newsy


Wycieczka zawodowa do firmy ZAE Sp. z o.o. PDF

Dnia 21.10.2019r uczniowie klas 2a, 3a i 4a kształcący się w zawodzie technik elektryk wraz z p. Adamem Matuszkiem oraz p. Tomaszem Łopaczykiem wybrali się na wycieczkę zawodową do mieszczącej się we Wrocławiu firmy ZAE Sp. z o.o., która od 20 lat zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń automatyki energetycznej.

>Oprowadzeniem uczniów podzielonych na dwie grupy zajął się dyrektor przedsiębiorstwa p. Piotr Hnida.

W trakcie zwiedzania opowiedział on o całym procesie prefabrykacji rozdzielnic niskiego napięcia.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, zadawali pytania, oglądali aparaty i urządzenia elektryczne a także próbowali uruchamiać napędy rozłączników i wyłączników energetycznych. Na koniec w dziale elektroniki zaprezentowano urządzenia automatyki przełączania zasilań, które należą do podstawowych układów wpływających na pewność zasilania odbiorców energii.

Pan Hnida zachęcał uczniów do wytężonej nauki i zapraszał na odbywanie praktyk zawodowych. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na zasłużony posiłek do pobliskiego CH Park Magnolia, po czym wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Światowy Dzień Żywności i Światowy Dzień Chleba PDF

17.10 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Żywności i Światowy Dzień Chleba. Jak co roku, uczniowie Koła Gastronomicznego pod okiem p. M. Kaczmarek i p.I. Rau-Gałęska przyłączyli się do tych obchodów, których celem jest pogłębianie świadomości dotyczącej globalnych problemów żywnościowych. Od rana na korytarzach Szkoły roznosił się zapach świeżych wyrobów piekarskich. Oprócz różnych gatunków chleba, które można było skosztować ze smalcem i kiszonym ogórkiem, młodzież przygotowała także inne smakowitości. Wśród przygotowanych wypieków znalazły się drożdżówki z serem, malinami i kruszonką, paluchy z twarogiem, czy słodkie bułeczki z serem. Dla bardziej wyszukanych smakoszy sztuki kulinarnej były również nietuzinkowe przekąski jak zapiekanki, hot-dogi, ziemniaczane rogaliki ze szpinakiem, rogaliki z szynką i serem camembert, czy też pyszne, pikantne bułeczki. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zdegustować wyżej wymienionych potraw.

zobacz zdjęcia

 
Warszaty PDF

W dniu 16 października uczennice klasy I techniku usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną uczestniczyły w warsztatach dotyczących pielęgnacji cery oraz podstaw makijażu. Szkolenie przeprowadziła konsultantka firmy MARY KAY.

zobacz zdjęcia

 
Dzień Edukacji Narodowej 2019 PDF

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

- Paulo Coelho

 

14 października 2019r. społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie składali swym nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom placówki życzenia pełne wdzięczności i sympatii. Nauczyciele w doskonałych humorach przyjmowali życzenia od Dyrekcji i Młodzieży. Tego Dnia swoje Święto mieli także uczniowie klas I, ponieważ poprzez Ślubowanie Pierwszoklasistów zostali w pełni przyjęci do Społeczności Szkolnej. Po części oficjalnej, przemówieniu Pani Dyrektor I. Kossakowskiej i życzeniach sukcesów młodzież zaprezentowała część artystyczną. Przedstawiono w humorystyczny sposób sylwetki naszych nauczycieli. Wszyscy doskonale się bawili. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci Pedagogów.

zobacz zdjęcia

 
ContiTech w ZSP nr 3 w Krotoszynie PDF

Wydaje się wszystkim, że 14 października jest dniem wolnym od pracy i zajęć. Nic bardziej mylnego. W tym dniu w naszej szkole odbyło się profesjonalne szkolenie techniczne firmy ContiTech dla uczniów i zainteresowanych gości. Trener techniczny, Pan Roman Boluk, przekazał słuchaczom wiele informacji na temat napędów pasowych oraz w jaki sposób w aucie wymienić rozrząd...
Szkolenie prowadzone było w sposób dynamiczny - prowadzący poza prezentacją demonstrował przykłady części np rolki, paski rożnego typu. Po tym technicznym spotkaniu nie pozostanie jedynie miłe wspomnienie, ale moc innych rzeczy np. plakaty instruktażowe, model układu. Dla uczestników jednak najważniejsze mogą być certyfikaty potwierdzające uzyskaną wiedzę... W warsztatach uczestniczyli uczniowie z zawodów mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, kierowca-mechanik oraz ich opiekunowie zajęć praktycznych m.in. z Firmy Kruk-Transport.

