newsy


Doposażenie szkoły w sprzęt komputerowy PDF

W ramach rządowego programu Aktywna Tablica 2020 nasza szkoła doposażona została w sprzęt komputerowy: 7 laptopów wraz ze słuchawkami. Źródło finansowania: 80% budżet państwa, 20% budżet organów prowadzących (wkład własny).

Dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, szkoły powiatu krotoszyńskiego prowadzące kształcenie zawodowe zyskały kolejne komputery do zdalnej nauki. Sprzęt dedykowany jest zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

W ramach projektu pn. Wzrost jakości nauczania zdalnego w szkołach Powiatu Krotoszyńskiego prowadzących kształcenie zawodowe, poprzez doposażenie w sprzęt komputerowy realizowany jest w ramach Poddziałania 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy oraz tryb nadzwyczajny w zakresie epidemii COVID-19, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 do naszej szkoły trafiło 6 laptopów, 2 głośniki bezprzewodowe oraz słuchawki.

Zdjęcia FB

 
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” w ZSP nr 3 w Krotoszynie PDF

III edycja Projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie bierze udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”.

05 lutego 2021r.  szkoła wzbogaciła się o kolejny sprzęt komputerowy: 25 tabletów i 1 laptop. Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 8, Działanie 8.1, Poddziałanie 8.1.3). Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji ICT 4940 nauczycieli i 11680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

Zdjęcia FB

 
Informacje o szczepieniach PDF

Instruktorów praktycznej nauki zawodu dla młodocianych pracowników – uczniów Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19  prosimy o zgłaszanie chęci zaszczepienia się do sekretariatu szkoły bądź na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   do dnia 09.02.2021r. do godziny 12.00.

 
Zajęcia specjalistyczne „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” PDF

W dniach 25-29 stycznia 2021 r.  grupa elektryków z klasy III a brała udział w zdalnych zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Politechnikę Poznańską.  Zajęcia specjalistyczne miały na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Czas Zawodowców Bis – Zawodowa Wielkopolska.

Zdjęcia FB

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF

Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2020/2021 najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, Beata Stelmach z klasy 4a oraz Klaudia Banaszek z klasy 2ap. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Dania inspirowane sercem” PDF

Kochani, Wasze prace przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy bardzo trudne zadanie, by wyłonić laureatów, ponieważ w przygotowanie każdej potrawy włożyliście ogrom pracy. Stworzyliście dania, które na sam widok rozgrzewają nasze serca. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić następujące osoby:

 • Zuzanna Ratajczyk
 • Marta Sosnowska
 • Martyna Kaczmarek
 • Adrianna Kędziora
 • Weronika Kasperczyk
 • Weronika Świtała
 • Zuzanna Konieczna
 • Angelika Nowaczyk
 • Martyna Leśniak

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie

 
Konkurs poznaj swoje prawa PDF

Na przełomie pierwszego semestru roku szkolnego 2020/2021 odbywała się ósma edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Na pierwszym etapie konkursu uczniowie mieli do rozwiązania trzy testy składające się każdorazowo z 20 pytań. Pierwszy z nich odbył się jeszcze w październiku w murach naszej placówki. Kolejne dwa w listopadzie zdalnie za pomocą portalu testportal.pl.

Najlepiej powiodło się Weronice Ratajczak z klasy IIA, która uzyskała łącznie 57 punktów. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się dziewczęta z klasy IA – Gabriela Niedobitek (53pkt.) oraz Martyna Wasielak (52pkt.).

 
Klasy Akademickie PDF

Szanowni Państwo!

Prezentujemy kolejny podprojekt edukacyjny II edycji projektu ,,Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020'' - Klasy Akademickie, którego opiekunem naukowym był Pan dr Mariusz Menz. Wyróżnione zostały:

- Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole,

- Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Film na FB

 
Zajęcia specjalistyczne „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” PDF

W dniach 14 - 18 grudnia 2020r. grupa techników mechaników z klasy III a w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” brała udział w zdalnych zajęciach specjalistycznych, w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Zajęcia specjalistyczne mają na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy. Uczniowie poznawali sposoby programowania robota, sterowników PLC, paneli operatorskich, układów elektropneumatycznych i wiele innych urządzeń. Projekt „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” jest uruchomiony w ramach WRPO 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!