newsy


Konkursy PDF

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się kolejne konkursy:

Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach oraz Konkurs na list otwarty do koleżanek i kolegów „# Nie łam się, jeszcze będzie normalnie”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rywalizacji. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, liczy się każda aktywność, każda próba udowodnienia, że można normalnie uczyć się i pracować.

Wszystkie nadesłane prace prezentowały wysoki poziom i pokazały Wasze ogromne zaangażowanie , co było niezwykle przejmujące i budujące. Dlatego też Jury miało trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach

TECHNIKUM

 • I MIEJSCE MUSIAŁ ZUZANNA KLASA II AP
 • II MIEJSCE BUSZKIEWICZ SANDRA KLASA I A
 • III MIEJSCE KANDZIERSKI MIKOŁAJ KLASA III B

 

BSI i ZSZ

 • I MIEJSCE KULKA AMELIA KLASA II CBP
 • II MIEJSCE MOGIŁKA WERONIKA KLASA II E
 • III MIEJSCE KONRADY ZUZANNA KLASA III E

 

Szkolny Konkurs „ # Nie łam się, jeszcze będzie normalnie”

TECHNIKUM

 • I MIEJSCE MUSIAŁ ZUZANNA KLASA II AP
 • II MIEJSCE BUSZKIEWICZ SAMANTA KLASA I A
 • III MIEJSCE EX-EQUO BUSZKIEWICZ SANDRA KLASA I A, KANDZIERSKI MIKOŁAJ KLASA III B

Pragniemy także podkreślić, że wszystkie prace nadesłane do konkursu „# Nie łam się, jeszcze będzie normalnie” były wyjątkowe i wzruszające ... jesteśmy z Was naprawdę dumni:) W Waszych listach otwartych dominowało silne przekonanie, że jeszcze wrócą czasy normalnej szkolnej nauki, spotkań z rówieśnikami, swobody korzystania z uroków szeroko rozumianej wolności. Widać, jak wszystkim Nam tego bardzo brakuje …

Postanowiliśmy- za zgodą autorów - opublikować najciekawsze fragmenty prac. Czytając je na pewno wielu z Was odnajdzie swoje odczucia i przemyślenia. Niech staną się one także wsparciem i promykiem nadziei dla tych, których pandemia doświadczyła szczególnie ciężko- „# Nie łam się, jeszcze będzie normalnie”

„Dotknął nas ciężki czas kiedy nie możemy szaleć razem z przyjaciółmi (…) Zamiast tego siedzimy w domu ,zamknięci w czterech ścianach, czekając na lepsze jutro. (…)”

„Dlatego zaczęliśmy marzyć i planować(…) Wiele rzeczy nas ominie przez pandemię, ale znajdzie się czas, by to wszystko nadrobić(…)Nie będzie to już ta sama normalność tylko nowa, którą sami stworzymy- czego Wam i sobie życzę.”

„Pandemia odciska piętno na całym społeczeństwie- to, co do tej pory było dostępne, teraz jest poza zasięgiem. To, co było na wyciągnięcie ręki, teraz jest nieosiągalne. Doświadczyliśmy wielu strat…”

„Uczymy się organizować czas samodzielnie, więcej czytamy, dla wielu z nas jest to czas przemyślenia. To jest moment, w którym wracamy swoich pasji”

„Nasza normalność wróci. Wielu z Nas zagubiło się w tej rzeczywistości, ale wspólnie, razem z pomocą przyjaciół, mając silne oparcie przetrwamy i z większą siłą, chęcią i dobrym sercem wrócimy do „nowego świata”, który stoi dla Nas otworem…”

„Czas pandemii, który nauczył, nauczy Nas pokory i szacunku do drugiego człowieka skończy się i wrócimy do szkół, spotkań, kontaktów. Myślę, że dzięki tej nauce lepiej będziemy się rozumieć, a nasze przyjaźnie będą owocniejsze. Dlatego jeszcze troszkę, jeszcze chwilkę i wakacje spędzimy razem.”