P.S. Jest to kolejne szkolenie (poprzednie odbyło się w styczniu 2019 i prowadził je Pan Maciej Hadryś z Mahle Aftermarket, relacja - https://www.facebook.com/Zetka3Krotoszyn/posts/955956544575036) i już planujemy następne. Ogłoszenie o terminie już wkrótce na naszym FB!!

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Świata Juniorów w sumo PDF

W dniach 10-13 października br. w Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w sumo. W zawodach tych startował uczeń naszej szkoły Kacper Mikołajczyk (klasa 1D), który zakwalifikował się na te mistrzostwa w kategorii wiekowej osiemnastolatków zajmując drugie miejsce (srebrny medal) indywidualnie oraz trzecie miejsce drużynowo.

Gratulujemy!

 
Polagra 2019 PDF

W poniedziałek, 30 września uczniowie klasy 1B kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich i 1 F w zawodzie kucharz wraz z opiekunami p. M. Kaczmarek i p. I Rau- Gałęska wybrali się na targi POLAGRA GASTRO i INVEST-HOTEL do Poznania. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Forum Rzeźnictwa, Wędliniarstwa i Kuchmistrzostwa.

Udział w Scenie Kulinarnej „Kuchnia Śląska. Przysmaki wieprzowe” był dla młodzieży dużą atrakcją gdyż na oczach publiczności przyrządzał typowe potrawy śląskie we współczesnej aranżacji mistrz kulinarny znany z programu telewizyjnego „RĄCZKA GOTUJE” Remigiusz Rączka.

Każdy mógł zdegustować przygotowany przez niego kotlet po sztygardzku czy torcik z krupniokiem.

Na targach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowymi technologiami ,nowoczesnym sprzętem i urządzeniami stosowanymi w gastronomii i hotelarstwie .Dużym zainteresowaniem cieszyły się także targi „Smaki Regionów'', gdzie też można było skosztować i kupić tradycyjne potrawy z wybranych regionów Polski.

Stałym, corocznym punktem targów był Konkurs Kulinarny WORLDSKILLS POLAND w którym to zmagali się i rywalizowali o najwyższe podium najlepsi kucharze całego świata.

Pełni dobrych humorów ,zadowoleni bogatsi w wiedzę wróciliśmy po całym dniu do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Europy kadetów PDF

Od 27 do 29 września odbywały się Mistrzostwa Europy kadetów w sumo na Węgrzech. Bardzo blisko brązowego medalu była uczennica naszej szkoły Oliwia Kuś. Niestety po przegranej walce uplasowała się ostatecznie na piątej pozycji w zawodach. Życzymy Oliwii powodzenia w kolejnych startach.

zobacz zdjęcia

 
Europejski Dzień Języków w "Trójce" (26.09.2019) PDF

Dziśnasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs dla klas pierwszych technikum oraz szkoły branżowej. Pierwsza część konkursu miała formę quizu. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości mapy Europy, hymnów państw, przysłów oraz zapożyczeń językowych. Tę część wygrała klasa 1 B, która otrzymała dyplom oraz słodkości. Drugim etapem konkursu było przebranie się w barwy flag państwowych wybranych przez nich krajów. Najlepiej przebraną klasą okazała się klasa 1 EBP, która ubrała się w barwy Belgii. Klasa otrzymała bon na zwolnienie z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianej kartkówki w wybranym przez siebie dniu. Czas podczas przerw umilały uczniom piosenki zagranicznych wykonawców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczniom klas pierwszych dziękujemy za udział.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020 r.
  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa […]
 • Obchody rocznicowe ucieczki z obozu Stalag Luft III- Wielka Ucieczka
  W ramach obchodów rocznicy ucieczki z obozu Stalag Luft III w Żaganiu Konsulat Brytyjski w Poznaniu zaprasza na organizowane wspólnie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną spotkanie informacyjne p.t.: „Wielka Ucieczka”. Obóz Stalag Luft III w Żaganiu był w czasie II Wojny Światowej miejscem uwięzienia jeńców alianckich – głównie lotników, którzy od […]
 • Młodociani pracownicy – procedura
 • Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim
  Na rozpoczynające się ferie zimowe życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami oraz poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Udana rekreacja to przede wszystkim spokojnie spędzony czas. Dlatego ze szczególną prośbą zwracam się do […]
 • Konferencja Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020
  W dniu 21 stycznia odbyła się konferencja pn.„Budowanie sieci szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia branżowego w województwie wielkopolskim od 2020 roku”, w której wzięli udział starostowie, prezydenci miast oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły ponadpodstawowe z województwa wielkopolskiego. Organizatorami konferencji byli Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W trakcie spotkania przedstawiono zagadnienia dotyczące podnoszenia jakości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!