newsy


Przygotowania na „JUNIOR WAITER 2014” PDF

Grupa uczniów klasy Ia w zawodzie kelner w składzie : Magdalena Kupczyk, Katarzyna Szajerka, Dawid Rettig, Adrian Sroka pod kierunkiem p. Marioli Kaczmarek i p.Emilii Patalas-Poślednickiej przygotowywała się do udziału w finale Mistrzostw Polski Kelnerów „JUNIOR WAITER 2014”, który ma odbyć się 24 marca 2014 r. w Puławach.

Jednym z etapów tego konkursu jest pokaz serwisu synchronicznego, w którym startuje cały czteroosobowy zespół. Zadanie to polegało na doborze układu choreograficznego obsługi gości z odpowiednim podkładem muzycznym w czasie nie dłuższym niż 6 minut.

 
Tłusty Czwartek PDF

zobacz zdjęcia

 
„Do zakochania jeden krok…” PDF

19.02.2014 r. uczniowie naszej szkoły świętowali „Walentynki”. W tym roku Święto Zakochanych przypadło wprawdzie podczas ferii zimowych, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że sprawy sercowe są ciągle ważne i aktualne.

Więcej…
 
Konkurs „Walentynki w trójce” PDF

19 lutego 2014 roku w naszej szkole, w pracowni gastronomicznej odbył się Cukierniczy Konkurs Walentynkowy  pod okiem p. Marioli Kaczmarek. Wzięło w nim udział 11 grup dwuosobowych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu słodkiej niespodzianki  dla ukochanej osoby. Każda z grup wykonała według własnego pomysłu ciasta i ciasteczka. Uczestnicy z wielkim zapałem piekli, sporządzali różne kremy, masy, lepili ozdoby z marcepanu i dekorowali swoje” dzieła”. Powstawały torty w kształcie serc głównie w różowo-czerwonych barwach.

Więcej…
 
Konkurs wiedzy o przepisach prawa pracy „Poznaj swoje prawa w pracy” PDF

30 stycznia 2014 roku w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu odbył się etap regionalny konkursu pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy I a: Justyna Owczaryszek i Klaudia Radziszewska.

Do rywalizacji przystąpiło 32 uczniów z 16 szkół województwa wielkopolskiego, Justyna i Klaudia uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Uczennice do konkursu przygotowała P. Izabela Kossakowska.

zobacz zdjęcia

 
Studniówka 2014 PDF

zobacz zdjęcia

 
Konkurs o lesie PDF

W dniu 20 I  2014r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu organizowanego przez SITLiD n.t. „Las i jego użytkowanie, a środowisko naturalne człowieka”. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Trzy pierwsze miejsca zajęli:

I – Patryk Adler kl. IIIa, II – Jan Zybała kl. IIIa,  III – Jakub Robakowski kl. IIa.

Osoby te będą reprezentowały szkołę w następnym etapie, który odbędzie się w Domu Technika NOT w Kaliszu. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

 
Pomagamy Patrykowi PDF

26 stycznia uczniowie klasy I a i  I c pod opieką nauczycielek: p.E. Rożek, p.E. Patalas i p.M. Zuchowskiej wzięli udział w przemarszu ulicami Krotoszyna. Był to jeden z elementów wielkiej akcji „Pomóż Patrykowi”. Młodzież Krotoszyna manifestowała w ten sposób swoją solidarność z chorym na białaczkę rówieśnikiem. Organizatorom akcji zależało na tym, aby zwrócić uwagę mieszkańców powiatu na problem walki z tą groźną chorobą oraz zachęcić wszystkich do tego, żeby rejestrowali się jako dawcy szpiku kostnego. Uczniowie przygotowali plakaty i transparenty propagujące tę szczytną ideę dzielenia się tym, co najcenniejsze-życiem. Mroźna, niesprzyjająca aura nie była przeszkodą dla gorących, wrażliwych serc młodych ludzi i ich opiekunów .

zobacz zdjęcia

 
Przeszedł czyniąc dobrze … PDF

Działalność Jana Władysława Bolewskiego (1878 – 1963) – cenionego lekarza, patrioty, społecznika Ziemi Krotoszyńskiej była tematem prelekcji, którą przeprowadził w dniu 22 stycznia pan Antoni Korsak, historyk i regionalista. Zaproszony gość, nawiązując do wydarzeń powstańczych z lat 1918/1919 przedstawił postać doktora Bolewskiego, uczestnika powstania wielkopolskiego, długoletniego dyrektora i ordynatora szpitala w Krotoszynie, który w 2001 r. został wybrany „Krotoszynianinem XX wieku”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 1a Technikum i 1e Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z opiekunami.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 66

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • Prognoza pogody na jutro: idealny wakacyjny dzień, bezchmurnie i ciepło
  W nocy nigdzie nie powinno padać, a środa będzie słoneczna w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 23 do 30 stopni Celsjusza. Warto korzystać z prawdziwie wakacyjnej pogody, bo już od piątku zapowiadane są zmiany.
 • Wielka Brytania przeprosi migrantów z pokolenia "Windrush"
  Szef brytyjskiego MSW Sajid Javid wystosuje oficjalne przeprosiny do 18 osób z tak zwanego pokolenia Windrush - karaibskich migrantów przybyłych do Wielkiej Brytanii w latach 1948-1971, którzy byli zatrzymani lub opuścili kraj w wyniku pomyłek administracyjnych.
 • Sędzia Muszyński miał się stawić przed nową KRS. Nie przyszedł
  Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński, który kandyduje do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, miał się stawić we wtorek około godziny 16 na przesłuchaniu przed zespołem Krajowej Rady Sądownictwa. Nie pojawił się. - Kilku kandydatów nie stawiło się z różnych powodów. Niektórzy usprawiedliwiali (brak obecności-red.), a inni nie - powiedział poseł PiS Stanisław Piotrowicz.
 • Marek M., znany handlarz roszczeniami i właściciel kamienic, zatrzymany
  Marek M., znany z przejmowania kamienic w ramach dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, został zatrzymany na polecenie prokuratury, podała PAP. Informacje potwierdziła nam Prokuratura Krajowa.
 • Była twarzą kampanii #MeToo. Sama jest oskarżana o molestowanie młodego aktora
  Włoska aktorka i reżyserka Asia Argento była jedną z pierwszych kobiet, które publicznie oskarżyły Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Stała się jedną z głównych twarzy ruchu #MeToo. "New York Times" dotarł jednak do dokumentów, z których wynika, że aktorka sama została oskarżona o nadużycie seksualne przez młodszego o 20 lat aktora Jimmy'ego Bennetta i zapłaciła mu za milczenie.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!