newsy


ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE ZSP nr 3 w Krotoszynie PDF

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie podpisał umowę o polsko – niemieckiej współpracy w zakresie odbywania praktyk zawodowych przez uczniów Technikum Nr 3, kształcących się w zawodzie kelner.

Więcej…
 
Światowy Dzień bez Papierosa PDF

Światowy Dzień bez Papierosa, ang. World No Tobacco Day – święto obchodzone 31 maja. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła dzień 7 kwietnia Światowym Dniem bez Papierosa w 1987 roku (rezolucja WHA40.38). Rok później rezolucją WHA42.19 przeniosła święto na 31 maja.
Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Źródło tutaj

 
Kolejne warsztaty dla przedszkolaków PDF

W dniu 21 maja 2014 roku uczniowie klasy 2e kształcący się w zawodzie kucharz pod kierunkiem pani Marioli Kaczmarek przeprowadzili zajęcia warsztatowo - kulinarne dla dzieci z przedszkola “Biedronka” w Krotoszynie. Zajęcia tego typu i w tej formie były w naszej szkole prowadzone już po raz kolejny, cieszą się one bowiem ogromnym zainteresowaniem.

Więcej…
 
Dzień Matki i Ojca PDF

Z inicjatywy Rady Rodziców serdecznie zapraszamy Rodziców 29.05 na Dzień Matki i Ojca do naszej szkoły na godz. 17.

 
Szkolne Wybory do Parlamentu Europejskiego PDF

19 maja 2014 r. przeprowadzone zostały w szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego w ramach projektu „Młodzi głosują”, którego koordynatorem była p. M. Sobczak. Powołana Szkolna Komisja Wyborcza czuwała nad przebiegiem głosowania, podliczyła oddane głosy i ogłosiła wyniki.

Więcej…
 
Powitaliśmy Krzyż Światowych Dni Młodzieży PDF

10 maja o godz. 17 do krotoszyńskiej Fary przybył Krzyż Światowych Dni Młodzieży wraz z ikoną Matki Bożej. Reprezentujący młodzież naszej szkoły uczniowie bardzo zaangażowani byli w tę uroczystość. Wnieśli do kościoła Krzyż oraz ikonę Matki Bożej. Aktywnie uczestniczyli  w liturgii jako lektorzy, osoby wnoszące dary i relikwie św. Jana Pawła II. Obecny był również poczet sztandarowy szkoły. Dyrektor, p. Krzysztof Grobelny również zaangażował się w tę niecodzienną uroczystość.

Msza św. miała bardzo uroczystą oprawę, a przewodniczył jej dawny proboszcz parafii ks. Adam Modliński. Obecne były władze miejskie i powiatowe oraz gmin powiatu krotoszyńskiego. Po nabożeństwie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, a następnie ks. biskup poświęcił kaplicę św. Jana Pawła II.

 
Dzień Europejski PDF

Dzień Europejski zorganizowany przez Powiat Krotoszyński z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Więcej…
 
Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja PDF

3 maja br. przedstawiciele młodzieży z pocztem sztandarowym szkoły uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę, która odbyła się w kościele p.w. św. Marii Magdaleny. Po uroczystym nabożeństwie  dyr. Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie, p. Aleksandra Leja wygłosiła odczyt na temat historii uchwalenia i treści Konstytucji 3 maja. Następnie młodzież Gimnazjum nr 4 przedstawiła montaż słowno-muzyczny obrazujący uchwalenie i znaczenie Konstytucji 3 maja dla narodu polskiego.

 
I Maraton Biblijny PDF

28 kwietnia 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział w I Maratonie Biblijnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa "Famuła" w Krotoszynie, Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera, Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Pod opieką katechety p. R. Krawczyka i nauczycielki j. polskiego p. M. Kasprolewicz udali się do sali kameralnej Muzeum Regionalnego w Krotoszynie, gdzie ponad 250 zgłoszonych osób czytało Biblię non stop przez dzień i noc –od 23 kwietnia aż do poniedziałku 28 kwietnia br.  Każdy z czytających otrzymał certyfikat udziału w maratonie. Imprezę swoim patronatem objęli Burmistrz Krotoszyna oraz Starosta Krotoszyński. Podczas maratonu odbywała się zbiórka pieniędzy dla dzieci w Kenii.

M. Kasprolewicz

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 66

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • Prognoza pogody na jutro: idealny wakacyjny dzień, bezchmurnie i ciepło
  W nocy nigdzie nie powinno padać, a środa będzie słoneczna w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 23 do 30 stopni Celsjusza. Warto korzystać z prawdziwie wakacyjnej pogody, bo już od piątku zapowiadane są zmiany.
 • Wielka Brytania przeprosi migrantów z pokolenia "Windrush"
  Szef brytyjskiego MSW Sajid Javid wystosuje oficjalne przeprosiny do 18 osób z tak zwanego pokolenia Windrush - karaibskich migrantów przybyłych do Wielkiej Brytanii w latach 1948-1971, którzy byli zatrzymani lub opuścili kraj w wyniku pomyłek administracyjnych.
 • Sędzia Muszyński miał się stawić przed nową KRS. Nie przyszedł
  Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński, który kandyduje do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, miał się stawić we wtorek około godziny 16 na przesłuchaniu przed zespołem Krajowej Rady Sądownictwa. Nie pojawił się. - Kilku kandydatów nie stawiło się z różnych powodów. Niektórzy usprawiedliwiali (brak obecności-red.), a inni nie - powiedział poseł PiS Stanisław Piotrowicz.
 • Marek M., znany handlarz roszczeniami i właściciel kamienic, zatrzymany
  Marek M., znany z przejmowania kamienic w ramach dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, został zatrzymany na polecenie prokuratury, podała PAP. Informacje potwierdziła nam Prokuratura Krajowa.
 • Była twarzą kampanii #MeToo. Sama jest oskarżana o molestowanie młodego aktora
  Włoska aktorka i reżyserka Asia Argento była jedną z pierwszych kobiet, które publicznie oskarżyły Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Stała się jedną z głównych twarzy ruchu #MeToo. "New York Times" dotarł jednak do dokumentów, z których wynika, że aktorka sama została oskarżona o nadużycie seksualne przez młodszego o 20 lat aktora Jimmy'ego Bennetta i zapłaciła mu za milczenie.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!