newsy


Konkurs fryzjerski PDF

W dniu 20.01.2015 r. w ZSP nr 3 w Krotoszynie odbył się konkurs fryzjerski w którym uczestnikami były uczennice klas 1c, 2e, 3e w zawodzie fryzjer. Zawodniczki wykonywały zadania z zakresu fryzjerstwa damskiego. Zadaniem pierwszej klasy było wykonanie splotu warkoczy, drugiej upięcie karnawałowe, a trzecia miała wykonać fryzurę awangardową. Celem konkursu było rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania do zawodu, wykazania się umiejętnościami. Uczennice zostały zmotywowane do podejmowania twórczych działań oraz wymieniły się wzajemnie swoimi doświadczeniami. Dodatkowym elementem konkursu był makijaż, który upięknił całościowy wizerunek żywych modelek. Uczestniczki konkursu zostały nagrodzone akcesoriami fryzjerskimi.

Marzena Jesiołowska

zobacz zdjęcia

 
Praktyki i nauka języka w Niemczech wielką szansą dla uczniów Trójki! PDF

22 grudnia 2014 dyrektor szkoły Krzysztof Grobelny w obecności: kierownika szkolenia Praktycznego Piotra Gabryelczyka i Pani Marioli Ilnickiej i Izabeli Kossakowskiej, promotorów przedsięwzięcia, podpisał porozumienie z Niemieckim Stowarzyszeniem Hotelarstwa i Gastronomii reprezentowanym przez Pana Olafa Schope – Prezesa i Pana Andreasa Beil z Departamentu Kadr przy Brandenburskim Urzędzie Pracy w Cottbus.

Więcej…
 
Ogromny sukces uczniów z technikum z Trójki rocznika 2014!! PDF

W tym roku w rankingu perspektyw dla techników 2015 nasze Technikum nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II otrzymało znak jakości brązowej szkoły.

Największym jednak osiągnięciem to prestiżowy ranking egzaminów zawodowych, w którym nasze technikum zdobyło 7 pozycję w Polsce, a 1 pozycję w Wielkopolsce. Nie mniejszym zaskoczeniem był podranking zawodów – technik elektryk  znalazł się w dziesięciu najlepszych szkół Polski uzyskując 3.  lokatę w kraju, a 1. w Wielkopolsce.

Jest  to duże osiągnięcie i miejmy nadzieję początek dobrej passy.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ranking techników (pdf)

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ranking egzaminów zawodowych (pdf)

 
Obchody 96 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Trójce PDF

14 stycznia 2015 społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie uczciła 96 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Podjęto w tym dniu wiele inicjatyw, żeby jak najbardziej przybliżyć uczniom ten mający wielkie znaczenie zryw niepodległościowy.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Dominiki i Justyny w ogólnopolskim konkursie popularyzującym czytelnictwo PDF

Uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1, Dominika Mikołajczyk z klasy 3c i Justyna Kaczmarek z klasy 3g zdobyły wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie” na scenariusz lekcji wychowawczej, spotkań zachęcających do czytania, plakat. Celem konkursu było m.in. włączenie młodzieży do promowania mody na czytanie oraz wzbogacenie form udziału biblioteki szkolnej w tworzeniu klimatu wychowawczego szkoły. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” i Gimnazjum nr 1 w Sanoku przy wsparciu Powiatu Sanockiego.

Więcej…
 
Kolędowanie PDF

18 grudnia br. młodzież naszej szkoły dotarła ze świątecznym kolędowaniem do Szpitala Powiatowego w Krotoszynie im. Marcelego Nenckiego.

Więcej…
 
„Wśród nocnej ciszy…” PDF

Już po raz drugi zorganizowaliśmy spotkanie świąteczne dla pracodawców naszych uczniów i nauczycieli. 17 Grudnia 2014 roku do wspólnego stołu zasiedli także przedstawiciele władz samorządowych: p. Paweł Radojewski- Wicestarosta Powiatu Krotoszyńskiego i Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu –p. Anna Kaczmarek.

Więcej…
 
Wigilia koła gastronomicznego PDF

zobacz zdjęcia

 
Mikołajki 2014 PDF

5 grudnia 2014 roku w sali gimnastycznej odbyły się Szkolne Mikołajki. Uczniowie poszczególnych klas, pod opieką wychowawców, wzięli udział w licznych konkurencjach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 71

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Szkolny Klub Sportowy – nabór wniosków na 2019
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Szkolny Klub Sportowy” na 2019 r. Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA zaprasza do udziału w Programie wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Program dotyczy organizacji w szkołach zajęć sportowych pozalekcyjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA.
 • Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  Dnia 5 listopada 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Myślą przewodnią uroczystości były: tradycja, teraźniejszość  i przyszłość Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Okolicznościowy Medal, będący podziękowaniem za współpracę i wsparcie placówki, otrzymała Pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty reprezentowana przez Pana Krzysztofa Błaszczyka Wicekuratora […]
 • Otwarcie wystawy “Niepodległość” Marii Romany Gierczyńskiej
  Dnia 9 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otworzył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wystawę Marii Romany Gierczyńskiej “Niepodległość”. Artystka wystawa wykonała wystawę specjalnie do holu WUW na 100-lecie obchodów odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Wystawa pokazuje i upamiętnia wydarzenia z niepodległej i zniewolonej Polski od czasów […]
 • Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości
  Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości. Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom […]
 • MINIPRZEWODNIK promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!