newsy


Szlachetnej paczka PDF

W okresie przedświątecznym, tj. od 25 listopada do 5 grudnia nauczyciele i pracownicy ZSP nr 3 w Krotoszynie włączyli się do przygotowania szlachetnej paczki, którą organizowała Galeria Krotoszyńska. Zebraliśmy żywność i środki czystości dla konkretnej rodziny z naszego środowiska.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za zaangażowanie i ich mądrą pomoc – taką, która daje innym szansę na zmianę!

 
Samoobrona na lekcjach wychowania fizycznego PDF

Uczenice z klasy 1e dwukrotnie brały udział w zajęciach z samoobrony dla kobiet!!! Nasze uczennice poznawały podstawowe reakcje i zachowania, które mogą się przydać w sytuacjach zagrażających zdrowiu a nawet życiu! Instruktor Zbigniew Brodziak, posiadacz czarnego pasa w karate w prosty i praktyczny sposób pokazywał metody obrony przed potencjalnym napastnikiem. Dziewczyny chętnie ćwiczyły i z uwagą słuchały prowadzącego zajęcia. Mamy nadzieję, że nigdy z nabytej wiedzy nasze uczennice nie będą musiały skorzystać! Panu Zbyszkowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie nam wiedzy!

zobacz zdjęcia

 
Na jarmarku… PDF

Dnia 11 grudnia 2019 roku klasa I a oraz II b wraz z wychowawczyniami: Panią A. Obst i L. Niedzielą-Skrzypczak udały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym etapem wyjazdu było Centrum Go Jump, gdzie młodzież w aktywny sposób spędziła czas. Następnie w doskonałych nastrojach udaliśmy się na wrocławski rynek na Jarmark Bożonarodzeniowy. Klimat świąt jest tam już wyraźnie odczuwalny. Po naładowaniu się pozytywną energią udaliśmy się do domów, by przekazać nastrój najbliższym.

zobacz zdjęcia

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF

10.12.2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusz Kościuszki w Kaliszu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2019/2020 najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Patrycja Kuś z klasy IV b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

zobacz zdjęcia

 
KIERUNKOWSKAZ - warsztaty edukacyjne dla szkół średnich PDF

W dniu 10.12.2019 r. studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przeprowadzili dla młodzieży Technikum nr 3 w Krotoszynie warsztaty edukacyjne pt: CV i rozmowa rekrutacyjna- jak się wyróżnić? Netykieta- jak budować dobre relacje w Internecie? oraz Wystąpienia publiczne - jak się nie dać tremie?

Studenci przybliżyli młodzieży jak wyróżnić się spośród innych kandydatów w procesie rekrutacji, jak poprawnie zachowywać się w przestrzeni internetowej a także jak panować nad mową ciała, aby trema była czynnikiem mobilizującym, a nie dezorganizującym wystąpienie publiczne.
Bardzo dziękujemy studentom za profesjonalizm i ciekawe warsztaty.

zobacz zdjęcia

 
III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski PDF

Dnia  7.12.2019 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej. W tym roku tematem konkursu były " Postacie dużego ekranu ". Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie kształcące w branży fryzjerskiej: BS I stopnia z Kobylina, ze Zdun, z Jutrosina oraz reprezentanci naszej szkoły. W konkursie brały udział również uczennice ze szkół podstawowych, dla których fryzjerstwo jest pasją. Swoje stoiska miały także firmy kosmetyczne: Mary Kay, Faberlic, Oriflame oraz sklep odzieżowy MonEw. Pokaz makijażu prezentowała Pani Paulina Młynarz z firmy Paulinee MakeUp Academy. Podczas konkursu trwała zacięta rywalizacja. W kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajęła Vanessa Gnap SP nr 3 w Krotoszynie, II miejsce Natalia Ruda SP nr 5 w Krotoszynie, III miejsce Julia Felka SP w Zdunach. W kategorii Szkoła Ponadpodstawowa I miejsce zajęła Weronika Waleńska ze Szkoły Branżowej I stopnia w Kobylinie, II miejsce Hubert Wiliński z ZSP nr 3 w Krotoszynie, III miejsce Klaudia Ignasiak również z ZSP nr 3 w Krotoszynie. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Konrady z ZSP nr 3 w Krotoszynie oraz Wiktoria Wierzyk z ZSP w Zdunach. Dziękujemy sponsorom nagród w konkursie: sklep fryzjerski GLAMLOOK, MaryKay, Feberlic, AVON, ORIFLAME, Galeria Krotoszyńska, KOK, Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział gratulujemy zwycięzcom. Patronat medialny nad konkursem objęły Gazeta Lokalna Krotoszyn oraz pkr24.pl Do zobaczenia za rok

