newsy


3g we Wrocławiu PDF

W poniedziałek21 października, klasa 3g wraz ze swoim wychowawcą p. Marceliną Muszyńską oraz p. Anną Dulek wybrała się na wycieczkę do Wrocławia.

Celem wycieczki była integracja oraz czysta rozrywka, dlatego uczniowie zaczęli od rywalizacji na kręgielni „Skyboling” w najwyższym budynku Wrocławia Sky Tower. Zabawa była fantastyczna dlatego dla uspokojenia emocji klasa wybrała się do kina na seans „Boże Ciało” w kinie Helios. Wycieczka zakończyła się szybkimi zakupami i obiadem, po czym klasa bezpiecznie wróciła do domu. Kolejna bardzo udany wypad za nami!

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka zawodowa do firmy ZAE Sp. z o.o. PDF

Dnia 21.10.2019r uczniowie klas 2a, 3a i 4a kształcący się w zawodzie technik elektryk wraz z p. Adamem Matuszkiem oraz p. Tomaszem Łopaczykiem wybrali się na wycieczkę zawodową do mieszczącej się we Wrocławiu firmy ZAE Sp. z o.o., która od 20 lat zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń automatyki energetycznej.

>Oprowadzeniem uczniów podzielonych na dwie grupy zajął się dyrektor przedsiębiorstwa p. Piotr Hnida.

W trakcie zwiedzania opowiedział on o całym procesie prefabrykacji rozdzielnic niskiego napięcia.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, zadawali pytania, oglądali aparaty i urządzenia elektryczne a także próbowali uruchamiać napędy rozłączników i wyłączników energetycznych. Na koniec w dziale elektroniki zaprezentowano urządzenia automatyki przełączania zasilań, które należą do podstawowych układów wpływających na pewność zasilania odbiorców energii.

Pan Hnida zachęcał uczniów do wytężonej nauki i zapraszał na odbywanie praktyk zawodowych. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na zasłużony posiłek do pobliskiego CH Park Magnolia, po czym wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Światowy Dzień Żywności i Światowy Dzień Chleba PDF

17.10 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Żywności i Światowy Dzień Chleba. Jak co roku, uczniowie Koła Gastronomicznego pod okiem p. M. Kaczmarek i p.I. Rau-Gałęska przyłączyli się do tych obchodów, których celem jest pogłębianie świadomości dotyczącej globalnych problemów żywnościowych. Od rana na korytarzach Szkoły roznosił się zapach świeżych wyrobów piekarskich. Oprócz różnych gatunków chleba, które można było skosztować ze smalcem i kiszonym ogórkiem, młodzież przygotowała także inne smakowitości. Wśród przygotowanych wypieków znalazły się drożdżówki z serem, malinami i kruszonką, paluchy z twarogiem, czy słodkie bułeczki z serem. Dla bardziej wyszukanych smakoszy sztuki kulinarnej były również nietuzinkowe przekąski jak zapiekanki, hot-dogi, ziemniaczane rogaliki ze szpinakiem, rogaliki z szynką i serem camembert, czy też pyszne, pikantne bułeczki. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zdegustować wyżej wymienionych potraw.

zobacz zdjęcia

 
Warszaty PDF

W dniu 16 października uczennice klasy I techniku usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną uczestniczyły w warsztatach dotyczących pielęgnacji cery oraz podstaw makijażu. Szkolenie przeprowadziła konsultantka firmy MARY KAY.

zobacz zdjęcia

 
Dzień Edukacji Narodowej 2019 PDF

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

- Paulo Coelho

 

14 października 2019r. społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie składali swym nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom placówki życzenia pełne wdzięczności i sympatii. Nauczyciele w doskonałych humorach przyjmowali życzenia od Dyrekcji i Młodzieży. Tego Dnia swoje Święto mieli także uczniowie klas I, ponieważ poprzez Ślubowanie Pierwszoklasistów zostali w pełni przyjęci do Społeczności Szkolnej. Po części oficjalnej, przemówieniu Pani Dyrektor I. Kossakowskiej i życzeniach sukcesów młodzież zaprezentowała część artystyczną. Przedstawiono w humorystyczny sposób sylwetki naszych nauczycieli. Wszyscy doskonale się bawili. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci Pedagogów.

zobacz zdjęcia

 
ContiTech w ZSP nr 3 w Krotoszynie PDF

Wydaje się wszystkim, że 14 października jest dniem wolnym od pracy i zajęć. Nic bardziej mylnego. W tym dniu w naszej szkole odbyło się profesjonalne szkolenie techniczne firmy ContiTech dla uczniów i zainteresowanych gości. Trener techniczny, Pan Roman Boluk, przekazał słuchaczom wiele informacji na temat napędów pasowych oraz w jaki sposób w aucie wymienić rozrząd...
Szkolenie prowadzone było w sposób dynamiczny - prowadzący poza prezentacją demonstrował przykłady części np rolki, paski rożnego typu. Po tym technicznym spotkaniu nie pozostanie jedynie miłe wspomnienie, ale moc innych rzeczy np. plakaty instruktażowe, model układu. Dla uczestników jednak najważniejsze mogą być certyfikaty potwierdzające uzyskaną wiedzę... W warsztatach uczestniczyli uczniowie z zawodów mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, kierowca-mechanik oraz ich opiekunowie zajęć praktycznych m.in. z Firmy Kruk-Transport.

