newsy


Kolacji charytatywna dla Zuzi PDF

W poniedziałek, 11 listopada 2019.r. w Restauracji "Przepiórka" w Świnkowie odbyła się "III edycja kolacji charytatywnej dla Zuzi". Uczniowie naszej Szkoły kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich i kucharz również mieli zaszczyt przyczynić się do tego niecodziennego wydarzenia, prezentując swoje umiejętności poprzez profesjonalną synchroniczną obsługę kelnerską oraz przygotowanie dań pod czujnym okiem mistrzów szkoły kulinarnej. "Jesteś tyle wart, ile możesz dać drugiej osobie" - to hasło, które tym razem przyświecało tej akcji. Grupa najlepszych kucharzy z kraju, z Tomaszem Ptakiem, występującym w programie "Hell's Kitchen" oraz dwoma uczniami z naszej szkoły kształcących się w zawodzie kucharz, przygotowała dla przybyłych gości ośmiodaniową kolację, do której podano specjalnie dobrane wino.

Uczniowie krotoszyńskiej "Trójki" serwis kelnerski pokazali na najwyższym poziomie, serwując podczas kolacji dania degustacyjne zaproszonym gościom. Za swoją prezencję i obsługę kelnerską uczniowie "Trójki" usłyszeli wiele słów pochwały i otrzymali podziękowania od organizatorów "bo pomaganie drugiemu, to wielka rzecz".

zobacz zdjęcia

 
Kucharze z ZSP 3 na promie POLONIA UNITY LINE PDF

11 listopada 2019r. dwutygodniowe staże zagraniczne na promie POLONIA Unity Line rozpoczęło dwóch naszych kolejnych uczniów. Dominik Kapała i Mateusz Szych z klasy 3e kształcący się w zawodzie kucharz mają możliwość na promie, który pływa na trasie Świnoujście - Ystad do Szwecji kształcić się i udoskonalać swoje umiejętności kulinarne w gastronomii hotelowej. Dzięki wyjazdom zagranicznym i udziale w stażach zawodowych uczniowie "Krotoszyńskiej Trójki" mogą doskonalić swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz językowe potrzebne do wykonywania pracy.

 
V Krotoszyński Bieg Niepodległości 11.11.2019 r. PDF

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w V krotoszyńskim Biegu Niepodległości 11.11.2019 r.

zobacz zdjęcia

 
„Z pieśnią przez dzieje Polski” PDF

Uczniowie naszej szkoły przypomnieli 8 listopada 2019 roku pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy przez pieśni zachęcić uczniów do wskrzeszenia i kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim, aby w ten sposób rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej, a także poprzez pieśni przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Przy wyborze kierowaliśmy się chronologiczną historią pieśni i piosenek z biegiem lat nobilitowanych do rangi pieśni narodowych i ojczystych. Zaprezentowano też utwory lżejsze i popularne, których zadaniem jest malować dawny obyczaj, folklor i historię. Piosenka ma tu czasem charakter dokumentu epoki, jest obrazkiem rodzajowym czy wzruszającym świadectwem czasu. Mamy nadzieję, że po wysłuchaniu jeszcze bardziej uczniowie poznają i bardziej polubią repertuar naszych polskich pieśni. Leksykon polskich pieśni żołnierskich i historycznych jest bardzo bogaty i można by długo wymieniać tytuły, które są rozpoznawalne w poszczególnych okresach historii naszego narodu. Sama pieśń jako krótka forma przekazu treści od najdawniejszych czasów towarzyszyła człowiekowi w jego pracy i walce. Pomagała również żyć i tworzyć, bić się i zwyciężać. Służyła ważnej sprawie zacieśniania więzi społecznych oraz przyczyniała się do formowania uczuć patriotycznych. Pieśń zawsze była i jest nadal – manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej w kraju i daleko poza jego granicami. Często budzi wspomnienie rodzinnego domu, echa dawnych lat. Nie możemy dopuścić do tego, aby dorobek minionych pokoleń w nowej rzeczywistości historycznej był zapomniany i przemilczany. Historia Polski zawarta w strofach wielu pieśni przedstawia wartość wolności i miłości Ojczyzny jako bezcenną. Każdy patriota i człowiek kochający swoją ojczyznę musi to świadczyć postawą, która będzie budzić szacunek i uznanie wśród innych narodowości.

