newsy


III Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz PDF

15 stycznia br. młodzi kucharze z całej Wielkopolski walczyli w III Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz, który odbywał się we Wrześni. Nie mogło tam zabraknąć przedstawiciela ZSP 3 w Krotoszynie. Nasz reprezentant pracował już od kilku tygodni, aby jak najlepiej przygotować swoje konkursowe danie. W tym roku kucharze mieli do przygotowania dwa zestawy dania obiadowego z wykorzystaniem dowolnego elementu kulinarnego królika. Mateusz stanął na wysokości zadania i przygotował marynowany comber króliczy podany z kaszą bulgur i kurkami, z sosem śliwkowym z czerwonym winem oraz pomarańczowymi piklami z marchewki. Na ogólną punktację składały się wyniki z części praktycznej i testu teoretycznego. Nad przygotowaniem naszego uczestnika czuwała p. Mariola Kaczmarek, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Mateusz Szych z kl. 3e zajął V miejsce w tych zmaganiach. Turniej jest pewną formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów przed zbliżającym się dla nich egzaminem zawodowym, wymianą doświadczeń i spotkania wysokiej klasy specjalistów w zawodzie. Od nich właśnie Mateusz otrzymał wiele cennych uwag i wskazówek do dalszej pracy i rozwijania swojego talentu kulinarnego. Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

zobacz zdjęcia

 
Wiatr w żagle czyli 28. Finał WOŚP PDF

Dzień 12 stycznia 2020 r połączył nas z wolontariuszami, którzy w ten piękny, styczniowy dzień spacerowali po krotoszyńskich ulicach zbierając środki pieniężne, a tym samym uczestnicząc w Finale WOŚP. Zbieraliśmy pieniążki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Podczas zbiórki dużym powodzeniem cieszyła się przejażdżka konna zorganizowana w miejskim parku, podczas której wsparło nas wiele osób. Doświadczyliśmy jak wielkie i otwarte serca mają krotoszynianie, niektórzy wręcz na nas – wolontariuszy – czekali, aby zapełnić nam puszkę. Liczył się każdy grosz!

Wolontariusze, do zobaczenia za rok!

zobacz zdjęcia

 
Las i jego użytkowanie PDF

Od 1981 roku, Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewiectwa w Kaliszu organizuje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych konkurs "Las i jego użytkowanie, a środowisko naturalne człowieka".

Celem konkursu jest ksztaltowanie pozytywnych postaw wobec lasu i przyrody oraz zachęcanie do poszerzania wiedzy przyrodniczo-leśnej. Młodzież naszej szkoły doskonale wie, jaki dobroczynny wpływ ma  las na człowieka, dlatego od kilku lat chętnie uczestniczy w tej inicjatywie.

W tym roku do konkursu przystąpiły całe klasy. Do etapu regionalnego zakwalifikowały się :

  • Magdalena Szaflarska z klasy 1A
  • Ola Koncewicz 1B
  • Julia Bondzior 1B.

Etap regionalny odbędzie się w marcu 2020 roku w Domu Technika NOT w Kaliszu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie regionalnym.

zobacz zdjęcia

 
XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej PDF

9 stycznia 2020 r. w szkołach w całej Polsce odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Celem Olimpiady jest: kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz popularyzowanie problematyki ekologii. Przyrodnicy w naszej szkole przystąpili do testu zawierającego 50 pytań. Najlepszym okazał się Bartosz Nowicki z klasy 1A.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zobacz zdjęcia

 
Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego PDF

1 stycznia 2020 roku uczestniczyliśmy w obchodach 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Krotoszyńskiej. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła także w Wieczornicy Pamięci Powstania Wielkopolskiego, która odbyła się 27 grudnia 2019 w Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Dziękujemy za te piękne lekcje patriotyzmu. Cześć i chwała Bohaterom.

zobacz zdjęcia

 
Wolontariusze na święta PDF

W okresie świątecznym, do 20 grudnia nasza społeczność szkolna (uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły) przygotowywała świąteczną niespodziankę w ramach pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Zdunach. Wspólnie zebraliśmy m.in. gry planszowe, puzzle, zabawki, maskotki – pluszaki, kręgle, przybory szkolne, słodycze.

Dziękujemy wszystkim, którzy tym pięknym gestem wywołali niejeden uśmiech na twarzach obdarowanych…

 
Świąteczne kolędowanie PDF

Dnia 18 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Roberta Krawczyka wyruszyli ze świątecznym kolędowaniem do zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji. Odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy oraz złożyli świąteczne życzenia w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Dla nas było to ogromne doświadczenie, pełne wzruszeń i radości, dlatego też WSZYSTKIM, których spotkaliśmy na naszej drodze kolędowania DZIĘKUJEMY, życząc jeszcze raz pięknych, spokojnych i Bożych świąt.

W tym roku kolędowali:A. Suliga, O. Mrówczyńska – 1ABP, A. Plewińska, J. Lachowska, W. Ratajczak, W. Gużniczak, D. Babul – 1A oraz D. Niedobitek, D. Szymanek – 1C za co serdecznie dziękujemy.

zobacz zdjęcia

 
Wicemistrzowie powiatu krotoszyńskiego PDF

W środę, 18 grudnia w hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej odbyły się mistrzostwa powiatu krotoszyńskiego w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się siedem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Nasz zespół w pierwszej fazie turnieju wygrał z I LO w Krotoszynie (2:0), Branżową Szkołą I Stopnia w Kobylinie (1:0) oraz zremisował z ZSP ze Zdunami (1:1).

W półfinale okazaliśmy się lepsi od ZSP nr 2 w Krotoszynie (2:0). Z kolei w finale musieliśmy uznać wyższość rywala ze Zdun przegrywając (0:1). Do etapu rejonowego zakwalifikowali się zwycięzcy turnieju. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Domagała, Dominik Wawrocki, Artur Pauter, Wiktor Praczyk, Oskar Staszewski, Martin Kuźnicki, Mikołaj Turbański, Łukasz Juszka oraz Adrian Orwat,. Opiekę nad grupą sprawował Pan Grzegorz Nowak.

 
Finał Wielkopolski w Badmintonie Drużynowym PDF

W środę, 18 grudnia w Przeźmierowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Badmintonie Drużynowym. W rozgrywkach męskich brało udział osiem zespołów w dwóch grupach. Grupa A: ISOP Poznań, V LO Poznań, ZST Turek, ZS Konin. Grupa B: LO Słupca, LO Puszczykowo, ZS Nowy Tomyśl, ZSP nr3 Krotoszyn.

Nasza drużyna uzyskała odpowiednio: z LO Puszczykowo 1:3  z LO Słupca 0:3  oraz z ZS Nowy Tomyśl 0:3 uzyskując tym samym siódme miejsce w Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Patalas, Oliwier Kuśnierz oraz Szymon Sowiński.  Opiekunem drużyny był Pan Paweł Augustyniak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 99

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!