newsy


Wykład dla Klasy Akademickiej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 PDF

Dnia 20 listopada 2019 roku grupa 25 uczniów naszej szkoły, która tworzy Klasę Akademicką i bierze udział w siedmiomiesięcznym projekcie kulturalnym, wzięła udział w wykładzie wygłoszonym przez wybitną filozofkę, prof. Annę Pałubicką z Wydziału Filozoficznego UAM.

Tematem wykładu była "Kultura europejska – jej geneza i tożsamość".

W wykładzie uczestniczyły również Klasy Akademickie z trzech innych miast. Po wykładzie wywiązała się krótka dyskusja, w której młodzież zadawała pytania pani profesor.

Opiekunem grupy projektowej w naszej szkole jest pani Mariola Koczorowska.

zobacz zdjęcia

 
Światowy Dzień Rzucania Palenia PDF

Każdego roku w trzeci czwartek listopada w Polsce obchodzony jest „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. W tym roku Dzień ten przypada dzisiaj, czyli 21 listopada.
Palenie tytoniu ma znaczący wpływ na występowanie chorób niezakaźnych, które powodują poważne problemy zdrowotne, społeczne i ekonomiczne w Polsce.

więcej tutaj (pdf)

 
Deklaracja z Nikozji PDF

W związku z apelem naukowców o ochronę przed ekspozycją na niejonizujące pole elektromagnetyczne w załączeniu 16 praktycznych zasad postępowania płynących z Deklaracji z Nikozji dotyczącej pól elektromagnetycznych. Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi zasadami: apel (pdf)

 
Wycieczka do Poznania PDF

W środę, 13 listopada 2019 roku, uczniowie klasy 1b pod opieką pani Ewy Kmieć i pana Karola Olejniczaka udali się na wycieczkę do Poznania. Celem wizyty w stolicy Wielkopolski było Muzeum Narodowe (obejrzenie wystawy dotyczącej romantyzmu, Młodej Polski i sztuki współczesnej), seans filmu „Boże Ciało” oraz integracja uczniów klasy 1b z nauczycielem języka polskiego i wiedzy o kulturze. Niestety z przyczyn niezależnych od nas, zablokowane na godzinę Rondo Rataje, lekcja w muzeum nie doszła do skutku( była zaplanowana na konkretną godzinę) Z dwoma pozostałymi punktami programu było już wszystko w porządku. Nominowany do Oskara film Jana Komasy sprowokował liczne dyskusje i polemiki, które były kontynuowane następnego dnia na języku polskim. Wszyscy obiecaliśmy sobie, że wiosną przyszłego roku nic nam już nie przeszkodzi w tym, aby odwiedzić Muzeum Narodowe w Poznaniu!

 
Z literaturą za pan brat PDF

12 listopada b. r. po dogrywce został rozwiązany konkurs czytelniczy „Z literaturą za pan brat”. Najwięcej punktów zdobyła Angelika Lesznik z kl. 4b, drugą lokatę zajęły ex aequo: Oliwia Owczarzak i Basia Owczaryszek z kl. 4b, a 3 miejsce Karolina Panek też z kl. 4b. Gratulujemy zwycięzcom!

 
Kolacji charytatywna dla Zuzi PDF

W poniedziałek, 11 listopada 2019.r. w Restauracji "Przepiórka" w Świnkowie odbyła się "III edycja kolacji charytatywnej dla Zuzi". Uczniowie naszej Szkoły kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich i kucharz również mieli zaszczyt przyczynić się do tego niecodziennego wydarzenia, prezentując swoje umiejętności poprzez profesjonalną synchroniczną obsługę kelnerską oraz przygotowanie dań pod czujnym okiem mistrzów szkoły kulinarnej. "Jesteś tyle wart, ile możesz dać drugiej osobie" - to hasło, które tym razem przyświecało tej akcji. Grupa najlepszych kucharzy z kraju, z Tomaszem Ptakiem, występującym w programie "Hell's Kitchen" oraz dwoma uczniami z naszej szkoły kształcących się w zawodzie kucharz, przygotowała dla przybyłych gości ośmiodaniową kolację, do której podano specjalnie dobrane wino.

Uczniowie krotoszyńskiej "Trójki" serwis kelnerski pokazali na najwyższym poziomie, serwując podczas kolacji dania degustacyjne zaproszonym gościom. Za swoją prezencję i obsługę kelnerską uczniowie "Trójki" usłyszeli wiele słów pochwały i otrzymali podziękowania od organizatorów "bo pomaganie drugiemu, to wielka rzecz".

zobacz zdjęcia

 
Kucharze z ZSP 3 na promie POLONIA UNITY LINE PDF

11 listopada 2019r. dwutygodniowe staże zagraniczne na promie POLONIA Unity Line rozpoczęło dwóch naszych kolejnych uczniów. Dominik Kapała i Mateusz Szych z klasy 3e kształcący się w zawodzie kucharz mają możliwość na promie, który pływa na trasie Świnoujście - Ystad do Szwecji kształcić się i udoskonalać swoje umiejętności kulinarne w gastronomii hotelowej. Dzięki wyjazdom zagranicznym i udziale w stażach zawodowych uczniowie "Krotoszyńskiej Trójki" mogą doskonalić swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz językowe potrzebne do wykonywania pracy.

 
V Krotoszyński Bieg Niepodległości 11.11.2019 r. PDF

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w V krotoszyńskim Biegu Niepodległości 11.11.2019 r.

zobacz zdjęcia

 
„Z pieśnią przez dzieje Polski” PDF

Uczniowie naszej szkoły przypomnieli 8 listopada 2019 roku pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy przez pieśni zachęcić uczniów do wskrzeszenia i kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim, aby w ten sposób rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej, a także poprzez pieśni przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Przy wyborze kierowaliśmy się chronologiczną historią pieśni i piosenek z biegiem lat nobilitowanych do rangi pieśni narodowych i ojczystych. Zaprezentowano też utwory lżejsze i popularne, których zadaniem jest malować dawny obyczaj, folklor i historię. Piosenka ma tu czasem charakter dokumentu epoki, jest obrazkiem rodzajowym czy wzruszającym świadectwem czasu. Mamy nadzieję, że po wysłuchaniu jeszcze bardziej uczniowie poznają i bardziej polubią repertuar naszych polskich pieśni. Leksykon polskich pieśni żołnierskich i historycznych jest bardzo bogaty i można by długo wymieniać tytuły, które są rozpoznawalne w poszczególnych okresach historii naszego narodu. Sama pieśń jako krótka forma przekazu treści od najdawniejszych czasów towarzyszyła człowiekowi w jego pracy i walce. Pomagała również żyć i tworzyć, bić się i zwyciężać. Służyła ważnej sprawie zacieśniania więzi społecznych oraz przyczyniała się do formowania uczuć patriotycznych. Pieśń zawsze była i jest nadal – manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej w kraju i daleko poza jego granicami. Często budzi wspomnienie rodzinnego domu, echa dawnych lat. Nie możemy dopuścić do tego, aby dorobek minionych pokoleń w nowej rzeczywistości historycznej był zapomniany i przemilczany. Historia Polski zawarta w strofach wielu pieśni przedstawia wartość wolności i miłości Ojczyzny jako bezcenną. Każdy patriota i człowiek kochający swoją ojczyznę musi to świadczyć postawą, która będzie budzić szacunek i uznanie wśród innych narodowości.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 95

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!