newsy


Wykaz podręczników na rok 2020/21 PDF

Wykaz podręczników na rok 2020/21 (pdf)

Technikum, BS

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 PDF

Pożegnanie Absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie

Wielkim świętem w życiu szkoły jest zawsze początek i zakończenie roku szkolnego. Początek to czas, kiedy z nowym zapasem sił, z wiarą w swoje umiejętności, z wiarą w sukces rozpoczynamy nowy etap. Zakończenie to czas, kiedy cieszymy się z owoców swojej pracy, z tego, czego dokonaliśmy, co osiągnęliśmy.

Wierzę, że w swojej drodze do dorosłości potraficie we właściwy sposób wykorzystać doświadczenia minionego trudnego roku szkolnego, że wzbogaciliście swoją wiedzę o życiu, o nauki płynące zarówno z tego, co przyniosło wam sukces, jak i z tego, co prowadziło do porażek.

Gratuluję tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce.

Był to szczególny rok, wymagający odnalezienia się w nowej sytuacji, sprawnej organizacji oraz otwartości na zmiany. Wyrażam szacunek i podziw dla Waszej pracy.

Dziękuję wszystkim którzy godnie reprezentowali naszą szkołę biorąc udział w różnych konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.

Dziękuję nauczycielom za ich trud, cierpliwość, wyrozumiałość, za ich profesjonalizm.

 

Drodzy Absolwenci rocznik 2017 - 2020

Nadeszło zakończenie Waszych zmagań edukacyjnych w Branżowej Szkole I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Za Wami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji i pracy dodały Wam odwagi, wiary w siebie oraz pomogły Wam jak najlepiej zdać egzaminy zawodowe oraz dotrzeć do wyznaczonego celu.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych, bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.

Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców zawsze aktywnie wspomagającej działania nauczycieli.

Drodzy absolwenci, wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały w Waszym dorosłym życiu. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu.

Żegnając Was, drodzy uczniowie, wyruszających w trudne, dorosłe życie, w imieniu Rady Pedagogicznej, w imieniu wszystkich pracowników Szkoły i swoim własnym życzę wam wszystkim w miarę prostych życiowych dróg, wielu planów i marzeń, dobrych pomysłów na ich realizację oraz wielu przyjaciół pomagających w ich spełnianiu.

Na koniec życzę Wam wszystkim drodzy uczniowie i drodzy nauczyciele wspaniałych wakacji, udanego, bezpiecznego odpoczynku tak, abyśmy pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki spotkali się we wrześniu.

Zdjęcia tutaj (FB)

Dyrektor Szkoły

Izabela Kossakowska

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 PDF

Wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom III klas branżowej szkoły nastąpi na sali gimnastycznej 26.06.2020r. Uczniowie klas przychodzą na wyznaczoną godzinę, ustawiają się przy wejściu na salę gimnastyczną na dziedzińcu szkoły w odległościach 1,5 m od siebie.  Wyposażeni są w maseczki i rękawiczki ochronne. Uczniowie będą wchodzić po świadectwa pojedynczo, wyczytywani z listy.  Po odbiór świadectwa przychodzą tylko osoby zdrowe!!!

 

 • III c  godz. 8.30
 • III d godz. 9.00
 • III e  godz. 9.30
 • III f  godz. 10.00
 • III g godz. 10.30

 

 

POZOSTAŁE KLASY

Wręczenie świadectw promocyjnych przez wychowawców klas odbędzie się według podanego poniżej planu. Uczniowie klas przychodzą na wyznaczoną godzinę, ustawiają się przy wejściu na salę gimnastyczną na dziedzińcu szkoły w odległościach 1,5 m od siebie.  Wyposażeni są w maseczki i rękawiczki ochronne. Uczniowie będą wchodzić po świadectwa pojedynczo, wyczytywani z listy.

 

26.06.2020 wręczenie świadectw

 • II a  godz. 11.00
 • I ap godz. 11.30
 • II b godz. 12.00
 • I c godz. 12.30
 • I d godz. 13.00
 • I e godz. 13.30
 • I f godz. 14.00
 • I b godz. 14.30
 • I a godz. 15.00

 

29.06.2020 wręczenie świadectw

 • II c godz. 8.30
 • II d godz. 9.00
 • II e godz. 9.30
 • II f godz. 10.00
 • III a godz. 10.30
 • III b godz. 11.00
 • I cbp godz. 11.30
 • I dbp godz. 12.00
 • I ebp godz. 13.30
 
MATURA 2020 PDF

Absolwentom życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych, których zdanie pozwoli na realizację Waszych planów i marzeń,

 
Konkurs na NAJLEPSZEGO POLONISTĘ TECHNIKUM rozstrzygnięty PDF

Zakończył się coroczny konkurs organizowany przez Bibliotekę Szkolną w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3  im Jana Pawła II  w Krotoszynie, oraz polonistów. Celem konkursu „LUBIMY CZYTAĆ-NAJLEPSZY POLONISTA TECHNIKUM” było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promocja książki wśród uczniów Technikum nr 3. Zmagania polegały na napisaniu recenzji dowolnej książki, z wyłączeniem lektur szkolnych. Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego komisja oceniająca, w skład której wchodzili pani Ewa Kmieć i pan Karol Olejniczak, postanowiła, że wyróżniające się prace  trzech uczennic, były na wysokim, ale podobnym poziomie i przyznała ex aequo trzy pierwsze miejsca.

