newsy


III Krotoszyńskie Targi Edukacyjne PDF

11 marca nasza szkoła brała udział w III Krotoszyńskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

zobacz zdjęcia

 
III EDUKACYJNE TARGI PRACY - szansą na wybór ciekawego zawodu PDF

„ Mam zawód – mam pracę”

W dniu 4 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbyła się III edycja EDUKACYJNYCH TARGÓW PRACY pod hasłem „ZAWÓD, SUKCES, PRACA”. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Grobelny przywitał zaproszonych gości i otworzył imprezę. Następnie głos zabrał Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka, który życzył gimnazjalistom powodzenia na egzaminie gimnazjalnym i rozważnego wyboru szkoły. Wiceburmistrz Ryszard Czuszke  życzył dokonywania mądrych wyborów szkoły, pracy i osiągnięcia sukcesu.

Więcej…
 
Kursy barmańskie i sommelierskie w naszej szkole !!! PDF

Dla uczniów ZSP nr 3 kształcących się w zawodzie kelner zostały zorganizowane 3-dniowe kursy barmańskie i sommelierskie. Poprowadził je Grzegorz Górnik – prezes Akademii Kelnerskiej Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów. Trener z wieloletnim stażem, który specjalizuje się w kursach kelnerskich, barmańskich i sommelierskich oraz prowadzi szkolenia w stylu working flair.

Więcej…
 
Niesamowity potencjał w uczniów ZSP nr 3 drogą do międzynarodowej kariery zawodowej PDF

Praktyki zawodowe w Niemczech, w których uczestniczyło 17 uczniów (kucharze i kelnerzy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum) odbywały się w terminie 9-16.02.2015.

Więcej…
 
Tłusty Czwartek w ZSP nr 3 PDF

12 lutego w „Tłusty czwartek” uczniowie Koła Gastronomicznego pod opieką opiekunów i nauczycieli przedmiotów zawodowych: p. Marioli Kaczmarek i p. Anny Podziomek przygotowali zgodnie z tradycją najbardziej kaloryczne wyroby cukiernicze kuchni polskiej.

W tym roku przygotowaliśmy pączki z powidłami, których było ponad 1 000. Oprócz pączków uczniowie przygotowali także faworki, róże karnawałowe, oponki, pączusie serowe i wszystkie wyroby cieszyły  się dużym powodzeniem. Nikt w tym dniu nie liczył kalorii, bo wszystkie wyroby były pyszne.

M. Kaczmarek

zobacz zdjęcia

 
Walentynki PDF

Dnia 12 lutego odbyły się szkolne  „Walentynki”. Samorząd Uczniowski zorganizował szereg konkursów „Walentynkowych” na najładniejszą kartkę, na najciekawsze ciasto „Walentynkowe” i najsympatyczniejsze życzenia. Świetnie się bawiliśmy. Zobaczcie

R. Marszałek-Popiel

zobacz zdjęcia

 
Studniówka 2015 PDF

zobacz zdjęcia

 
Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” PDF

27 stycznia 2014 roku w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu odbył się etap regionalny ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs organizowany jest przez Główny Inspektorat Pracy oraz Okręgowe Inspektoraty Pracy. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice z klasy I a Anna Talaga i II a Klaudia Radziszewska.

Więcej…
 
Udział w uroczystościach z okazji wyzwolenia Krotoszyna spod okupacji hitlerowskiej PDF

23 stycznia br. grupa uczniów z opiekunem p. M. Sobczak uczestniczyła w obchodach rocznicy wyzwolenia Krotoszyna. Złożono kwiaty na rynku - pod tablicą upamiętniającą przywódców państwa podziemnego. Druga część uroczystości miała miejsce na ul. Przemysłowej, gdzie znajduje się tablica honorująca postacie żołnierzy walczących o niepodległość Krotoszyna. Tam okolicznościowe przemówienie wygłosił p. Antoni Korsak, w którym nakreślił fakty związane z wyzwoleniem naszego miasta, a zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 71

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Szkolny Klub Sportowy – nabór wniosków na 2019
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Szkolny Klub Sportowy” na 2019 r. Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA zaprasza do udziału w Programie wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Program dotyczy organizacji w szkołach zajęć sportowych pozalekcyjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA.
 • Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  Dnia 5 listopada 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Myślą przewodnią uroczystości były: tradycja, teraźniejszość  i przyszłość Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Okolicznościowy Medal, będący podziękowaniem za współpracę i wsparcie placówki, otrzymała Pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty reprezentowana przez Pana Krzysztofa Błaszczyka Wicekuratora […]
 • Otwarcie wystawy “Niepodległość” Marii Romany Gierczyńskiej
  Dnia 9 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otworzył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wystawę Marii Romany Gierczyńskiej “Niepodległość”. Artystka wystawa wykonała wystawę specjalnie do holu WUW na 100-lecie obchodów odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Wystawa pokazuje i upamiętnia wydarzenia z niepodległej i zniewolonej Polski od czasów […]
 • Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości
  Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości. Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom […]
 • MINIPRZEWODNIK promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!