newsy


Rogale świętomarcińskie w ZSP 3 PDF

Dnia 8 listopada 2019 roku, zgodnie ze szkolną coroczną tradycją, uczniowie z koła gastronomicznego pod czujnym okiem pani Marioli Kaczmarek oraz pani Iwony Rau - Gałęskiej przygotowywali tradycyjne rogale świętomarcińskie. Nauczyciele oraz uczniowie mogli podczas przerw zdegustować pyszne wypieki.

zobacz zdjęcia

 
I ruszyli ... PDF

W dniu 7 listopada 2019 roku odbyła się pierwsza liga geograficzna z udziałem ZSP3 w Krotoszynie w ramach II edycji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 realizowanego przez ODN w Poznaniu. Drużyna w składzie Łukasz Talaga, Partycja Kuś oraz Ewelina Dymarska w meczu otwarcia zaprezentowali sie bardzo dobrze zajmując w ogólnej klasyfikacji ex aequo II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W roku szkolnym 2019/2020 szkoły biorące udział w rozgrywkach będą rywalizować w czterech dziedzinach. Są to: geografia, matematyka, historia i język polski. Opiekunami są kolejno: Agnieszka Obst, Iwona Wojciechowska, Maria Sobczak oraz Marzena Kasprolewicz. W każdej lidze przedmiotowej uczestniczy 8 uczniów oraz nauczyciel opiekun grupy. W ramach lig rozgrywane są turnieje, pomiędzy 24 szkołami. W jednej rundzie rywalizuje 6 szkół a każda szkoła wystawia 3 uczniów. Rund będzie sześć zaś  punkty z każdej będą się sumowały wyłaniając ostatecznego zwycięzcę.

W ramach projektu CSW2020 szkoła otrzymała m.in. zestaw wideokonferencyjny, składający się z dwóch monitorów 65'' (jeden dotykowy interaktywny) oraz infrastrukturę sieci bezprzewodowej zapewniającej dostęp do Wifi na terenie szkoły wszystkim uczniom i nauczycielom.

zobacz zdjęcia

 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF

Dziś 7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu "Poznaj Swoje Prawa w Pracy". Uczniowie podeszli do konkursu w profesjonalny sposób, dzielnie rywalizując.Celem konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia, promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. W etapie szkolnym udział brało 40 osób. Do etapu regionalnego, który odbędzie się w Poznaniu zaklasyfikowali się: Weronika Ratajczak z klasy I a oraz Miłosz Stawowy z klasy II b. Opiekunkami były Panie: A.Obst i L.Niedziela-Skrzypczak.

 
Czas Patriotów PDF
W środę, 6 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa 3a uczestniczyła w grze miejskiej w Poznaniu - "CZAS PATRIOTÓW". Po latach niewoli, pełni entuzjazmu, gotowi na wszystko, czekali na właściwy czas.
Mowa o Polakach - narodzie, który ponad 120 lat marzył o odzyskaniu niepodległości.

zobacz zdjęcia

 
Spotkanie z podróżnikiem w Muzeum Regionalnym PDF

W środę, 5 listopada 2019 roku klasy Ib oraz I ap wraz z opiekunami odwiedziły krotoszyńskie muzeum. Uczestniczyły tam w spotkaniu z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem, który podróżuje po świecie rowerem. Mężczyzna przedstawił uczniom, jak przebiegła jego najdłuższa podróż oraz jak wyglądały początki tej niezwykłej pasji. Niezwykle ciekawy wykład był urozmaicony zdjęciami oraz filmem ukazującym trud życia w drodze oraz piękno natury.

zobacz zdjęcia

 
Zawody strzeleckie 2019 PDF

We wtorek, 5 listopada na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej naszej szkoły z okazji "Dnia Niepodległości". Rywalizacja odbyła się w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Milena Stegienta, która wyprzedziła Zuzannę Marciniak i Roksanę Grzybowską.

Z kolei w gronie chłopców wygrał Łukasz Kot przed Mateuszem Lisem i Jakubem Ciesielskim.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili Wiesław Berger, Paweł Zwierz i Piotr Wiedemann. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników.

zobacz zdjęcia

 
Szkolenie z makijażu i wizażu PDF

4.11.2019r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z wykonywania makijażu. W warsztatach brały udział uczennice klasy I i II technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną. Uczennice poznawały tajniki wykonywania makijażu a następnie pod okiem fachowca ćwiczyły i wykonywały perfekcyjne makijaże. Szkolenie trwało 8 godzin. Uczennice po skończonym szkoleniu otrzymały certyfikaty.

zobacz zdjęcia

 
#Szkoła Pamięta... o zmarłych i bohaterach PDF

Zbliżają się Dzień WszystkichŚwiętych oraz Dzień Zadusznych. To czas kiedy staramy się odwiedzić naszych bliskich zmarłych, ozdobić groby kwiatami i zapalić znicz. Sięgamy pamięcią do tych miłych chwil spędzonych w ich towarzystwie.

Po raz kolejny uczniowie (klasa 1A) oraz nauczyciele naszej szkoły odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i wychowawców. Dziękujemy za ich mądrość oraz za poświęcony nam czas. Pozostaną na długo w naszej pamięci.

Wspominamy także i tych, którzy walczyli na naszą wolność. Oddali życie za naszą Ojczyznę. Zapalone znicze to wyraz naszej pamięci, czci i chwały.

zobacz zdjęcia

 
ANTYMINA PDF

30 października w naszej szkole odbył się artystyczny program profilaktyki uzależnień "ANTYMINA - nie daj się wysterować na minę". Wzięła w nim udział młodzież klas pierwszych. Program był bardzo urozmaicony: muzyka, prelekcje a z zasłuchanych i zainteresowanych min uczniów można wnioskować, że ciekawy i wart przemyśleń

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 95

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!