newsy


MATURA 2020 PDF

Absolwentom życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych, których zdanie pozwoli na realizację Waszych planów i marzeń,

 
Konkurs na NAJLEPSZEGO POLONISTĘ TECHNIKUM rozstrzygnięty PDF

Zakończył się coroczny konkurs organizowany przez Bibliotekę Szkolną w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3  im Jana Pawła II  w Krotoszynie, oraz polonistów. Celem konkursu „LUBIMY CZYTAĆ-NAJLEPSZY POLONISTA TECHNIKUM” było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promocja książki wśród uczniów Technikum nr 3. Zmagania polegały na napisaniu recenzji dowolnej książki, z wyłączeniem lektur szkolnych. Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego komisja oceniająca, w skład której wchodzili pani Ewa Kmieć i pan Karol Olejniczak, postanowiła, że wyróżniające się prace  trzech uczennic, były na wysokim, ale podobnym poziomie i przyznała ex aequo trzy pierwsze miejsca.

Zwyciężczynie konkursu :

 • Paulina Binkowska klasa 2B
 • Klaudia Ignasiak klasa 2B
 • Martyna Płonczyńska klasa 1B.

Uczennice otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców i zgodnie z zasadami konkursu ich oceny końcowe z języka polskiego zostaną podniesione o jeden stopień.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: Ewa Kmieć i Karol Olejniczak

 
Harmonogram matur i egzaminów zawodowych PDF

W zakładce strefa ucznia-egzamin opublikowane zostały nowe terminy egzaminów zawodowych i matur 2020. Ponadto wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminu maturalnego oraz informacje o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego z 20 maja 2020

 
„Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” PDF

W ostatnim czasie, mimo tak odmiennych warunków w jakich przyszło nam funkcjonować ,odbyły się kolejne szkolne konkursy. Tym razem rywalizacja odbyła się w zakresie języka polskiego. Zdania, z którymi zmierzyli się uczestnicy nie należały do łatwych, wiadomo język polski zastawia na nas „różne pułapki”. Dlatego też tym bardziej gratulujemy wszystkim odwagi, pomysłowości, a przede wszystkim sporej wiedzy jaką każdy musiał się wykazać.

1. KONKURS  DLA UCZNIÓW BS I  „Mój drogowskaz życiowy"

Zadaniem uczestników było napisanie wypracowania na temat książki/książek, które okazały się Ich życiowym drogowskazem, czegoś Was nauczyły, pokazały, jakimi wartościami należy kierować się w życiu.

WYNIKI

1. miejsce Joanna Durak 1f

2. miejsce Paulina Jarczewska 1e

3. miejsce Mikołaj Kaczmarek 1 cbp

 

2. KONKURS  DLA UCZNIÓW BS I  „Z frazeologią za pan brat”

Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący różnych typów frazeologizmów, zasad ich funkcjonowania w naszym języku-co wcale nie było łatwe. Mimo, że frazeologia jest w szkolnym programie nauki języka polskiego wciąż wielu ludzi ma z nią poważne problemy-dotyczy to nie tylko uczniów, ale także dorosłych

WYNIKI

1. miejsce Weronika Mogiłka  1e

2. miejsce Joanna Durak  1f

3. miejsce Dominika Młodziuśka  3f

 

3. KONKURS  DLA UCZNIÓW TECHNIKUM „Frazeologia w naszym języku”

Tutaj podobnie jak w BS I uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący różnych typów frazeologizmów, jednak dodatkowo należało napisać opowiadanie z wykorzystanie wskazanych frazeologizmów. Okazuje się, że z frazeologią można się zaprzyjaźnić. Jest niezmiernie interesująca, zawiera cały dowcip językowy naszego narodu. Są w niej zagadki, pułapki i niezwykłe ciekawostki historyczne i kulturowe.

WYNIKI

1. miejsce ex-equo Julia Elias 1ap i Zuzanna Musiał 1ap

2. miejsce Weronika Guźniczak 1a

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział. Oficjalnie podziękowanie i uhonorowanie dyplomem nastąpi w najbliższym czasie- zwycięzcy zostaną indywidualnie poinformowani o sposobie i formie.

 
Biblioteka otwarta PDF

W związku z sytuacją epidemiczną biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II będzie czynna od 1 czerwca w godzinach od 9.00 – 12.00.

 
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach PDF

Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, których celem jest aktywna promocja i edukacja w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa życia ludzkiego. Tematem pierwszego konkursu jest ''Kolorowy talerz na kwarantannie - pokaż na co Cię stać ''. Drugi temat konkursu brzmi ''Bezpieczne stanowisko pracy w dobie COVID-19''. Wykonane prace należy przesyłać adekwatnie do tematu na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 22.05.2020 r do godz. 15.00. Spośród nadesłanych prac 5 najlepszych przejdzie do drugiego etapu. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym odbędzie się 29.05.2020 r.

