newsy


Dlaczego warto czytać PDF

Od 30 listopada b.r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera  prezentowane są prace naszych uczniów. Pokonkursowa wystawa „Dlaczego warto czytać” promuje i zachęca do czytania książek. Wystawę oglądać można do końca grudnia 2017r.

 
Wycieczka do banku PDF

We wtorek, 5 grudnia uczennice klasy 3c odwiedziły Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Celem spotkania było zapoznanie się młodzieży z codziennym funkcjonowaniem placówki w ramach przedmiotu podstaw przedsiębiorczości.

Gości w siedzibie banku przywitała Barbara Wiatrak, która na wstępie powiedziała jak funkcjonują Banki Spółdzielcze na polskim i lokalnym rynku, kto jest klientem oraz jakie możliwości oferuje placówka. Następnie Mariola Torzecka przybliżyła tematy związane z depozytową ofertą, funkcjonowaniem rachunku płatniczego oraz bankowością internetową.

Tego dnia nie zabrakło informacji dotyczących działalności kredytowej banku. Jednak najbardziej atrakcyjną częścią spotkania okazało się bezpieczeństwo. Uczennice zainteresował temat bezpiecznych płatności gotówkowych i bezgotówkowych.

Młodzież zobaczyła jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony klienta, ale też w miejsca gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć. Dział ryzyk bankowych, księgowość i dział informatyczny to miejsca bardzo istotne z punktu widzenia bankowości, ale nieznane wszystkim osobom.

 
Jarmark Świąteczny 2.12 -3.12.2017 r. PDF

Na stoisku naszej szkoły podczas Jarmarku Świątecznego na krotoszyńskim Rynku, można było skosztować: zupę rybną, krokiety z pieczarkami i żółtym serem, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, pieczone pierogi ze szpinakiem i fetą + sos czosnkowy, ponadto pyszne wypieki: piernik z powidłami w czekoladzie, piernik z masą pralinową w czekoladzie, pierniki lukrowane, miniszarlotki oraz napój rozgrzewający. Nasze wypieki: piernik z powidłami w czekoladzie oraz piernik z masą pralinową w czekoladzie, zgłoszono również do konkursu na najlepszy piernik. Jury konkursowe przyznało naszej szkole wyróżnienie w konkursie.

Oprawę gastronomiczną przygotowała młodzież kształcącą się na kierunku: kucharz oraz kelner pod opieką pani Marioli Kaczmarek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przygotowały i obsługiwały stoisko podczas jarmarku.

zobacz zdjęcia

 
Stypendia Premiera wręczone! PDF

W dniu 30 listopada 2017 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na tą uroczystość dostała zaproszenie stypendystka z naszej szkoły – Patrycja Kuś z klasy IIB, która osobiście odebrała nagrodę wraz z gratulacjami i życzeniami od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, p. Elżbiety Leszczyńskiej. Ten dzień dla Patrycji na pewno pozostanie niezapomniany. Gratulacje!

zobacz zdjęcia

 
Odwiedziny PDF

W środę, 29 listopada klasa Ic miała okazję odwiedzić LAB.krotoszyn. Tam pod okiem doświadczonych trenerów – Dawida Kujawskiego i Agnieszki Lepczyńskiej, nasza młodzież poznała tajniki popularnego w całym świecie CrossFitu. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wykonali dwa szybkie treningi, które miały pokazać zalety tego sportu. Opiekę nad grupą sprawowali Piotr Wiedemann i Grzegorz Nowak.

zobacz zdjęcia

 
Zajęcia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych PDF
Od października 2017 r. w naszej szkole, odbywają się zajęcia na KKZ w kwalifikacji A.19 - wykonywanie zabiegów fryzjerskich. Oprócz zajęć teoretycznych słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne ze strzyżenia, ondulowania, formowanie fryzur oraz zabiegów pielęgnacyjnych, które będą niezbędne po skończeniu kursu, do wykonywania zawodu: fryzjer.

zobacz zdjęcia

 
spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersem PDF

28 listopada br. grupa uczniów z kl. 2a wraz z opiekunami, panią Katarzyną Kruk-Mitulą i Ewą Kmieć udała się do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersem, autorem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Pisarz tłumaczył jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

 
Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych PDF

Uczniowie klas drugich i trzecich w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej, wzięli udział już po raz trzeci w programie edukacyjnym  "Lekcje z ZUS".

Projekt pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, ma na celu przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych tematyki ubezpieczeń społecznych w prosty  i ciekawy sposób. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszyscy uczestnicy projektu mogli sprawdzić swoją wiedzę w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych,  która odbyła się 27 listopada 2017r.  Laureatkami etapu szkolnego zostały:  Wiktoria Kaczmarek, Dominika Kowalczyk, Iwona Kiszka. Niniejsze uczennice będą reprezentować  Naszą Szkołę podczas II etapu Olimpiady.

Życzymy sukcesów.

M. Kremer

 
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego PDF

W dniach 22 - 24 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Brało w nich udział 282 uczniów. Na stanowisko przewodniczącego SU kandydowało 12 osób, a do rady SU - 18. Kandydaci mogli zaprezentować swoje zainteresowania, zdolności oraz pomysły do pracy na rzecz szkoły na plakatach wyborczych. Mieliście możliwość zapoznania się z nimi na korytarzu na I piętrze szkoły.

W wyniku przeprowadzonych wyborów skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodnicząca SU:  Weronika Ratajczyk, kl. 3b

Z-ca przewodniczącego: Michał Michalak, kl. 3a

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 62

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!