newsy


XIV Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej PDF

6 marca o godz. 10:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie  odbył się etap powiatowy XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II reprezentowali: Jakub Wojcieszak, Eryk Filipczak  uczniowie klasy drugiej o specjalności technik elektryk oraz Marek Furman, uczeń klasy trzeciej o specjalności technik mechanik.

M. Kremer

 
Otwarte zawody strzeleckie PDF

W niedzielę, 4 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zarząd powiatowy LOK w Krotoszynie zorganizował otwarte zawody strzeleckie. Rywalizacja składała się ze strzelania z karabinku pneumatycznego i rzucaniu lotkami. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi uczniowie. Natalia Stasik zajęła drugie miejsce, a Marek Furman był trzeci. Opiekę nad grupą sprawował Wiesław Berger.

 
Krotoszyn w cieniu swastyki – lekcja muzealna PDF

Dnia 2 marca 2018 r. klasa 2e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik była w Muzeum im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie na zajęciach dydaktycznych „Krotoszyn w cieniu swastyki”. Zajęcia odbyły się w salach muzealnych, w których prowadzący zajęcia łączył bardzo ciekawą prelekcję z pokazem eksponatów muzealnych. Uczniowie mogli poznać znane sylwetki Krotoszynian związanych z działalnością w okresie okupacji, ruchem oporu i walkami z okupantem. Nazwiska niektórych zasłużonych osób uczniowie znali tylko z nazw ulic w naszym mieście, np. Antoni Piaczyński (pseudonim „Grzebyk”), czy Genowefa Młynarz, która była kurierką wywiadu. Wśród wielu eksponatów muzeum posiada również różaniec z chleba wykonany przez Genowefę Młynarz w niemieckim więzieniu w berlińskim Moabicie. Zajęcia w Krotoszyńskim muzeum bardzo podobały się naszej młodzieży.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Zajęcia sportowo – wychowawcze PDF

Dnia 1 marca 2018 r. klasa 2e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik miała zajęcia sportowo – wychowawcze na kręgielni w Krotoszynie. Uczniowie próbowali swych sił i możliwości na wspólnym torze przy zrzucaniu kręgli. Niektórzy okazali się bardzo dobrymi graczami, zdobyli bardzo dużo punktów. Podczas klasowej rywalizacji nie brakowało emocji. Na koniec uczniowie zagrali w cymbergaja, a potem odpoczęli przy wspólnej herbatce.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
„Przedwiośnie” lekturą Narodowego Czytania 2018 r. PDF

W Pałacu Prezydenckim odbyła się inauguracja siódmej edycji akcji Narodowe Czytanie. Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła wydarzenia. Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 2018 teksty Antologii Niepodległości, które niosą szczególny przekaz, związany z dziejami naszej ojczyzny. Natomiast lekturą Narodowego Czytania na punkt kulminacyjny akcji, który odbędzie się 8 września 2018 roku, jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

 
Dzień Pamięci PDF

Pierwszego marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wieczornicy w krotoszyńskim muzeum, aby oddać należną cześć niezłomnym bohaterom. Opiekę nad grupą sprawowała Justyna Politowicz.

 
VI Ogólnopolski Konkurs "Normalizacja i ja" PDF

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Normalizacja i ja”, zorganizowanym przez Polski Komitet Normalizacyjny pod hasłem „Normy w ochronie środowiska”, którego celem było upowszechnienie wiedzy o roli norm technicznych w ochronie środowiska. Gabriela Siwek z klasy IIg, Zuzanna Całujek i Weronika Piskorska z klasy IIf przygotowały prace w kategorii komiks. Ich opiekun p. Aneta Kotala opracowała natomiast do oddzielnej kategorii praca nauczyciela scenariusz lekcji i ostatecznie zajęła III miejsce. Szczegóły na stronie https://wiedza.pkn.pl/…/podsumowanie-vi-konkursu-%E2%80%9En…

zobacz zdjęcia

 
Marsz pamięci PDF

W mroźne popołudnie, 9 lutego br. młodzież z ZSP nr 3 wraz ze Sztandarem Szkoły zgromadziła się na Alejach Powstańców Wielkopolskich, gdzie miał swój początek  III Marsz Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Na trasie marszu znalazł się Ratusz, Pomnik Wolności, Starostwo Powiatowe oraz Pomnik  Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób wszyscy zgromadzeni mieli możliwość oddać hołd tym, którzy w zapisali się w walce o polskość jak również uczestniczyć w żywej lekcji historii.

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka zawodowa do Mahle PDF

Dnia 9 lutego 2018 r. klasa Ib ucząca się w zawodzie technik mechanik wraz z opiekunami p. Dariuszem Zarembą i p. Mariuszem Filipiakiem była na wycieczce zawodowej w patronackiej firmie MAHLE. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesami technologicznymi oraz procesami wytwarzania tulei, tłoków i zaworów. Wycieczka była bardzo ważna dla przyszłych techników mechaników, ponieważ mogli zobaczyć wszystkie działy produkcyjne w MAHLE, począwszy od odlewni, poprzez dział obróbki, kończąc na dziale wyrobów gotowych i magazynie. Nasz zakład patronacki umożliwił uczniom zapoznanie się z metodami odlewania produktów ze stopów żeliwa i aluminium. Uczniowie obserwowali linie technologiczne obróbki tłoków, cylindrów i zaworów. Klasa Ib była pierwszą grupą uczniów w historii, która mogła zapoznać się z najnowszą i unikatową, na skalę europejską, linią wytwarzania tłoków stalowych. Dzięki wizycie w zakładzie patronackim MAHLE łatwiej będzie uczniom przyswajać teorię w szkole na przedmiotach zawodowych.

Dariusz Zaremba

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 67

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konferencja “Wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkole ponadpodstawowej.”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych Województwa wielkopolskiego Zapraszamy Państwa dyrektorów i wicedyrektorów szkół ponadpodstawowych do udziału w konferencji pt. ”Wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkole ponadpodstawowej.” Wielkopolski Kurator Oświaty w ramach wspomagania pracy szkół organizuje konferencję, której celem jest dostarczenie praktycznych rozwiązań w związku z wprowadzanymi zmianami programowymi w szkole ponadpodstawowej w kontekście […]
 • Konkurs Wiedzy o Prawie – rok szkolny 2018/2019
  Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie Wiedzy o Prawie. Organizatorem konkursu jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu. Regulamin konkursu w załączeniu.
 • WYPRAWKA SZKOLNA 2018 – liczba beneficjentów
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty informuje, iż w poniedziałek, 17 września 2018 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Celem przyjętego Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu […]
 • Konferencja z udziałem członków kierownictwa MEN
  Dnia 20 września 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie  w spotkaniu kuratorów oświaty, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz przedstawicieli Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE), Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE) i Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) w celu omówienia  prowadzenia procesu kształcenia i wychowania w szkole. W konferencji uczestniczyli Minister […]
 • Konferencja ORE „Szkoła i biznes – pozytywny model współpracy szkoły zawodowej z pracodawcami branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej” – Myślenice, 2 października 2018 r.
  Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w konferencji pn. „Szkoła i biznes – pozytywny model współpracy szkoły zawodowej z pracodawcami branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej”, która odbędzie się  2 października 2018 r. w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Organizatorem konferencji jest Ośrodek Rozwoju Edukacji. Celem konferencji jest omówienie dostępnych narzędzi i form wspierania współpracy szkół zawodowych i pracodawców oraz […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!