newsy


Zwierzętom pomagajmy i dobre uczynki dla psiaków spełniajmy PDF

W ramach szkolnego wolontariatu zapraszamy uczniów do działania. W naszej szkole zostały ogłoszone dwie akcje by pomóc psiakom ze schroniska w Krotoszynie.  Można przynieść dary rzeczowe potrzebne psiakom czy też iść z nimi na spacer. Szczegóły na plakacie.

Człowieku podaj łapę.

 
Zapraszamy wszystkich na XXII edycję akcji Góra Grosza PDF

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Zebrane monety prosimy przynosić do biblioteki szkolnej w godzinach 8.00 do 14.00. Wiemy że zawsze można na Was liczyć

 
Technicy elektrycy w laboratoriach Politechniki Poznańskiej PDF

W dniu 25.10.2021r. grupa uczniów z klasy 3A kształcąca się na kierunku technik elektryk rozpoczęła pięciodniowe zajęcia w ramach projektu Politechniki Poznańskiej „Czas Zawodowców Bis – Zawodowa Wielkopolska”. Zajęcia odbywają się w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Kaliszu. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych - zapoznanie uczniów z nowoczesną technologią oraz rzeczywistymi warunkami pracy.

W dniu dzisiejszym uczniowie projektowali i drukowali na wysokiej jakości urządzeniach, każdy zaprojektował dowolny element i miał możliwość wydrukować go na drukarce 3D.

Zdjęcia FB

 
„Poznańska lekcja muzealna” dla maturzystów i nie tylko PDF

Uczniowie klasy 4b i 3b pod opieką Pani Ewy Kmieć i Pana Karola Olejniczaka w dniu 22 października 2021 roku wybrali się na lekcję muzealną do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zajęcia dedykowane były przede wszystkim maturzystom, gdyż poświęcone były realizmowi, symbolizmowi, impresjonizmowi i ekspresjonizmem w malarstwie. Tematyka lekcji z pewnością przyda się w trakcie egzaminu maturalnego z języka polskiego w trakcie wyboru tekstów kultury. W bardzo interesujący sposób, prowadziła przewodniczka po muzeum, która była zachwycona zaangażowaniem i współpracą z uczniami naszej szkoły, którzy mieli dużo do powiedzenia na omawiane tematy. Świadectwem na to jest fakt, że Pani wykładowczyni przedłużyła zajęcia o 30 minut, twierdząc, że dawno nie miała do czynienia z tak aktywną i chętną do współpracy młodzieżą!!! Wiadomo, bo to przecież uczniowie NASZEJ SZKOŁY. Miejmy tylko nadzieję, że lekcja muzealna przyczyni się do tego, że wszyscy Nasi Maturzyści zdadzą egzamin maturalny, czego im z całego serca życzymy.

Zdjęcia FB

 
XIV Papieski Bieg Pokoju w ZSP3 PDF

W piątek, 22 października 2021 roku odbyła się XIV edycja Biegu Papieskiego. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i nauką zdalną tym razem do rywalizacji stanęła młodzież ZSP3.

Ideą przewodnią Biegu Papieskiego jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II - patrona szkoły. Mając na względzie słowa i postawę naszego patrona organizując bieg, chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Ani sfera ducha, ani sfera ciała, ani sfera umysłu nie mogą bowiem funkcjonować w próżni. Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równomiernie.

Nauczyciele wychowania fizycznego zdecydowali się w tym roku zmienić trasę zmagań i skorzystać ze zmodernizowanego kompleksu sportowego na Błoniach w Krotoszynie. Każdy z ponad 60 uczestników miał do pokonania trasę ok. 1,5 km, na którą składało się jedno okrążenie wokół jeziora Odrzykowskiego.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Laura Litwin (3AP) wyprzedzając Ewelinę Drygas (1B) oraz Julię Staniek (1B). Z kolei w gronie chłopców zwyciężył Brajan Łączyński (2B). Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Dominik Wawrocki (3DBP) i Mikołaj Staniek (3C). Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali puchar oraz nagrody rzeczowe. Opiekę nad młodzieżą oraz organizacją wydarzenia sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w biegu i gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia FB

 
Interesujące zajęcia z Mecenasem Markiem Mochem PDF

19 października pan mecenas Marek Moch przeprowadził dla uczniów naszej szkoły wykład poświęcony tematyce prawnej, a szczególnie mediacji, która stanowi jedną z form polubownego rozwiązywania sporów przy wsparciu osoby trzeciej. Wykład został zrealizowany dzięki Fundacji Auditorium z siedzibą we Wrześni. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją.

