newsy


Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną rozwiązany PDF

Cieszymy się że jesteście aktywni i zawsze możemy na Was liczyć. Gratujemy!!!

I miejsce Sandra Buszkiewicz

II miejsce Jagoda Skrzęta

III Magdalena Nowacka

Wyróżnienia otrzymują: Aleksandra Tobuch oraz Karina Kaczmarek.

Na laureatów czekają dyplomy i upominki. Zapraszamy do biblioteki szkolnej we wtorek 30 marca na godzinę 10.00 po odbiór dyplomów i upominków.

 
Światowy Dzień Czytania Tolkiena PDF

Dziś, 25 marca, obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena, który ustanowiono z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). Swoje święto mają dzisiaj fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona.

Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzenia strony: https://view.genial.ly/5e7659a38a1d0d0d986ddd5a, prezentującej ciekawostki na temat twórczości tego znanego pisarza oraz zaproszenie do udziału w quizie.

 
Szkolny konkurs barmański PDF

Pragniemy poinformować, iż znane są wyniki ,,Szkolnego Konkursu Barmańskiego". Nieoczywiste zestawienie komponentów, presja czasu oraz emocje konkursowe sprawiły, że uczestnicy musieli wykazać się niebywałą kreatywnością, aby stworzyć koktajl własnej receptury, wyróżniający się doskonałym smakiem i niebywałym wyglądem.

Przed nimi była emocjonująca rywalizacja.

Swoimi umiejętnościami i postawą potwierdzili, że barman to nie tylko zawód, ale także pasja. Na sukces barmana składają się nie tylko jego umiejętności, ale również kreatywność, która pozwala wyczarować propozycje zachwycające smakiem, aromatem oraz cieszące oko niezwykłym wyglądem.

Wśród uczestników jury wyłoniło najlepszą trójkę:

 • I miejsce Mikołaj Kandzierski
 • II miejsce Kamil Poterek
 • III miejsce Mateusz Furmankiewicz

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

 
Święto poezji PDF

Święto poezji obchodzone corocznie 21 marca zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Celem obchodów jest także zachęcanie do czytania poezji oraz tworzenia własnych wierszy.

Biblioteka szkolna zachęca do odwiedzenia strony Internetowej audioteki polskiej poezji www.polska-poezja.pl i posłuchania wierszy polskich poetów czytanych przez najlepszych aktorów. Recytacja i tekst to forma, która najlepiej pozwala poznać i doświadczyć piękna poezji.

Zachęcamy do czytania wierszy nie tylko w Światowym Dniu Poezji!

 
Czerwone serce w ZSP3 PDF

W piątek 19 marca b.r. na naszym boisku szkolnym pojawiło się piękne czerwone serce wykonane dla nas przez firmę Jotkel. Jak się okazało jest to już 30. serce w naszym powiecie. Inicjatorką akcji była p. Iwona Rau Gałęska. W realizacji przedsięwzięcia pomagali p. Ewa Rożek oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy.

 
III Powiatowy Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej rozstrzygniety PDF

17.03.2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3  odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej. Gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z:

 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie,
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie,
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie: Panu Pawłowi Radojewskiemu  – Wicestaroście Krotoszyńskiemu, Panu Przemysławowi Wójcikowi – Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Pani Ewie Zielińskiej – Zastępcy Prezesa ds. Relacji Zewnętrznych i Sprzedaży PKN, Panu Zygmuntowi Niechodzie – Głównemu Specjaliście oraz Doradcy Prezesa PKN, Pani Barbarze Wiatrak Wiceprezes Banku Spółdzielczego, Pani Darii Szpurtacz – Dyrektora Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie.

Więcej…
 
Konkurs frazeologiczny PDF

10 marca nastąpiło wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów w konkursie frazeologicznym dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Amelia Kulka, kl. 2cbp

II miejsce: Anna Biegańska, kl. 3c

III miejsce: Joanna Durak, kl. 2f i Piotr Nowacki, kl. 1c

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

 
Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze trwa - uczniowie naszej szkoły aktywnie działają PDF

Drugie spotkanie warsztatowe już za nami!

Wczoraj budowaliśmy fundamenty pod tworzenie scenariuszy przyszłości. Pod skrzydłami Marty Sobol z Wielkopolski Klaster Lotniczy i przy silnym wsparciu (nie tylko z powietrza) firm i uczelni, uczestnicy zapoznawali się z obecną sytuacją branży lotniczej w subregionie.

Z przygotowanych materiałów wyłuskali najważniejsze i najbardziej zaskakujące z ich perspektywy informacje. Wygenerowali również listę (niejednokrotnie dla nas zaskakujących) pytań do partnerów projektu. W ramach zadania opracują silne i słabe strony branży na dzień dzisiejszy, a w następnym tygodniu sięgną po narzędzia do podejścia lean.

Nad scenariuszami przyszłości dla branży lotniczej wraz ze studentami Akademia Kaliska pracują uczniowie:

✈  III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu

✈  Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu

✈  Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim

✈  Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

✈  Zespół Szkół Nr 2  im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej ( zs2 ostrzeszów )

✈  ZSP 3 Krotoszyn

✈  I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Partnerzy projektu: REHAU Polska, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Pratt & Whitney Poland, MB Aerospace Technologies (Poland) Sp.z o.o., Meyer Tool http://bit.ly/3q4qwJD, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-KALISZ" S.A., Zap-Mechanika i PTSP (Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością).

 
Scenariusz przyszłości i rozwoju przemysłu lotniczego PDF

Uczniowie naszej szkoły aktywnie działają w Projekcie Młodzieżowe Misje Gospodarze 2021 "Scenariusz przyszłości i rozwoju przemysłu lotniczego". Dziś mieliśmy krótką pogadankę na temat pracy zespołowej, ważnych terminów i elementów kluczowych w projekcie. Lubimy ciekawe projekty inicjatywy. Trzymajcie kciuki za Naszą Drużynę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!