newsy


Koncert „Głosy dla hospicjum” 15.10.2017 r. PDF

Koncert uświetnił obchody XVII Dnia Papieskiego w Polsce oraz Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Podczas koncertu zbierane były środki finansowe na zakup materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych do Zakładu Opieki Paliatywnej SP ZOZ w Krotoszynie. Koncert łączył naukę św. Jana Pawła II z przesłaniem tego Dnia poprzez hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. 

Więcej…
 
Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne PDF

13 października 2017 r. uczniowie ZSP nr 3 w Krotoszynie pod opieką p. Janiny Jarzembskiej i p. Anety Kotala udali się do Cechu Rzemiosł Różnych, aby wspólnie z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw wziąć udział w spotkaniu informacyjno – szkoleniowym pt. „Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne”, zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wlkp. Spotkanie obejmowało między innymi zagadnienia związane z prawem pracy: umowy o pracę, umowy cywilnoprawne, ewidencjonowanie czasu pracy i urlopu pracowników,  a także aktualne zmiany w przepisach.

Za możliwość udziału naszych uczniów w spotkaniu serdecznie dziękujemy Powiatowemu Urzędowi Pracy w Krotoszynie.

Aneta Kotala

 
Lekcja muzealna PDF

Dnia 12 października 2017 r. klasa 2e wraz z wychowawcą P. Marzeną Budnik była na lekcji w muzeum im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Tematem lekcji były „Początki miasta Krotoszyna”. W pierwsze kolejności uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali ciekawej prelekcji dotyczącej powstania naszego miasta. Następnie prelegent zaprosił klasę do jednej z sal, w której znajdowały się eksponaty należące do najstarszych mieszkańców Krotoszyna. Tutaj odbyła się dalsza część zajęć dydaktycznych. Prelegent pokazał eksponaty, które w dawnych czasach były atrybutami poszczególnych zawodów. Uczniowie klasy 2e wśród starych zawodów rzemieślniczych odnaleźli te, których się uczą w naszej szkole. Oprócz eksponatów związanych z kupiectwem i ówczesnymi zawodami, uczniowie mogli obejrzeć naczynia oraz wiele różnych przedmiotów codziennego użytku.

Marzena Budnik

 
Złote jabłka rozdane PDF

Dnia 12 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela prezentujące kabaretowe scenki z życia szkoły. Wyróżniono wybranych nauczycieli „Złotymi jabłkami” w 11 kategoriach. Wszyscy doskonale się bawili. Imprezę zakończyły życzenia i kwiaty dla Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły.

zobacz zdjęcia

 
Projekt - Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji PDF

9 października w ramach programu: "Projekt - Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji" gościliśmy  przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Celem zajęć było podniesienie kompetencji miękkich wśród młodzieży. Uczniowie Technikum wzięli udział w ciekawych  warsztatach  z zakresu wiedzy na temat pracy zespołowej. Workshop: "Praca w grupie i co dalej?" prezentował systemy współpracy ludzi i czynniki, które wpływają na sukces pracy w zespole.

Zajęcia pomogą naszym uczniom w wyborze nie tylko kierunku studiów, ale także stały się podpowiedzią, czy łatwiejsze będzie założenie własnej firmy, czy praca w koncernie.

Za inicjatywę i ciekawe warsztaty Organizatorowi: Wyższej Szkole Bankowej oraz Wykładowcom: Pani Karolinie Waliszewskiej, Panu Kacprowi Łacinie oraz Miłoszowi Skorlińskiemu dziękujemy:)

zobacz zdjęcia

 
Projekt unijny w Trójce PDF

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie mieli przyjemność realizowania projektu unijnego -  Erasmus + Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej : „Języki obce przepustką do rynków Europy„ na realizację którego, szkoła otrzymała środki unijne w wys. 18.853,00 EUR.

Projekt realizowany był od 01.czerwca 2016r do 30.września 2017 roku. Głównym założeniem jego realizacji było podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w zakresie doskonalenia   zawodowego w dziedzinach takich jak: hotelarstwo, gastronomia, wiedza elektryczna, sport-rekreacja - zdrowy tryb życia, historia i wiedza o kulturze oraz język obcy zawodowy. Zdobyte podczas projektu umiejętności i wiedza, zostały przekazywane dalej uczniom podczas lekcji branżowych z wykorzystaniem fachowego słownictwa w języku obcym.

Umiejętności zawodowe w połączeniu z dobrą znajomością języków obcych są gwarantowaną przepustką do  rynków Europy .

W zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych, udział wzięło  łącznie siedmiu nauczycieli. Kursy odbywały się między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Niemczech oraz w Hiszpanii. Dzięki nim nauczyciele z Trójki, nabyli umiejętności mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz czytania w takich językach obcych jak: angielski, niemiecki  i hiszpański.

W projekcie uczestniczyło ponad 150 uczniów.

Więcej…
 
Odwiedziny PDF

3.10. 2017 r. w naszej szkole gościł Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka oraz pani Małgorzata Krupa z Biura Promocji i Rozwoju.

Pan starosta osobiście podziękował za udział naszej szkoły: dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów podczas imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie: Dożynki Powiatowe oraz "Powiat od kuchni". Wymienione imprezy były doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności zawodowych naszej młodzieży w branży gastronomicznej.

zobacz zdjęcia

 
Grzybek 1f oraz 1g PDF

29.09.2017 r. klasy 1f oraz 1g pod opieką wychowawczyń pani Aleksandry Jarus i pani Marceliny Muszyńskiej udały się na grzybek. Spotkanie integracyjne stało się szansą na lepsze poznanie. Poza murami szkoły, przy licznych zabawach integracyjnych i świetnej muzyce młodzież budowała wzajemne zaufanie. 
zobacz zdjęcia

 
Staż zagraniczny w Grecji PDF

Od czerwca do września 2017 r. uczniowie i absolwenci naszej szkoły kształcący się w zawodzie kelner odbywali staż zawodowy na wyspie Zakhintos.

Swoje umiejętności zawodowe doskonalili w czterogwiazdkowym hotelu SENTIDO LOUIS PLAGOS BEACH w niewielkiej miejscowości Tragaki, ok. 3 km od centrum TSILIVI.

Obiekt ten położony jest 2 minuty spacerem od plaży. Otoczony uroczymi bugenwillami, oferuje gościom występy rozrywkowe, sportowe i rekreacyjne, a także posiłki i napoje w ramach wyżywienia all inclusive.
Hotel oferuje 161 pokoi, restaurację główną Dionysos przy recepcji – dania w formie bufetu, kuchnię grecką i międzynarodową, dania wegetariańskie, snack bar Sun Rise przy basenie – dania w formie bufetu, kuchnię międzynarodową, obiady, bar Afrodite przy recepcji, taras z widokiem na morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w pokojach. Stażyści zapewnione mieli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Wyjazdy na praktyki zagraniczne koordynuje Szkolny Ośrodek Karier pod opieką pani Marioli Ilnickiej oraz pani Marioli Kaczmarek.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 62

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!