newsy


Wizyta na Bułgarskiej PDF

15 kwietnia 2015 roku grupa uczniów  z klas IIIa, Id, IIc, Ie pod opieką pani Ewy Kmieć, panów Adama Matuszka i Karola Olejniczaka udała się na wycieczkę do stolicy naszego regionu – Poznania. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta na Stadionie Inea, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Lecha Poznań. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję podziwiać jedną z aren Euro 2012.

zobacz zdjęcia

 
MOTOR SHOW w Poznaniu PDF

10 kwietnia 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Andrzeja Smółkowskiego i p. Ewy Kmieć  zwiedzała największe motoryzacyjne targi w Polsce -  MOTOR SHOW w Poznaniu, gdzie na fanów motoryzacji czekały stoiska pełne najpiękniejszych, najciekawszych i najnowszych modeli samochodów, motocykli oraz camperów.

zobacz zdjęcia

 
Klaudia wśród najzdolniejszych w powiecie PDF

9 kwietnia 2015 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, odbyło się spotkanie „Najzdolniejsi w powiecie”.

Podczas spotkania Sekretarz Powiatu – pan Krzysztof Kaczmarek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie – pan Przemysław Wójcik, w imieniu Starosty Krotoszyńskiego wręczyli uczniom gratulacje za uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz dyplomy potwierdzające przyznanie Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce.

Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się Klaudia Radziszewska z klasy II a, która jest tegoroczną stypendystką Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 
Uczniowie „Trójki” lecą do Grecji PDF

Od 1 czerwca 2015 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II  kształcących się w zawodach: kucharz i kelner będzie odbywała praktyki zawodowe w pięciogwiazdkowych hotelach i restauracjach Sieci LOUIS w Grecji na wyspie Korfu.

Jest to już kolejna ogromna szansa dla młodzieży naszej szkoły na szlifowanie fachu kulinarnego i kelnerskiego oraz komunikacji w języku angielskim i niemieckim. W wolnym czasie uczniowie będą mogli zwiedzać kraj, poznać nowych ludzi, ich tradycje i bogactwo kulturalne.

Mariola Kaczmarek

 
Kiermasz Wielkanocny PDF

W Niedzielę Palmową 29 marca nasza szkoła wzięła udział w Kiermaszu Wielkanocnym „6 tradycji wielkanocnych na 600-lecie miasta”. Uczniowie w ramach zajęć  koła gastronomicznego wraz z opiekunami przygotowali świąteczne potrawy wielkanocne.

Wśród nich znalazły się: żurek z jajkiem, pasztet wielkopolski, babki, mazurki, serniki oraz pascha wielkanocna. Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Mariola Kaczmarek

zobacz zdjęcia

 
Warsztaty fryzjerskie PDF

Dnia 25 marca 2015 w naszej  szkole odbyły się warsztaty fryzjerskie w których uczestniczyła młodzież ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  z Krotoszyna. W trakcie trwania warsztatów przyszłe fryzjerki z klasy 1 i 2 farbowały, obcinały włosy i układały fryzury przybyłej młodzieży.

Renata Nele

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej halowej PDF

Kolejny raz w naszej placówce odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej halowej. Po kilku miesiącach poniedziałkowych rywalizacji wyłoniona została najlepsza klasa w piłkę nożną. Osiem chętnych drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Do ścisłego finału awans uzyskały trzy najlepsze ekipy - 1a, 1d oraz 3d. Organizatorzy turnieju - Paweł Zwierz i Radosław Stefański - zastosowali system spotkań każdy z każdym. W pierwszym meczu 3d pokonała wysoko 9:3 klasę 1a. Następnie skonfrontowały się dwie klasy pierwsze. Po zaciętej walce minimalnie lepsza okazała się drużyna 1a. Na zakończenie zmagań 1d pewnie zwyciężyła 3d - 6:2. Pierwsze miejsca zajęła drużyna 1d, która miała bilans bramkowy +3. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się 3d (+2 bramki) i 1a (-5 bramek). Spotkania trwały 2x15 minut. Najlepszy zespół otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom.

Paweł Zwierz/Radosław Stefański
 
Wizyta studentów z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii PDF

25 marca 2015 – z okazji Światowego Dnia Kelnera nasza szkołę odwiedzili studenci z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Goście przygotowali dla nas ciekawy pokaz barmański oraz zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne.

Więcej…
 
Uczniowie wybierają, co chcą czytać PDF

Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich organizuje Ogólnopolskie Wybory Książek. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół.

Patronem  wyborów jest Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik- Rostkowska.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 82

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!