newsy


The Ultimate UK vs USA Quiz PDF

W dniu 26.02.2020r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas pierwszych i czwartych technikum. Pytania quizowe sprawdzały wiedzę na temat Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Plakat przygotowały uczennice klasy 1 a - Magda Szaflarska i Julia Selwat.

 
Noc Zawodów w Trójce PDF

W piątek, 21 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbyła się czwarta edycja drzwi otwartych pod hasłem „Noc Zawodów”. Uczniowie szkół podstawowych z powiatu krotoszyńskiego mieli okazję zapoznać się z ofertą krotoszyńskiej placówki oraz lokalnych pracodawców.

Podobnie jak w minionych latach impreza została zorganizowana wspólnie z Krotoszyńską Izbą Rzemieślniczą. Uczniowie szkół podstawowych zwiedzając pracownie, mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły. W sali gimnastycznej zaprezentowały się firmy z terenu Krotoszyna i powiatu, w których uczniowie odbywają swoje praktyki.

Spotkanie rozpoczęła Izabela Kossakowska, dyrektor ZSP nr 3, która przywitała gości: Wicestarostę Powiatu Krotoszyńskiego – Pawła Radojewskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego – Juliusza Pocztę, Dyrektor Biura CECH-u Darię Szpurtacz, Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy - Małgorzatę Grzempowską. Witając licznie zgromadzoną młodzież Pani dyrektor zachęcała ją do przyjścia 1 września do naszej szkoły.

Więcej…
 
Walentynki 2020 PDF

Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny. Uczniom akompaniował Pan Robert Krawczyk. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać naszych wszechstronnie utalentowanych uczniów. Gratulujemy pomysłu.

zobacz zdjęcia

Dnia 14 lutego uczniowie z Koła Gastronomicznego pod kierunkiem Pani Marioli Kaczmarek oraz Pani Iwony Rau-Gałęskiej przygotowali przepyszne wypieki, których mogli skosztować zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Było przepysznie.

zobacz zdjęcia

 
PIŁKA SIATKOWA – LICEALIADA 2019/2020 PDF

13 lutego 2020r w Zdunach na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej ,odbył się ostatni z trzech turniejów piłki siatkowej dziewcząt. W imprezie uczestniczyły trzy zespoły: ZSP nr 3 Krotoszyn, LO Krotoszyn oraz ZSP Zduny. Nasze dziewczęta po bardzo emocjonujących meczach zajęły ostatecznie drugie miejsce , przegrywając trzykrotnie z LO Krotoszyn oraz trzykrotnie wygrywając z ZSP Zduny. Wielkie gratulacje. A oto skład naszej szkolnej reprezentacji: Zuzanna Musiał, Oliwia Lachowska, Nina Staszewska, Joanna Patrias,, Zuzanna Ostój, Zuzanna Ratajczyk, Laura Litwin, Fabiś Wiktoria, Wiktoria Szymczak, Weronika Guźniczak, Weronika Nowak oraz Natalia Michalak. Opiekunem drużyny był pan Piotr Wiedemann. Gratulacje należą się tym bardziej, że pierwszy raz w historii szkoły udało nam się wystawić w zawodach żeńską drużynę siatkarską.

zobacz zdjęcia

 
Studniówka 2020 PDF

W piątek, 24 stycznia 2020 roku, w restauracji "Pod szyszkami" w Nowej Obrze odbyła się studniówka uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Izabela Kossakowska rozpoczęła uroczystość przemówieniem, w którym ciepłymi słowami zwróciła się do maturzystów życząc miłej i kulturalnej zabawy. Następnie zgodnie z tradycją uczniowie wraz z dyrekcją i wychowawcami (Pawłem Augustyniakiem i Karolem Olejniczakiem) wykonali staropolski taniec - Polonez. Osoby przystępujące za przysłowiowe 100 dni do matury "pokrzepił" również jeden z rodziców, absolwent naszej szkoły - pan Mateusz Krystek. Po wzniesieniu toastu rozpoczęły się tańce, które trwały do "białego rana"

zobacz zdjęcia

 
Obchody 75 rocznicy wyzwolenia Krotoszyna PDF

Delegacja młodzieży składa kwiaty z okazji 75 rocznicy wyzwolenia Krotoszyna pod tablicą pamiątkową przy krotoszyńskim ratuszu.

zobacz zdjęcia

 
Obsługa kelnerska uczniów ZSP nr 3 PDF

W sobotę 18 stycznia na hali sportowo – widowiskowej w Krotoszynie odbył się I Turniej Rzemiosła Krotoszyńskiego w tenisie stołowym. ZSP nr 3 przygotowało stoisko gastronomiczne z napojami gorącymi i zimnymi oraz z potrawami przygotowanymi przez uczniów kształcących się w zawodzie kucharz. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich całość imprezy uświetnili profesjonalną obsługą kelnerską.

zobacz zdjęcia

 
Praktyki na wyspie Uznam PDF

Uczennice Technikum nr 3 w Krotoszynie rozpoczęły 17.01.2020r.  swoje miesięczne staże zawodowe w Hotelu Baltic w Niemczech. Dziewczyny uczą się w zawodach technik usług kelnerskich z działalnością recepcji oraz technik hotelarstwa. Na stażu nauczą się nowych technik obsługi gościa w restauracjach, pubach a także w recepcji hotelowej. Pracować będą w międzynarodowym teamie doskonaląc język niemiecki i angielski. Powodzenia !!!

zobacz zdjęcia

 
Ach, co to była za kolacja - Kurt Scheller, Carlos Contreras i uczniowie ZSP nr 3 PDF

W piątek 17 stycznia i w sobotę 18 stycznia w Bistro Cafe &Tapas odbyła się kolacja degustacyjna, którą serwowali Kurt Scheller i Carlos Contreras. Uczniowie ZSP nr 3 w zawodzie kucharz Kuba, Mateusz, Artur i Filip mieli możliwość pomagać w przygotowaniu kolacji i pracować pod czujnym okiem oraz u boku tych dwóch wspaniałych Szefów. Natomiast uczniowie w zawodzie technik usług kelnerskich Roksana, Kuba, Weronika i Martyna  w te fantastyczne dwa wieczory mieli przyjemność serwować smacznie przygotowane dania i serwować wina zaproszonym gościom. Dla naszych uczniów było to kolejne, wielkie wyzwanie i doświadczenie zawodowe, tym bardziej, że mogli „obcować” z tak wspaniałymi mistrzami jak Kurt i Carlos.

Dziękujemy bardzo Szefowej, pani Agnieszce Rembak  Contreras za możliwość współpracy i stworzenie szansy na dalszy rozwój zawodowy naszych uczniów.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 99

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!