newsy


24.04.2020 POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 3 PDF

Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku …
Kochani Absolwenci klas IV a i IV b, to było tak niedawno, gdy pierwszy raz przekroczyliście mury naszej Szkoły. Minęły cztery lata. Za Wami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!
Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji i pracy dodały Wam odwagi, wiary w siebie oraz pomogły Wam jak najlepiej zdać egzaminy maturalne i zawodowe oraz dotrzeć do wyznaczonego celu.
Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych, bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym.
Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka !!!

Dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców zawsze aktywnie wspomagającej działania nauczycieli.

Drodzy absolwenci, wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały w Waszym dorosłym życiu. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu.

W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.
Żegnając Was, drodzy uczniowie, wyruszających w trudne, dorosłe życie, w imieniu Rady Pedagogicznej, wszystkich pracowników Szkoły, Społeczności Uczniowskiej i swoim własnym życzę wam wszystkim w miarę prostych życiowych dróg, wielu planów i marzeń, dobrych pomysłów na ich realizację oraz wielu przyjaciół pomagających w ich spełnianiu.
Pamiętajcie: „Wszystko, czego się dotąd nauczyliście, zatraci sens, jeśli nie będziecie potrafili znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

Dyrektor szkoły
Izabela Kossakowska

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Konkurs kelnerski „WIELKANOCNY KONKURS DEKORACJI STOŁU ŚWIATECZNEGO” i konkurs kucharski „TRADYCYJNE POTRAWY I WYPIEKI WIELKANOCNE” PDF

Co roku w ZSP 3 odbywają się w szkole konkursy „Najlepszy uczeń w zawodzie”. W tym roku konkurs również się odbył, jednak w nieco innej formie. Młodzież naszej szkoły cały czas rozwija się i udoskonala swoje praktyczne umiejętności zawodowe, także w czasie nauki zdalnej. Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz i technik usług kelnerskich wzięli udział w konkursach zawodowych, którego hasłem przewodnim było: „Z KOSZYKA NA STÓŁ”. Każdy z uczestników miał zaprezentować możliwie twórczą aranżację potrawy wielkanocnej lub dekoracji stołu wielkanocnego. Swoje wykonane prace uczniowie uwiecznili na przesłanych zdjęciach. W zaprezentowanych wytworach widać włożone serce i poświęcony czas.

Po obejrzeniu wszystkich zdjęć, szczególną uwagę zwrócił unikatowy galat wieprzowy „zimne nóżki” przygotowany przez Dominika Kapałę z klasy 3 szkoły branżowej, który zajął I miejsce. II miejsce zdobyła Anastazja Wajzbrot z klasy 1 technikum za paschę wielkanocną, natomiast III miejsce przyznano ex aequo Martynie Płonczyńskiej z klasy 1 technikum za ciekawy sposób podania sałatki jarzynowej i Darii Sobiesińskiej z klasy 3 szkoły branżowej za jajeczne kurczaczki.

Najlepszym nakryciem zaimponowała Zuzanna Matyba z klasy 1 technikum zdobywając I miejsce. II miejsce należy do Angeliki Lesznik z klasy 4 technikum, a miejsce III przyznano Weronice Kasperczyk z klasy 2 technikum.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Ligi Przedmiotowe PDF

Po świętach tj. od 15 kwietnia ruszyły w nowej formule Ligi Przedmiotowe w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. W związku z obecną sytuacją piąta i szósta runda rozgrywana jest całkowicie online!!!

Nasze zespoły czyli Liga j.polskiego, historyczna, geograficzna i matematyczna wybrały po jednym, swoim przedstawicielu, który w kolejnych rozgrywkach podłącza się do wspólnego kanału YouTube i odpowiada na pytania zadawane przez członka komisji. W ten sposób rywalizuje z kolegami z innych szkół. Pozostali członkowie zespołu mogą wówczas podglądać przebieg "meczu ligowego" i kibicować ze swoich domów. Przy każdej rozgrywce emocji więc jest co niemiara! Takie rozwiązanie jest całkiem nowatorskie i powstałe w związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych w szkołach, ale bezpieczne dla każdego z uczestników.

