newsy


„Jestem radosny, Wy też bądźcie” PDF

Pod takim hasłem nasza szkoła obchodziła kolejne,  9-te już Święta Patrona –Jana Pawła II. Najpierw spotkaliśmy się w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli na uroczystej mszy świętej. Po złożeniu zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II przeszliśmy wszyscy do szkoły. Dalsze uroczystości odbywały się w sali gimnastycznej.

Więcej…
 
V Powiatowy Konkurs Piosenki PDF

V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…”

„Trzeba umieć używać swojej wolności,  wybierając to,  co jest dobrem prawdziwym”

20.10.2014 r. w sali Kina „Przedwiośnie” odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…” Tegoroczną edycję konkursu nasza szkoła przygotowała wspólnie z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Starostwa Krotoszyńskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn. Ideą konkursu jest rozpowszechnianie nauk i uczczenie pamięci wielkiego człowieka, św. Jana Pawła II , który już od dziewięciu lat jest naszym patronem.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe oraz perspektywy zatrudnienia w Niemczech PDF

W dniach 16-17 października 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie  wizytę złożyli: prezes Stowarzyszenia Hotelarstwa i Gastronomii  Brandenburgii  oraz przedstawiciel  Niemieckiego Pośrednictwa Pracy. W rozmowach udział wziął także Starosta Krotoszyna.

Strony podpisały ramowy plan działań na kolejne lata. Współpraca ZSP nr 3 ze Stowarzyszeniem oraz Pośrednictwem stwarza możliwość odbywania przez uczniów praktyk zawodowych oraz nauki  języka niemieckiego.

Uczniowie kształcący się w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Krotoszynie oraz w Technikum nr 3 mogą starać się o miejsce  na praktyki zawodowe a ich absolwenci  o legalną pracę poza granicami Polski.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wielkopolskie Igrzyska PDF

W środę, 1 października w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015. Udział w imprezie wzięła także kadra lekko atletów z naszej szkoły. Z grona naszych podopiecznych najbliżej medalu były Weronika Ignasiak oraz Sławomir August.  Ignasiak w pchnięciu kulą uzyskała wynik 9,79m. Do miejsca na podium zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 13cm. Jeszcze bliżej brązowego krążka był August, który w skoku w wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 1,65m. Zawodnik, który zajął trzecią lokatę miał 1,70m. Po wymienionymi wystartowali także Adam Szczepanik (100m - 12,60 - 16 miejsce), Aleksander Sobański (200m - 28,46 - 13 miejsce), Piotr Marszałek (Oszczep - 37,25m - 5 miejsce), Sławomir Biel (Oszczep - 19,70m - 13 miejsce), Kamil Talarczyk (3km - 12,19 - 12 miejsce), Agnieszka Juszkiewicz (100m - 15,90 - 13 miejsce). Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak

zobacz zdjęcia

 
Październikowe wojaże PDF

Dnia 1 października klasy 1a,1f i 4a wraz z opiekunami Izabelą Kossakowska, Mariolą Ilnicką i Piotrem Wiedemannem odbyły jednodniową wycieczkę krajoznawczą. Celem wycieczki było pokazanie uczniom ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku. Udaliśmy się na Zamek Książ, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy ten malowniczo położony zamek. Przy okazji udaliśmy się także do pobliskiej Palmiarni. Nasza dalsza droga zaprowadziła nas do Walimia, gdzie mogliśmy zwiedzić tamtejsze sztolnie, o niewyjaśnionym dotąd przeznaczeniu. Sztolnie w Walimiu należą do kompleksu Riese (Olbrzym). Inne znane sztolnie w tym rejonie to Włodarz i Osówka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie młodzież mogła udać się na zakupy i zjeść ciepły posiłek. Pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF

W tym roku już po raz piętnasty biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. Zostało ono zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Początkowo świętowano w trzeci, bądź czwarty poniedziałek tego miesiąca. Ostatecznie w 2008 roku podjęto decyzję, aby ogłosić październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Więcej…
 
Wolontariuszki z Trójki PDF

27.09 uczennice z klasy Ia: Natalia Malinowska, Natalia Kasperczyk i Kinga Napierała pod opieką p. Izabeli Kossakowskiej pomagały Stowarzyszeniu Pomóżmy Sobie i Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej w obsłudze Spaceru dla Serca, który połączono  z piknikiem prozdrowotnym w krotoszyńskiej bibliotece.

Więcej…
 
Mityng Lekkoatletyczny PDF

Dnia 29 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym pobliskiego I LO im. Hugona Kołłątaja odbył się Mityng Lekkoatletyczny z okazji 15-sto lecia Powiatu Krotoszyńskiego. Udział w nim wzięły ZSP nr 1 Krotoszyn, ZSP nr 2 Krotoszyn, ZSP nr 3 Krotoszyn, I LO Krotoszyn oraz ZSP z Koźmina Wlkp. oraz LO z Koźmina Wlkp. Nasza szkołę reprezentowało 15- stu uczniów. Rywalizacja wśród młodzieży przebiegała w radosnej atmosferze. Na podium niestety udało się stanąć tylko jednemu naszemu uczniowi Adamowi Szczepanikowi, który zajął 2 miejsce w biegu na 100m. Gratulujemy. Jednak nie medale były tu najważniejsze a udział za który naszym uczniom serdecznie dziękuje. Na koniec zawodów każda szkoła otrzymała dyplom - grawerton oraz po 2 piłki.

Opiekun młodzieży: Piotr Wiedemann

zobacz zdjęcia

 
Zapraszamy PDF

26 września w naszej szkole ruszyła sekcja piłki siatkowej dla dziewcząt. Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godziny 14 -tej do 16.30. Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach serdecznie zapraszam.
Opiekun zajęć Piotr Wiedemann.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 71

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Szkolny Klub Sportowy – nabór wniosków na 2019
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Szkolny Klub Sportowy” na 2019 r. Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA zaprasza do udziału w Programie wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Program dotyczy organizacji w szkołach zajęć sportowych pozalekcyjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA.
 • Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  Dnia 5 listopada 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Myślą przewodnią uroczystości były: tradycja, teraźniejszość  i przyszłość Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Okolicznościowy Medal, będący podziękowaniem za współpracę i wsparcie placówki, otrzymała Pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty reprezentowana przez Pana Krzysztofa Błaszczyka Wicekuratora […]
 • Otwarcie wystawy “Niepodległość” Marii Romany Gierczyńskiej
  Dnia 9 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otworzył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wystawę Marii Romany Gierczyńskiej “Niepodległość”. Artystka wystawa wykonała wystawę specjalnie do holu WUW na 100-lecie obchodów odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Wystawa pokazuje i upamiętnia wydarzenia z niepodległej i zniewolonej Polski od czasów […]
 • Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości
  Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości. Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom […]
 • MINIPRZEWODNIK promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!