newsy


Wycieczka zawodowa do Wrocławia (21.09.2020) PDF

Dnia 21 września 2020 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich udali się wraz z panią Mariolą Kaczmarek i panią Mariolą Koczorowską do pięciogwiazdkowego Hotelu DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław. Celem wizyty w hotelu było zapoznanie grupy młodzieży z pracą na stanowisku menadżera, recepcjonisty, housekeepingu, kelnera, kucharza, zapoznanie z działalnością i organizacją sieci hoteli Hilton a także poznanie zasad funkcjonowania obiektu hotelarsko-gastronomicznego.

Wycieczkę zwieńczyło zwiedzanie zabytkowej części miasta oraz rejs statkiem po Odrze. Uczniowie mieli możliwość podziwiania Hali Stulecia - jedynego wrocławskiego obiektu na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz spaceru Pergolą a także obejrzenia pokazu fontann.

Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę oraz zmotywowani do dalszej nauki zawodu, zadowoleni wróciliśmy do Krotoszyna.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Najzdolniejsi w powiecie! PDF

Stypendia Starosty Krotoszyńskiego wręczone po raz piąty. Uroczystość odbyła się w dniu 16 września 2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczniowie odebrali z rąk władz powiatu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony." Stefan Żeromski

W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego pan Juliusz Poczta, Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka, Wicestarosta Krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Przemysław Wójcik, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Anna Gronowicz, dyrektorzy szkół powiatu krotoszyńskiego oraz uczniowie - stypendyści.

Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka w trakcie swojego przemówienia pogratulował zebranym stypendystom tego wyróżnienia i życzył dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Korzystając z okazji podziękował także dyrektorom oraz nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie i pracę. Serdeczne gratulacje stypendystom złożyli także Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego i Wicestarosta Krotoszyński.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymała również uczennica naszej szkoły Magdalena Nowacka z klasy 3e.

Magdalenie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Narodowe czytanie 2020 PDF

8-11 września b.r.  –  nasza szkoła włączyła się do akcji „Narodowe czytanie”.To już dziewiąta edycja tego wydarzenia w Polsce. W tym roku para prezydencka zaproponowała lekturę Balladyny Juliusza Słowackiego. Wspólnej lektury opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie  podjęły się klasy:  1a, 1e, 2a, 2c, 2d i 3a . Akcję przygotowały: p. Ewa Kmieć, p. Ewa Płócienniczak, p. Natalia Szymura i p. Karol Olejniczak.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Zebranie z rodzicami PDF

Dnia 15 września 2020r. (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami wg następującego harmonogramu:

 

 • 1C sala 16 wychowawca p. Robert Szczotka
 • 1D sala 21 wychowawca p. Piotr Wiedemann
 • 1E sala 15 wychowawca p. Anna Dulek
 • 1A sala 18 wychowawca p. Karol Olejniczak
 • 2A sala 25 wychowawca p. Adam Wójcik
 • 2DBP sala 26 wychowawca p. Paweł Augustyniak
 • 3B sala 30 wychowawca p. Marcelina Muszyńska
 • 3C sala 5 wychowawca p. Natalia Szymura
 • 3D sala 12 wychowawca p. Paweł Zwierz
 • 3E sala 29 wychowawca p. Aleksandra Łopaczyk
 • 3F sala 24 wychowawca p. Grzegorz Nowak
 • 4A sala 17 wychowawca p. Przemysław Łączyński
 • 4B sala 20 wychowawca p. Marzena Kasprolewicz

 

Z rodzicami uczniów pozostałych klas wychowawcy skontaktują się przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 PDF

1 września społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Uroczystość poprowadził zastępca przewodniczącego szkoły - Wiktor Wawrzyniak. Wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Szkoły Izabela Kossakowska. W krótkim przemówieniu zwróciła uwagę na bezwzględną konieczność przestrzegania procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid 19 opracowanych dla ZSP 3 i zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Pani Dyrektor życzyła także wszystkim nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz spokojnej i bezpiecznej pracy i nauki. Następnie uczniowie w krótkiej części artystycznej przybliżyli krótką historię Bitwy Warszawskiej w nawiązaniu do przypadającego niedawno stulecia tego wielkiego dla wszystkich Polaków wydarzenia. Po części oficjalnej wicedyrektor Pani Mariola Ilnicka odczytała przydział uczniów do poszczególnych klas pierwszych przedstawiając wychowawców klas i zapraszając do spotkania w salach lekcyjnych. Wszystkim życzymy wiele radości z powrotu do szkoły oraz udanego roku szkolnego 2020/2021.

Zdjęcia tutaj (FB)

fot. Mariola Koczorowska

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 PDF

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w sali gimnastycznej według poniższego harmonogramu:

Godz. 9.00

Klasy: I a, I c, I d, I e

Klasy: II a, II b, II ap

Klasy: III a, III b

Klasy: IV a, IV b

Godz. 11.00

Klasy: II c, II d, II e, II f

Klasy: II cbp, II dbp, II ebp

Klasy: III c, III d, III e, III f

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego wszyscy uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa !!!

Godz. 8.00

Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli dla uczniów naszej szkoły.

 
Wykaz podręczników na rok 2020/21 PDF

Wykaz podręczników na rok 2020/21 (pdf)

Technikum, BS

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 PDF

Pożegnanie Absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie

Wielkim świętem w życiu szkoły jest zawsze początek i zakończenie roku szkolnego. Początek to czas, kiedy z nowym zapasem sił, z wiarą w swoje umiejętności, z wiarą w sukces rozpoczynamy nowy etap. Zakończenie to czas, kiedy cieszymy się z owoców swojej pracy, z tego, czego dokonaliśmy, co osiągnęliśmy.

