newsy


Otwórz twe serce PDF

W dniu 8 listopada 2014 roku w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się koncert charytatywny „Otwórz swe serce” zorganizowany przez Radę Rodziny Szkół im. JP II Diecezji Kaliskiej, Caritas Diecezji Kaliskiej i Starostę Powiatu Kaliskiego.

Więcej…
 
Rywalizacja fryzjerek PDF

7 listopada br. w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp. odbył się  konkurs fryzjerski, w którym wzięło udział 10 dziewcząt kształcących się w zawodzie fryzjer lub technik fryzjerski. Naszą szkołę reprezentowały Kinga Keller i Elżbieta Witkowka, obie z klasy 3. Pozostałe uczestniczki były z Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. i Zduńskiej Woli.

Więcej…
 
22. Międzynarodowe Targi HORECA w nowoczesnym EXPO Kraków PDF

Dnia 07.11 br. grupa uczniów z naszej szkoły ucząca się w zawodzie kucharz i kelner wraz z opiekunami: p. Mariolą Kaczmarek i p. Izabelą Kossakowską uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomiczno – Spożywczych  HORECA w Krakowie.

Więcej…
 
Trójka najlepsza w strzelaniu PDF

W czwartek, 6 listopada nasz zespół w składzie Wiesław Berger, Krystian Bielawny oraz Natalia Bitner wziął udział w Regionalnych Mistrzostwach w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej i Rzucie Lotką. Team zaprezentował się z bardzo dobrej strony wygrywając całe zmagania zdobywając łącznie 295pkt. Na ten wynik złożyło się 140 w strzelaniu oraz 176 z lotek. Na kolejnych miejscach uplasowali sie H-15 2 Krotoszyn (264pkt), H 15-45 Poznań (223pkt), ZSS Krotoszyn (211pkt), H 15-1 Kalisz (205pkt), GzOPdP w Krotoszynie (200pkt) i H 15-4 Ostrów Wlkp. (173pkt). Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Paluch (71pkt - H 15-1 Kalisz). Z kolei wśród panów wygrał nasz uczeń Krystian Bielawny zdobywając 114pkt. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Po wspólnej sportowej rywalizacji zawodnicy wraz z opiekunami udali się na obiad do restauracji Cristal.

 
Lekcja w Urzędzie Skarbowym PDF

4 listopada br. uczniowie klasy III g uczący się w zawodzie sprzedawca wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych p. Izabelą Kossakowską udali się do Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Więcej…
 
Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” PDF

31 października br. gościła w naszej szkole pracownica Państwowej Inspekcji Pracy pani Luiza Kotowska, która przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły wykłady w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. W dwóch godzinnych wykładach wzięli udział uczniowie z klas: Ig, IId, Ic.

Więcej…
 
Lekcja historii w muzeum PDF

29 października klasa Ia wraz z wychowawczynią wybrała się do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Więcej…
 
Lubimy czytać PDF

W dniu 22 października 2014 r. rozdrażewska grupa Dyskusyjnego Klubu Książki, do której należą również uczniowie Naszej szkoły wybrała się na spotkanie klubowiczów organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem wizyty było spotkanie z Panią Joanną Jagiełło – autorką książek dla młodzieży oraz poznanie Jej pracy.

Więcej…
 
IX PAPIESKI BIEG POKOJU PDF

W dniu 23.10.2014 roku odbył się IX Papieski Bieg Pokoju, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Patronat nad biegiem objęli Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś. Uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego. Wszystkich uczestników przywitał dyrektor szkoły p. Krzysztof Grobelny. Życzył im wielu wrażeń, satysfakcji z udziału w biegu i oczywiście sukcesów sportowych. Po raz pierwszy w biegu wystartowało także 8 uczniów szkół podstawowych. Na starcie stanęło 167 uczestników. W kategorii open wystartowało 8 zawodników. Biegacze rywalizowali ulicami - Łąkową, Karbowiaka, Bolewskiego z metą na ulicy Łąkowej. Po sportowej rywalizacji organizatorzy zaprosili gości na gorący poczęstunek. Następnie dyrektor, organizatorzy oraz zaproszeni goście, w tym także niektórzy sponsorzy wręczyli  dyplomy, puchary i cenne nagrody. Imprezę uświetnił występ kuglarstwa ucznia ZSP nr 3 Przemysława Tonaka.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 71

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Szkolny Klub Sportowy – nabór wniosków na 2019
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Szkolny Klub Sportowy” na 2019 r. Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA zaprasza do udziału w Programie wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Program dotyczy organizacji w szkołach zajęć sportowych pozalekcyjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA.
 • Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  Dnia 5 listopada 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Myślą przewodnią uroczystości były: tradycja, teraźniejszość  i przyszłość Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Okolicznościowy Medal, będący podziękowaniem za współpracę i wsparcie placówki, otrzymała Pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty reprezentowana przez Pana Krzysztofa Błaszczyka Wicekuratora […]
 • Otwarcie wystawy “Niepodległość” Marii Romany Gierczyńskiej
  Dnia 9 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otworzył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wystawę Marii Romany Gierczyńskiej “Niepodległość”. Artystka wystawa wykonała wystawę specjalnie do holu WUW na 100-lecie obchodów odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Wystawa pokazuje i upamiętnia wydarzenia z niepodległej i zniewolonej Polski od czasów […]
 • Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości
  Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości. Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom […]
 • MINIPRZEWODNIK promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!