newsy


Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w ZSP nr 3 PDF

I znowu stało się. Jesteśmy na zdalnym nauczaniu, nie wiadomo jak długo to potrwa. Niestety jesienna aura też nie nastraja zbyt optymistycznie. U dzieci i młodzieży mogą pojawiać się zmiany nastroju, różne obawy.

Proszę Państwa, staramy się myśleć pozytywnie, niemniej jednak obserwujemy czy nie dzieje się coś złego z naszymi dziećmi. Przesyłamy Państwu link do artykułu na ten temat. Jednocześnie przypominamy że pedagodzy szkolni są do Państwa dyspozycji podczas dyżurów w szkole oraz dyżurów telefonicznych.

Więcej tutaj

 
Komunikat dyrektora szkoły PDF

W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa, od poniedziałku 19.10.2020 r. aż do odwołania zawieszam zajęcia stacjonarne. Nauczanie w naszej szkole odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik na odległość (zdalnie) z wyłączeniem zajęć praktycznych. Szczegółowe informacje uczniowie oraz rodzice/opiekunowie otrzymywać będą na bieżąco przez dziennik elektroniczny.

Wszyscy uczniowie mają obowiązek uczestnictwa we wszystkich formach nauczania zdalnego.

Izabela Kossakowska

Dyrektor

 
Konkurs historyczny - „Wojna polsko-bolszewicka 1919-20 i szlak bojowy 56.Pułku Piechoty Wielkopolskiej” PDF

Odbyła się XII edycja konkursu. Tegoroczny konkurs nawiązywał do przypadającej w tym roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. W finale powiatowym, który odbył się 16 października 2020 w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym naszą szkołę reprezentował Mateusz Tyrakowski z klasy 1c. Mateusz zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy

 
Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie klas I PDF

13 października 2020 roku pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

O godzinie jedenastej, po przemówieniu Pani Dyrektor Izabeli Kossakowskiej, najmłodszy „narybek” naszej wszechnicy ślubował na sztandar szkoły . Od tego momentu można już ich nazywać pierwszoklasistami. Przy okazji otrzęsin, Pani Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski złożyli życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Na koniec, w imieniu wszystkich „pierwszaków" uczniowie klasy 1 a, pod opieką i radami starszych koleżanek z klasy 2b, próbowali „wybłagać łagodne traktowanie przez najbliższe pięć lat”.

Czy to się udało? Czas pokaże.

 
Aktywnie na pracowniach fryzjersko-kosmetycznych PDF

Uczniowie klas technikum o profilu fryzjersko-kosmetycznym doskonalą swoje umiejętności łącząc teorię z praktyczną nauką zawodu, ćwicząc kreatywne malowanie paznokci, makijaże oraz różnego rodzaju zabiegi na włosach pod okiem Pani Aleksandry Łopaczyk, Renaty Nele i Joanna Rosik.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 PDF

Miło nam poinformować, że uczniowie z klas 2a i 2b, którzy w zeszłym roku szkolnym tworzyli Klasę Akademicką w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, otrzymali dziś informację, że ich projekt okazał się najlepszy ze wszystkich rywalizujących w Wielkopolsce.

Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Piszemy list do królowej Elżbiety II PDF

Dnia 2 i 9 października, klasa 1E wraz z wychowawcą panią Anną Dulek oraz panią Marceliną Muszyńską, wzięła udział w projekcie językowo-kulturowym pt: „Piszemy list do królowej Elżbiety II”.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z historią rodu Windsor oraz kulturą Wielkiej Brytanii, a efektem końcowym napisanie i wysłanie listu. Uczniowie wzięli udział w krótkiej lekcji historii na temat rodziny królewskiej, którą przygotowała Pani Ania. Pani Marcelina zapoznała uczniów z wyrażeniami stosowanymi w liście formalnym.

Dzisiaj, tj. 9 października klasa wzięła udział w krótkim quizie na platformie „quizizz” o Królowej Elżbiecie i jej rodzinie. Następnie z pomocą pani Ani i pani Marceliny, uczniowie napisali list oraz dołączyli do niego przepiękne rysunki przedstawiające Królową oraz kartkę pocztową z widokiem ratusza w Krotoszynie.

Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź z Buckingham Palace.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Przygoda z „Malczewskim i Mitologią” w Muzeum Narodowym w Poznaniu PDF

W dniu 9 października 2020 roku klasa 1A wraz z Panią Ewą Kmieć i wychowawcą - Panem Karolem Olejniczakiem udała się na wycieczkę do Poznania. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz lekcja muzealna poświęcona Mitologii, którą przeprowadzili pracownicy muzeum. Ze względu na reżim sanitarny, klasa została podzielona na dwie grupy. Zajęcia były bardzo ciekawe a uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Punktem kulminacyjnym wizyty w Muzeum Narodowym był wykład na temat twórczości wielkiego, polskiego malarza doby Młodej Polski - Jacka Malczewskiego. Z pewnością lekcja muzealna w przyszłości zaowocuje dobrymi wynikami w nauce i na długo zostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Warsztaty z ochrony praw konsumentów PDF

02.10.2020r. w naszej szkole przeprowadzony został przez radcę prawnego Pana Marka Mocha wykład z elementami warsztatów, poświęcony tematyce prawnej, w szczególności prawu ochrony konsumentów. Wykład ten zrealizowany został przez Fundację Auditorium z siedzibą we Wrześni, która prowadzi na terenie powiatu krotoszyńskiego Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego oraz Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.

Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć oraz mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją w 2021 r.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!