newsy


Lekcja muzealna PDF

Dnia 12 października 2017 r. klasa 2e wraz z wychowawcą P. Marzeną Budnik była na lekcji w muzeum im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Tematem lekcji były „Początki miasta Krotoszyna”. W pierwsze kolejności uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali ciekawej prelekcji dotyczącej powstania naszego miasta. Następnie prelegent zaprosił klasę do jednej z sal, w której znajdowały się eksponaty należące do najstarszych mieszkańców Krotoszyna. Tutaj odbyła się dalsza część zajęć dydaktycznych. Prelegent pokazał eksponaty, które w dawnych czasach były atrybutami poszczególnych zawodów. Uczniowie klasy 2e wśród starych zawodów rzemieślniczych odnaleźli te, których się uczą w naszej szkole. Oprócz eksponatów związanych z kupiectwem i ówczesnymi zawodami, uczniowie mogli obejrzeć naczynia oraz wiele różnych przedmiotów codziennego użytku.

Marzena Budnik

 
Złote jabłka rozdane PDF

Dnia 12 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela prezentujące kabaretowe scenki z życia szkoły. Wyróżniono wybranych nauczycieli „Złotymi jabłkami” w 11 kategoriach. Wszyscy doskonale się bawili. Imprezę zakończyły życzenia i kwiaty dla Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły.

zobacz zdjęcia

 
Projekt - Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji PDF

9 października w ramach programu: "Projekt - Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji" gościliśmy  przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Celem zajęć było podniesienie kompetencji miękkich wśród młodzieży. Uczniowie Technikum wzięli udział w ciekawych  warsztatach  z zakresu wiedzy na temat pracy zespołowej. Workshop: "Praca w grupie i co dalej?" prezentował systemy współpracy ludzi i czynniki, które wpływają na sukces pracy w zespole.

Zajęcia pomogą naszym uczniom w wyborze nie tylko kierunku studiów, ale także stały się podpowiedzią, czy łatwiejsze będzie założenie własnej firmy, czy praca w koncernie.

Za inicjatywę i ciekawe warsztaty Organizatorowi: Wyższej Szkole Bankowej oraz Wykładowcom: Pani Karolinie Waliszewskiej, Panu Kacprowi Łacinie oraz Miłoszowi Skorlińskiemu dziękujemy:)

zobacz zdjęcia

 
Projekt unijny w Trójce PDF

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie mieli przyjemność realizowania projektu unijnego -  Erasmus + Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej : „Języki obce przepustką do rynków Europy„ na realizację którego, szkoła otrzymała środki unijne w wys. 18.853,00 EUR.

Projekt realizowany był od 01.czerwca 2016r do 30.września 2017 roku. Głównym założeniem jego realizacji było podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w zakresie doskonalenia   zawodowego w dziedzinach takich jak: hotelarstwo, gastronomia, wiedza elektryczna, sport-rekreacja - zdrowy tryb życia, historia i wiedza o kulturze oraz język obcy zawodowy. Zdobyte podczas projektu umiejętności i wiedza, zostały przekazywane dalej uczniom podczas lekcji branżowych z wykorzystaniem fachowego słownictwa w języku obcym.

Umiejętności zawodowe w połączeniu z dobrą znajomością języków obcych są gwarantowaną przepustką do  rynków Europy .

W zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych, udział wzięło  łącznie siedmiu nauczycieli. Kursy odbywały się między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Niemczech oraz w Hiszpanii. Dzięki nim nauczyciele z Trójki, nabyli umiejętności mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz czytania w takich językach obcych jak: angielski, niemiecki  i hiszpański.

W projekcie uczestniczyło ponad 150 uczniów.

Więcej…
 
Odwiedziny PDF

3.10. 2017 r. w naszej szkole gościł Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka oraz pani Małgorzata Krupa z Biura Promocji i Rozwoju.

