newsy


Pomoc przedszkolaków PDF

zobacz zdjęcia

 
II miejsce piłkarzy PDF

W środę, 3 grudnia, w sali gimnastycznej OSIR odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krotoszyńskiego.  Organizatorem imprezy był ZSS w Krotoszynie. Do udziału zgłosiło się sześć krotoszyńskich drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie z ZSP nr 1 Krotoszyn i I LO Krotoszyn. W meczach grupowych wygraliśmy z ZSP nr 1 - 3:1 oraz z I LO - 4:2. W wielkim finale niestety ulegliśmy ZSP nr 2 - 1:3. W turnieju uczestniczyli Patryk Wojtkowiak, Robert Kramarczyk, Maciej Stefański, Kamil Talarczyk, Adam Szczepaniak, Łukasz Budziak, Mikołaj Kaźmierczak, Remigiusz Kotecki, Radosław Galler i Szymon Maciejewski. Opiekę nad grupą sprawował Radosław Stefański.

Grzegorz Nowak

 
Koncert charytatywny „Gramy dla Hospicjum” PDF

22 listopada 2014r. w sali kina „Przedwiośnie” odbył się koncert charytatywny z okazji obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej w Krotoszynie  oraz Krotoszyński Ośrodek Kultury pod hasłem „Gramy dla Hospicjum”. Gwiazdą koncertu był Krotoszyński Chór Kameralny pod Dyrekcją Marka Olejnika oraz na Jego zaproszenie scholka dziecięca „Anielskie Głosy” z Parafii pw. św. Marii Magdaleny pod kierownictwem Joanny Jarockiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy Ia: Anna Talaga, Zuzanna Pietrowska oraz Maria Polańska wraz z opiekunkami p. Izabelą Kossakowską i p. Emilią Patalas - Poślednicką. Dziewczyny aktywnie uczestniczą w „Wolontariacie Trójki”.

zobacz zdjęcia

 
„W antrejce na ryczce …” PDF


21 listopada br. w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka odbył się po raz szósty Powiatowy Konkurs „Gwara wielkopolska” zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta. Jak podkreślają organizatorzy celem konkursu jest popularyzacja gwary wśród młodzieży oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej. W tym roku do zmagań konkursowych przystąpiło 16 uczniów uczęszczających do szkół na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Więcej…
 
„Potyczki z bohaterami lektur” PDF

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Zofia Nałkowska – życie i twórczość” odbył się 20 listopada 2014 r. Konkurs zorganizowała  Krotoszyńska Biblioteka Publiczna  im. Arkadego Fiedlera dla upamiętnienia 130. rocznicy urodzin, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Jej powieści - „Romans Teresy Hennert”, „Granica” wciąż cieszą się uznaniem czytelników.

Więcej…
 
Piłkarze „Trójki” wicemistrzami powiatu PDF

W środę, 19 listopada odbyły się powiatowe rozgrywki Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna zajęła w zawodach drugie miejsce, przegrywając dopiero w wielkim finale z I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie 1:3. Do rywalizacji w hali ZSP w Koźminie Wlkp. zgłosiło się siedem zespołów, które podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się I LO Krotoszyn, ZSZ Kobylin oraz LO Koźmin Wlkp. Do dalszego etapu awansował zespół Kołłątaja oraz ZSZ Kobylin. W drugiej grupie rywalizowały ZSP 3 Krotoszyn, ZSP Koźmin, ZSP 1 Krotoszyn oraz ZSP 2 Krotoszyn.  Nasz zespół zremisował 1:1 z drużyną z Koźmina oraz wygrał 3:0 z Ceramą i 3:1 z Mięśniakiem.

W pierwszym meczu półfinałowym I LO pokonało gospodarzy imprezy 2:1. Natomiast w drugim półfinale ZSP 3 Krotoszyn okazało się lepsze od ZSP Kobylin pokonując swoich przeciwników 3:0. W finale po zaciętym pojedynku lepszy od naszej szkoły okazał się Kołłątaj wygrywając 3:1.

Skład: Patryk Wojtkowiak, Robert Kramarczyk, Maciej Stefański, Kamil Talarczyk, Adam Szczepaniak, Łukasz Budziak, Mikołaj Kaźmierczak, Tomasz Pogoda, Remigiusz Kotecki, Radosław Galler oraz opiekun Radosław Stefański

R. Stefański

 
RAP PEDAGOGIA PDF

18 listopada 2014 roku w krotoszyńskim kinie  „Przedwiośnie” odbyło się spotkanie z Dobromirem Markowskim, który przedstawił swój projekt „RAP PEDAGOGIA”. Projekt ten oparty był na muzyce Hip Hop i osobistych przeżyciach autora.

Więcej…
 
Zostań honorowym dawcą krwi i szpiku kostnego PDF

Dnia 12.11.2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 3a, 2d i 2e z honorowym krwiodawcą, prezesem ZR PCK w Krotoszynie Panem Krzysztofem Kierzkiem.

Więcej…
 
Obchody Święta Niepodległości PDF

10 listopada uroczyście uczciliśmy Święto Niepodległości. Grupa młodzieży udała się na szaniec przy ulicy Gajowej, gdzie zostały złożone kwiaty oraz znicze. Tam również wszyscy wysłuchali krótkiej prelekcji na temat odzyskania niepodległości przez Polskę i roli patriotyzmu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 71

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Szkolny Klub Sportowy – nabór wniosków na 2019
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Szkolny Klub Sportowy” na 2019 r. Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA zaprasza do udziału w Programie wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Program dotyczy organizacji w szkołach zajęć sportowych pozalekcyjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA.
 • Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  Dnia 5 listopada 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Myślą przewodnią uroczystości były: tradycja, teraźniejszość  i przyszłość Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Okolicznościowy Medal, będący podziękowaniem za współpracę i wsparcie placówki, otrzymała Pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty reprezentowana przez Pana Krzysztofa Błaszczyka Wicekuratora […]
 • Otwarcie wystawy “Niepodległość” Marii Romany Gierczyńskiej
  Dnia 9 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otworzył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wystawę Marii Romany Gierczyńskiej “Niepodległość”. Artystka wystawa wykonała wystawę specjalnie do holu WUW na 100-lecie obchodów odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Wystawa pokazuje i upamiętnia wydarzenia z niepodległej i zniewolonej Polski od czasów […]
 • Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości
  Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości. Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom […]
 • MINIPRZEWODNIK promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!