P.S. Jest to kolejne szkolenie (poprzednie odbyło się w styczniu 2019 i prowadził je Pan Maciej Hadryś z Mahle Aftermarket, relacja - https://www.facebook.com/Zetka3Krotoszyn/posts/955956544575036) i już planujemy następne. Ogłoszenie o terminie już wkrótce na naszym FB!!

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Świata Juniorów w sumo PDF

W dniach 10-13 października br. w Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w sumo. W zawodach tych startował uczeń naszej szkoły Kacper Mikołajczyk (klasa 1D), który zakwalifikował się na te mistrzostwa w kategorii wiekowej osiemnastolatków zajmując drugie miejsce (srebrny medal) indywidualnie oraz trzecie miejsce drużynowo.

Gratulujemy!

 
Polagra 2019 PDF

W poniedziałek, 30 września uczniowie klasy 1B kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich i 1 F w zawodzie kucharz wraz z opiekunami p. M. Kaczmarek i p. I Rau- Gałęska wybrali się na targi POLAGRA GASTRO i INVEST-HOTEL do Poznania. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Forum Rzeźnictwa, Wędliniarstwa i Kuchmistrzostwa.

Udział w Scenie Kulinarnej „Kuchnia Śląska. Przysmaki wieprzowe” był dla młodzieży dużą atrakcją gdyż na oczach publiczności przyrządzał typowe potrawy śląskie we współczesnej aranżacji mistrz kulinarny znany z programu telewizyjnego „RĄCZKA GOTUJE” Remigiusz Rączka.

Każdy mógł zdegustować przygotowany przez niego kotlet po sztygardzku czy torcik z krupniokiem.

Na targach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowymi technologiami ,nowoczesnym sprzętem i urządzeniami stosowanymi w gastronomii i hotelarstwie .Dużym zainteresowaniem cieszyły się także targi „Smaki Regionów'', gdzie też można było skosztować i kupić tradycyjne potrawy z wybranych regionów Polski.

Stałym, corocznym punktem targów był Konkurs Kulinarny WORLDSKILLS POLAND w którym to zmagali się i rywalizowali o najwyższe podium najlepsi kucharze całego świata.

Pełni dobrych humorów ,zadowoleni bogatsi w wiedzę wróciliśmy po całym dniu do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Europy kadetów PDF

Od 27 do 29 września odbywały się Mistrzostwa Europy kadetów w sumo na Węgrzech. Bardzo blisko brązowego medalu była uczennica naszej szkoły Oliwia Kuś. Niestety po przegranej walce uplasowała się ostatecznie na piątej pozycji w zawodach. Życzymy Oliwii powodzenia w kolejnych startach.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 87

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konferencja Dzieci wielojęzyczne i wielokulturowe w polskiej szkole – 20 listopada 2019, Poznań
  Szanowni Państwo Dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska zaprasza zainteresowanych dyrektorów i nauczycieli na V Wojewódzką Konferencję Dzieci wielojęzyczne i wielokulturowe  w polskiej szkole. Podczas konferencji poruszone zostaną tematy dotyczące nauki języka polskiego jako obcego, sytuacji dziecka cudzoziemskiego w szkole oraz przyjmowanie dzieci cudzoziemskich do szkół różnego typu. Konferencja […]
 • Konferencja „Strategie rozwiązywania sytuacji trudnych związanych z zaburzeniami zachowania uczniów” – 2 grudnia 2019, Poznań
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół podstawowych województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza dyrektorów szkół podstawowych oraz osoby zajmujące się problemami dzieci i młodzieży na konferencję pt. „Strategie rozwiązywania sytuacji trudnych związanych z zaburzeniami zachowania uczniów”. Osobami prowadzącymi będzie: specjalista z dziedziny psychiatrii dziecięcej pani  dr Marta Mozol-Jursza z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz pani Aleksandra Karasowska, psycholog, licencjonowany trener […]
 • Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej
  Dnia 12 listopada br. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych (Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę) oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej w Sali Czerwonej  Pałacu Działyńskich w Poznaniu (Stary Rynek). Odznaczenia Państwowe oraz Medale wręczyła Wicewojewoda Wielkopolski pani Aneta Niestrawska oraz Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji […]
 • Koncert Zaduszkowy „Pamiętamy…”
  Dnia 29 października 2019 r. Pani Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty uczestniczyła w  Koncercie Zaduszkowym „Pamiętamy…”, który był zwieńczeniem akcji edukacyjno-społecznej Zapal znicz pamięci. Podczas spotkania Pani Kurator wręczyła nauczycielom certyfikaty potwierdzające ich udział w formach doskonalenia organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Od lat organizowany koncert ma na celu nie tylko kultywowanie corocznej tradycji uroczystego […]
 • Miejsca etapów rejonowych
  Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego [docx] Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego [docx] Wojewódzki Konkurs Matematyczny [docx]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!