Zwyciężczynie konkursu :

 • Paulina Binkowska klasa 2B
 • Klaudia Ignasiak klasa 2B
 • Martyna Płonczyńska klasa 1B.

Uczennice otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców i zgodnie z zasadami konkursu ich oceny końcowe z języka polskiego zostaną podniesione o jeden stopień.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: Ewa Kmieć i Karol Olejniczak

 
Harmonogram matur i egzaminów zawodowych PDF

W zakładce strefa ucznia-egzamin opublikowane zostały nowe terminy egzaminów zawodowych i matur 2020. Ponadto wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminu maturalnego oraz informacje o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego z 20 maja 2020

 
„Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” PDF

W ostatnim czasie, mimo tak odmiennych warunków w jakich przyszło nam funkcjonować ,odbyły się kolejne szkolne konkursy. Tym razem rywalizacja odbyła się w zakresie języka polskiego. Zdania, z którymi zmierzyli się uczestnicy nie należały do łatwych, wiadomo język polski zastawia na nas „różne pułapki”. Dlatego też tym bardziej gratulujemy wszystkim odwagi, pomysłowości, a przede wszystkim sporej wiedzy jaką każdy musiał się wykazać.

1. KONKURS  DLA UCZNIÓW BS I  „Mój drogowskaz życiowy"

Zadaniem uczestników było napisanie wypracowania na temat książki/książek, które okazały się Ich życiowym drogowskazem, czegoś Was nauczyły, pokazały, jakimi wartościami należy kierować się w życiu.

WYNIKI

1. miejsce Joanna Durak 1f

2. miejsce Paulina Jarczewska 1e

3. miejsce Mikołaj Kaczmarek 1 cbp

 

2. KONKURS  DLA UCZNIÓW BS I  „Z frazeologią za pan brat”

Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący różnych typów frazeologizmów, zasad ich funkcjonowania w naszym języku-co wcale nie było łatwe. Mimo, że frazeologia jest w szkolnym programie nauki języka polskiego wciąż wielu ludzi ma z nią poważne problemy-dotyczy to nie tylko uczniów, ale także dorosłych

WYNIKI

1. miejsce Weronika Mogiłka  1e

2. miejsce Joanna Durak  1f

3. miejsce Dominika Młodziuśka  3f

 

3. KONKURS  DLA UCZNIÓW TECHNIKUM „Frazeologia w naszym języku”

Tutaj podobnie jak w BS I uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący różnych typów frazeologizmów, jednak dodatkowo należało napisać opowiadanie z wykorzystanie wskazanych frazeologizmów. Okazuje się, że z frazeologią można się zaprzyjaźnić. Jest niezmiernie interesująca, zawiera cały dowcip językowy naszego narodu. Są w niej zagadki, pułapki i niezwykłe ciekawostki historyczne i kulturowe.

WYNIKI

1. miejsce ex-equo Julia Elias 1ap i Zuzanna Musiał 1ap

2. miejsce Weronika Guźniczak 1a

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział. Oficjalnie podziękowanie i uhonorowanie dyplomem nastąpi w najbliższym czasie- zwycięzcy zostaną indywidualnie poinformowani o sposobie i formie.

 
Biblioteka otwarta PDF

W związku z sytuacją epidemiczną biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II będzie czynna od 1 czerwca w godzinach od 9.00 – 12.00.

 
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach PDF

Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, których celem jest aktywna promocja i edukacja w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa życia ludzkiego. Tematem pierwszego konkursu jest ''Kolorowy talerz na kwarantannie - pokaż na co Cię stać ''. Drugi temat konkursu brzmi ''Bezpieczne stanowisko pracy w dobie COVID-19''. Wykonane prace należy przesyłać adekwatnie do tematu na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 22.05.2020 r do godz. 15.00. Spośród nadesłanych prac 5 najlepszych przejdzie do drugiego etapu. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym odbędzie się 29.05.2020 r.

Regulamin, deklaracje uczestnictwa oraz zgody dostępne są poniżej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Współorganizatorki: Joanna Rosik, Renata Nele i Aleksandra Łopaczyk.

kolorowy talerz... (pdf)

bezpieczne stanowisko... (pdf)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 99

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!