newsy


Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka... PDF

Zajęcia praktyczne uczennic z klasy 3 technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną: strzyżenie, modelowanie, trwała ondulacja oraz pasemka.

Zdjęcia FB

 
Młody e-lider. Udział w kolejnym projekcie finansowanym ze środków unijnych PDF

Warsztaty z kompetencji przedsiębiorczych na Uniwersytecie Szczecińskim. 11.10.2021 prawie 50 uczniów Technikum nr 3 im. Jana Pawła II wzięło udział w warsztatach z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenia postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy.

Wykłady i laboratoria prowadzone przez kadrę uniwersytecką pozwoliły rozwinąć kompetencje przedsiębiorcze, przygotować uczniów do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku pracy, odkryć motywację, pasję a także rozwinąć kompetencje społeczne i interpersonalne.

Uczniowie Technikum wcielili się w studentów Wydziału ekonomii, finansów i zarządzania a także otrzymali indeksy e-lider. Czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w ramach tego projektu tym razem w naszej szkole - ZSP 3 Krotoszyn #jednaszkola#wielemożliwości

Zdjęcia FB

 
Wizyta w hotelu ,,Zajazd pod Szyszkami" PDF

W dniu 11 października klasa III B kształcąca się w zawodzie technik usług kelnerskich wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych I. Rau-Gałęska uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Hotelu "Zajazd pod Szyszkami". Celem wycieczki było praktyczne zapoznanie uczniów z układem funkcjonalnym pomieszczeń, zadaniami recepcji właściwej, zakresem usług świadczonych przez hotel oraz organizacją obsługi gości. Swoją niezwykłą podróż po hotelu rozpoczęliśmy z kierownikiem p. Damianem Piechowiakiem od obejrzenia recepcji, następnie udaliśmy się do serca hotelu, czyli części pobytowo-mieszkalnej, gdzie mieliśmy okazję oglądać hotelowe pokoje oraz wyjątkowe apartamenty i przyjrzeć się pracy służby pięter, która miała sporo obowiązków na ten dzień. Był też czas na pytania uczniów. Na koniec naszego zwiedzania zostawiliśmy ,,wisienkę na torcie" hotelową restaurację, gdzie mogliśmy zjeść smaczny obiad. Wszystkim bardzo podobał się hotel oraz atmosfera jaka w nim panowała.

Zdjęcia FB

 
Biblioteka 2021/22 PDF

 

 
Świadectwa czeladnicze wręczone PDF

W piątek 8.10.2021 r. w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw czeladniczych.

W uroczystym wręczeniu świadectw i pasowaniu na czeladnika brali udział uczniowie, którzy na egzaminie uzyskali ocenę bardzo dobrą lub celującą. Pasowania dokonał zastępca prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej pan Marek Pauliński.

Świadectwa czeladnicze wręczali prezes Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej pan Karol Januszkiewicz oraz dyrektor Biura Cechu pani Daria Szpurtacz. Wśród najlepszych czeladników znaleźli się również absolwenci naszej szkoły: Gibasiewicz Artur, Broda Bartosz, Szaflarski Bartosz, Kryś Szymon, Staszewski Oskar, Tyczyńska Kaja, Nowacka Magdalena, Duda Nikola, Zielezińska Klaudia i Poczta Daria.

Wszystkim młodym fachowcom serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich planów zawodowych

Zdjęcia FB

 
Projekt „Lekcje z ZUS” PDF

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczą w projekcie ,,Lekcje z ZUS” . Jest to projekt ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W ramach programu lekcje z ZUS młodzież zgłębia wiedzę o ubezpieczeniach społecznych.

Na cyklu lekcji realizujących projekt, uczniowie dowiedzą się m.in. czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zdjęcia FB

 
Lekkoatletyka PDF

We wtorek, 5 października odbył się finał rejonu „Festiwal Sztafet” w Kaliszu. Nasza szkoła startowała w sztafecie 4x100m w kategorii dziewcząt i chłopców. Żeński team w składzie Laura Litwin, Milena Bartkowiak, Wiktoria Ficek oraz Zuzanna Kulińska uplasował się na szóstej pozycji. Natomiast panowie w składzie Gracjan Lachowski, Tobiasz Banaszek, Jakub Majcher i Klaudiusz Mogiłka zajęli siódmą lokatę. Dzięki tym zawodom nasza młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie Calisii Kalisz. Zmagania przebiegały w sportowej atmosferze. Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych w kolejnych zawodach. Opiekę nad grupą sprawował Pan Damian Otworowski.

