newsy


Stypendia Starosty Krotoszyńskiego PDF

Stypendia Starosty Krotoszyńskiego wręczone po raz szósty. Uroczystość odbyła się w dniu 20 września 2021 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczniowie odebrali z rąk władz powiatu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Przemysław Wójcik, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Anna Gronowicz, dyrektorzy szkół powiatu krotoszyńskiego oraz uczniowie - stypendyści.

Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka w trakcie swojego przemówienia pogratulował zebranym stypendystom tego wyróżnienia i życzył dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Korzystając z okazji podziękował także dyrektorom oraz nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie i pracę.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymała również uczennica naszej szkoły Julia Bondzior z klasy 3b.

Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia FB

 
Zawody strzeleckie PDF

W dniu, 19.09. 2021 odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Krotoszyna. Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica ZSP 3 Krotoszyn – Martyna Wasielak zajmując drugie miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej. W ten sam dzień odbył się również turniej w Kobylinie „Zakończenie lata”. Pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu zajęła Martyna Wasielak.

 
Sprzątanie świata PDF

W piątek, 17 września 2021 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Myślę, więc nie śmiecę”. Od rana klasa 3EBP pod opieką Pana Wiesława Bergera i Grzegorza Nowaka wysprzątała boisko szkolne oraz chodniki przy naszej szkole. Natomiast na kolejnych godzinach klasa 2C pod opieką Pani Ewy Płócienniczak i Pana Pawła Augustyniaka przeszła ulicami Łąkową oraz Jasną. Akcja miała na celu nauczyć młodzieży dbania o środowisko oraz wpoić odpowiednie nawyki sprzątania.

Zdjęcia FB

 
Szczepienie PDF

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o możliwości szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów od 12 do 18 roku życia.

Materiały informacyjne zamieszczone są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W dniach od 7 września (na zebraniu z rodzicami) do 12 września 2021 roku osoby zainteresowane szczepieniem otrzymają od wychowawców Deklarację rodzica/opiekuna prawnego dotyczącą szczepienia. Szczepienia prowadzone będą od 13 września do 19 września.

Szczepionka przeciw COVID-19 jest darmowa i dobrowolna.

Szczepionki uznawane są przez ekspertów za największy sukces medycyny w historii ludzkości, ponieważ okazują się najbardziej skutecznym środkiem w zmaganiach z niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi. Osoby niezaszczepione narażają siebie na ryzyko zachorowania oraz stanowią źródło zachorowań i rozwoju kolejnych fal pandemii. Należy wykorzystać szansę ochrony, jaką daje szczepienie, gdyż jest ono jedyną drogą do zahamowania pandemii koronawirusa. Osoby zgłaszające się na szczepienie przyczyniają się do wygaśnięcia pandemii i powrotu do normalności.

Możemy nazwać ich współczesnymi bohaterami, gdyż kierują się troską o zdrowie i życie – nie tylko swoje, ale także swoich bliskich, często ludzi słabszych, starszych, schorowanych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepienia i stają się bezbronni w obliczu choroby

deklaracjakwestionariusz

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 PDF

1 września społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej na inauguracji nowego roku szkolnego.

Uroczystość poprowadził zastępca przewodniczącego szkoły - Wiktor Wawrzyniak.

Wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Szkoły Izabela Kossakowska. W krótkim przemówieniu zwróciła uwagę na dalszą konieczność przestrzegania procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii, życzyła wszystkim nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz spokojnej i bezpiecznej pracy i nauki.

Pani Dyrektor szczególnie serdecznie, powitała pierwszoklasistów, gratulując im świetnego wyboru szkoły. Pierwszoklasistom życzyła, aby nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą.

Następnie uczniowie, w krótkiej części artystycznej nawiązali do obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tego dnia hitlerowskie Niemcy dokonały agresji na nasz kraj. W ten sposób zapoczątkowana została wojna, która wkrótce przerodziła się w konflikt światowy.  Niemcy zaatakowali Polskę od zachodu, południa i północy. Pomimo bohaterskiej postawy żołnierza polskiego, obrońcy Westerplatte, bitwy pod Mokrą i nad Bzurą czy obrony Warszawy, wojna zakończyła się klęską.

Polska znalazła się pod okupacją a społeczeństwo polskie zostało poddane terrorowi ze strony okupanta.

Po części oficjalnej wicedyrektor Pani Mariola Ilnicka odczytała przydział uczniów do poszczególnych klas pierwszych przedstawiając wychowawców klas i zapraszając do spotkania w salach lekcyjnych.

Wszystkim życzymy wiele radości z powrotu do szkoły oraz udanego roku szkolnego 2021/2022.

Zdjęcia FB

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22 PDF

W dniu 1 września 2021r. o godz. 8:00 w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie odbędzie się Msza Święta.

