newsy


Wycieczka do Zakopanego PDF

W dniach 25-28 października grupa uczniów z klasy Ia, II g, IId, IIIa i IVa, wraz z opiekunami: p. Justyną Politowicz, p. Karolem Olejniczakiem i p. Marzeną Kasprolewicz przebywała na wycieczce w Zakopanem. Już o trzeciej rano wyjechaliśmy sprzed szkoły, aby jeszcze w godzinach południowych móc wyruszyć na pierwsze wędrówki po Tatrzańskich szlakach. W pięknym schronisku „Zbójnik” w Murzasichle rozlokowaliśmy swoje bagaże, zmieniliśmy obuwie na bardziej profesjonalne i orzeźwieni lekkim, już jesiennym powiewem wiatru, około godz. 11 tej dziarskim krokiem zdobywaliśmy Wiktorówki.

Koniecznie chcieliśmy odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oddalone około 4 km od centrum. Sanktuarium zostało wzniesione w bezinteresownym darze przez ludzi dziękujących Matce Bożej za uratowanie życia Ojca Świętego13 maja 1981 roku. Dokładnie w dziewięć lat po zamachu na Jana Pawła II, tj. 13 maja 1990 roku, kardynał Franciszek Macharski wmurował tu kamień węgielny, który przywieziony został z grobu św. Piotra oraz z miejsca pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Kamienie te mają symbolizować szczególną więź między Sanktuarium, którego korzenie tkwią w Rzymie i w Fatimie. W fundamenty kościoła wmurowane zostało również zdjęcie Jana Pawła II oraz papieski różaniec. Papież Jan Paweł II bardzo pragnął odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Pragnienie to zrealizowało się 7 czerwca 1997 roku, przy okazji uroczystej konsekracji kościoła. Mógł też podziękować wtedy osobiście za modlitwy w jego intencji. Również i my poświęciliśmy chwilę na modlitwę, oddając się zadumie, chłonąc urok i magię tego wyjątkowego miejsca.

Więcej…
 
Zostań honorowym krwiodawcą!!! PDF

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli 18 lat zachęcam do honorowego oddawania krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie- ul. Mahle 4 (w budynku Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik).

Za każdorazowe oddanie krwi przysługuje pochwała 30 punktów - należy dostarczyć zaświadczenie z punktu krwiodawstwa do opiekuna SK PCK lub wychowawcy klasy. Wszystkim, którzy włączą się do akcji serdecznie dziękuję.

Oddawanienie krwi - Informacje wstępne: zanim udasz się do centrum krwiodawstwa musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Sprawdź czy możesz zostać dawcą, zapoznaj się z wytycznymi, które mówią, kto może a kto nie może oddawać krwi: www.krwiodawcy.org

Podjąłeś już decyzje, więc zaplanuj ten dzień:

 • sprawdź, w jakie dni i w jakich godzinach jest czynny punkt/stacja, w którym chcesz oddać krew,
 • wybierz dzień, przed którym będziesz mógł wypocząć – wyspać się,
 • koniecznie zjedz lekki posiłek przed oddaniem krwi (unikaj pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu),
 • pij dużo soków i wody,
 • unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku przed oddaniem krwi,
 • idź do punktu krwiodawstwa,
 • po oddaniu krwi zastosuj się do poleceń personelu (odpocznij kilkanaście minut w stacji, zjedz czekoladę, wypij sok),
 • skorzystaj z dnia wolnego, jaki przysługuje Ci w dniu oddania krwi,
 • unikaj nadmiernego obciążenia ręki, z której pobrano krew,
 • jedz regularnie posiłki; pamiętaj, aby dieta była bogatsza w węglowodany tego dnia, jedz czekoladę,
 • dużo odpoczywaj, oddanie krwi jest obciążeniem dla Twojego organizmu.

 

Opiekun SK PCK Piotr Wiedemann

 
Sprzedawcy w firmie Gabi Plast PPH Gabriela Kośmider PDF

W dniach 23 i 25 października 2017 uczennice naszej szkoły kształcące się w zawodzie sprzedawca wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Anetą Kotala wzięły udział w wycieczce zawodowej do firmy Gabi Plast PPH Gabriela Kośmider w Krotoszynie. Powstała ona w roku 1983 i obecnie jest jedną z największych firm w branży opakowaniowej w regionie. Młodzież miała okazję zobaczyć pawilon, produkcję oferowanych wyrobów, hale magazynowe oraz salę konferencyjną, na której zwykle odbywają się spotkania biznesowe oraz szkolenia pracowników.  Historię i działania firmy przybliżyła nam p. Katarzyna Jakubowska, która oprowadzając nas po poszczególnych działach udzieliła cennych i praktycznych informacji związanych z oznakowaniem opakowań, prowadzeniem magazynu oraz zasadami marketingu i sprzedaży.

Aneta Kotala

zobacz zdjęcia

 
Dni Patrona 2017 PDF

Jan Paweł II – Papież Młodych

20 października 2017  już po raz dwunasty obchodziliśmy  Święto Patrona Szkoły. Rozpoczęliśmy częścią oficjalną na boisku szkolnym. Delegacje klas, zgodnie z naszą tradycją, zapaliły znicze pod obeliskiem św. Jana Pawła II. Następnie zabrała głos p. dyrektor I. Kossakowska. Przypomniała sylwetkę naszego patrona, zwracając uwagę na Jego przesłania skierowane do młodzieży. Integralną częścią naszego święta jest zawsze ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły.

