newsy


Awans Drużyny Badmintona do Finału Wielkopolski PDF

30 listopada w Kaliszu odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Badmintonie Drużynowym. W rozgrywkach dziewcząt brało udział dziewięć zespołów w trzech grupach. Awans do finału Wielkopolski uzyskali zwycięzcy grup. Drużyna z naszej szkoły grała z LO Słupca oraz LO Pleszew przegrywając obydwa mecze. Naszą szkołę reprezentowały: Musiał Zuzanna, Lachowska Oliwia oraz Staszewska Nina z klasy 1a.

W rozgrywkach chłopców brało udział osiem zespołów w dwóch grupach. Awans do finału Wielkopolski uzyskały po dwa zespoły z każdej z grup. Nasza drużyna przegrała z ZS Konin 1:3 oraz wygrała z LO Pleszew 3:1 i z II LO Leszno 3:0 uzyskując awans. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Patalas, Oliwier Kuśnierz oraz Szymon Sowiński.

 
Andrzejki w naszej szkole PDF
Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyły się „Andrzejki”. Uczniowie przebrali się za postacie z wylosowanych bajek, brali także udział w różnych wróżbach. Mieli także możliwość skosztowania ciasteczek z wróżbą, przygotowanych przez Szkolne Koło Gastronomiczne.

zobacz zdjęcia

 
Wielobój obronny PDF

W czwartek, 28 listopada 2019 roku odbył się wielobój obronny z broni pneumatycznej, rzutu lotką i granatem. Świetnie zaprezentował się Łukasz Kot plasując się na drugim miejscu indywidualnie w zawodach. Gratulacje dla naszego ucznia!

 
Wycieczka zawodowa do Wrocławia (28.11.2019) PDF

Dnia 28 listopada 2019 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich i kucharz udali się wraz z panią Mariolą Kaczmarek i panią Mariolą Koczorowską do czterogwiazdkowego Hotelu HP Park Plaza we Wrocławiu. Celem wizyty w hotelu było zapoznanie grupy młodzieży z pracą na stanowisku housekeepingu, barmana, kelnera, kucharza, recepcjonisty, rozmowa z menadżerem lokalu,  zapoznanie z działalnością i organizacją współczesnego hotelu oraz firmy gastronomicznej a także poznanie zasad funkcjonowania recepcji, roomservice, bufetu śniadaniowego.

Wycieczkę zwieńczyło zwiedzanie starówki oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego wprowadzającego w przedsmak zbliżających się świąt a także degustacja tradycyjnych potraw regionalnych.

Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę oraz zmotywowani do dalszej nauki zawodu, zadowoleni wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Agent PDF

Dnia 28.11 w ramach projektu Erasmus plus, odbyła się gra terenowa Agent zorganizowana przez p. Dulek i p. Łączyńskiego. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i mieli za zadanie rozwiązać po angielsku 25 zagadek o Krotoszynie. Uczniowie wykazali się dużą współpracą oraz spostrzegawczością, świetnie się przy tym bawiąc. Zwycięską grupę poznamy we wtorek 3 grudnia. Dziękujemy uczniom za udział

zobacz zdjęcia

 
AIDS/HIV PDF

W dniu 1 grudnia od wielu lat obchodzimy Światowy dzień walki z AIDS/HIV.

więcej tutaj (pdf)

 
Regionalne Mistrzostwa OHP PDF

We wtorek, 26 listopada odbyły się Regionalne Mistrzostwa OHP w Strzelaniu z broni pneumatycznej i rzucie lotką. Nasza drużyna w składzie Wiesław Berger, Łukasz Kot i Natalia Bielska okazała się najlepsza!

Dodatkowo indywidualnie najlepszy okazał się nasz uczeń Ł. Kot. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

 
Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK PDF

Dnia 26 listopada 2019r. odbył się etap powiatowy XXVIII Olimpiady Zdrowego Stylu ŻYCIA PCK. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Pawlicka z klasy 2b, która zajęła 5 miejsce. Gratulujemy !!!

 
Kucharze i kelnerzy poszerzają swoje kompetencje zawodowe PDF

W ramach zawartej umowy o współpracy dydaktycznej w zakresie wsparcia procesu kształcenia w Bistro cafe & tapas w Krotoszynie młodzież ZSP3 kształcąca się w zawodzie technik usług kelnerskich i kucharz ma możliwość poszerzać dodatkowo swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Do tej pory w takiej formie dokształcenia uczestniczyli Angelika, Kuba, Zuzia, Natalia i Kamil, przygotowując potrawy na bankiet pod okiem Szefa pana Carlosa Contrerasa oraz serwując dania gościom.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020 r.
  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa […]
 • Obchody rocznicowe ucieczki z obozu Stalag Luft III- Wielka Ucieczka
  W ramach obchodów rocznicy ucieczki z obozu Stalag Luft III w Żaganiu Konsulat Brytyjski w Poznaniu zaprasza na organizowane wspólnie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną spotkanie informacyjne p.t.: „Wielka Ucieczka”. Obóz Stalag Luft III w Żaganiu był w czasie II Wojny Światowej miejscem uwięzienia jeńców alianckich – głównie lotników, którzy od […]
 • Młodociani pracownicy – procedura
 • Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim
  Na rozpoczynające się ferie zimowe życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami oraz poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Udana rekreacja to przede wszystkim spokojnie spędzony czas. Dlatego ze szczególną prośbą zwracam się do […]
 • Konferencja Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020
  W dniu 21 stycznia odbyła się konferencja pn.„Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020 roku”, w której wzięli udział starostowie, prezydenci miast oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły ponadpodstawowe z województwa wielkopolskiego. Organizatorami konferencji byli Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W trakcie spotkania przedstawiono zagadnienia dotyczące podnoszenia jakości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!