zobacz zdjęcia

 
Rogale świętomarcińskie w ZSP 3 PDF

Dnia 8 listopada 2019 roku, zgodnie ze szkolną coroczną tradycją, uczniowie z koła gastronomicznego pod czujnym okiem pani Marioli Kaczmarek oraz pani Iwony Rau - Gałęskiej przygotowywali tradycyjne rogale świętomarcińskie. Nauczyciele oraz uczniowie mogli podczas przerw zdegustować pyszne wypieki.

zobacz zdjęcia

 
I ruszyli ... PDF

W dniu 7 listopada 2019 roku odbyła się pierwsza liga geograficzna z udziałem ZSP3 w Krotoszynie w ramach II edycji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 realizowanego przez ODN w Poznaniu. Drużyna w składzie Łukasz Talaga, Partycja Kuś oraz Ewelina Dymarska w meczu otwarcia zaprezentowali sie bardzo dobrze zajmując w ogólnej klasyfikacji ex aequo II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W roku szkolnym 2019/2020 szkoły biorące udział w rozgrywkach będą rywalizować w czterech dziedzinach. Są to: geografia, matematyka, historia i język polski. Opiekunami są kolejno: Agnieszka Obst, Iwona Wojciechowska, Maria Sobczak oraz Marzena Kasprolewicz. W każdej lidze przedmiotowej uczestniczy 8 uczniów oraz nauczyciel opiekun grupy. W ramach lig rozgrywane są turnieje, pomiędzy 24 szkołami. W jednej rundzie rywalizuje 6 szkół a każda szkoła wystawia 3 uczniów. Rund będzie sześć zaś  punkty z każdej będą się sumowały wyłaniając ostatecznego zwycięzcę.

W ramach projektu CSW2020 szkoła otrzymała m.in. zestaw wideokonferencyjny, składający się z dwóch monitorów 65'' (jeden dotykowy interaktywny) oraz infrastrukturę sieci bezprzewodowej zapewniającej dostęp do Wifi na terenie szkoły wszystkim uczniom i nauczycielom.

zobacz zdjęcia

 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF

Dziś 7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu "Poznaj Swoje Prawa w Pracy". Uczniowie podeszli do konkursu w profesjonalny sposób, dzielnie rywalizując.Celem konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia, promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. W etapie szkolnym udział brało 40 osób. Do etapu regionalnego, który odbędzie się w Poznaniu zaklasyfikowali się: Weronika Ratajczak z klasy I a oraz Miłosz Stawowy z klasy II b. Opiekunkami były Panie: A.Obst i L.Niedziela-Skrzypczak.

 
Czas Patriotów PDF
W środę, 6 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa 3a uczestniczyła w grze miejskiej w Poznaniu - "CZAS PATRIOTÓW". Po latach niewoli, pełni entuzjazmu, gotowi na wszystko, czekali na właściwy czas.
Mowa o Polakach - narodzie, który ponad 120 lat marzył o odzyskaniu niepodległości.

zobacz zdjęcia

 
Spotkanie z podróżnikiem w Muzeum Regionalnym PDF

W środę, 5 listopada 2019 roku klasy Ib oraz I ap wraz z opiekunami odwiedziły krotoszyńskie muzeum. Uczestniczyły tam w spotkaniu z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem, który podróżuje po świecie rowerem. Mężczyzna przedstawił uczniom, jak przebiegła jego najdłuższa podróż oraz jak wyglądały początki tej niezwykłej pasji. Niezwykle ciekawy wykład był urozmaicony zdjęciami oraz filmem ukazującym trud życia w drodze oraz piękno natury.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020 r.
  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa […]
 • Obchody rocznicowe ucieczki z obozu Stalag Luft III- Wielka Ucieczka
  W ramach obchodów rocznicy ucieczki z obozu Stalag Luft III w Żaganiu Konsulat Brytyjski w Poznaniu zaprasza na organizowane wspólnie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną spotkanie informacyjne p.t.: „Wielka Ucieczka”. Obóz Stalag Luft III w Żaganiu był w czasie II Wojny Światowej miejscem uwięzienia jeńców alianckich – głównie lotników, którzy od […]
 • Młodociani pracownicy – procedura
 • Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim
  Na rozpoczynające się ferie zimowe życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami oraz poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Udana rekreacja to przede wszystkim spokojnie spędzony czas. Dlatego ze szczególną prośbą zwracam się do […]
 • Konferencja Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020
  W dniu 21 stycznia odbyła się konferencja pn.„Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020 roku”, w której wzięli udział starostowie, prezydenci miast oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły ponadpodstawowe z województwa wielkopolskiego. Organizatorami konferencji byli Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W trakcie spotkania przedstawiono zagadnienia dotyczące podnoszenia jakości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!