newsy


Jarmark Świąteczny 2.12 -3.12.2017 r. PDF

Na stoisku naszej szkoły podczas Jarmarku Świątecznego na krotoszyńskim Rynku, można było skosztować: zupę rybną, krokiety z pieczarkami i żółtym serem, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, pieczone pierogi ze szpinakiem i fetą + sos czosnkowy, ponadto pyszne wypieki: piernik z powidłami w czekoladzie, piernik z masą pralinową w czekoladzie, pierniki lukrowane, miniszarlotki oraz napój rozgrzewający. Nasze wypieki: piernik z powidłami w czekoladzie oraz piernik z masą pralinową w czekoladzie, zgłoszono również do konkursu na najlepszy piernik. Jury konkursowe przyznało naszej szkole wyróżnienie w konkursie.

Oprawę gastronomiczną przygotowała młodzież kształcącą się na kierunku: kucharz oraz kelner pod opieką pani Marioli Kaczmarek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przygotowały i obsługiwały stoisko podczas jarmarku.

zobacz zdjęcia

 
Stypendia Premiera wręczone! PDF

W dniu 30 listopada 2017 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na tą uroczystość dostała zaproszenie stypendystka z naszej szkoły – Patrycja Kuś z klasy IIB, która osobiście odebrała nagrodę wraz z gratulacjami i życzeniami od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, p. Elżbiety Leszczyńskiej. Ten dzień dla Patrycji na pewno pozostanie niezapomniany. Gratulacje!

zobacz zdjęcia

 
Odwiedziny PDF

W środę, 29 listopada klasa Ic miała okazję odwiedzić LAB.krotoszyn. Tam pod okiem doświadczonych trenerów – Dawida Kujawskiego i Agnieszki Lepczyńskiej, nasza młodzież poznała tajniki popularnego w całym świecie CrossFitu. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wykonali dwa szybkie treningi, które miały pokazać zalety tego sportu. Opiekę nad grupą sprawowali Piotr Wiedemann i Grzegorz Nowak.

zobacz zdjęcia

 
Zajęcia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych PDF
Od października 2017 r. w naszej szkole, odbywają się zajęcia na KKZ w kwalifikacji A.19 - wykonywanie zabiegów fryzjerskich. Oprócz zajęć teoretycznych słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne ze strzyżenia, ondulowania, formowanie fryzur oraz zabiegów pielęgnacyjnych, które będą niezbędne po skończeniu kursu, do wykonywania zawodu: fryzjer.

zobacz zdjęcia

 
spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersem PDF

28 listopada br. grupa uczniów z kl. 2a wraz z opiekunami, panią Katarzyną Kruk-Mitulą i Ewą Kmieć udała się do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersem, autorem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Pisarz tłumaczył jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

 
Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych PDF

Uczniowie klas drugich i trzecich w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej, wzięli udział już po raz trzeci w programie edukacyjnym  "Lekcje z ZUS".

Projekt pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, ma na celu przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych tematyki ubezpieczeń społecznych w prosty  i ciekawy sposób. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszyscy uczestnicy projektu mogli sprawdzić swoją wiedzę w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych,  która odbyła się 27 listopada 2017r.  Laureatkami etapu szkolnego zostały:  Wiktoria Kaczmarek, Dominika Kowalczyk, Iwona Kiszka. Niniejsze uczennice będą reprezentować  Naszą Szkołę podczas II etapu Olimpiady.

Życzymy sukcesów.

M. Kremer

 
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego PDF

W dniach 22 - 24 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Brało w nich udział 282 uczniów. Na stanowisko przewodniczącego SU kandydowało 12 osób, a do rady SU - 18. Kandydaci mogli zaprezentować swoje zainteresowania, zdolności oraz pomysły do pracy na rzecz szkoły na plakatach wyborczych. Mieliście możliwość zapoznania się z nimi na korytarzu na I piętrze szkoły.

W wyniku przeprowadzonych wyborów skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodnicząca SU:  Weronika Ratajczyk, kl. 3b

Z-ca przewodniczącego: Michał Michalak, kl. 3a

Więcej…
 
Konkurs czytelniczy PDF

24 listopada b.r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy na recenzję książki ”Lubimy czytać”. I miejsce zdobył Tobiasz Krzyżaniak  z kl.2b, II miejsce Iwona Kiszka z kl.3a, III miejsce Tymoteusz Krystek z kl.2a. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

Organizatorami konkursu były panie: Janina Jarzembska i Ewa Kmieć

zobacz zdjęcia

 
Konkurs Morski PDF

W piątek, 24 listopada odbył się Konkurs Morski, który składał się ze strzelania z karabinku pneumatycznego, rzutu linką ratowniczą oraz testu wiedzy morskiej i stopni marynarki wojennej. Nasza szkoła w składzie Natalia Stasik, Marek Furman oraz Szymon Gasik okazała się najlepsza! Natalia wraz z Markiem zwyciężyli też w rywalizacji par. Z kolei indywidualnie Marek był pierwszy, Natalia druga, a Szymon trzeci.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 58

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • "Izraelczycy łatwo przebaczają wszystko, z wyjątkiem jednej rzeczy"
    Mógł odpowiedzieć na to pytanie zupełnie inaczej - przyznaje w rozmowie z reporterem TVN24 w "Faktach po Faktach" Ronen Bergman, dziennikarz, który w Monachium zapytał premiera Mateusza Morawieckiego o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Odpowiedź szefa polskiego rządu wywołała lawinę komentarzy, nie tylko w Izraelu.
  • Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale
    "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Jury Prize podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Złotego Niedźwiedzia otrzymała Adina Pintile z Rumunii za "Touch me not". Grand Jury Prize jest drugą co do ważności nagrodą festiwalu.
  • Olimpijczyk z trenerem zatrzymani za kradzież auta
    Kanadyjski narciarz David Duncan, ósmy zawodnik igrzysk w Pjongczangu w skicrossie, jego żona oraz trener William Ryan Raine zostali tymczasowo aresztowani przez południowokoreańską policję z związku z podejrzeniem o kradzież auta.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!