newsy


Zawody strzeleckie 2019 PDF

We wtorek, 5 listopada na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej naszej szkoły z okazji "Dnia Niepodległości". Rywalizacja odbyła się w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Milena Stegienta, która wyprzedziła Zuzannę Marciniak i Roksanę Grzybowską.

Z kolei w gronie chłopców wygrał Łukasz Kot przed Mateuszem Lisem i Jakubem Ciesielskim.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili Wiesław Berger, Paweł Zwierz i Piotr Wiedemann. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników.

zobacz zdjęcia

 
Szkolenie z makijażu i wizażu PDF

4.11.2019r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z wykonywania makijażu. W warsztatach brały udział uczennice klasy I i II technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną. Uczennice poznawały tajniki wykonywania makijażu a następnie pod okiem fachowca ćwiczyły i wykonywały perfekcyjne makijaże. Szkolenie trwało 8 godzin. Uczennice po skończonym szkoleniu otrzymały certyfikaty.

zobacz zdjęcia

 
#Szkoła Pamięta... o zmarłych i bohaterach PDF

Zbliżają się Dzień WszystkichŚwiętych oraz Dzień Zadusznych. To czas kiedy staramy się odwiedzić naszych bliskich zmarłych, ozdobić groby kwiatami i zapalić znicz. Sięgamy pamięcią do tych miłych chwil spędzonych w ich towarzystwie.

Po raz kolejny uczniowie (klasa 1A) oraz nauczyciele naszej szkoły odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i wychowawców. Dziękujemy za ich mądrość oraz za poświęcony nam czas. Pozostaną na długo w naszej pamięci.

Wspominamy także i tych, którzy walczyli na naszą wolność. Oddali życie za naszą Ojczyznę. Zapalone znicze to wyraz naszej pamięci, czci i chwały.

zobacz zdjęcia

 
ANTYMINA PDF

30 października w naszej szkole odbył się artystyczny program profilaktyki uzależnień "ANTYMINA - nie daj się wysterować na minę". Wzięła w nim udział młodzież klas pierwszych. Program był bardzo urozmaicony: muzyka, prelekcje a z zasłuchanych i zainteresowanych min uczniów można wnioskować, że ciekawy i wart przemyśleń

zobacz zdjęcia

 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap szkolny PDF

Dnia 29 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 odbył się etap szkolny XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym wzięło udział 12 uczniów. Po dogrywce między Zofią Pawlicką, Erykiem Orwatem i Jakubem Chojnickim naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentować będzie Eryk Orwat z klasy II B pod opieką pani Julity Szał.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Powiatowy konkurs recytatorski PDF

24 października 2019 r. odbył się zorganizowany w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały: Julia Szymanowska z klasy Iap oraz Joanna Lachowska z klasy Ia. Julia przygotowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze”, natomiast Joanna wykonała pieśń „Dziś idę walczyć, mamo!” słowa Józef Szczepański, muzyka Małgorzata Godlewska. Występy uczennic wzbudziły uznanie publiczności. Zdaniem jury osiemnasta edycja konkursu charakteryzowała się wysokim  i wyrównanym poziomem artystycznym oraz większą liczbą uczestników.

Opiekę merytoryczną sprawowali: pani Marzena Kasprolewicz, pan Robert Krawczyk, pani Janina Jarzembska.

 
Krotoszyn w cieniu swastyki 1939-194 PDF

W czwartek,  23 października klasa 1ebp z wychowawczynią p. I. Wojciechowską i p. P. Augustyniakiem wybrała się do  Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Po krótkim spacerze w październikowe, słoneczne południe dotarliśmy na miejsce, gdzie mieliśmy uczestniczyć w lekcji muzealnej pt.”Krotoszyn w cieniu swastyki 1939-1945”. Lekcję poprowadził dla nas dyrektor krotoszyńskiego muzeum – p. Piotr Mikołajczyk, który swoim opowiadaniem o okresie okupacji hitlerowskiej w naszym mieście potrafił zainteresować najbardziej zagorzałych przeciwników tego typu spotkań. Nasza uwaga skupiona była między innymi na szczegółach związanych z  walką 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej w obronie Krotoszyna we wrześniu 1939r. Z zaciekawieniem oglądaliśmy wyposażenie i umundurowanie wojsk polskich oraz niemieckich z początku wojny oraz szukaliśmy swoich przodków na prezentowanych fotografiach. Dziękujemy za taką lekcję historii!

zobacz zdjęcia

 
Umowa patronacka o współpracy dydaktycznej pomiędzy DW sp. z o.o. a ZSP nr 3 PDF

W dniu 22 października 2019 r.w siedzibie Bistro Cafe&Tapas w Krotoszynie została zawarta umowa o współpracy dydaktycznej w zakresie wsparcia procesu kształcenia w klasach patronackich pomiędzy DW sp. z o.o. a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Dokument podpisali dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych - Izabela Kossakowska oraz prezes firmy Agnieszka Rembak Contreras.

Umowę sygnował także Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka.

Współ

>W spotkaniu uczestniczyli również naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Przemysław Wójcik, pan Robert Szczotka kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie oraz pan Carlos Contreras szef kuchni reprezentujący Bistro Cafe&Tapas i pani Mariola Kaczmarek nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3.praca szkoły i pracodawcy będzie obejmowała wsparcie procesu zdobywania wiedzy i umiejętności młodzieży uczącej się w szkole w celu optymalnego przygotowania uczniów do podjęcia i wykonywania pracy w zawodach: technik usług kelnerskich, kelner oraz kucharz.

zobacz zdjęcia

 
3g we Wrocławiu PDF

W poniedziałek21 października, klasa 3g wraz ze swoim wychowawcą p. Marceliną Muszyńską oraz p. Anną Dulek wybrała się na wycieczkę do Wrocławia.

Celem wycieczki była integracja oraz czysta rozrywka, dlatego uczniowie zaczęli od rywalizacji na kręgielni „Skyboling” w najwyższym budynku Wrocławia Sky Tower. Zabawa była fantastyczna dlatego dla uspokojenia emocji klasa wybrała się do kina na seans „Boże Ciało” w kinie Helios. Wycieczka zakończyła się szybkimi zakupami i obiadem, po czym klasa bezpiecznie wróciła do domu. Kolejna bardzo udany wypad za nami!

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020 r.
  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa […]
 • Obchody rocznicowe ucieczki z obozu Stalag Luft III- Wielka Ucieczka
  W ramach obchodów rocznicy ucieczki z obozu Stalag Luft III w Żaganiu Konsulat Brytyjski w Poznaniu zaprasza na organizowane wspólnie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną spotkanie informacyjne p.t.: „Wielka Ucieczka”. Obóz Stalag Luft III w Żaganiu był w czasie II Wojny Światowej miejscem uwięzienia jeńców alianckich – głównie lotników, którzy od […]
 • Młodociani pracownicy – procedura
 • Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim
  Na rozpoczynające się ferie zimowe życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami oraz poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Udana rekreacja to przede wszystkim spokojnie spędzony czas. Dlatego ze szczególną prośbą zwracam się do […]
 • Konferencja Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020
  W dniu 21 stycznia odbyła się konferencja pn.„Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020 roku”, w której wzięli udział starostowie, prezydenci miast oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły ponadpodstawowe z województwa wielkopolskiego. Organizatorami konferencji byli Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W trakcie spotkania przedstawiono zagadnienia dotyczące podnoszenia jakości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!