newsy


Wybory 2021 PDF

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W skład samorządu weszli następujący kandydaci:

1. Adrianna Suliga klasa 2e
2. Gracjan Nadstawski klasa 3b
3. Julia Szymanowska klasa 3ap
4. Klaudia Banaszek klasa 3ap
5. Liza Ishchuk klasa 1b
6. Magdalena Szaflarska klasa 3a
7. Malwina Michalska klasa 3ap
8. Marta Łagoda klasa 1b
9. Olga Zydorczyk klasa 3ap
10. Oliwia Mrówczyńska klasa 3ap
11. Stanisław Frąckowiak klasa 3a
12. Zuzanna Musiał klasa 3ap

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Magdalena Szaflarska, jej zastępcą – Oliwia Mrówczyńska. Na pierwsze spotkanie nowego samorządu zaprosiliśmy „stary samorząd”, przekazaliśmy władzę i podziękowaliśmy za dotychczasową pracę. Nowy samorząd ma wiele pomysłów i mnóstwo energii na wprowadzenie ich w życie więc zapowiada się dobry rok!

Marcelina Muszyńska i Justyna Robakowska - opiekunowie SU

 

 
Wycieczka..zwiedzanie..integracja...3A PDF

W dniu z zimnym porankiem o 7, czyli rankiem, najlepsza ekipa z technicznej szkoły wyruszyła zwiedzać poznańskie klimaty z daleka od szkoły i od własnej chaty. Wszyscy przyodziani w przekozackie szaty. W planie tramwaj do zoo. Słonie i tygrysy - widać po wyglądzie, że mają pełne misy. Kolejka zawiozła zmęczonych po zoo, najważniejsze, że cieplej i ze Stachem wesoło. Potem autobus i już centrum miasta. Poznańskie koziołki pięknie powitały, kiedy o 12 nam muze zagrały. Muzeum Powstania broń, broń i mundury. Czarno - białe zdjęcia a na filmie mury, prawie takie same, kiedy Paderewski dawno patrzył na nie. Te rymy składamy, bo mało polskiego języka w szkole mamy, a my wszystko, co polskie ogromnie kochamy... 3a pozdrawiamy....

 
Spotkania pierwszoklasistów z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Krotoszynie PDF

W minionym tygodniu gościliśmy w murach naszej Szkoły rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, st. asp. Piotra Szczepaniaka. To już tradycja, że we wrześniu organizowane są takie spotkania dla klas pierwszych, na których Pan Piotr  omawia  sprawy związane  z bezpieczeństwem uczniów, odpowiedzialnością karną oraz  wszechobecnym hejtem. Uczniowie mogli zadawać pytania i zaspokoić swoją ciekawość.  Dziękujemy serdecznie p. Piotrowi.

 
Zawody Strzeleckie PDF

W niedzielę, 26 września odbyły się Mistrzostwa Krotoszyna i Powiatu Krotoszyńskiego w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Świetnie zaprezentowała się nasza uczennica Martyna Wasielak, która zajęła drugie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Krotoszyna. 
Z kolei Łukasz Kot uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii szkół ponadpodstawowych na tych samych zawodach. Opiekę nad zawodnikami sprawował Wiesław Berger.

 
UWAGA WYBORY !!! PDF

 

 

Masz wybór! Twój głos się liczy!!!

 
Europejski Dzień Języków Obcych w Trójce !!! PDF

 

W dniu 27 września 2021r. zapraszamy uczniów klas pierwszych na Europejski Dzień Języków Obcych

 
Wycieczka uczniów technikum i szkoły branżowej do Torunia PDF

W dniach 22-23 września uczniowie klas 3 B i 3 F wraz z wychowawcami: p. Mariolą Kaczmarek i p. Iwoną Rau-Gałęską wybrali się na 2- dniową wycieczkę dydaktyczno-wychowawczą do Torunia. W drodze do miasta Wielkiego Astronoma uczniowie mieli okazję zatrzymać się w Inowrocławiu, spacerować w Parku Solankowym, podziwiać okazałą tężnię uzdrowiskową, Pijalnię wód i poznać walory tej urokliwej miejscowości.

Pierwszy dzień pobytu młodzież spędziła następnie w Forcie IV w Toruniu. Obowiązkowym punktem programu była musztra wojskowa. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w integracyjnych grach i zabawach o charakterze wojskowym min. strzelanie z łuku w sztafecie z granatem, w nartach zespołowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Fortu z pochodniami oraz warsztaty wypieku piernika pod okiem mistrzów. Atrakcją z dreszczykiem okazały się nocne podchody według scenariusza wojennego w towarzystwie nietoperzy.