Pan starosta osobiście podziękował za udział naszej szkoły: dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów podczas imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie: Dożynki Powiatowe oraz "Powiat od kuchni". Wymienione imprezy były doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności zawodowych naszej młodzieży w branży gastronomicznej.

zobacz zdjęcia

 
Grzybek 1f oraz 1g PDF

29.09.2017 r. klasy 1f oraz 1g pod opieką wychowawczyń pani Aleksandry Jarus i pani Marceliny Muszyńskiej udały się na grzybek. Spotkanie integracyjne stało się szansą na lepsze poznanie. Poza murami szkoły, przy licznych zabawach integracyjnych i świetnej muzyce młodzież budowała wzajemne zaufanie. 
zobacz zdjęcia

 
Staż zagraniczny w Grecji PDF

Od czerwca do września 2017 r. uczniowie i absolwenci naszej szkoły kształcący się w zawodzie kelner odbywali staż zawodowy na wyspie Zakhintos.

Swoje umiejętności zawodowe doskonalili w czterogwiazdkowym hotelu SENTIDO LOUIS PLAGOS BEACH w niewielkiej miejscowości Tragaki, ok. 3 km od centrum TSILIVI.

Obiekt ten położony jest 2 minuty spacerem od plaży. Otoczony uroczymi bugenwillami, oferuje gościom występy rozrywkowe, sportowe i rekreacyjne, a także posiłki i napoje w ramach wyżywienia all inclusive.
Hotel oferuje 161 pokoi, restaurację główną Dionysos przy recepcji – dania w formie bufetu, kuchnię grecką i międzynarodową, dania wegetariańskie, snack bar Sun Rise przy basenie – dania w formie bufetu, kuchnię międzynarodową, obiady, bar Afrodite przy recepcji, taras z widokiem na morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w pokojach. Stażyści zapewnione mieli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Wyjazdy na praktyki zagraniczne koordynuje Szkolny Ośrodek Karier pod opieką pani Marioli Ilnickiej oraz pani Marioli Kaczmarek.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Kręciliśmy kilometry dla Krotoszyna! PDF

30.09.2017 r. nasza szkoła miała okazję współorganizować rajd rowerowy, który był zakończeniem udziału naszego miasta w największej rowerowej kampanii społecznej "Kręć kilometry". Przy pięknej słonecznej pogodzie przejechaliśmy łącznie 30 km. Na mecie rajdu czekał na uczestników poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali: p. Justyna Politowicz, p. Iwona Wojciechowska, p. Izabela Kossakowska, p. Andrzej Smółkowski, p. Piotr Wiedemann, p.  Paweł Zwierz oraz niezawodni uczniowie. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w rajdzie.

zobacz zdjęcia

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Do akcji  włączyli się  uczniowie naszej szkoły. Klasy: 2a i 2b czytały  wybrane fragmenty książki „Oskar i pani Róża”, natomiast klasa 1b „Króla Edypa”.

Dzień Głośnego Czytania zorganizowali nauczyciele – bibliotekarze oraz poloniści p. Marzena Kasprolewicz, p. Karol Olejniczak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 58

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • "Izraelczycy łatwo przebaczają wszystko, z wyjątkiem jednej rzeczy"
    Mógł odpowiedzieć na to pytanie zupełnie inaczej - przyznaje w rozmowie z reporterem TVN24 w "Faktach po Faktach" Ronen Bergman, dziennikarz, który w Monachium zapytał premiera Mateusza Morawieckiego o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Odpowiedź szefa polskiego rządu wywołała lawinę komentarzy, nie tylko w Izraelu.
  • Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale
    "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Jury Prize podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Złotego Niedźwiedzia otrzymała Adina Pintile z Rumunii za "Touch me not". Grand Jury Prize jest drugą co do ważności nagrodą festiwalu.
  • Olimpijczyk z trenerem zatrzymani za kradzież auta
    Kanadyjski narciarz David Duncan, ósmy zawodnik igrzysk w Pjongczangu w skicrossie, jego żona oraz trener William Ryan Raine zostali tymczasowo aresztowani przez południowokoreańską policję z związku z podejrzeniem o kradzież auta.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!