newsy


Otrzęsiny 2014 PDF

Czas płynie szybko i już za nami tradycyjne „Otrzęsiny” czyli przyjęcie do społeczności szkolnej pierwszaków. Tegoroczne połączono ze „Świętem pieczonego ziemniaka”. Po rozgrywkach sprawnościowych w których zwyciężyła klasa 1a i pasowaniu klas pierwszych zajadaliśmy się gorącymi pyrami z gziką.

Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna dla Kubusia i Gabrysia.

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Powiatu LA Licealiada PDF

Dnia 19 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Pogoda dopisała tak jak frekwencja naszej młodzieży. Łącznie naszą szkołę reprezentowało 30 zawodników.

Więcej…
 
Grzybek integracyjny klasy 1f PDF

17 września odbyło się spotkanie  klasy 1f na grzybku pod opieką p. Piotra Wiedemanna. Celem spotkania było wzajemne poznanie się i zintegrowanie klasy. Młodzież spędziła wspólnie kilka godzin na pieczeniu kiełbasek, grze w piłkę i rozmowach. Obecni pedagodzy p.Ewa Rożek i p. Andrzej Smółkowski przeprowadzili rozmowę z uczniami na temat funkcjonowania  szkoły, praw i obowiązków uczniów.

zobacz zdjęcia

 
Kelnerzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na zagranicznych praktykach zawodowych PDF

Uczennice i uczniowie z ZSP nr 3 w Krotoszynie odbywali na przełomie czerwca i lipca 2014 roku  3 tygodniowe  praktyki zawodowe w Niemczech.  Swoje umiejętności kelnerskie, barmańskie doskonalili pod okiem wykwalifikowanej kadry kierowniczej   renomowanych restauracji. Dzięki tym praktykom przyszli kelnerzy  nie tylko nabyli nowych doświadczeń zawodowych, ale także mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.  Zapraszamy wszystkich, nie tylko kelnerów do kolejnych wyjazdów na praktyki zawodowe, które rozpoczną się już od maja przyszłego roku.

zobacz zdjęcia

 
Grzybek 1A PDF

10 września klasa Ia wraz z wychowawcą p. Izabelą Kossakowską spotkała się na grzybku w celu wzajemnego poznania i integracji klasy. Uczniowie klasy spędzili czas na pieczeniu kiełbasek i wspólnych rozmowach  w gronie rówieśników. Każdy miał możliwość przedstawienia swojej osoby – silnych i słabych stron oraz zainteresowań.

zobacz zdjęcia

 
Zostań honorowym dawcą krwi i szpiku kostnego !!! PDF

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli 18 lat zachęcam do honorowego oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie na ul. Bolewskiego 8. Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 12.00. Podobnie jak w roku poprzednim, za każdorazowe oddanie krwi przysługuje pochwała 30 punktów - należy dostarczyć zaświadczenie z punktu krwiodawstwa do opiekuna SK PCK lub wychowawcy klasy.

Wszystkim, którzy włączą się do akcji serdecznie dziękuję.

Opiekun SK PCK Izabela Kossakowska

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 PDF

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 - 1.09.2014

zobacz zdjęcia

 
Zakończenie roku szkolnego PDF

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/14 - 27.06.2014

zobacz zdjęcia

 
TRÓJKA na Święcie Ulicy Garncarskiej PDF

22 czerwca 2014r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie przyłączyła się do obchodów Święta Ulicy Garncarskiej.Grupa uczniów naszej szkoły kształcąca się w zawodzie kucharz i kelner miała swoje stoisko gastronomiczne, gdzie serwowano aromatyczne, o egzotycznie brzmiących nazwach koktaile oraz inne słodkości. Przy okazji można było obejrzeć kolorową wystawę zdjęć prezentujących ofertę edukacyjną szkoły. Część  dochodu ze sprzedaży słodyczy została przeznaczona na pomoc finansową dla chorego Gabrysia. Pyszne desery, uśmiechnięta obsługa oraz tłumy kupujących to najlepsza reklama TRÓJKI.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 71

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Szkolny Klub Sportowy – nabór wniosków na 2019
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Szkolny Klub Sportowy” na 2019 r. Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA zaprasza do udziału w Programie wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Program dotyczy organizacji w szkołach zajęć sportowych pozalekcyjnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA.
 • Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  Dnia 5 listopada 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Jubileuszowa Gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Myślą przewodnią uroczystości były: tradycja, teraźniejszość  i przyszłość Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Okolicznościowy Medal, będący podziękowaniem za współpracę i wsparcie placówki, otrzymała Pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty reprezentowana przez Pana Krzysztofa Błaszczyka Wicekuratora […]
 • Otwarcie wystawy “Niepodległość” Marii Romany Gierczyńskiej
  Dnia 9 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otworzył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wystawę Marii Romany Gierczyńskiej “Niepodległość”. Artystka wystawa wykonała wystawę specjalnie do holu WUW na 100-lecie obchodów odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Wystawa pokazuje i upamiętnia wydarzenia z niepodległej i zniewolonej Polski od czasów […]
 • Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości
  Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości. Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom […]
 • MINIPRZEWODNIK promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!