newsy


Dnia 25.09 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków PDF

Z tej okazji, klasy pierwsze wzięły udział w konkursie. Ich zadaniem było rozpoznać kraje na mapie Europy, flagi państw, hymny narodowe, przysłowia w różnych językach, a na koniec sprawdzili swoje umiejętności językowe w dyktandzie z języka angielskiego oraz niemieckiego. Szczęśliwym zwycięzcą okazała się klasa 1a. Drugie miejsce zajęła klasa 1d, a trzecie miejsce klasa 1e.

Również w tym dniu odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę w kolory flagi kraju europejskiego. W tej kategorii zwyciężyła klasa 1e, która wraz z wychowawcą, panią Anna Dulek przebrała się w barwy Francji i otrzymała bon zwalniający z niezapowiedzianej kartkówki w wybranym przez siebie dniu oraz słodycze. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Projekt edukacyjny „Wielkopolanie na wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920” PDF

W świadomości mieszkańców ziemi krotoszyńskiej mocno utkwiły kwestie związane z powstaniem wielkopolskim oraz II wojną światową. Niestety tematyka wojny lat 1919-1920 oraz samej bitwy warszawskiej jest mieszkańcom naszej gminy dość odległa.

Chcąc przybliżyć krotoszynianom niebagatelny wysiłek zbrojny Wielkopolan w setną rocznicę bitwy warszawskiej, Muzeum Regionalne w partnerstwie z CKI i Fundacją Progressus realizują projekt upamiętniający te niezwykle ważne wydarzenia.

W ramach realizacji projektu 21.09.2020r. bardzo ciekawy, wnikliwy i intrygujący wykład prezentujący przebieg wojny polsko - bolszewickiej, w tym bitwy warszawskiej, wygłosił historyk, dyrektor muzeum pan Piotr Mikołajczyk.

W realizacji projektu w naszej szkole uczestniczyły klasy: 1A, 2A oraz 2AP.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wizytę i bardzo ciekawą lekcję historii.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Wycieczka zawodowa do Wrocławia (21.09.2020) PDF

Dnia 21 września 2020 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich udali się wraz z panią Mariolą Kaczmarek i panią Mariolą Koczorowską do pięciogwiazdkowego Hotelu DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław. Celem wizyty w hotelu było zapoznanie grupy młodzieży z pracą na stanowisku menadżera, recepcjonisty, housekeepingu, kelnera, kucharza, zapoznanie z działalnością i organizacją sieci hoteli Hilton a także poznanie zasad funkcjonowania obiektu hotelarsko-gastronomicznego.

Wycieczkę zwieńczyło zwiedzanie zabytkowej części miasta oraz rejs statkiem po Odrze. Uczniowie mieli możliwość podziwiania Hali Stulecia - jedynego wrocławskiego obiektu na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz spaceru Pergolą a także obejrzenia pokazu fontann.

Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę oraz zmotywowani do dalszej nauki zawodu, zadowoleni wróciliśmy do Krotoszyna.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Najzdolniejsi w powiecie! PDF

Stypendia Starosty Krotoszyńskiego wręczone po raz piąty. Uroczystość odbyła się w dniu 16 września 2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczniowie odebrali z rąk władz powiatu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony." Stefan Żeromski

W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego pan Juliusz Poczta, Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka, Wicestarosta Krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Przemysław Wójcik, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Anna Gronowicz, dyrektorzy szkół powiatu krotoszyńskiego oraz uczniowie - stypendyści.

Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka w trakcie swojego przemówienia pogratulował zebranym stypendystom tego wyróżnienia i życzył dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Korzystając z okazji podziękował także dyrektorom oraz nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie i pracę. Serdeczne gratulacje stypendystom złożyli także Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego i Wicestarosta Krotoszyński.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymała również uczennica naszej szkoły Magdalena Nowacka z klasy 3e.

Magdalenie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Narodowe czytanie 2020 PDF

8-11 września b.r.  –  nasza szkoła włączyła się do akcji „Narodowe czytanie”.To już dziewiąta edycja tego wydarzenia w Polsce. W tym roku para prezydencka zaproponowała lekturę Balladyny Juliusza Słowackiego. Wspólnej lektury opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie  podjęły się klasy:  1a, 1e, 2a, 2c, 2d i 3a . Akcję przygotowały: p. Ewa Kmieć, p. Ewa Płócienniczak, p. Natalia Szymura i p. Karol Olejniczak.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Zebranie z rodzicami PDF

Dnia 15 września 2020r. (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami wg następującego harmonogramu:

 