„Na początku cieszyłam się, że nie pójdziemy do szkoły. Potem odczułam, co to tak naprawdę znaczy. Teraz stwierdzam, że szkoła była dla mnie miejscem, gdzie czułam się swobodnie, gdzie zapominałam o innych problemach.”

„Wiem, że niektóre rzeczy się zmienią. Nie będziemy tak bardzo ufni i będziemy odczuwać skutki tej izolacji. Jednak wierzę, że sobie z tym poradzimy, pomimo tej stresującej sytuacji. Wszyscy musimy w to uwierzyć, inaczej nie damy rady.”

„Pamiętajcie, że nie jesteście osamotnieni w tym okresie. Nie bójcie się, gdyż nie wszystko co złe trwa wiecznie. Rówieśnicy! Bądźmy silni! Jest to dla nas bardzo trudna próba wytrzymałości. „

„Nikt z nas nie wiedział, że koronawirus dotknie nas aż tak bardzo. Zdecydowana większość uczniów wręcz cieszyła się z tego, że na dwa tygodnie będzie mogła odpocząć od nauki, szkoły, nielubianych nauczycieli. Mijały kolejne dni i tygodnie, a coraz więcej ludzi zaczęło się bać o zdrowie swoje i swoich najbliższych”

„Kluczem do sukcesu, by przeżyć pandemię jak najlepiej, jest zagospodarować swój czas w taki sposób, by sprawiał nam przyjemność. Jak najwięcej czerpać z tego co dostaliśmy.”

„Wiele osób zniechęciło się do aktywności szkolnej, lecz wtedy przyszły nam z pomocą portale, na których możemy połączyć się całą klasą wraz z nauczycielami. Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż opracowywanie materiałów samemu. Trzeba również pamiętać o tym, że nauczycielom też nie jest łatwo. Przez wiele lat edukowali swoich uczniów i mieli z nimi wspaniały kontakt, a teraz zostało to ograniczone.”

„Nasze społeczeństwo dostało ogromną naukę, jak radzić sobie właśnie z takimi sytuacjami. Dzięki temu wszyscy ludzie powrócą do normalności z większą siłą i będą potrafili znaleźć rozwiązania na różnorakie problemy. „

„Najważniejsze dla nas wszystkich, aby nie łamać się, ponieważ jeszcze nastaną normalne czasy, gdy koronawirus nie będzie zagrażał naszemu życiu i będziemy żyć dokładnie tak jak przed pandemią.”

 
Kolejne doposażenie pracowni zawodowych w Trójce.... PDF

Dobra wiadomość dla naszych obecnych i przyszłych uczniów. Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

08 kwietnia 2021 r. w ramach projektu szkoła wzbogaciła się o kolejny nowoczesny sprzęt komputerowy: 10 mobilnych stacji roboczych wraz z pakietem biurowym. Sprzęt doposaży pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie dla zawodów: technik mechatronik, technik elektryk, operator obrabiarek skrawających.

Projekt realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Politechniką Poznańską pod nadzorem Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+.

Zdjęcia FB

 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 3 PDF

Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku …

30-04-2021 r. kolejny rocznik absolwentów opuścił mury Technikum nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Szkołę ukończyły dwie klasy IV a oraz IV b, kształcące w zawodach: technik hotelarstwa, technik elektryk, technik mechanik.

Pomimo tego, że pandemia już po raz drugi uniemożliwiła organizację uroczystej akademii, to podczas pożegnania zorganizowanego w warunkach reżimu sanitarnego, wszystkim towarzyszył odświętny nastrój i jak to bywa przy pożegnaniach, ogromne wzruszenie.

