Drzwi otwarte i kierunki kształcenia

Drzwi Otwarte

Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

newsy


„Jestem radosny, Wy też bądźcie” PDF

Pod takim hasłem nasza szkoła obchodziła kolejne,  9-te już Święta Patrona –Jana Pawła II. Najpierw spotkaliśmy się w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli na uroczystej mszy świętej. Po złożeniu zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II przeszliśmy wszyscy do szkoły. Dalsze uroczystości odbywały się w sali gimnastycznej.

Więcej…
 
V Powiatowy Konkurs Piosenki PDF

V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…”

„Trzeba umieć używać swojej wolności,  wybierając to,  co jest dobrem prawdziwym”

20.10.2014 r. w sali Kina „Przedwiośnie” odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…” Tegoroczną edycję konkursu nasza szkoła przygotowała wspólnie z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Starostwa Krotoszyńskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn. Ideą konkursu jest rozpowszechnianie nauk i uczczenie pamięci wielkiego człowieka, św. Jana Pawła II , który już od dziewięciu lat jest naszym patronem.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe oraz perspektywy zatrudnienia w Niemczech PDF

W dniach 16-17 października 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie  wizytę złożyli: prezes Stowarzyszenia Hotelarstwa i Gastronomii  Brandenburgii  oraz przedstawiciel  Niemieckiego Pośrednictwa Pracy. W rozmowach udział wziął także Starosta Krotoszyna.

Strony podpisały ramowy plan działań na kolejne lata. Współpraca ZSP nr 3 ze Stowarzyszeniem oraz Pośrednictwem stwarza możliwość odbywania przez uczniów praktyk zawodowych oraz nauki  języka niemieckiego.

Uczniowie kształcący się w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Krotoszynie oraz w Technikum nr 3 mogą starać się o miejsce  na praktyki zawodowe a ich absolwenci  o legalną pracę poza granicami Polski.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wielkopolskie Igrzyska PDF

W środę, 1 października w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015. Udział w imprezie wzięła także kadra lekko atletów z naszej szkoły. Z grona naszych podopiecznych najbliżej medalu były Weronika Ignasiak oraz Sławomir August.  Ignasiak w pchnięciu kulą uzyskała wynik 9,79m. Do miejsca na podium zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 13cm. Jeszcze bliżej brązowego krążka był August, który w skoku w wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 1,65m. Zawodnik, który zajął trzecią lokatę miał 1,70m. Po wymienionymi wystartowali także Adam Szczepanik (100m - 12,60 - 16 miejsce), Aleksander Sobański (200m - 28,46 - 13 miejsce), Piotr Marszałek (Oszczep - 37,25m - 5 miejsce), Sławomir Biel (Oszczep - 19,70m - 13 miejsce), Kamil Talarczyk (3km - 12,19 - 12 miejsce), Agnieszka Juszkiewicz (100m - 15,90 - 13 miejsce). Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak

zobacz zdjęcia

 
Październikowe wojaże PDF

Dnia 1 października klasy 1a,1f i 4a wraz z opiekunami Izabelą Kossakowska, Mariolą Ilnicką i Piotrem Wiedemannem odbyły jednodniową wycieczkę krajoznawczą. Celem wycieczki było pokazanie uczniom ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku. Udaliśmy się na Zamek Książ, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy ten malowniczo położony zamek. Przy okazji udaliśmy się także do pobliskiej Palmiarni. Nasza dalsza droga zaprowadziła nas do Walimia, gdzie mogliśmy zwiedzić tamtejsze sztolnie, o niewyjaśnionym dotąd przeznaczeniu. Sztolnie w Walimiu należą do kompleksu Riese (Olbrzym). Inne znane sztolnie w tym rejonie to Włodarz i Osówka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie młodzież mogła udać się na zakupy i zjeść ciepły posiłek. Pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF

W tym roku już po raz piętnasty biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. Zostało ono zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Początkowo świętowano w trzeci, bądź czwarty poniedziałek tego miesiąca. Ostatecznie w 2008 roku podjęto decyzję, aby ogłosić październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Więcej…
 
Wolontariuszki z Trójki PDF

27.09 uczennice z klasy Ia: Natalia Malinowska, Natalia Kasperczyk i Kinga Napierała pod opieką p. Izabeli Kossakowskiej pomagały Stowarzyszeniu Pomóżmy Sobie i Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej w obsłudze Spaceru dla Serca, który połączono  z piknikiem prozdrowotnym w krotoszyńskiej bibliotece.

Więcej…
 
Mityng Lekkoatletyczny PDF

Dnia 29 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym pobliskiego I LO im. Hugona Kołłątaja odbył się Mityng Lekkoatletyczny z okazji 15-sto lecia Powiatu Krotoszyńskiego. Udział w nim wzięły ZSP nr 1 Krotoszyn, ZSP nr 2 Krotoszyn, ZSP nr 3 Krotoszyn, I LO Krotoszyn oraz ZSP z Koźmina Wlkp. oraz LO z Koźmina Wlkp. Nasza szkołę reprezentowało 15- stu uczniów. Rywalizacja wśród młodzieży przebiegała w radosnej atmosferze. Na podium niestety udało się stanąć tylko jednemu naszemu uczniowi Adamowi Szczepanikowi, który zajął 2 miejsce w biegu na 100m. Gratulujemy. Jednak nie medale były tu najważniejsze a udział za który naszym uczniom serdecznie dziękuje. Na koniec zawodów każda szkoła otrzymała dyplom - grawerton oraz po 2 piłki.

Opiekun młodzieży: Piotr Wiedemann

zobacz zdjęcia

 
Zapraszamy PDF

26 września w naszej szkole ruszyła sekcja piłki siatkowej dla dziewcząt. Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godziny 14 -tej do 16.30. Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach serdecznie zapraszam.
Opiekun zajęć Piotr Wiedemann.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 79

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Posiedzenie Polsko-Litewskiej Komisji Ekspertów do badania problemów nauczania historii i geografii – 14 maja 2019, Poznań
  W dniach 13-17 maja br., w Poznaniu, odbędzie się posiedzenie Polsko-Litewskiej Dwustronnej Komisji Ekspertów do badania problemów nauczania historii i geografii. W związku z tym zapraszamy do udziału w ww. posiedzeniu dwunastu nauczycieli historii oraz geografii, uczących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego. Organizator wydarzenia zapewnia miejsce w części poświęconej dyskusji nt. […]
 • Zaproszenie do udziału w „Okrągłym stole” edukacyjnym
  Uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła – to 4 obszary, które będą tematem obrad „Okrągłego stołu” edukacyjnego zapowiedzianego dziś, 18 kwietnia br. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 26 kwietnia br. na godz. 12:00 w Warszawie, na PGE Narodowym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich chętnych przedstawicieli rad rodziców, stowarzyszeń rodziców i innych […]
 • Kluby Młodego Programisty
  Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczy się programowania. W dodatku za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne. Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej) zaplanowano kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach […]
 • Procedura składania wniosków – Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2018/2019
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty nawiązując do postanowień art. 90i ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r., poz. 1457 z późn. zm.) oraz § 3 ust.1-3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2005 r. w sprawie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz […]
 • Dotacja podręcznikowa – pismo do jednostek samorządu terytorialnego

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!