Następnie słowo do uczniów skierował ks. Leszek.Pogłębił on najważniejsze wartości, których bronił Jan Paweł II oraz zachęcił młodzież do wspólnej modlitwy. Niespodzianką tej części było odśpiewanie przez uczniów klasy IV a Barki- ulubionej pieśni Papieża. Później uczniowie z wychowawcami przeszli do klas na zajęcia wychowawcze. Ważna ich częścią był konkurs o Janie Pawle II. O godzinie 11.30 wszystkie klasy udały się do sali gimnastycznej, gdzie  p. dyrektor wręczyła drobne upominki i dyplomy zwycięzcom konkursu Gabrysi Siwek z kl.2g i Patrykowi Rapczewskiemu z kl.1g.

Ostatnim punktem naszej uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uzdolnionych uczniów naszej szkoły.

zobacz zdjęcia

 
XII PAPIESKI BIEG POKOJU PDF

W miniony czwartek odbyła się XII edycja Papieskiego Biegu Pokoju organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. W imprezie powiązanej z uroczystościami obchodów patrona placówki na dystansie ok. 2 kilometrów rywalizowało niespełna 250 miłośników biegania. Zawody odbywały się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i burmistrza Krotoszyna, którzy ufundowali puchary dla zwycięzców.

Do sportowych zmagań podobnie jak w minionych latach zaproszona została młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nie zabrakło także kategorii open, gdzie o miano najszybszego rywalizowali dorośli. Dla zgromadzonych przygotowana została trasa wiodąca przez ulice Łąkową, Karbowiaka oraz Bolewskiego z metą na ulicy Łąkowej. Bieg otworzyła dyrektor Izabela Kossakowska zwracając się do młodych ludzi o krzewienie tradycji zdrowego stylu życia i idei świętego Jana Pawła II. Głos również zabrał wicestarosta Paweł Radojewski życząc uczestnikom udanej rywalizacji sportowej.

Więcej…
 
Drużynowe Mistrzostwa PDF

W środę, 18 października w hali sportowej przy ulicy Młyńskiej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Tenisie Stołowym. Wśród dziewcząt - Karolina Krakowska, Marta Marcinkowska i Julia Talaga nie miały sobie równych. Z kolei Szymon Fajfer, Wiktor Malec i Dominik Talaga uplasowali się na drugiej pozycji. Najlepsze ekipy reprezentować będą powiat krotoszyński na etapie rejonowym siódmego listopada w Kaliszu. Opiekunem młodzieży na zawodach był Paweł Zwierz.

 
Konferencja „NOWOCZESNY ZAWODOWIEC” PDF

Dnia 18 października 2017r. grupa uczniów z klasy IIb i IIIa w zawodzie kelner wraz p. dyrektor I. Kossakowską i p. M. Kaczmarek wzięła udział w konferencji „NOWOCZESNY ZAWODOWIEC – dobre praktyki, to dobre nawyki”, zorganizowanej przez CWRKDiZ w Poznaniu, która odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Celem konferencji była promocja kształcenia zawodowego, doradztwa zawodowego oraz budowanie partnerskich relacji na linii Szkoła – Pracodawca. Konferencja składała się z trzech bloków tematycznych: doradztwo zawodowe we współczesnym systemie kształcenia, dobre praktyki w szkolnictwie zawodowym i promocja szkolnictwa zawodowego. Prezentacje prowadzili zaproszeni przedstawiciele reprezentujący świat edukacji i biznesu. Udział w konferencji pozwolił młodzieży dowiedzieć się na temat aktywizacji zawodowej osób młodych, współpracy z lokalnymi rzemiosłami, przedsiębiorcami i szkołami w ramach praktyk i staży, a także podnoszenia kwalifikacji.

 
Koncert „Głosy dla hospicjum” 15.10.2017 r. PDF

Koncert uświetnił obchody XVII Dnia Papieskiego w Polsce oraz Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Podczas koncertu zbierane były środki finansowe na zakup materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych do Zakładu Opieki Paliatywnej SP ZOZ w Krotoszynie. Koncert łączył naukę św. Jana Pawła II z przesłaniem tego Dnia poprzez hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. 

Więcej…
 
Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne PDF

13 października 2017 r. uczniowie ZSP nr 3 w Krotoszynie pod opieką p. Janiny Jarzembskiej i p. Anety Kotala udali się do Cechu Rzemiosł Różnych, aby wspólnie z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw wziąć udział w spotkaniu informacyjno – szkoleniowym pt. „Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne”, zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wlkp. Spotkanie obejmowało między innymi zagadnienia związane z prawem pracy: umowy o pracę, umowy cywilnoprawne, ewidencjonowanie czasu pracy i urlopu pracowników,  a także aktualne zmiany w przepisach.

Za możliwość udziału naszych uczniów w spotkaniu serdecznie dziękujemy Powiatowemu Urzędowi Pracy w Krotoszynie.

Aneta Kotala

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 58

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • "Izraelczycy łatwo przebaczają wszystko, z wyjątkiem jednej rzeczy"
  Mógł odpowiedzieć na to pytanie zupełnie inaczej - przyznaje w rozmowie z reporterem TVN24 w "Faktach po Faktach" Ronen Bergman, dziennikarz, który w Monachium zapytał premiera Mateusza Morawieckiego o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Odpowiedź szefa polskiego rządu wywołała lawinę komentarzy, nie tylko w Izraelu.
 • Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale
  "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Jury Prize podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Złotego Niedźwiedzia otrzymała Adina Pintile z Rumunii za "Touch me not". Grand Jury Prize jest drugą co do ważności nagrodą festiwalu.
 • Olimpijczyk z trenerem zatrzymani za kradzież auta
  Kanadyjski narciarz David Duncan, ósmy zawodnik igrzysk w Pjongczangu w skicrossie, jego żona oraz trener William Ryan Raine zostali tymczasowo aresztowani przez południowokoreańską policję z związku z podejrzeniem o kradzież auta.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!