newsy


Potrzebujesz Pomocy? Skorzystaj z Dziecięcego Telefonu Zaufania i czatu internetowego dla młodych ludzi PDF

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania (800 12 12 12) oraz czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów na stronie https://brpd.gov.pl/sos-czat/ .

Dzięki tym dwóm kanałom możesz otrzymać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/

 
OTWIERAMY DRZWI DO KARIERY - NOWY PROJEKT REALIZOWANY W ZSP NR 3 PDF

Miło nam poinformować, że w naszej szkole rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu, którego celem jest wzrost jakości kształcenia zawodowego uczniów i uczennic Technikum w ZSP nr 3 w Krotoszynie, przez wdrożenie w okresie od 30.06.2020 r. do 30.09.2021 r.

 • programu staży i praktyk,
 • zajęć dodatkowych obejmujących kształtowanie i rozwijanie kompetencji zawodowych 60 uczniów,
 • doskonalenie kompetencji zawodowych 6 nauczycieli,
 • oraz doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne i narzędzia niezbędne do realizacji zajęć z uczniami na poziomie jakościowym odzwierciedlającym rzeczywiste warunki pracy.

Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Data rozpoczęcia projektu: 2020-06-30. Data zakończenia projektu: 2021-09-30

Oś priorytetowa 8: Edukacja

Działanie 8.3. Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy

Poddziałanie 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Całkowita wartość projektu: 425 550,00 zł

Kwota dofinansowania: 379 310,00 zł

Lider projektu: Firma Usługowo – Doradcza SETKA Justyna Górecka

Partner projektu: Powiat Krotoszyński / Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

W ramach projektu doposażone zostaną pracownie: fryzjersko - kosmetyczna, mechaniczna oraz elektryczna.

Przedstawiamy zdjęcia pracowni fryzjersko - kosmetycznej doposażonej w ramach projektu w łóżka kosmetyczne, stoliki do manicure, wanienki do parafiny, aparaty do mikrodermabrazji, frezarki do paznokci, galwan, myjkę fryzjerską, climazon, nawilżacz, suszarki, prostownice, lokówki i maszynki do strzyżenia.

Nowocześnie wyposażona pracownia daje nauczycielom nieograniczone możliwości w procesie nowoczesnego kształcenia, wdrażanie nowoczesnych technik pracy oraz nowych technologii.

Wkrótce zdjęcia kolejnych pracowni.

Zdjęcia FB


 
Finał II edycji Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” PDF

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Gali finałowej II edycji Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”.

Gospodarzem Gali będzie Dyrektor Projektu – Pan Piotr Waśko, a gośćmi specjalnymi będą:

 

 • Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Pani Paulina Stochniałek
 • Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW – Pani Dorota Kinal
 • Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWW – Pani Sylwia Wójcik
 • Główny Ekspert ds. rozwoju kompetencji kluczowych w Projekcie – Pan prof. Waldemar Łazuga

 

Podczas Gali połączymy się także z opiekunami naukowymi poszczególnych podprojektów edukacyjnych, którzy zaprezentują najlepsze projekty edukacyjne II edycji Projektu.

Gala odbędzie się 17 grudnia 2020 r. (czwartek), wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=XZOXgvkTUTA

Pozdrawiamy serdecznie!

Biuro Projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020"

 
Szlachetna paczka w drodze PDF

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, darczyńcom i osobom które wsparły naszą akcję "Szlachetna paczka". W dniu dzisiejszym Pani Aneta Jarzembska (Galeria Krotoszyńska) odebrała z naszej szkoły zebrane dary i osobiście przekaże wybranym rodzinom.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia.

 
Zakończenie Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 (4.12.2020) PDF

Uczniowie z klas 2a i 2b, którzy w zeszłym roku szkolnym tworzyli Klasę Akademicką, otrzymali dziś nagrody za zajęcie I miejsca w Projekcie "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020".

Młodzież została nagrodzona za pracę nad projektem pt. "Słuchać rapu i nie wyciągać z niego wniosków to jak żyć i nie oddychać" - rap jako sposób na życie. Pierwotnie uroczyste wręczenie nagród miało się odbyć podczas gali w Poznaniu, jednak sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła to.

Każdy w uczestników projektu otrzymał tablet. Pracę Klasy Akademickiej nadzorowała pani Mariola Koczorowska - opiekun grupy.

Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

Zdjęcia FB

 
Razem na Święta PDF

Nasza Szkoła włącza się do akcji MEN „Razem na Święta” 2020, której celem jest zachęcenie do niesienia pomocy innym.

W ramach działań Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do następujących inicjatyw:

1. ogłaszamy konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną, prosimy dostarczyć wykonaną pracę do biblioteki szkolnej do dnia 07.12.2020 r. do godz 12.00. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone,

2. we współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Krotoszynie organizujemy zbiórkę nakrętek dla chorego Krzysia, nakrętki prosimy wrzucać do oznaczonego pojemnika przy sekretariacie na parterze szkoły,

3. zbieramy koce na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie.

Wszyscy uczestnicy akcji „Razem na Święta” 2020 otrzymają pochwały.

 
"Andrzejkowy zawrót głowy" – rozstrzygnięcie konkursu fryzjersko – kosmetycznego PDF

Nadesłane stylizacje andrzejkowe zostały ocenione przez komisję w składzie: p. Joanna Rosik, p. Renata Nele oraz p. Aleksandra Łopaczyk. Najlepsze prace należą do:

 • I miejsce – Julia Elias kl. 2AP
 • II miejsce – Weronika Przyjemska kl. 3B
 • III miejsce ex aequo – Klaudia Zielezińska kl. 3E, Milena Stegienta kl. 3B

Wyróżnienie – Alicja Kubiak kl. 2AP. Rozdanie dyplomów odbędzie się w szkole, dnia 1.12.20 o godz. 12:15. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie oraz pokaz umiejętności fryzjersko – kosmetycznych.

Zdjęcia FB

 
Nowości PDF

Witamy serdecznie, mamy dla was dobre wieści, w bibliotece szkolnej czekają na was nowości książkowe z pierwszych miejsc list bestsellerów księgarskich. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Pozdrawiamy

 
Pierniki to wyjątkowe smakołyki PDF

Koło gastronomiczne zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Pierniki - wyjątkowe smakołyki.

Szczegóły  tutaj (FB)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!