 • 1C sala 16 wychowawca p. Robert Szczotka
 • 1D sala 21 wychowawca p. Piotr Wiedemann
 • 1E sala 15 wychowawca p. Anna Dulek
 • 1A sala 18 wychowawca p. Karol Olejniczak
 • 2A sala 25 wychowawca p. Adam Wójcik
 • 2DBP sala 26 wychowawca p. Paweł Augustyniak
 • 3B sala 30 wychowawca p. Marcelina Muszyńska
 • 3C sala 5 wychowawca p. Natalia Szymura
 • 3D sala 12 wychowawca p. Paweł Zwierz
 • 3E sala 29 wychowawca p. Aleksandra Łopaczyk
 • 3F sala 24 wychowawca p. Grzegorz Nowak
 • 4A sala 17 wychowawca p. Przemysław Łączyński
 • 4B sala 20 wychowawca p. Marzena Kasprolewicz

 

Z rodzicami uczniów pozostałych klas wychowawcy skontaktują się przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 PDF

1 września społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Uroczystość poprowadził zastępca przewodniczącego szkoły - Wiktor Wawrzyniak. Wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Szkoły Izabela Kossakowska. W krótkim przemówieniu zwróciła uwagę na bezwzględną konieczność przestrzegania procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid 19 opracowanych dla ZSP 3 i zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Pani Dyrektor życzyła także wszystkim nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz spokojnej i bezpiecznej pracy i nauki. Następnie uczniowie w krótkiej części artystycznej przybliżyli krótką historię Bitwy Warszawskiej w nawiązaniu do przypadającego niedawno stulecia tego wielkiego dla wszystkich Polaków wydarzenia. Po części oficjalnej wicedyrektor Pani Mariola Ilnicka odczytała przydział uczniów do poszczególnych klas pierwszych przedstawiając wychowawców klas i zapraszając do spotkania w salach lekcyjnych. Wszystkim życzymy wiele radości z powrotu do szkoły oraz udanego roku szkolnego 2020/2021.

Zdjęcia tutaj (FB)

fot. Mariola Koczorowska

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 PDF

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w sali gimnastycznej według poniższego harmonogramu:

Godz. 9.00

Klasy: I a, I c, I d, I e

Klasy: II a, II b, II ap

Klasy: III a, III b

Klasy: IV a, IV b

Godz. 11.00

Klasy: II c, II d, II e, II f

Klasy: II cbp, II dbp, II ebp

Klasy: III c, III d, III e, III f

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego wszyscy uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa !!!

Godz. 8.00

Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli dla uczniów naszej szkoły.

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 PDF

Pożegnanie Absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie

Wielkim świętem w życiu szkoły jest zawsze początek i zakończenie roku szkolnego. Początek to czas, kiedy z nowym zapasem sił, z wiarą w swoje umiejętności, z wiarą w sukces rozpoczynamy nowy etap. Zakończenie to czas, kiedy cieszymy się z owoców swojej pracy, z tego, czego dokonaliśmy, co osiągnęliśmy.

Wierzę, że w swojej drodze do dorosłości potraficie we właściwy sposób wykorzystać doświadczenia minionego trudnego roku szkolnego, że wzbogaciliście swoją wiedzę o życiu, o nauki płynące zarówno z tego, co przyniosło wam sukces, jak i z tego, co prowadziło do porażek.

Gratuluję tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce.

Był to szczególny rok, wymagający odnalezienia się w nowej sytuacji, sprawnej organizacji oraz otwartości na zmiany. Wyrażam szacunek i podziw dla Waszej pracy.

Dziękuję wszystkim którzy godnie reprezentowali naszą szkołę biorąc udział w różnych konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.

Dziękuję nauczycielom za ich trud, cierpliwość, wyrozumiałość, za ich profesjonalizm.

 

Drodzy Absolwenci rocznik 2017 - 2020

Nadeszło zakończenie Waszych zmagań edukacyjnych w Branżowej Szkole I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Za Wami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji i pracy dodały Wam odwagi, wiary w siebie oraz pomogły Wam jak najlepiej zdać egzaminy zawodowe oraz dotrzeć do wyznaczonego celu.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych, bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.

Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców zawsze aktywnie wspomagającej działania nauczycieli.

Drodzy absolwenci, wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały w Waszym dorosłym życiu. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu.

Żegnając Was, drodzy uczniowie, wyruszających w trudne, dorosłe życie, w imieniu Rady Pedagogicznej, w imieniu wszystkich pracowników Szkoły i swoim własnym życzę wam wszystkim w miarę prostych życiowych dróg, wielu planów i marzeń, dobrych pomysłów na ich realizację oraz wielu przyjaciół pomagających w ich spełnianiu.

Na koniec życzę Wam wszystkim drodzy uczniowie i drodzy nauczyciele wspaniałych wakacji, udanego, bezpiecznego odpoczynku tak, abyśmy pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki spotkali się we wrześniu.

Zdjęcia tutaj (FB)

Dyrektor Szkoły

Izabela Kossakowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!