O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas drugich i trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia, po którym uczniowie ze swoimi wychowawcami udadzą się na spotkanie do następujących sal :

 

 • 2c - R. Szczotka - sala nr 10
 • 2d - P. Wiedemann - sala nr 3
 • 2e - A. Kaczmarek - sala nr 21
 • 3c - M. Filipiak - sala nr 20
 • 3cbp - D. Otworowski - sala nr 24
 • 3d – R. Krawczyk - sala nr 26
 • 3dbp - P. Augustyniak – sala nr 18
 • 3e - J. Rosik- sala nr 30
 • 3ebp - I.Wojciechowska - sala nr 16
 • 3f - I. Rau-Gałęska – sala nr 17

 

O godzinie 10:00 Dyrekcja Szkoły zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 do sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klas drugich, trzecich i czwartych Technikum a po nim na spotkanie z wychowawcami do następujących sal:

 

 • 1c- G. Nowak – sala nr 21
 • 1d- P. Zwierz- sala nr 27
 • 1e - A. Łopaczyk- sala nr 12
 • 1f - A. Podziomek- sala nr 16
 • 1a - J. Politowicz - sala nr 17
 • 1b - M. Kasprolewicz- sala nr 20
 • 2a - K. Olejniczak –sala nr 18
 • 3a - A. Wójcik- sala nr 5
 • 3ap - R. Nele –sala nr 26
 • 3b- M. Kaczmarek- sala nr 19
 • 4a - E. Rożek- sala nr 3
 • 4b - M. Muszyńska –sala nr 24

 

 
INFORMACJA PDF

Wyniki egzaminów zawodowych z sesji letniej 2020/2021 będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 września 2021 r.

 
Wykaz podręczników PDF

Wykaz podręczników na rok 2021/22 (pdf)

TechnikumBS

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 PDF

Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

Mijający rok szkolny 2020/2021 - to czas wielu zmian, to czas borykania się z problemami w nowej rzeczywistości, która określiła trudne wyzwania i zadania. W tej nowej sytuacji odnaleźliście się wszyscy bardzo dobrze, a wszystko to dzięki Waszej wyrozumiałości, wytężonej pracy i osobistemu zaangażowaniu

 • Drodzy Nauczyciele!

Dziękuję Wam za Waszą pracę i poświęcenie. Niech podejmowany przez Was trud pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej stanie się źródłem wdzięczności uczniów i uznania społecznego.

 • Szanowni Rodzice!

Pragnę złożyć Wam szczere i pełne uznania słowa podziękowania za pracę, wysiłek, wytrwałość w pracy z dziećmi podczas zdalnego nauczania.

Niech osiągane przez Wasze dzieci sukcesy będą dla Was Drodzy Rodzice powodem do dumy, a współpraca ze szkołą niech stanie się wsparciem w trudnym procesie kształcenia osobowości Waszych pociech.

 • Kochani Uczniowie!

Pragnę pogratulować Wam wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności podczas zdalnej nauki. To od Waszego , Drodzy Uczniowie wysiłku i ambicji w głównej mierze zależało, w jakim stopniu dane Wam możliwości wykorzystaliście, jakie umiejętności nabyliście i jakie wyniki uzyskaliście. Mam nadzieję, że jesteście dumni ze swoich osiągnięć. Zasłużyliście z całą pewnością na odpoczynek.

 

Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były okresem radości, zdrowia, spokoju oraz mądrego i bezpiecznego wypoczynku.

Dyrektor szkoły

Izabela Kossakowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 111

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja
  Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie. Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie […]
 • Wystawa „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”
  Dnia 11 stycznia 2022 r. Wicekurator Oświaty, Zbigniew Talaga wraz z Wicewojewodą Wielkopolski, Anetą Niestrawską dokonali otwarcia przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu wystawy „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”. Podczas zwiedzania można zapoznać się z twórczością tak wspaniałych artystów jak np.: Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański, Magdalena Abakanowicz. Celem wystawy jest popularyzacja […]
 • Wzmacniamy rolę kuratora oświaty – projekt ustawy przyjęty przez Sejm RP
  W czwartek, 13 stycznia br. Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy – Prawo oświatowe. Zgodnie z jej założeniami wzmocniona zostanie rola kuratorów oświaty. Zmienione będą także zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych na terenie szkół i placówek oświatowych. W ustawie pojawił się również zapis wzmacniający rolę rodzica w szkole, zgodnie z którym rodzice będą w pełni decydowali o […]
 • Spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą – 24 stycznia 2022, online
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą corocznie kieruje nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Prócz zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą w miejscach przebywania szeroką działalność kulturalno-oświatową. Upowszechniają wiedzę na temat polskiej kultury, sztuki, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz osiągnięć naukowych i gospodarczych. Więcej informacji Obecnie trwa rekrutacja nauczycieli na rok szkolny 2022/2023. […]
 • Rekrutacja nauczycieli do pracy za granicą – informacja ORPEG
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą prowadzi nabór nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2022/2023. W rekrutacji mogą uczestniczyć: poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, historii, przyrody, chemii, matematyki i fizyki. Będą oni kierowani do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Azji oraz Argentyny i Brazylii. Termin zakończenia rekrutacji mija 31 stycznia br. Rekrutacja […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!