newsy


„KROTOSZYN DZIĘKUJE ZA ŻYCIE I PONTYFIKAT JANA PAWŁA II" PDF

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II wraz z Parafią Farną w Krotoszynie zaprosiły wszystkich do włączenia się w akcję KROTOSZYN DZIĘKUJE ZA ŻYCIE I PONTYFIKAT JANA PAWŁA II.

Należało przesłać fotografie, które będą wykorzystane do przygotowania projekcji multimedialnej w ramach podziękowania za życie i pontyfikat papieża Polaka.

Nasza szkoła, która w tym roku 21 października obchodzi 15 rocznicę nadania imienia Jan Pawła II, również przesłała pamiątkowe zdjęcie ukazujące szkolny obelisk – miejsce, przy którym od 15 lat społeczność szkolna obchodzi uroczyście Święto Patrona, a uczniowie klas pierwszych składają symboliczne ślubowanie na sztandar szkoły.

 
OGÓLNOPOLSKI FINALISTA W ZSP3 PDF

IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KUCHARSKI

Już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Turniej Kucharski. Organizatorem turnieju była Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Patronat turnieju objęła Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu.

Z ZSP 3 w Krotoszynie do III etapu turnieju, czyli ogólnopolskiego zakwalifikował się Jakub Ludwiczak, uczeń klasy 2F kształcący się w zawodzie kucharz. Z zakresu części teoretycznej Jakuba przygotowywała p. Mariola Kaczmarek – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Do części praktycznej natomiast Jakub przygotowywał się pod okiem Szefa Kuchni  Bistro cafe&tapas p. Carlosa Contrerasa. Tematem tegorocznego turnieju były „JAJA W ASYŚCIE MIĘSA.”

W eliminacjach końcowych Jakub, uczeń naszej szkoły uzyskał tytuł FINALISTY w IV Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim organizowanym w 2020r. Jednocześnie otrzymał zaświadczenie zwalniające z przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie kucharz w OKE z części pisemnej, uzyskując tym samym wynik 100%.

Jakubowi serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że wśród uczniów naszej szkoły są tacy, którzy biorą udział i zdobywają wysokie miejsca w rankingach w różnych konkursach gastronomicznych.

ZSP 3 jest szkołą, która od lat kształci w zawodzie dobrych fachowców potrzebnych na rynku, umożliwiając im również rozwijanie swojej pasji, zainteresowań i uzdolnień w sztuce kulinarnej.

 
Majowe dni świąteczne PDF

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę w 1890 r. i było wyrazem pamięci dla strajkujących robotników  z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób. W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie zaś przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający system legitymizować. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność. Dzień  1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w  1950 r.

2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Flagi obchodzimy na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Warto wspomnieć, że 2 maja 1945 r. polscy żołnierze z I Dywizji Kościuszkowskiej, zdobywający Berlin, umieścili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Tiergarten oraz na Reichstagu w Berlinie.

3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Konstytucja 3 Maja była pierwszą pisaną konstytucją w Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie, regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uchwalony 3 maja 1791 r. akt prawny powstał przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego i wspierającego ich środowiska, zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Konstytucja 3 maja m.in. zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa. Konstytucja zniosła też formalnie liberum veto.

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

 
24.04.2020 POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 3 PDF

Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku …
Kochani Absolwenci klas IV a i IV b, to było tak niedawno, gdy pierwszy raz przekroczyliście mury naszej Szkoły. Minęły cztery lata. Za Wami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!
Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji i pracy dodały Wam odwagi, wiary w siebie oraz pomogły Wam jak najlepiej zdać egzaminy maturalne i zawodowe oraz dotrzeć do wyznaczonego celu.
Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych, bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.
Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka !!!

Dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców zawsze aktywnie wspomagającej działania nauczycieli.

Drodzy absolwenci, wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały w Waszym dorosłym życiu. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu.

W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.
Żegnając Was, drodzy uczniowie, wyruszających w trudne, dorosłe życie, w imieniu Rady Pedagogicznej, wszystkich pracowników Szkoły, Społeczności Uczniowskiej i swoim własnym życzę wam wszystkim w miarę prostych życiowych dróg, wielu planów i marzeń, dobrych pomysłów na ich realizację oraz wielu przyjaciół pomagających w ich spełnianiu.
Pamiętajcie: „Wszystko, czego się dotąd nauczyliście, zatraci sens, jeśli nie będziecie potrafili znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

Dyrektor szkoły
Izabela Kossakowska

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Konkurs kelnerski „WIELKANOCNY KONKURS DEKORACJI STOŁU ŚWIATECZNEGO” i konkurs kucharski „TRADYCYJNE POTRAWY I WYPIEKI WIELKANOCNE” PDF

Co roku w ZSP 3 odbywają się w szkole konkursy „Najlepszy uczeń w zawodzie”. W tym roku konkurs również się odbył, jednak w nieco innej formie. Młodzież naszej szkoły cały czas rozwija się i udoskonala swoje praktyczne umiejętności zawodowe, także w czasie nauki zdalnej. Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz i technik usług kelnerskich wzięli udział w konkursach zawodowych, którego hasłem przewodnim było: „Z KOSZYKA NA STÓŁ”. Każdy z uczestników miał zaprezentować możliwie twórczą aranżację potrawy wielkanocnej lub dekoracji stołu wielkanocnego. Swoje wykonane prace uczniowie uwiecznili na przesłanych zdjęciach. W zaprezentowanych wytworach widać włożone serce i poświęcony czas.

