newsy


Lekcja historii w muzeum PDF

29 października klasa Ia wraz z wychowawczynią wybrała się do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Więcej…
 
Lubimy czytać PDF

W dniu 22 października 2014 r. rozdrażewska grupa Dyskusyjnego Klubu Książki, do której należą również uczniowie Naszej szkoły wybrała się na spotkanie klubowiczów organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem wizyty było spotkanie z Panią Joanną Jagiełło – autorką książek dla młodzieży oraz poznanie Jej pracy.

Więcej…
 
IX PAPIESKI BIEG POKOJU PDF

W dniu 23.10.2014 roku odbył się IX Papieski Bieg Pokoju, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Patronat nad biegiem objęli Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś. Uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego. Wszystkich uczestników przywitał dyrektor szkoły p. Krzysztof Grobelny. Życzył im wielu wrażeń, satysfakcji z udziału w biegu i oczywiście sukcesów sportowych. Po raz pierwszy w biegu wystartowało także 8 uczniów szkół podstawowych. Na starcie stanęło 167 uczestników. W kategorii open wystartowało 8 zawodników. Biegacze rywalizowali ulicami - Łąkową, Karbowiaka, Bolewskiego z metą na ulicy Łąkowej. Po sportowej rywalizacji organizatorzy zaprosili gości na gorący poczęstunek. Następnie dyrektor, organizatorzy oraz zaproszeni goście, w tym także niektórzy sponsorzy wręczyli  dyplomy, puchary i cenne nagrody. Imprezę uświetnił występ kuglarstwa ucznia ZSP nr 3 Przemysława Tonaka.

Więcej…
 
„Jestem radosny, Wy też bądźcie” PDF

Pod takim hasłem nasza szkoła obchodziła kolejne,  9-te już Święta Patrona –Jana Pawła II. Najpierw spotkaliśmy się w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli na uroczystej mszy świętej. Po złożeniu zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II przeszliśmy wszyscy do szkoły. Dalsze uroczystości odbywały się w sali gimnastycznej.

Więcej…
 
V Powiatowy Konkurs Piosenki PDF

V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…”

„Trzeba umieć używać swojej wolności,  wybierając to,  co jest dobrem prawdziwym”

20.10.2014 r. w sali Kina „Przedwiośnie” odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…” Tegoroczną edycję konkursu nasza szkoła przygotowała wspólnie z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Starostwa Krotoszyńskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn. Ideą konkursu jest rozpowszechnianie nauk i uczczenie pamięci wielkiego człowieka, św. Jana Pawła II , który już od dziewięciu lat jest naszym patronem.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe oraz perspektywy zatrudnienia w Niemczech PDF

W dniach 16-17 października 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie  wizytę złożyli: prezes Stowarzyszenia Hotelarstwa i Gastronomii  Brandenburgii  oraz przedstawiciel  Niemieckiego Pośrednictwa Pracy. W rozmowach udział wziął także Starosta Krotoszyna.

Strony podpisały ramowy plan działań na kolejne lata. Współpraca ZSP nr 3 ze Stowarzyszeniem oraz Pośrednictwem stwarza możliwość odbywania przez uczniów praktyk zawodowych oraz nauki  języka niemieckiego.

Uczniowie kształcący się w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Krotoszynie oraz w Technikum nr 3 mogą starać się o miejsce  na praktyki zawodowe a ich absolwenci  o legalną pracę poza granicami Polski.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wielkopolskie Igrzyska PDF

W środę, 1 października w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015. Udział w imprezie wzięła także kadra lekko atletów z naszej szkoły. Z grona naszych podopiecznych najbliżej medalu były Weronika Ignasiak oraz Sławomir August.  Ignasiak w pchnięciu kulą uzyskała wynik 9,79m. Do miejsca na podium zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 13cm. Jeszcze bliżej brązowego krążka był August, który w skoku w wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 1,65m. Zawodnik, który zajął trzecią lokatę miał 1,70m. Po wymienionymi wystartowali także Adam Szczepanik (100m - 12,60 - 16 miejsce), Aleksander Sobański (200m - 28,46 - 13 miejsce), Piotr Marszałek (Oszczep - 37,25m - 5 miejsce), Sławomir Biel (Oszczep - 19,70m - 13 miejsce), Kamil Talarczyk (3km - 12,19 - 12 miejsce), Agnieszka Juszkiewicz (100m - 15,90 - 13 miejsce). Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak

zobacz zdjęcia

 
Październikowe wojaże PDF

Dnia 1 października klasy 1a,1f i 4a wraz z opiekunami Izabelą Kossakowska, Mariolą Ilnicką i Piotrem Wiedemannem odbyły jednodniową wycieczkę krajoznawczą. Celem wycieczki było pokazanie uczniom ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku. Udaliśmy się na Zamek Książ, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy ten malowniczo położony zamek. Przy okazji udaliśmy się także do pobliskiej Palmiarni. Nasza dalsza droga zaprowadziła nas do Walimia, gdzie mogliśmy zwiedzić tamtejsze sztolnie, o niewyjaśnionym dotąd przeznaczeniu. Sztolnie w Walimiu należą do kompleksu Riese (Olbrzym). Inne znane sztolnie w tym rejonie to Włodarz i Osówka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie młodzież mogła udać się na zakupy i zjeść ciepły posiłek. Pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF

W tym roku już po raz piętnasty biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. Zostało ono zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Początkowo świętowano w trzeci, bądź czwarty poniedziałek tego miesiąca. Ostatecznie w 2008 roku podjęto decyzję, aby ogłosić październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 82

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!