zobacz zdjęcia

 
Mikołajki w ZSP3 PDF

Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek młodzież naszej szkoły bardzo pięknie i kolorowo ubrała się w stroje w kolorze czerwonym, czapki mikołajkowe i świąteczne swetry. Po szkole chodził także Mikołaj ze śnieżynkami i rozdawał słodycze "grzecznym" dzieciom.

zobacz zdjęcia

 
Mikołajkowy Turniej PDF

W czwartek, 5 grudnia reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie. Męska drużyna piłkarska w fazie grupowej zremisowała z ZSP ze Zdun (1:1) oraz okazała się lepsza od Szkoły Branżowej I Stopnia z Kobylina (2:0), Zespołu Szkół Specjalnych z Krotoszyna (8:1) oraz Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie (7:0).

Wspomniane wyniki pozwoliły ekipie zaprezentować się w półfinale zawodów, gdzie pokonaliśmy Hufiec Pracy z Ostrzeszowa (4:0). W finale ponownie spotkaliśmy się z ZSP ze Zdun wygrywając (4:1). Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego golkipera otrzymał Mateusz Domagała. Naszą szkołę reprezentowali  M. Domagała, Dominik Wawrocki, Artur Pauter, Wiktor Praczyk, Oskar Staszewski, Martin Kuźnicki, Mikołaj Turbański oraz Adrian Orwat,. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak.

 

 
Spotkanie z raperem Filipkiem PDF

Dnia 5 grudnia 2019 uczniowie ZSP3 w Krotoszynie uczestniczyli w spotkaniu z raperem Filipkiem, które miało miejsce w Krotoszyńskim Kinie "Przedwiośnie". Spotkanie zainicjowała Klasa Akademicka kierowaną przez panią Mariolę Koczorowską. Pierwszym elementem wydarzenia było przeprowadzenie przez uczniów biorących udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 wywiadu z Filipkiem, w ramach ich projektu pt. "Słuchać rapu i nie wyciągać z niego wniosków to jak żyć i nie odychać" - rap jako sposób na życie. Potem młodzież prowadząca spotkanie zaprosiła swojego gościa do zabawy w tzw." szybkie strzały". Następnie pytania do artysty mogli kierować zebrani uczniowie. Po występie muzyka i wybłaganym bisie utworu, młodzież mogła zrobić sobie zdjęcie ze swoim idolem bądź zdobyć autograf.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020 r.
  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa […]
 • Obchody rocznicowe ucieczki z obozu Stalag Luft III- Wielka Ucieczka
  W ramach obchodów rocznicy ucieczki z obozu Stalag Luft III w Żaganiu Konsulat Brytyjski w Poznaniu zaprasza na organizowane wspólnie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną spotkanie informacyjne p.t.: „Wielka Ucieczka”. Obóz Stalag Luft III w Żaganiu był w czasie II Wojny Światowej miejscem uwięzienia jeńców alianckich – głównie lotników, którzy od […]
 • Młodociani pracownicy – procedura
 • Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim
  Na rozpoczynające się ferie zimowe życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami oraz poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Udana rekreacja to przede wszystkim spokojnie spędzony czas. Dlatego ze szczególną prośbą zwracam się do […]
 • Konferencja Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020
  W dniu 21 stycznia odbyła się konferencja pn.„Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020 roku”, w której wzięli udział starostowie, prezydenci miast oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły ponadpodstawowe z województwa wielkopolskiego. Organizatorami konferencji byli Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W trakcie spotkania przedstawiono zagadnienia dotyczące podnoszenia jakości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!