Po obejrzeniu wszystkich zdjęć, szczególną uwagę zwrócił unikatowy galat wieprzowy „zimne nóżki” przygotowany przez Dominika Kapałę z klasy 3 szkoły branżowej, który zajął I miejsce. II miejsce zdobyła Anastazja Wajzbrot z klasy 1 technikum za paschę wielkanocną, natomiast III miejsce przyznano ex aequo Martynie Płonczyńskiej z klasy 1 technikum za ciekawy sposób podania sałatki jarzynowej i Darii Sobiesińskiej z klasy 3 szkoły branżowej za jajeczne kurczaczki.

Najlepszym nakryciem zaimponowała Zuzanna Matyba z klasy 1 technikum zdobywając I miejsce. II miejsce należy do Angeliki Lesznik z klasy 4 technikum, a miejsce III przyznano Weronice Kasperczyk z klasy 2 technikum.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Ligi Przedmiotowe PDF

Po świętach tj. od 15 kwietnia ruszyły w nowej formule Ligi Przedmiotowe w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. W związku z obecną sytuacją piąta i szósta runda rozgrywana jest całkowicie online!!!

Nasze zespoły czyli Liga j.polskiego, historyczna, geograficzna i matematyczna wybrały po jednym, swoim przedstawicielu, który w kolejnych rozgrywkach podłącza się do wspólnego kanału YouTube i odpowiada na pytania zadawane przez członka komisji. W ten sposób rywalizuje z kolegami z innych szkół. Pozostali członkowie zespołu mogą wówczas podglądać przebieg "meczu ligowego" i kibicować ze swoich domów. Przy każdej rozgrywce emocji więc jest co niemiara! Takie rozwiązanie jest całkiem nowatorskie i powstałe w związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych w szkołach, ale bezpieczne dla każdego z uczestników.

Przed nami jeszcze ostatnia - szósta runda. Życzymy powodzenia! Dziękujemy wszystkim za ich zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły. W sposób szczególny dziękujemy tegorocznym Maturzystom, którzy już kończą swoją przygodę w tym projekcie! Byliście niezastąpieni!!!

 
Konkurs "Germanista Technikum 2020" PDF

Dnia 21 kwietnia 2020 roku wśród uczniów klas II, III i IV technikum został przeprowadzony konkurs „Germanista Technikum 2020”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego rozwiązując test w aplikacji Kahoot. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie tytuł zwycięzcy zdobyła uczennica klasy 4 b, Sandra Frąckowiak. II miejsce zajęła Patrycja Kuś z klasy 4 b, natomiast III miejsce przypadło Dawidowi Lisowi z klasy 3 b. Konkurs przygotowała pani Mariola Koczorowska. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu :-)

Zdjęcia tutaj (FB)

 
KONKURS FRYZJERSKI "Wiosna we włosach i na dłoniach" PDF

W czasie zdalnej nauki nasza młodzież również rozwija swoje praktyczne umiejętności zawodowe. Uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer oraz technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną wzięły udział w konkursie fryzjerskim, który przebiegał po hasłem "Wiosna we włosach i na dłoniach". Zadaniem uczestniczek była stylizacja główki treningowej lub modelki oraz zdobienie paznokci. Całość wykonanej pracy uczennice prezentowały na przesłanych fotografiach. Prace uczestniczek konkursu stały na wysokim poziomie przez co trudno było wyłonić zwyciężczynię. Po burzliwych naradach I miejsce zajęła: Weronika Przyjemska z klasy II technikum, II miejsce zdobyła Weronika Guźniczak z klasy II szkoły branżowej, III miejsce zdobyła Weronika Dubisz uczennica klasy III szkoły branżowej. Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Najlepszy geograf w Technikum PDF

Sandra Frąckowiak z klasy IV b to najlepszy Geograf w Technikum w roku szkolnym 2019/2020. Tuż za Sandrą uplasowała się Patrycja Kuś również z klasy IV b. Zgodnie z obowiązującymi nas wszystkich zasadami bezpieczeństwa i akcją #zostań w domu, konkurs geograficzny, odbył się na platformie do wykonywania zdalnych quizów. O godz. 10.00 - 6 kwietnia wszyscy uczniowie rozpoczęli zmagania na platformie ze swoich domów. Pytanie nie były łatwe. Obejmowały zakres materiału geografii rozszerzonej przede wszystkim: historię Ziemi, jej budowę oraz czynniki endogeniczne i egzogeniczne wpływające na jej wygląd. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się do zabawy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 99

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!