ MÓJ KRAJ.

Z pozoru 1B niczym nie wyróżnia się wśród społeczności szkolnej. Jednak to właśnie w tej klasie uczy się  aż 5 dziewcząt  pochodzenia ukraińskiego. Od początku dziewczyny chciały stanowić fajny, zgrany zespół klasowy. Kto mógł przypuszczać, że przyjdzie im łączyć się w tak przykrych okolicznościach…

Kiedy my czujemy się bezpiecznie, nie musimy uciekać, możemy spokojnie żyć, uczyć się i spotykać ze znajomymi, One wraz ze swoimi rodzinami, każdego dnia myślą o tych, którzy zostali tam… O swoich dziadkach , krewnych, przyjaciołach… Wojna jest największym okrucieństwem jakie może dotknąć człowieka. To czas pustki, dramatu… niezliczonych nieszczęść zwykłych ludzi… Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się tyle zła…  Chcemy, żeby nasze koleżanki wiedziały, że tu są bezpieczne i nie są same. Stąd nasz pomysł, aby Wam kochani, przybliżyć ten dotknięty wojną, sąsiadujący z nami kraj.

>Na początek Weronika Toporowska przedstawiła piękne, ukraińskie miasta, bogactwo ich zabytków i kultury.

Następnie krótką prelekcję na temat tego kraju, zgodził się wygłosić Pan Eugeniusz Janiczek, który jako historyk i geograf wzbogacił naszą wiedzę w tym zakresie.

Wspólnie z naszymi koleżankami przygotowałyśmy także krótki występ artystyczny. Zaprezentowałyśmy układ taneczny. Wszystkie dziewczyny tańczyły jak zawodowe tancerki, wzbudzając podziw i zaciekawienie.

Ukraina to nie tylko geografia i historia. To także wiele tradycji i zwyczajów, które w interesujący sposób przedstawiły Magdalena Szaflarska i Julia Staniek.

Następnie prowadzące spotkanie: Magdalena Szaflarska  i Kinga Kaczmarek, zaprosiły Nas na chwilę do szkoły… takiej, jaką pamiętają nasze koleżanki z Ukrainy. W zabawnych scenkach ukazane zostały dwie lekcje-chemii i języka ukraińskiego. Można było się nie tylko pośmiać, ale także przekonać się, że młodzież wszędzie jest taka sama –skora do żartów i zabawy.

Całość projektu podsumowała dyrektor szkoły, Pani Izabela Kossakowska. Podziękowała Ona całej klasie za bardzo duży wkład pracy. Pochwaliła także wszystkich uczniów naszej szkoły za zaangażowanie w różne szkolne przedsięwzięcia, związane z organizowaniem pomocy dla dotkniętego wojną narodu ukraińskiego.

Niech nasze serca pozostaną otwarte i wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka!

Zdjęcia FB

 
Zagraniczne staże PDF

Uczniowie "Trójki" doskonale radzą sobie na stażu zawodowym na wyspie Uznam w Niemczech.

Filip i Artur doskonalą swój kucharski kunszt pod okiem profesjonalnych szefów restauracji Brasserie Gynt's oraz Restaurant Andersen's.

Nasi kucharze nie tylko gotują, ale także korzystają z uroków nadmorskiej miejscowości, w której mieszkają.

Nasza szkoła, oprócz tego wspaniałego miejsca praktyk, oferuje także staże na promach Unityline na trasie Świnoujście- Szwecja a także w programach unijnych. Ostatnio Uczniowie ZSP 3 odwiedzili Portugalię a wkrótce polecą do Grecji

ZAPRASZAMY DO TRÓJĶI

Zdjęcia FB

 
Gorąca atmosfera PDF

9 marca w naszej szkole kolejny raz panowała gorąca atmosfera. Od rana bulgotało w garnkach i wrzało pod pokrywkami. Szkolne koło gastronomiczne pod opieką niezawodnych Pań Marioli Kaczmarek, Iwony Rau- Gałęskiej oraz Anny Podziomek przygotowywało potrawy kuchni ukraińskiej: barszcz ukraiński, kotlet po kijowsku oraz zraz z suszonymi grzybami. Przygotowano prawie 200 obiadów, które zostały sprzedane pracownikom szpitala, Urzędu Miasta i Gminy, krotoszyńskich przedszkoli czy MOPSu. Cały dochód z akcji- prawie 5 tys. zł zostanie przeznaczony na pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ciepłe serduszka, ofiarność i wielkie zaangażowanie w naszą akcję. Jesteście wielcy!!!

Zdjęcia FB

 
Społeczność ZSP 3 #SolidarnizUkrainą PDF

"Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie.

Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie"

Anthony Peake.

Nasza szkoła pełna jest wrażliwych serc. Cała społeczność szkoły włączyła się do zbiórki produktów na rzecz mieszkańców Ukrainy. Kochani zebrane w naszej szkole produkty trafiły już po raz drugi dzięki transportowi humanitarnemu z Pępowa bezpośrednio na granicę, a dalej busami do potrzebującej tam ludności oraz walczących na wojnie mężczyzn. Społeczność ZSP 3 #SolidarnizUkrainą. Dziękujemy Kochani za okazaną pomoc, macie wielkie SERCA.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 115

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Szczęśliwa rodzina to jeden z najważniejszych fundamentów rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rodzinne przygody, wspólnie spędzany czas, ważne wydarzenia, relacje, a także, pełen miłości […]
 • Uroczystość oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego
  Dnia 13 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w uroczystości oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego śp. Michała Koźlarka, która odbyła się w Łubowie. Oprawę uroczystości przygotowała Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Fałkowie.
 • Obchody Święta Patrona w Rydzynie
  Dnia 14 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie. Patron szkoły, sięgając swoimi korzeniami do Powstania Wielkopolskiego, podczas wojny polsko – bolszewickiej jako pierwszy polski oddział wkroczył do Kijowa na Ukrainie. Dywizjon 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława […]
 • Konkurs grantowy dla organów prowadzących poradnie psychologiczno-pedagogiczne – nabór wniosków
  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił nabór wniosków grantowych w ramach realizacji projektu pozakonkursowego „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Przeprowadzenie naboru w drugiej rundzie rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 2 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.
 • Pilotażowy program skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii
  Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają bezpłatnie profesjonalną pomoc psychologiczną. Wsparcie dzieci i młodzieży uzależnionych cyfrowo Program to odpowiedź na problem uzależnień cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Zjawisko nasiliło się w czasie pandemii COVID-19. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!