newsy


Konkurs historyczny - „Wojna polsko-bolszewicka 1919-20 i szlak bojowy 56.Pułku Piechoty Wielkopolskiej” PDF

Odbyła się XII edycja konkursu. Tegoroczny konkurs nawiązywał do przypadającej w tym roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. W finale powiatowym, który odbył się 16 października 2020 w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym naszą szkołę reprezentował Mateusz Tyrakowski z klasy 1c. Mateusz zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy

 
Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie klas I PDF

13 października 2020 roku pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

O godzinie jedenastej, po przemówieniu Pani Dyrektor Izabeli Kossakowskiej, najmłodszy „narybek” naszej wszechnicy ślubował na sztandar szkoły . Od tego momentu można już ich nazywać pierwszoklasistami. Przy okazji otrzęsin, Pani Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski złożyli życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Na koniec, w imieniu wszystkich „pierwszaków" uczniowie klasy 1 a, pod opieką i radami starszych koleżanek z klasy 2b, próbowali „wybłagać łagodne traktowanie przez najbliższe pięć lat”.

Czy to się udało? Czas pokaże.

 
Aktywnie na pracowniach fryzjersko-kosmetycznych PDF

Uczniowie klas technikum o profilu fryzjersko-kosmetycznym doskonalą swoje umiejętności łącząc teorię z praktyczną nauką zawodu, ćwicząc kreatywne malowanie paznokci, makijaże oraz różnego rodzaju zabiegi na włosach pod okiem Pani Aleksandry Łopaczyk, Renaty Nele i Joanna Rosik.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 PDF

Miło nam poinformować, że uczniowie z klas 2a i 2b, którzy w zeszłym roku szkolnym tworzyli Klasę Akademicką w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, otrzymali dziś informację, że ich projekt okazał się najlepszy ze wszystkich rywalizujących w Wielkopolsce.

Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Piszemy list do królowej Elżbiety II PDF

Dnia 2 i 9 października, klasa 1E wraz z wychowawcą panią Anną Dulek oraz panią Marceliną Muszyńską, wzięła udział w projekcie językowo-kulturowym pt: „Piszemy list do królowej Elżbiety II”.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z historią rodu Windsor oraz kulturą Wielkiej Brytanii, a efektem końcowym napisanie i wysłanie listu. Uczniowie wzięli udział w krótkiej lekcji historii na temat rodziny królewskiej, którą przygotowała Pani Ania. Pani Marcelina zapoznała uczniów z wyrażeniami stosowanymi w liście formalnym.

Dzisiaj, tj. 9 października klasa wzięła udział w krótkim quizie na platformie „quizizz” o Królowej Elżbiecie i jej rodzinie. Następnie z pomocą pani Ani i pani Marceliny, uczniowie napisali list oraz dołączyli do niego przepiękne rysunki przedstawiające Królową oraz kartkę pocztową z widokiem ratusza w Krotoszynie.

Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź z Buckingham Palace.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Przygoda z „Malczewskim i Mitologią” w Muzeum Narodowym w Poznaniu PDF

W dniu 9 października 2020 roku klasa 1A wraz z Panią Ewą Kmieć i wychowawcą - Panem Karolem Olejniczakiem udała się na wycieczkę do Poznania. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz lekcja muzealna poświęcona Mitologii, którą przeprowadzili pracownicy muzeum. Ze względu na reżim sanitarny, klasa została podzielona na dwie grupy. Zajęcia były bardzo ciekawe a uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Punktem kulminacyjnym wizyty w Muzeum Narodowym był wykład na temat twórczości wielkiego, polskiego malarza doby Młodej Polski - Jacka Malczewskiego. Z pewnością lekcja muzealna w przyszłości zaowocuje dobrymi wynikami w nauce i na długo zostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Warsztaty z ochrony praw konsumentów PDF

02.10.2020r. w naszej szkole przeprowadzony został przez radcę prawnego Pana Marka Mocha wykład z elementami warsztatów, poświęcony tematyce prawnej, w szczególności prawu ochrony konsumentów. Wykład ten zrealizowany został przez Fundację Auditorium z siedzibą we Wrześni, która prowadzi na terenie powiatu krotoszyńskiego Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego oraz Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.

Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć oraz mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją w 2021 r.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Dnia 25.09 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków PDF

Z tej okazji, klasy pierwsze wzięły udział w konkursie. Ich zadaniem było rozpoznać kraje na mapie Europy, flagi państw, hymny narodowe, przysłowia w różnych językach, a na koniec sprawdzili swoje umiejętności językowe w dyktandzie z języka angielskiego oraz niemieckiego. Szczęśliwym zwycięzcą okazała się klasa 1a. Drugie miejsce zajęła klasa 1d, a trzecie miejsce klasa 1e.

Również w tym dniu odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę w kolory flagi kraju europejskiego. W tej kategorii zwyciężyła klasa 1e, która wraz z wychowawcą, panią Anna Dulek przebrała się w barwy Francji i otrzymała bon zwalniający z niezapowiedzianej kartkówki w wybranym przez siebie dniu oraz słodycze. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Projekt edukacyjny „Wielkopolanie na wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920” PDF

W świadomości mieszkańców ziemi krotoszyńskiej mocno utkwiły kwestie związane z powstaniem wielkopolskim oraz II wojną światową. Niestety tematyka wojny lat 1919-1920 oraz samej bitwy warszawskiej jest mieszkańcom naszej gminy dość odległa.

Chcąc przybliżyć krotoszynianom niebagatelny wysiłek zbrojny Wielkopolan w setną rocznicę bitwy warszawskiej, Muzeum Regionalne w partnerstwie z CKI i Fundacją Progressus realizują projekt upamiętniający te niezwykle ważne wydarzenia.

W ramach realizacji projektu 21.09.2020r. bardzo ciekawy, wnikliwy i intrygujący wykład prezentujący przebieg wojny polsko - bolszewickiej, w tym bitwy warszawskiej, wygłosił historyk, dyrektor muzeum pan Piotr Mikołajczyk.

W realizacji projektu w naszej szkole uczestniczyły klasy: 1A, 2A oraz 2AP.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wizytę i bardzo ciekawą lekcję historii.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 103

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • II Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych
  29 maja 2021 roku Polska Szkoła SEN zaprasza do udziału w II Zdalnej Olimpiadzie Szkół Polonijnych z całego świata. Z wszystkimi chętnymi osobami chcącymi się zmierzyć w 8 konkurencjach językowych i naukowych spotykamy się na platformie ZOOM. Do udziału w Olimpiadzie może zgłosić się każdy chętny uczestnik. Wystarczy, że zarejestrujecie się za pomocą formularza i kliknięcie w link do pokoju […]
 • Rządowy Program „Aktywna tablica” w 2021 r. – zmiana terminu składania wniosku
  Informujemy, że terminy składania wniosków o dofinansowanie z programu „Aktywna tablica” oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w innym terminie. Zmiany spowodowane są pracą nad nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz […]
 • Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego W załączeniu przekazujemy Państwu Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych.
 • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
  Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca. Zasady […]
 • Projekt „Ekonomia społeczna dla szkół”
  Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłosiło nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół”. Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie lub doradztwo zawodowe. W rekrutacji mogą również uczestniczyć nauczyciele wychowawcy i pedagodzy szkolni. Projekt ma na celu opracowanie i przetestowanie pakietu edukacyjnego w zakresie ekonomii społecznej dla nauczycieli oraz jego […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!