Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

newsy


Wolontariat „Trójki” – warsztaty dla wolontariuszy PDF

3 października 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły, która należy do Szkolnego Klubu Wolontariusza miała okazję uczestniczyć w warsztatach „ ABC wolontariusza”. Szkolenie prowadziła p. Lucyna Roszak - Koordynator Centrum Wolontariatu w Pleszewie, kierownik Powiatowej Świetlicy Środowiskowej dla młodzieży dojeżdżającej.  Podczas warsztatu młodzież dowiedziała się co to jest wolontariat, co może robić wolontariusz, co trzeba zrobić, aby nim zostać, jakie są prawa i obowiązki wolontariusza. Nasz Klub reprezentowały uczennice z klasy 1b, 1c i 2g.  Jeżeli czujesz, że wolontariat to wariant dla Ciebie – dołącz do nas.

Więcej…
 
Otrzęsiny PDF

Czas płynie szybko i już za nami tradycyjne „Otrzęsiny” czyli przyjęcie do społeczności szkolnej pierwszaków. Tegoroczne połączono ze „Świętem pieczonego ziemniaka”. Po rozgrywkach sprawnościowych i pasowaniu klas pierwszych zajadaliśmy się gorącymi pyrami z gziką.

zobacz zdjęcia

 
Etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” PDF

17 listopada 2015 r. w naszej szkole odbędzie się już po raz trzeci, etap szkolny ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy, a współorganizatorami szkoły ponadgimnazjalne, realizujące program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”. Do reprezentowania szkoły na etapie regionalnym wyłonionych zostanie dwóch uczniów. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu szkolnego będzie udzielenie odpowiedzi na 25 pytań z testu wiedzy z zakresu prawa pracy i bhp.  Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

Izabela Kossakowska

 
600 lecie Krotoszyna - Święto Ulicy PDF

W sobotę,  26 września 2015 roku nasi uczniowie włączyli się w kolejną edycję Święta Ulicy, przygotowaną w ramach obchodów  600-lecia Krotoszyna. Tym razem świętował Krotoszyński Rynek. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Miłośnicy czytelnictwa mogli obejrzeć i kupić książki o historii miasta, znawcy sztuki przyglądali się wystawom prac plastycznych i fotografiom, najmłodsi bawili się w Bajkolandii, a panie wzbogacały swą wiedzę z zakresu kosmetyki. Swych amatorów znalazło też stoisko z filmami o Krotoszynie. Jednak największym powodzeniem cieszyła się strefa gastronomiczna.  Potrawy przygotowane przez naszą szkołę, połączyły wszystkich wytrawnych smakoszy, trafiając w gust nawet tych o najdelikatniejszym podniebieniu.

Więcej…
 
Projekt „Lekcje z ZUS” PDF

Uczniowie klas trzecich w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej, rozpoczęli drugą edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS".

Projekt został zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, celem przybliżenia uczniom szkół ponadgimnazjalnych niełatwej tematyki ubezpieczeń społecznych w prosty  i ciekawy sposób. Wszyscy uczestnicy projektu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie: "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", którego szkolny etap odbędzie się 16 listopada 2015r.

Finał konkursu przewidziany jest na kwiecień przyszłego roku w centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Naszym uczniom życzymy sukcesów.

M. Kremer

 
Polagra Gastro PDF

Dnia 23.09 2015 br. grupa 45 uczniów z naszej szkoły kształcąca się w zawodach kucharz, kelner i technik hotelarstwa wraz z opiekunami: p. Mariolą Ilnicką, p. Mariolą Kaczmarek, p. Izabelą Kossakowską i p. Anną Podziomek uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomii – Polagra Gastro. Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem HORECA SPOTyka się w Poznaniu! Było to połączenie Międzynarodowych Targów Gastronomii POLAGRA GASTRO oraz Targów Wyposażenia Hoteli INVEST-HOTEL. Fuzja tych wydarzeń stworzyła w Polsce największą arenę prezentacji oferty producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia dedykowanego sektorowi HoReCa.

Więcej…
 
Grzybek integracyjny klasy 2f PDF

25 września 2015 r aby tradycji stało się zadość klasa 2 f spotkała się na grzybku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. W tym roku biesiadowaliśmy wspólnie z klasą 2e pod opieka p. Radosława Stefańskiego. Młodzież spędziła miło czas na zabawach i wspólnych rozmowach. Następne wspólne ognisko już za rok !! Wychowawca klasy 2 f - Piotr Wiedemann.

zobacz zdjęcia

 
Szkoła Zawodowych Perspektyw - III edycja PDF

Nasza szkoła bierze udział w III edycji konkursu organizowanej przez Studium Prawa Europejskiego pod nazwą „Szkoła Zawodowych Perspektyw”. Konkurs trwa od września 2015 r. do marca 2016 r. W tym czasie szkoła musi wykonać 10 zadań. Jednym z tych zadań jest spotkanie dotyczące planowania przyszłości i roli języków obcych.

Więcej…
 
IIa – spotkanie przy ognisku PDF

17 września 2015 r. klasa II a wraz z wychowawcą p. Izabelą Kossakowską i  nauczycielką przedmiotów zawodowych p. Anną Podziomek spotkała się w zaciszu stanicy Buczyna w Helenopolu. Integracji klasy sprzyjała wspaniała pogoda, czas upływał na pieczeniu kiełbasek, grze w piłkę i wspólnych rozmowach.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 76

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • XXIII Targi Edukacyjne „Kierunek – bezpieczeństwo” – 1-3 marca 2019, Poznań
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 r. pod hasłem „Kierunek – bezpieczeństwo” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie Targów znajdują się liczne konferencje, wykłady naukowe i warsztaty poświęcone tej tematyce. Ponadto, jak co roku, wydarzenie to jest przede wszystkim […]
 • Dzień Statystyki Polskiej – 9 marca 2019
  Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza uczniów szkoły na obchody Dnia Statystyki Polskiej 9 marca br. W ramach wydarzenia uczniowie będą odkrywać historię miasta Poznania, w tym także miejsc ściśle związanych ze statystyką poznańską. Gra rozpocznie się o godz. 11.00, będzie trwać ok. 90 min. Na 3 najlepsze zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody […]
 • 11. Tydzień Mózgu w Poznaniu – 11-15 marca 2019
  Zapraszamy do udziału w 11. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca 2019 r. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie szerokiej publiczności 10 wykładów oraz koncert. Celem wykładów jest przybliżenie młodzieży i mieszkańcom Wielkopolski prowadzonych badań i przedstawienie w sposób zrozumiały i ciekawy cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Koncert natomiast […]
 • Stypendia i zasiłki szkolne_ I transza
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Dotyczy: realnego zapotrzebowania gmin na środki na stypendia i zasiłki szkolne w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Nawiązując do pisma pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z 13 lutego 2019 r., znak: DWKI-WWR.419.3.2019.JB, informującego o dokonaniu wstępnego podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych […]
 • Dane statystyczne – CIE
  Dane statystyczne opracowane i udostępniane przez Centrum Informatyczne Edukacyjne

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!