 
Spotkanie integracyjne na grzybku klas 2C i 2D PDF

W słoneczny piątek, 1 października 2021 r. klasy 2C oraz 2D udały się wspólnie z wychowawcami Panem Piotrem Wiedemannem, Panem Robertem Szczotką oraz pedagogiem Panią Natalią Szymurą na grzybek integracyjny. Były gry i zabawy, wspólne rozmowy oraz pieczenie kiełbasek. Piękna pogoda sprzyjała integracji.

Zdjęcia FB

 
Lekkoatletyka PDF

We wtorek, 28 września odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w Zdunach. Nasza reprezentacja żeńska w składzie Klaudia Boroch, Amelia Dzieweczyńska, Julia Felk, Wioletta Konkolewska, Maria Leśniak, Julia Mielcarek, Weronika Sobańska i Martyna Szczotka uplasowała się na trzeciej pozycji. Z kolei team męski w składzie Wiktor Bejuk, Wojciech Jakubek, Gracjan Lachowski, Bartłomiej Marszałek, Jakub Marszałek, Paweł Stach i Kacper Wiatrak zajął czwartą lokatę. Opiekę nad grupą sprawował Paweł Zwierz

Natomiast  w czwartek, 30 września odbył się Festiwal Sztafet na dystansach 100 i 300 metrów w I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Nasza szkołę reprezentowali Tobiasz Banaszek, Wojciech Jakubek, Gracjan Lachowski, Jakub Marszałek, Miłosz Mikstacki, Klaudiusz Mogiłka, Tomasz Roszczak, Paweł Stach, Kacper Wiatrak, Laura Litwin, Milena Bartkowiak, Wiktoria Ficek, Zuzanna Musiał oraz Zuzanna Kulińska. W sztafecie na 100 metrów nasze drużyny uplasowały się na drugich pozycjach. Z kolei na 300 metrów chłopcy byli na czwartej pozycji. Opiekę nad grupą sprawowali Paweł Zwierz i Damian Otworowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 111

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja
  Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie. Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie […]
 • Wystawa „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”
  Dnia 11 stycznia 2022 r. Wicekurator Oświaty, Zbigniew Talaga wraz z Wicewojewodą Wielkopolski, Anetą Niestrawską dokonali otwarcia przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu wystawy „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”. Podczas zwiedzania można zapoznać się z twórczością tak wspaniałych artystów jak np.: Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański, Magdalena Abakanowicz. Celem wystawy jest popularyzacja […]
 • Wzmacniamy rolę kuratora oświaty – projekt ustawy przyjęty przez Sejm RP
  W czwartek, 13 stycznia br. Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy – Prawo oświatowe. Zgodnie z jej założeniami wzmocniona zostanie rola kuratorów oświaty. Zmienione będą także zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych na terenie szkół i placówek oświatowych. W ustawie pojawił się również zapis wzmacniający rolę rodzica w szkole, zgodnie z którym rodzice będą w pełni decydowali o […]
 • Spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą – 24 stycznia 2022, online
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą corocznie kieruje nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Prócz zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą w miejscach przebywania szeroką działalność kulturalno-oświatową. Upowszechniają wiedzę na temat polskiej kultury, sztuki, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz osiągnięć naukowych i gospodarczych. Więcej informacji Obecnie trwa rekrutacja nauczycieli na rok szkolny 2022/2023. […]
 • Rekrutacja nauczycieli do pracy za granicą – informacja ORPEG
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą prowadzi nabór nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2022/2023. W rekrutacji mogą uczestniczyć: poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, historii, przyrody, chemii, matematyki i fizyki. Będą oni kierowani do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Azji oraz Argentyny i Brazylii. Termin zakończenia rekrutacji mija 31 stycznia br. Rekrutacja […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!