Po przemówieniu pani dyrektor Izabeli Kossakowskiej oraz wychowawców klas pani Justyny Politowicz oraz pani Marzeny Kasprolewicz, nastąpiło wyczekiwane wręczenie upragnionych świadectw, listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów, którzy ukończyły szkołę z wyróżnieniem oraz nagród i dyplomów będących uhonorowaniem działalności na rzecz szkoły, za pracę w samorządzie uczniowskim, pracę na rzecz wolontariatu, konkursy zawodowe oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Były  krótkie wspomnienia i podziękowania. Teraz przed naszymi absolwentami kolejne wyzwania - matura i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Wszystkim życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Zdjęcia FB

 
Majowe święta PDF

Jedną z tradycji Trójki jest obchodzenie ważnych rocznic historycznych oraz świąt państwowych. Tegoroczna sytuacja, czas światowej pandemii nie sprzyja hucznej celebracji świąt, ale społeczność Szkoły pragnie choć symbolicznie zaznaczyć, że pamięta o tych świętach.

W szkole pojawiła się okolicznościowa gazetka, na dziedzińcu szkoły zostanie uroczyście wciągnięta flaga państwowa na maszt, a delegacja młodzieży złoży symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja –która znajduje się na skwerku u zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja i Mickiewicza.

W niniejszym szkicu chcielibyśmy też przedstawić krótki rys historycznych tych majowych świąt. Uczynimy to chronologicznie – czyli tak jak te święta się pojawiały.

Więcej…
 
Germanista Technikum 2021 PDF

Dnia 26 kwietnia 2021 roku wśród uczniów klas I, II, III i IV technikum został przeprowadzony konkurs „Germanista Technikum 2021”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego, rozwiązując test w aplikacji Kahoot.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie tytuł zwycięzcy zdobył uczeń klasy 4b, Dawid Lis. II miejsce zajęła Weronika Nowak z klasy 4a, natomiast III miejsce przypadło Sandrze Chmielarz z klasy 2b. Konkurs przygotowała pani Mariola Koczorowska. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Zdjęcia FB

 
Zbieraj nakrętki i pomóż Weronice i Paulinie PDF

Kochani Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy wiemy że możemy zawsze na Was liczyć. Zbierajcie nakrętki bo wspólnie pomagamy Weronice i Paulinie!!! Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji która wspomoże leczenie tych dwóch małych cudnych słodziaków. Pamiętajcie DOBRO WRACA.

 
Ligi przedmiotowe – geografia PDF

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki ligi przedmiotowej z geografii. Najlepiej z naszej szkoły zaprezentowały się Natalia Stróżyńska z klasy 4a, która w rundzie V zajęła III miejsce oraz Magdalena Kierzek z klasy 2 AP, która w rundzie VI zajęła również III miejsce.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

 
Aktywni uczniowie brali udział w konkursie pn. Polskie serce pękło. PDF

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940".

Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach:

• plastycznej - zadaniem było stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską;

• literackiej - zadaniem było przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”;

• tekst piosenki - zadaniem było przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Termin nadsyłania prac minął, dyplomy częściowo rozdane, prace wysłane, trzymamy kciuki za naszych uczniów. Uczestnicy na których czekają wyróżnienia i nagrody: Zuzanna Musiał, Julia Elias, Jakub Jamry, Zuzanna Ratajczyk, Dominika Jurdeczka.

BRAWO WY

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
Kolejny sukces!!! PDF

Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolska - Ligi Przedmiotowe w ZSP 3 Trwa III edycja Lig Przedmiotowych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. W związku z obecną sytuacją rundy rozgrywane są online. W III edycji nasi uczniowie biorą udział w rozgrywkach z języka polskiego, języka angielskiego, fizyki oraz geografii. 26.03.2021 r. odbyła się piąta rozgrywka Ligi Przedmiotowej z języka polskiego. Miło nam poinformować, że reprezentująca naszą Szkołę Julia Bondzior z kl. 2b, po bardzo zaciętej walce, zdobyła III miejsce. Dziękujemy Julii za wspaniałą grę oraz gratulujemy wiedzy i umiejętności opanowania stresu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!