newsy


Jasełka PDF

17 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły podkreślili świąteczny nastrój przedstawiając Jasełka. Krótkie przedstawienie w 5 aktach przypomniało wszystkim biblijną historię Marii i Józefa. Scenę z wędrówki pasterzy, mędrców oraz archaniołów pokazały stale obecną w naszym życiu walkę dobra ze złem. Nie brakło okrutnego Heroda i Śmierci, która ostatecznie okazała się całkiem przyjazna. Wszystkie perypetie bohaterów prowadziły do ważnej puenty, stanowiącej przesłanie całego przedstawienia:

„Bo choć nam czasem mylą się drogi

To miłosierny jest Pan nasz ubogi…

To bajka tylko, lecz w życiu trzeba

Ze wszystkich sił swych chcieć wejść do Nieba.”

Uczniowie doskonale opanowali swoje role i wykazali się dużym kunsztem artystycznym. Dziękujemy im za poświęcenie, odwagę i gratulujemy zdolności aktorskich. To pierwsze Jasełka w naszej szkole, ale być może nie ostatnie. Dyrekcja i pracownicy szkoły życzą wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Obsada jasełek:

 • Narrator: Wiktor Wawrzyniak
 • Gabriel: Adam Mądry
 • Michał: Mikołaj Czarnecki
 • Rafał: Cyprian Kostka
 • Aniołek: Jagoda Błażutycz
 • Lucyfer: Dominik Babul
 • Boruta: Gracjan Witek
 • Rokita: Jan Przewoźny
 • Kacper: Marcin Sibera
 • Melchior: Adam Gaszyński
 • Baltazar: Szymon Knuła
 • Herod: Oliwia Mrówczyńska
 • Śmierć: Adrianna Suliga
 • Józef: Sergiusz Gawroński
 • Maryja: Joanna Lachowska
 • Kuba: Mateusz Furmankiewicz
 • Maciek: Mikołaj Kandzierski

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka do Wrocławia PDF

W dniu dzisiejszym klasa I F wraz z wychowawcą Iwoną Rau- Gałęsķą i opiekunami p. Sylwią Lisik i p. Natalią Szymurą wybrała się w niezapomnianą podróż do Wrocławia. Pierwszym punktem naszej wyprawy był wjazd bardzo szybką windą na 49 piętro najwyższego szczytu w mieście budynku SKY TOWER. Następnie udaliśmy się do Parku Trampolin. Pobyt W Jump World sprzyjał wyrabianiu aktywnego spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim uświadomił młodzież iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa ale również doskonałe ćwiczenia dla mięśni i nóg. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego gdzie mogliśmy poczuć niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt .Czekało na nas ogrom stoisk, pachnące drzewa, kolorowe ozdoby, świąteczne smakołyki. Po dniu pełnym atrakcji z dobrymi humorami wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
To już tradycja! Siódme spotkanie opłatkowe w ZSP nr 3 w Krotoszynie PDF

Po raz siódmy świąteczny nastrój połączył grono pedagogiczne ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, pracodawców, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, przedstawicieli władz powiatowych. Wspólny stół zjednoczył wszystkich, dla których ważna jest przyszłość młodego pokolenia.

Władze powiatowe reprezentował Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Przemysław Wójcik, który życzył wszystkim radosnych  świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Obecni byli także przedstawiciele zarządu Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej.
Gości przywitała dyrektor placówki p. Izabela Kossakowska. Zwróciła uwagę na fakt, jak duże znaczenie dla właściwej edukacji ma harmonijna współpraca szkoły z pracodawcami uczniów. Zaznaczyła, że wszystkie działania szkoły, organu prowadzącego i instruktorów praktycznej nauki zawodu zmierzają do wychowania młodych ludzi na dojrzałych, odpowiedzialnych członków społeczeństwa oraz doskonałych fachowców w swoich zawodach. W imieniu całej społeczności szkolnej życzyła wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
O duchowe przeżycia zadbał ks. Proboszcz Stanisław Mieszała, który przypomniał wszystkim, że Boże Narodzenie, to święta Wielkiej Miłości.