Drugi dzień wycieczki przybliżył w pigułce historię rodu Kopernika podczas zwiedzania Starego Miasta i jego najważniejszych zabytków i dał możliwość przeniesienia się w czasie dzięki scenografii filmu rozgrywającego się podczas drugiej wojny światowej. Zwieńczeniem wycieczki był seans w planetarium ,,Wirująca Ziemia '' oraz wizyta w Bazie Mars, przybliżająca nowoczesne technologie wykorzystywane w kosmosie.

Zmęczeni, ale w pełni zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, późnym wieczorem wróciliśmy do Krotoszyna.

Zdjęcia FB

 
Telc language test w ZSP 3 PDF

Uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje językowe z języka niemieckiego. Wszystko dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie unijnym "Otwieramy drzwi do kariery"

W dniu dzisiejszym 21.09.2021r. uczniowie Technikum nr 3 otrzymali certyfikaty Telc Deutsch z języka niemieckiego poziom A1 i A 2, po tym jak zdali egzamin, który składał się z części pisemnej oraz ustnej.

 • Certyfikaty TELC są honorowane przez pracodawców we wszystkich krajach Unii Europejskiej, co stwarza szansę szybszej i skuteczniejszej kariery zawodowej, ale przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata
 • Certyfikat TELC jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej,
 • Certyfikat TELC stanowi ujednolicone świadectwo znajomości języka obcego uznawane w krajach Unii Europejskiej,
 • w Polsce egzaminy TELC są uznawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

GRATULACJE.

#ZSP3_KROTOSZYN

 
Otrzęsiny 2021 PDF

Otrzęsiny to prastary obrzęd służący integracji grupy i nadaniu nowego statusu.

Jak co roku w Naszej Szkole, we wrześniu nadszedł dla  pierwszaków czas „Otrzęsin”. 21 września  to dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie nie tylko znakomita okazja do oderwania się na chwilę od szkolnej codzienności, do której niejeden uczeń po przerwie wakacyjnej powraca z niemałym trudem, ale również jedyny w swoim rodzaju czas integracji i zacieśnienia koleżeńskich więzów oraz serdecznego powitania nowo przybyłych w szkolnych progach.

Organizatorzy imprezy – Samorząd Uczniowski przygotował wiele konkurencji i innych atrakcji dla „Kociaków” m.in.:

 • test wiedzy o szkole
 • degustacje mleka i picie go na czas
 • wyścig w workach
 • konkurencje sportowe
 • przeciąganie liny
 • ognisko i smażenie kiełbasek

Do zabawy włączyły się oczywiście wychowawcy klas pierwszych. Na koniec zatańczono „Belgijke”.

Było dużo śmiechu i zabawy. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, jaką wspólnie stworzyliśmy. Starsze klasy przyjmują pierwszoklasistów w naszej szkole z otwartymi ramionami. Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że zabawa pozwoliła osiągnąć postawione cele. Zmobilizowała klasy do współpracy, zintegrowała ze szkolnym środowiskiem. Dzięki takim imprezom pierwszoklasiści czują się w nowej szkole bardziej swojsko. Bo szkoła to nie tylko edukacja, zadania i obowiązki. To również miejsce spotkań, żartów i przyjaźni – czasem na całe życie.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 115

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Szczęśliwa rodzina to jeden z najważniejszych fundamentów rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rodzinne przygody, wspólnie spędzany czas, ważne wydarzenia, relacje, a także, pełen miłości […]
 • Uroczystość oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego
  Dnia 13 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w uroczystości oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego śp. Michała Koźlarka, która odbyła się w Łubowie. Oprawę uroczystości przygotowała Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Fałkowie.
 • Obchody Święta Patrona w Rydzynie
  Dnia 14 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie. Patron szkoły, sięgając swoimi korzeniami do Powstania Wielkopolskiego, podczas wojny polsko – bolszewickiej jako pierwszy polski oddział wkroczył do Kijowa na Ukrainie. Dywizjon 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława […]
 • Konkurs grantowy dla organów prowadzących poradnie psychologiczno-pedagogiczne – nabór wniosków
  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił nabór wniosków grantowych w ramach realizacji projektu pozakonkursowego „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Przeprowadzenie naboru w drugiej rundzie rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 2 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.
 • Pilotażowy program skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii
  Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają bezpłatnie profesjonalną pomoc psychologiczną. Wsparcie dzieci i młodzieży uzależnionych cyfrowo Program to odpowiedź na problem uzależnień cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Zjawisko nasiliło się w czasie pandemii COVID-19. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!