Wierzę, że w swojej drodze do dorosłości potraficie we właściwy sposób wykorzystać doświadczenia minionego trudnego roku szkolnego, że wzbogaciliście swoją wiedzę o życiu, o nauki płynące zarówno z tego, co przyniosło wam sukces, jak i z tego, co prowadziło do porażek.

Gratuluję tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce.

Był to szczególny rok, wymagający odnalezienia się w nowej sytuacji, sprawnej organizacji oraz otwartości na zmiany. Wyrażam szacunek i podziw dla Waszej pracy.

Dziękuję wszystkim którzy godnie reprezentowali naszą szkołę biorąc udział w różnych konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.

Dziękuję nauczycielom za ich trud, cierpliwość, wyrozumiałość, za ich profesjonalizm.

 

Drodzy Absolwenci rocznik 2017 - 2020

Nadeszło zakończenie Waszych zmagań edukacyjnych w Branżowej Szkole I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Za Wami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji i pracy dodały Wam odwagi, wiary w siebie oraz pomogły Wam jak najlepiej zdać egzaminy zawodowe oraz dotrzeć do wyznaczonego celu.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych, bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.

Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców zawsze aktywnie wspomagającej działania nauczycieli.

Drodzy absolwenci, wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały w Waszym dorosłym życiu. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu.

Żegnając Was, drodzy uczniowie, wyruszających w trudne, dorosłe życie, w imieniu Rady Pedagogicznej, w imieniu wszystkich pracowników Szkoły i swoim własnym życzę wam wszystkim w miarę prostych życiowych dróg, wielu planów i marzeń, dobrych pomysłów na ich realizację oraz wielu przyjaciół pomagających w ich spełnianiu.

Na koniec życzę Wam wszystkim drodzy uczniowie i drodzy nauczyciele wspaniałych wakacji, udanego, bezpiecznego odpoczynku tak, abyśmy pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki spotkali się we wrześniu.

Zdjęcia tutaj (FB)

Dyrektor Szkoły

Izabela Kossakowska

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 PDF

Wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom III klas branżowej szkoły nastąpi na sali gimnastycznej 26.06.2020r. Uczniowie klas przychodzą na wyznaczoną godzinę, ustawiają się przy wejściu na salę gimnastyczną na dziedzińcu szkoły w odległościach 1,5 m od siebie.  Wyposażeni są w maseczki i rękawiczki ochronne. Uczniowie będą wchodzić po świadectwa pojedynczo, wyczytywani z listy.  Po odbiór świadectwa przychodzą tylko osoby zdrowe!!!

 

 • III c  godz. 8.30
 • III d godz. 9.00
 • III e  godz. 9.30
 • III f  godz. 10.00
 • III g godz. 10.30

 

 

POZOSTAŁE KLASY

Wręczenie świadectw promocyjnych przez wychowawców klas odbędzie się według podanego poniżej planu. Uczniowie klas przychodzą na wyznaczoną godzinę, ustawiają się przy wejściu na salę gimnastyczną na dziedzińcu szkoły w odległościach 1,5 m od siebie.  Wyposażeni są w maseczki i rękawiczki ochronne. Uczniowie będą wchodzić po świadectwa pojedynczo, wyczytywani z listy.

 

26.06.2020 wręczenie świadectw

 • II a  godz. 11.00
 • I ap godz. 11.30
 • II b godz. 12.00
 • I c godz. 12.30
 • I d godz. 13.00
 • I e godz. 13.30
 • I f godz. 14.00
 • I b godz. 14.30
 • I a godz. 15.00

 

29.06.2020 wręczenie świadectw

 • II c godz. 8.30
 • II d godz. 9.00
 • II e godz. 9.30
 • II f godz. 10.00
 • III a godz. 10.30
 • III b godz. 11.00
 • I cbp godz. 11.30
 • I dbp godz. 12.00
 • I ebp godz. 13.30
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 103

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • II Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych
  29 maja 2021 roku Polska Szkoła SEN zaprasza do udziału w II Zdalnej Olimpiadzie Szkół Polonijnych z całego świata. Z wszystkimi chętnymi osobami chcącymi się zmierzyć w 8 konkurencjach językowych i naukowych spotykamy się na platformie ZOOM. Do udziału w Olimpiadzie może zgłosić się każdy chętny uczestnik. Wystarczy, że zarejestrujecie się za pomocą formularza i kliknięcie w link do pokoju […]
 • Rządowy Program „Aktywna tablica” w 2021 r. – zmiana terminu składania wniosku
  Informujemy, że terminy składania wniosków o dofinansowanie z programu „Aktywna tablica” oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w innym terminie. Zmiany spowodowane są pracą nad nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz […]
 • Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego W załączeniu przekazujemy Państwu Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych.
 • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
  Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca. Zasady […]
 • Projekt „Ekonomia społeczna dla szkół”
  Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłosiło nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół”. Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie lub doradztwo zawodowe. W rekrutacji mogą również uczestniczyć nauczyciele wychowawcy i pedagodzy szkolni. Projekt ma na celu opracowanie i przetestowanie pakietu edukacyjnego w zakresie ekonomii społecznej dla nauczycieli oraz jego […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!