 
Dzień Edukacji Narodowe 2021 PDF

Dzień Edukacji Narodowej, XXI Dzień Papieski. Corocznie październik w naszej szkole to miesiąc, w którym obchodzone są dwa święta. W tym roku w dniu 15 października, mimo pandemii, udało się uczcić patrona naszej szkoły, Jana Pawła II. Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych zapalili znicze i złożyli kwiaty pod obeliskiem Papieża Polaka. Następnie przedstawiciele sześciu klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Druga część święta to obchody „Dnia Edukacji Narodowej”. W czasie uroczystości życzenia nauczycielom złożyła Pani Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W części artystycznej, przygotowanej pod nadzorem Pani Marzeny Kasprolewicz, Pani Marceliny Muszyńskiej i Pani Justyny Robakowskiej, uczniowie parodiowali lekcje języka polskiego i matematyki. Następnie zostały przyznane laury dla najlepszych nauczycieli w 15 kategoriach. Zwycięzcy zostali wyłonieni w głosowaniu, które odbywało się wśród uczniów od kilku dni. Program artystyczny wywołał uśmiech na twarzach widzów, a wyróżnieni nauczyciele nie kryli radości z powodu otrzymanych laurów. Na koniec imprezy cała społeczność szkolna udała się pyszny poczęstunek przygotowany przez szkolne koło kulinarne.

Zdjęcia FB

 
Aktywnie i ciekawie na zajęciach z doradztwa zawodowego PDF

12 października mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej szkoły Pana Jacka Stokłosę, który prowadził dla uczniów zajęcia z doradztwa zawodowego. Pan Jacek już kolejny raz spotkał się z uczniami "Trójki".  Zawsze dba o to, aby jego zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne. Tym razem przygotował dla uczniów ciekawą grę internetową, która jak widać na zajęciach bardzo się spodobała. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie. Czekamy niecierpliwie na następne wizyty Pana Jacka  z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej.

Zdjęcia FB

 
"Od pasji do działania" PDF

Rozpoczynamy cykl promujący naukę zawodu w Branżowej Szkole I Stopnia nr 1 w Krotoszynie.

Dzisiaj prezentujemy zdjęcia z zajęć praktycznych naszych uczniów kształcących się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz elektryk. Dzisiaj odwiedziliśmy zakłady rzemieślnicze:

- Mechanika i wulkanizacja pana Macieja Śpitalniaka,

- Auto - serwis pana Grzegorza Właśniaka oraz

- Zakład Usług Elektrycznych pana Stanisława Gdyni.

Dzięki współpracy z zakładami pracy dążymy do tego, aby nasza szkoła branżowa była szkołą najwyższej jakości. Dziękujemy pracodawcom oraz uczniom.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 115

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Szczęśliwa rodzina to jeden z najważniejszych fundamentów rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rodzinne przygody, wspólnie spędzany czas, ważne wydarzenia, relacje, a także, pełen miłości […]
 • Uroczystość oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego
  Dnia 13 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w uroczystości oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego śp. Michała Koźlarka, która odbyła się w Łubowie. Oprawę uroczystości przygotowała Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Fałkowie.
 • Obchody Święta Patrona w Rydzynie
  Dnia 14 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie. Patron szkoły, sięgając swoimi korzeniami do Powstania Wielkopolskiego, podczas wojny polsko – bolszewickiej jako pierwszy polski oddział wkroczył do Kijowa na Ukrainie. Dywizjon 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława […]
 • Konkurs grantowy dla organów prowadzących poradnie psychologiczno-pedagogiczne – nabór wniosków
  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił nabór wniosków grantowych w ramach realizacji projektu pozakonkursowego „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Przeprowadzenie naboru w drugiej rundzie rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 2 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.
 • Pilotażowy program skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii
  Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają bezpłatnie profesjonalną pomoc psychologiczną. Wsparcie dzieci i młodzieży uzależnionych cyfrowo Program to odpowiedź na problem uzależnień cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Zjawisko nasiliło się w czasie pandemii COVID-19. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!