newsy


Informacje o szczepieniach PDF

Instruktorów praktycznej nauki zawodu dla młodocianych pracowników – uczniów Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19  prosimy o zgłaszanie chęci zaszczepienia się do sekretariatu szkoły bądź na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   do dnia 09.02.2021r. do godziny 12.00.

 
Zajęcia specjalistyczne „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” PDF

W dniach 25-29 stycznia 2021 r.  grupa elektryków z klasy III a brała udział w zdalnych zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Politechnikę Poznańską.  Zajęcia specjalistyczne miały na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Czas Zawodowców Bis – Zawodowa Wielkopolska.

Zdjęcia FB

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF

Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2020/2021 najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, Beata Stelmach z klasy 4a oraz Klaudia Banaszek z klasy 2ap. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Dania inspirowane sercem” PDF

Kochani, Wasze prace przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy bardzo trudne zadanie, by wyłonić laureatów, ponieważ w przygotowanie każdej potrawy włożyliście ogrom pracy. Stworzyliście dania, które na sam widok rozgrzewają nasze serca. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić następujące osoby:

 • Zuzanna Ratajczyk
 • Marta Sosnowska
 • Martyna Kaczmarek
 • Adrianna Kędziora
 • Weronika Kasperczyk
 • Weronika Świtała
 • Zuzanna Konieczna
 • Angelika Nowaczyk
 • Martyna Leśniak

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie

 
Konkurs poznaj swoje prawa PDF

Na przełomie pierwszego semestru roku szkolnego 2020/2021 odbywała się ósma edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Na pierwszym etapie konkursu uczniowie mieli do rozwiązania trzy testy składające się każdorazowo z 20 pytań. Pierwszy z nich odbył się jeszcze w październiku w murach naszej placówki. Kolejne dwa w listopadzie zdalnie za pomocą portalu testportal.pl.

Najlepiej powiodło się Weronice Ratajczak z klasy IIA, która uzyskała łącznie 57 punktów. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się dziewczęta z klasy IA – Gabriela Niedobitek (53pkt.) oraz Martyna Wasielak (52pkt.).

 
Klasy Akademickie PDF

Szanowni Państwo!

Prezentujemy kolejny podprojekt edukacyjny II edycji projektu ,,Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020'' - Klasy Akademickie, którego opiekunem naukowym był Pan dr Mariusz Menz. Wyróżnione zostały:

- Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole,

- Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Film na FB

 
Zajęcia specjalistyczne „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” PDF

W dniach 14 - 18 grudnia 2020r. grupa techników mechaników z klasy III a w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” brała udział w zdalnych zajęciach specjalistycznych, w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Zajęcia specjalistyczne mają na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy. Uczniowie poznawali sposoby programowania robota, sterowników PLC, paneli operatorskich, układów elektropneumatycznych i wiele innych urządzeń. Projekt „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” jest uruchomiony w ramach WRPO 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską.

Zdjęcia FB

 
Potrzebujesz Pomocy? Skorzystaj z Dziecięcego Telefonu Zaufania i czatu internetowego dla młodych ludzi PDF

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania (800 12 12 12) oraz czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów na stronie https://brpd.gov.pl/sos-czat/ .

Dzięki tym dwóm kanałom możesz otrzymać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/

 
OTWIERAMY DRZWI DO KARIERY - NOWY PROJEKT REALIZOWANY W ZSP NR 3 PDF

Miło nam poinformować, że w naszej szkole rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu, którego celem jest wzrost jakości kształcenia zawodowego uczniów i uczennic Technikum w ZSP nr 3 w Krotoszynie, przez wdrożenie w okresie od 30.06.2020 r. do 30.09.2021 r.

 • programu staży i praktyk,
 • zajęć dodatkowych obejmujących kształtowanie i rozwijanie kompetencji zawodowych 60 uczniów,
 • doskonalenie kompetencji zawodowych 6 nauczycieli,
 • oraz doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne i narzędzia niezbędne do realizacji zajęć z uczniami na poziomie jakościowym odzwierciedlającym rzeczywiste warunki pracy.

Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Data rozpoczęcia projektu: 2020-06-30. Data zakończenia projektu: 2021-09-30

Oś priorytetowa 8: Edukacja

Działanie 8.3. Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy

Poddziałanie 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Całkowita wartość projektu: 425 550,00 zł

Kwota dofinansowania: 379 310,00 zł

Lider projektu: Firma Usługowo – Doradcza SETKA Justyna Górecka

Partner projektu: Powiat Krotoszyński / Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

W ramach projektu doposażone zostaną pracownie: fryzjersko - kosmetyczna, mechaniczna oraz elektryczna.

Przedstawiamy zdjęcia pracowni fryzjersko - kosmetycznej doposażonej w ramach projektu w łóżka kosmetyczne, stoliki do manicure, wanienki do parafiny, aparaty do mikrodermabrazji, frezarki do paznokci, galwan, myjkę fryzjerską, climazon, nawilżacz, suszarki, prostownice, lokówki i maszynki do strzyżenia.

Nowocześnie wyposażona pracownia daje nauczycielom nieograniczone możliwości w procesie nowoczesnego kształcenia, wdrażanie nowoczesnych technik pracy oraz nowych technologii.

Wkrótce zdjęcia kolejnych pracowni.

Zdjęcia FB


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 103

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • II Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych
  29 maja 2021 roku Polska Szkoła SEN zaprasza do udziału w II Zdalnej Olimpiadzie Szkół Polonijnych z całego świata. Z wszystkimi chętnymi osobami chcącymi się zmierzyć w 8 konkurencjach językowych i naukowych spotykamy się na platformie ZOOM. Do udziału w Olimpiadzie może zgłosić się każdy chętny uczestnik. Wystarczy, że zarejestrujecie się za pomocą formularza i kliknięcie w link do pokoju […]
 • Rządowy Program „Aktywna tablica” w 2021 r. – zmiana terminu składania wniosku
  Informujemy, że terminy składania wniosków o dofinansowanie z programu „Aktywna tablica” oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w innym terminie. Zmiany spowodowane są pracą nad nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz […]
 • Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego W załączeniu przekazujemy Państwu Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych.
 • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
  Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca. Zasady […]
 • Projekt „Ekonomia społeczna dla szkół”
  Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłosiło nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół”. Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie lub doradztwo zawodowe. W rekrutacji mogą również uczestniczyć nauczyciele wychowawcy i pedagodzy szkolni. Projekt ma na celu opracowanie i przetestowanie pakietu edukacyjnego w zakresie ekonomii społecznej dla nauczycieli oraz jego […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!