Regulamin, deklaracje uczestnictwa oraz zgody dostępne są poniżej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Współorganizatorki: Joanna Rosik, Renata Nele i Aleksandra Łopaczyk.

kolorowy talerz... (pdf)

bezpieczne stanowisko... (pdf)

 
„KROTOSZYN DZIĘKUJE ZA ŻYCIE I PONTYFIKAT JANA PAWŁA II" PDF

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II wraz z Parafią Farną w Krotoszynie zaprosiły wszystkich do włączenia się w akcję KROTOSZYN DZIĘKUJE ZA ŻYCIE I PONTYFIKAT JANA PAWŁA II.

Należało przesłać fotografie, które będą wykorzystane do przygotowania projekcji multimedialnej w ramach podziękowania za życie i pontyfikat papieża Polaka.

Nasza szkoła, która w tym roku 21 października obchodzi 15 rocznicę nadania imienia Jan Pawła II, również przesłała pamiątkowe zdjęcie ukazujące szkolny obelisk – miejsce, przy którym od 15 lat społeczność szkolna obchodzi uroczyście Święto Patrona, a uczniowie klas pierwszych składają symboliczne ślubowanie na sztandar szkoły.

 
OGÓLNOPOLSKI FINALISTA W ZSP3 PDF

IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KUCHARSKI

Już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Turniej Kucharski. Organizatorem turnieju była Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Patronat turnieju objęła Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu.

Z ZSP 3 w Krotoszynie do III etapu turnieju, czyli ogólnopolskiego zakwalifikował się Jakub Ludwiczak, uczeń klasy 2F kształcący się w zawodzie kucharz. Z zakresu części teoretycznej Jakuba przygotowywała p. Mariola Kaczmarek – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Do części praktycznej natomiast Jakub przygotowywał się pod okiem Szefa Kuchni  Bistro cafe&tapas p. Carlosa Contrerasa. Tematem tegorocznego turnieju były „JAJA W ASYŚCIE MIĘSA.”

W eliminacjach końcowych Jakub, uczeń naszej szkoły uzyskał tytuł FINALISTY w IV Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim organizowanym w 2020r. Jednocześnie otrzymał zaświadczenie zwalniające z przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie kucharz w OKE z części pisemnej, uzyskując tym samym wynik 100%.

Jakubowi serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że wśród uczniów naszej szkoły są tacy, którzy biorą udział i zdobywają wysokie miejsca w rankingach w różnych konkursach gastronomicznych.

ZSP 3 jest szkołą, która od lat kształci w zawodzie dobrych fachowców potrzebnych na rynku, umożliwiając im również rozwijanie swojej pasji, zainteresowań i uzdolnień w sztuce kulinarnej.

 
Majowe dni świąteczne PDF

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę w 1890 r. i było wyrazem pamięci dla strajkujących robotników  z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób. W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie zaś przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający system legitymizować. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność. Dzień  1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w  1950 r.

2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Flagi obchodzimy na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Warto wspomnieć, że 2 maja 1945 r. polscy żołnierze z I Dywizji Kościuszkowskiej, zdobywający Berlin, umieścili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Tiergarten oraz na Reichstagu w Berlinie.

3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Konstytucja 3 Maja była pierwszą pisaną konstytucją w Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie, regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uchwalony 3 maja 1791 r. akt prawny powstał przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego i wspierającego ich środowiska, zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Konstytucja 3 maja m.in. zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa. Konstytucja zniosła też formalnie liberum veto.

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 103

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • II Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych
  29 maja 2021 roku Polska Szkoła SEN zaprasza do udziału w II Zdalnej Olimpiadzie Szkół Polonijnych z całego świata. Z wszystkimi chętnymi osobami chcącymi się zmierzyć w 8 konkurencjach językowych i naukowych spotykamy się na platformie ZOOM. Do udziału w Olimpiadzie może zgłosić się każdy chętny uczestnik. Wystarczy, że zarejestrujecie się za pomocą formularza i kliknięcie w link do pokoju […]
 • Rządowy Program „Aktywna tablica” w 2021 r. – zmiana terminu składania wniosku
  Informujemy, że terminy składania wniosków o dofinansowanie z programu „Aktywna tablica” oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w innym terminie. Zmiany spowodowane są pracą nad nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz […]
 • Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego W załączeniu przekazujemy Państwu Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych.
 • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
  Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca. Zasady […]
 • Projekt „Ekonomia społeczna dla szkół”
  Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłosiło nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół”. Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie lub doradztwo zawodowe. W rekrutacji mogą również uczestniczyć nauczyciele wychowawcy i pedagodzy szkolni. Projekt ma na celu opracowanie i przetestowanie pakietu edukacyjnego w zakresie ekonomii społecznej dla nauczycieli oraz jego […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!