Wspólne biesiadowanie poprzedził występ uczniów naszej szkoły. Przygotowali Oni, pod okiem pani Marzeny Kasprolewicz oraz pana Roberta Krawczyka, ciekawy program artystyczny, po zakończeniu którego wszyscy obecni na spotkaniu składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Oczywiście, największym uznaniem cieszyły się świąteczne smakołyki. Ich zapach kusząco roznosił się po całej szkole. Wszystkie pyszności były zasługą Pani Marioli Kaczmarek, która ze swoimi podopiecznymi „wyczarowała” potrawy godne najbardziej delikatnego podniebienia. Świąteczny klimat budowała także pięknie podana kawa, pierniki, sernik i makowiec. Zgromadzeni goście rozmawiali o rozwoju dalszej współpracy, wymieniając się spostrzeżeniami i doświadczeniami.  Cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim, którzy znaleźli czas na wspólne spotkanie. Dzięki temu możemy kontynuować zapoczątkowaną siedem lat temu tradycję przedświątecznych spotkań nauczycieli z władzami i pracodawcami.

zobacz zdjęcia

 
Nasi piłkarze na podium PDF

W czwartek, 12 grudnia odbył się XV Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które grały systemem każdy z każdym, a mecz trwał osiem minut.

Nasz team wygrał z ZSS (3:1), ZSP nr 2 (1:0) i ZSP ze Zdun (2:1) oraz przegrał z ZSP nr 1 - (1:2). W wyniku zmagań na boisku trzy zespoły miały identyczną ilość punktów. Niestety nasza drużyna miała najgorszy bilans bramkowy zajmując ostatecznie trzecią lokatę.

Drużynę reprezentowali Mateusz Domagała, Dominik Wawrocki, Wiktor Praczyk, Oskar Staszewski, Martin Kuźnicki, Mikołaj Turbański oraz Adrian Orwat,. Opiekę nad grupą sprawował Pan Grzegorz Nowak.

 
Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa" PDF

11.12.2019 r. już po raz ósmy gościła w naszej szkole pani Luiza Kotowska z Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły wykłady w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. W trzygodzinnych wykładach wzięli udział uczniowie klas branżowej szkoły I stopnia. Wykłady miały na celu kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy oraz podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej prawa pracy i informowaniu o rozwiązaniach prawnych zapewniającym młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy ochronę i bezpieczne warunki pracy. Nasi uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy związane z wykonywaniem pracy jako młodociani pracownicy.

zobacz zdjęcia

 
Szlachetnej paczka PDF

W okresie przedświątecznym, tj. od 25 listopada do 5 grudnia nauczyciele i pracownicy ZSP nr 3 w Krotoszynie włączyli się do przygotowania szlachetnej paczki, którą organizowała Galeria Krotoszyńska. Zebraliśmy żywność i środki czystości dla konkretnej rodziny z naszego środowiska.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za zaangażowanie i ich mądrą pomoc – taką, która daje innym szansę na zmianę!

 
Samoobrona na lekcjach wychowania fizycznego PDF

Uczenice z klasy 1e dwukrotnie brały udział w zajęciach z samoobrony dla kobiet!!! Nasze uczennice poznawały podstawowe reakcje i zachowania, które mogą się przydać w sytuacjach zagrażających zdrowiu a nawet życiu! Instruktor Zbigniew Brodziak, posiadacz czarnego pasa w karate w prosty i praktyczny sposób pokazywał metody obrony przed potencjalnym napastnikiem. Dziewczyny chętnie ćwiczyły i z uwagą słuchały prowadzącego zajęcia. Mamy nadzieję, że nigdy z nabytej wiedzy nasze uczennice nie będą musiały skorzystać! Panu Zbyszkowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie nam wiedzy!

zobacz zdjęcia

 
Na jarmarku… PDF

Dnia 11 grudnia 2019 roku klasa I a oraz II b wraz z wychowawczyniami: Panią A. Obst i L. Niedzielą-Skrzypczak udały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym etapem wyjazdu było Centrum Go Jump, gdzie młodzież w aktywny sposób spędziła czas. Następnie w doskonałych nastrojach udaliśmy się na wrocławski rynek na Jarmark Bożonarodzeniowy. Klimat świąt jest tam już wyraźnie odczuwalny. Po naładowaniu się pozytywną energią udaliśmy się do domów, by przekazać nastrój najbliższym.

zobacz zdjęcia

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF

10.12.2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusz Kościuszki w Kaliszu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2019/2020 najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Patrycja Kuś z klasy IV b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 99

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!