newsy


Drużyna AMANTES KLIO zwycięża PDF

Kolejny bardzo dobry występ drużyny AMANTES KLIO w rozgrywkach ligi historycznej. W II rundzie drużyna w składzie: Krystian Kowalski (kl. 3a) oraz Jakub Andrzejczak i Wojciech Kałążny z kl. 1a zajęła I miejsce. Po dwóch rundach nasza drużyna zajmuje 4 miejsce (udział bierze 16 szkół).

Gratulujemy wiedzy i postawy.

 
Wycieczka dydaktyczna do Wyższej Szkoły Hotelarstwa I Gastronomii w Poznaniu PDF

W dniu 6 grudnia 2021r. uczniowie 3B ,3F i 4B ksztalcacy sie w zawodzie TECHNIK USŁUG KELNERSKICH I KUCHARZ wraz z opiekunami p. wicederektor M.Ilnicką i p.M.Kaczmarek wzięli udział wycieczce zawodoznawczej do Poznania. Po przyjeździe na uczelnie zwiedziliśmy budynek szkoły. WSHIG może pochwalić się nowoczesnymi salami przystosowanymi do specyfiki oferowanych kierunków. Uczniowie brali udział w warsztatach w ramach wieloletniej współpracy ze szkołą. Duża atrakcją dla nich był udział w pokazie barmański. Mlodzież podziwiała przygotowanie koktajli, napojów mieszanych, jednocześnie miała okazję utrwalić swoją wiedzę na temat miksologii napojów. WSHIG może pochwalić się także w pełni wyposażoną sala gastronomiczną, w której odbył się pokaz kulinarny.

Potrawa kuchni Wielkopolskiej zapomniana przez niektórych Polewka Wielkopolska przygotowana została wersji nowoczesnej. Pokaz kelnerski cieszył się też dużym uznaniem. Uczniowie mogli poćwiczyć używanie sztućców do zadań specjalnych, czyli sztućców do jedzenia owoców morza czy fondue. Kulminacją był pyszny obiad w restauracji uczelni ,,Beverly Hills".

Po pobycie na uczelni udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym udzieliła nam się świąteczna atmosfera.

Pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

 
Technik mechatronik w ZSP3 PDF

Uczniowie klasy 1a kształcący się w zawodzie technik mechatronik podczas zajęć praktycznych - pracownia miernictwa.

Zdjęcia FB

 
Zajęcia praktyczne operatorów obrabiarek skrawających w ZSP3 PDF

Operatorzy podczas zajęć z podstaw technik komputerowych i programowania obrabiarek sterowanych CNC, pracowni podstaw konstrukcji maszyn i maszynoznawstwa oraz zajęć z technologii obróbki skrawaniem.

Zdjęcia FB

 
Co warto wiedzieć o HIV i AIDS? PDF

Więcej tutaj

 
Drużyna AMANTES KLIO zapoczątkowała rozgrywki ligi historycznej PDF

Bardzo dobry występ drużyny AMANTES KLIO w rozgrywkach ligi historycznej. W I rundzie po bardzo długiej, zaciętej i emocjonującej rozgrywce nasze dziewczyny – Magda Kierzek (3 AP) oraz Kinga Kaczmarek i Wioletta Kąkolewska( z 1 B) zajęły II miejsce.

Gratulujemy wiedzy i postawy

 
Zawody strzeleckie Szkolnej Ligi Strzeleckiej PDF

W piątek, 26 listopada 2021 roku na strzelnicy ZP LOK w Krotoszynie odbyły się ostatnie w tym roku zawody strzeleckie zaliczane do klasyfikacji Szkolnej Ligi Strzeleckiej powiatu krotoszyńskiego „Wielobój Obronny”. Świetnie zaprezentowała się na nich Martyna Wasielak. Nasza uczennica okazała się najlepszą zawodniczką w wieloboju obronnym (lotka, wiatrówka, pistolet, granat) z wynikiem 215 pkt.

Fot. Sebastian Świst

 
Tenis stołowy PDF

We wtorek, 23 listopada 2021 roku w Ostrzeszowie odbyły się drużynowe zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. Nasza szkoła po świetnej postawie w powiecie miała szansę zmierzyć się z rywalkami na kolejnym etapie rywalizacji. Dziewczyny w składzie Roksana Szymczyk, Olga Zydorczyk i Anita Łęcka uplasowały się ostatecznie na piątej pozycji.  Opiekę nad grupą sprawował Paweł Zwierz.

 
I Ty zrób "Szlachetną paczkę" PDF

Dołączamy do "Szlachetnej Paczki". Pomagamy rodzinom w potrzebie i przygotowujemy dla nich Paczki! Kilka wskazówek na dobry początek:

 • potrzeby każdej z Rodzin są zawarte w opisie, nie musicie zastanawiać się co ma się znaleźć w Paczce,
 • każdą Rodziną opiekuje się Wolontariusz, który chętnie pomoże Wam w razie jakichkolwiek wątpliwości,
 • spakowane paczki dostarczcie do naszej biblioteki szkolnej, a nasi Wolontariusze zadbają o to, by trafiły one do Rodzin.

Wspieramy trzy rodziny:

Bądźcie z nami!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 115

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Szczęśliwa rodzina to jeden z najważniejszych fundamentów rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rodzinne przygody, wspólnie spędzany czas, ważne wydarzenia, relacje, a także, pełen miłości […]
 • Uroczystość oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego
  Dnia 13 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w uroczystości oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego śp. Michała Koźlarka, która odbyła się w Łubowie. Oprawę uroczystości przygotowała Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Fałkowie.
 • Obchody Święta Patrona w Rydzynie
  Dnia 14 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie. Patron szkoły, sięgając swoimi korzeniami do Powstania Wielkopolskiego, podczas wojny polsko – bolszewickiej jako pierwszy polski oddział wkroczył do Kijowa na Ukrainie. Dywizjon 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława […]
 • Konkurs grantowy dla organów prowadzących poradnie psychologiczno-pedagogiczne – nabór wniosków
  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił nabór wniosków grantowych w ramach realizacji projektu pozakonkursowego „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Przeprowadzenie naboru w drugiej rundzie rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 2 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.
 • Pilotażowy program skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii
  Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają bezpłatnie profesjonalną pomoc psychologiczną. Wsparcie dzieci i młodzieży uzależnionych cyfrowo Program to odpowiedź na problem uzależnień cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Zjawisko nasiliło się w czasie pandemii COVID-19. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!