Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

newsy


Wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek! PDF

Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” opublikowała wyniki Ogólnopolskich  Wyborów Książek.  Młodzież wypełniając kupony wyborcze mogła wskazać na najciekawsze ich zdaniem publikacje. Oto lista książek najchętniej czytanych i polecanych przez młodych czytelników:L.p.

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1.

50 twarzy Greya

James E.

13529

2.

Wiedźmin: Saga o wiedźminie

Sapkowski A.

6916

3.

Gwiazd naszych wina

Green J.

6678

4.

Igrzyska śmierci

Collins S.

5942

5.

Harry Potter

Rowling J. K.

5378

6.

Pieśń lodu i ognia

Martin G. R. R.

5160

7.

Hobbit czyli tam i z powrotem

Tolkien  J. R. R.

5055

8.

Władca Pierścieni

Tolkien  J. R. R.

3666

9.

Uniwersum Metro 2033

Glukhovsky D.

3448

10.

. Zmierzch

Meyer S.

2593

 

* Należy zaznaczyć, że na listach ( powstałych w wyniku wyborów, wszystkich grup wiekowych, począwszy od klas I – II szkoły podstawowej do szkół ponadgimnazjalnych ) znalazło się pięć tytułów książek, które czytają wszyscy, bez względu na wiek. Są to:

● Dzieci z Bullerbyn, Astrid Lindren

● Harry Potter, Rowling J. K.

● Hobbit, Tolkien J. R. R.

● Narnii, Lewis C. S.

● Władca Pierścieni, Tolkien J. R. R.

W wyborach wzięło udział około 447 tys. uczniów. Zdaniem organizatorów były nie tylko świetną zabawą, ale okazały się największymi badaniami czytelnictwa dzieci i młodzieży w ostatnim czasie. Wyniki wyborów pomogły w określeniu preferencji czytelniczych oraz dostarczyły cennego materiału, który można wykorzystać w działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa, edukacji polonistycznej i kulturalnej.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.bibliotekawszkole.pl

 
Niezawodni kucharze i kelnerzy ZSP nr 3 PDF

25 maja 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie miała miejsce konferencja inaugurująca Powiatowe Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 pod kierunkiem p. Marioli Kaczmarek i p. Anny Podziomek wykazali  się niezwykłą inwencją i upiekli własnoręcznie słodkości m.in. rurki, babeczki i inne wypieki. Uczniowie uczący się w zawodzie kelner mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności zawodowych przy obsłudze bufetu kawowego.

zobacz zdjęcia

 
Młodzież a zagrożenia XXI w PDF

zobacz zdjęcia

 
Dzień promocji rzemiosła PDF

29 maja 2015 roku odbyła się WYSTAWA GOSPODARCZA - POZNAJ NASZE RZEMIOSŁO zorganizowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie. Współorganizatorami imprezy był Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie, Ośrodek Szkolenia Zawodowego oraz Młodzieżowe Centrum Kariery z ramienia Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu.

Więcej…
 
Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer PDF

Jaką rolę pełni światłocień? Na czym polega emulgowanie? Czym jest pasmo pamięci? Do czego służy klimazon? Na czym polega złoty podział?

To kilka z pytań, z którymi zmierzyły się uczennice z klasy III, uczące się w zawodzie fryzjer podczas szkolnego konkursu który odbył się 26 maja br. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu technologii fryzjerskiej oraz stylizacji. Najlepsza okazała się Paulina Wolska, II miejsce zajęła Daria Lis, a III Roksana Waldowska.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz” PDF

Dnia 20.05.2015r. w pracowni gastronomicznej odbył się konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz”. W tym roku hasłem przewodnim był: „POMYSŁ NA… NALEŚNIKI”. Uwielbiane na całym świecie naleśniki, czasami przyrządzane w sposób wykwintny i na specjalne okazje, a czasami uważane za danie podrzędne. Jedno jest pewne, naleśniki to danie o dużym potencjale, które jeszcze nie raz nas zaskoczy! Nasi uczniowie po mistrzowsku przygotowali:

Więcej…
 
Konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca” PDF

Dnia 19 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawcy”. Do rywalizacji stanęło  13 uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Pytania testowe sprawdzały wiedzę z zakresu towaroznawstwa, organizacji sprzedaży, sprzedaży towarów oraz podstaw działalności handlowej.

Więcej…
 
Kucharze i kelnerzy lecą do Grecji PDF

Od 1 czerwca 2015 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II kształcących się w zawodach: kucharz i kelner będzie odbywała praktyki zawodowe w czterogwiazdkowym hotelu i restauracji Sieci LOUIS – Hotel Louis Colossos Beach w Grecji na wyspie Rodos.

Jest to już kolejna ogromna szansa dla młodzieży naszej szkoły na szlifowanie fachu kulinarnego i kelnerskiego oraz komunikacji w języku angielskim i niemieckim. W wolnym czasie uczniowie będą mogli zwiedzać kraj, poznać nowych ludzi, ich tradycje i bogactwo kulturowe.

zobacz zdjęcia

 
Relacje z praktyk w Cottbus kwiecień – maj 2015r. PDF

W tym roku szkolnym miałem możliwość odbycia miesięcznej praktyki zawodowej w Niemczech. Pracowałem w hotelu czterogwiazdkowym z bardzo dobrą kadrą, pod czujnym okiem znakomitych fachowców. To było dla mnie nowe wyzwanie zawodowe. Z praktyk wróciłem bardzo zadowolony i ,,umocniony'' ze względu na żywy kontakt z językiem. Gdybym miał okazję wyjechać i jeszcze raz odbyć taką praktykę, to bardzo chętnie skorzystał bym z takiej możliwości. Zachęcam moich kolegów do odbycia chociaż raz praktyki zawodowej w takiej formie. Dziękuję panu Dyrektorowi i nauczycielom, że stworzyli nam - ambitnym uczniom, szansę odbycia takich praktyk zawodowych. OSKAR

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 76

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • XXIII Targi Edukacyjne „Kierunek – bezpieczeństwo” – 1-3 marca 2019, Poznań
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 r. pod hasłem „Kierunek – bezpieczeństwo” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie Targów znajdują się liczne konferencje, wykłady naukowe i warsztaty poświęcone tej tematyce. Ponadto, jak co roku, wydarzenie to jest przede wszystkim […]
 • Dzień Statystyki Polskiej – 9 marca 2019
  Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza uczniów szkoły na obchody Dnia Statystyki Polskiej 9 marca br. W ramach wydarzenia uczniowie będą odkrywać historię miasta Poznania, w tym także miejsc ściśle związanych ze statystyką poznańską. Gra rozpocznie się o godz. 11.00, będzie trwać ok. 90 min. Na 3 najlepsze zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody […]
 • 11. Tydzień Mózgu w Poznaniu – 11-15 marca 2019
  Zapraszamy do udziału w 11. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca 2019 r. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie szerokiej publiczności 10 wykładów oraz koncert. Celem wykładów jest przybliżenie młodzieży i mieszkańcom Wielkopolski prowadzonych badań i przedstawienie w sposób zrozumiały i ciekawy cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Koncert natomiast […]
 • Stypendia i zasiłki szkolne_ I transza
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Dotyczy: realnego zapotrzebowania gmin na środki na stypendia i zasiłki szkolne w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Nawiązując do pisma pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z 13 lutego 2019 r., znak: DWKI-WWR.419.3.2019.JB, informującego o dokonaniu wstępnego podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych […]
 • Dane statystyczne – CIE
  Dane statystyczne opracowane i udostępniane przez Centrum Informatyczne Edukacyjne

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!