Przed nami jeszcze ostatnia - szósta runda. Życzymy powodzenia! Dziękujemy wszystkim za ich zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły. W sposób szczególny dziękujemy tegorocznym Maturzystom, którzy już kończą swoją przygodę w tym projekcie! Byliście niezastąpieni!!!

 
Konkurs "Germanista Technikum 2020" PDF

Dnia 21 kwietnia 2020 roku wśród uczniów klas II, III i IV technikum został przeprowadzony konkurs „Germanista Technikum 2020”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego rozwiązując test w aplikacji Kahoot. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie tytuł zwycięzcy zdobyła uczennica klasy 4 b, Sandra Frąckowiak. II miejsce zajęła Patrycja Kuś z klasy 4 b, natomiast III miejsce przypadło Dawidowi Lisowi z klasy 3 b. Konkurs przygotowała pani Mariola Koczorowska. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu :-)

Zdjęcia tutaj (FB)

 
KONKURS FRYZJERSKI "Wiosna we włosach i na dłoniach" PDF

W czasie zdalnej nauki nasza młodzież również rozwija swoje praktyczne umiejętności zawodowe. Uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer oraz technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną wzięły udział w konkursie fryzjerskim, który przebiegał po hasłem "Wiosna we włosach i na dłoniach". Zadaniem uczestniczek była stylizacja główki treningowej lub modelki oraz zdobienie paznokci. Całość wykonanej pracy uczennice prezentowały na przesłanych fotografiach. Prace uczestniczek konkursu stały na wysokim poziomie przez co trudno było wyłonić zwyciężczynię. Po burzliwych naradach I miejsce zajęła: Weronika Przyjemska z klasy II technikum, II miejsce zdobyła Weronika Guźniczak z klasy II szkoły branżowej, III miejsce zdobyła Weronika Dubisz uczennica klasy III szkoły branżowej. Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Zdjęcia tutaj (FB)

 
Najlepszy geograf w Technikum PDF

Sandra Frąckowiak z klasy IV b to najlepszy Geograf w Technikum w roku szkolnym 2019/2020. Tuż za Sandrą uplasowała się Patrycja Kuś również z klasy IV b. Zgodnie z obowiązującymi nas wszystkich zasadami bezpieczeństwa i akcją #zostań w domu, konkurs geograficzny, odbył się na platformie do wykonywania zdalnych quizów. O godz. 10.00 - 6 kwietnia wszyscy uczniowie rozpoczęli zmagania na platformie ze swoich domów. Pytanie nie były łatwe. Obejmowały zakres materiału geografii rozszerzonej przede wszystkim: historię Ziemi, jej budowę oraz czynniki endogeniczne i egzogeniczne wpływające na jej wygląd. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się do zabawy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Jak skutecznie uczyć się w domu? PDF

Jak skutecznie uczyć się w domu? Gwarancją sukcesu: planowanie, konsekwencja w działaniu, systematyczność, współpraca

więcej tutaj (pdf)

 
Minister edukacji... PDF

Minister edukacji odpowiada na pytania o zawieszenie zajęć w szkołach

 
II Powiatowy Konkurs Normalizacyjny PDF

Pod patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Starostwa Krotoszyńskiego oraz Prezesa Banku Spółdzielczego w Krotoszynie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krotoszynie dnia 19 lutego 2020 r. odbył się już po raz drugi Powiatowy Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej. Sponsorzy ufundowali cenne nagrody dla młodzieży. Były to min. drukarka, słuchawki, dysk, pendrive.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z wszystkich szkół powiatu krotoszyńskiego. Celem konkursu było przyswojenie przez uczniów podstawowej wiedzy normalizacyjnej, zwiększenie ich świadomości na temat działalności Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz znaczenia udziału w systemie dobrowolnej normalizacji.

W konkursie przyznano 3 pierwsze miejsca:

I miejsce – Julia Selwat – ZSP nr 3 w Krotoszynie

II miejsce – Milena Majdecka - ZSP w Koźminie Wlkp.

III miejsce – Maria Szaflarska – ZSP nr 3 w Krotoszynie

W konkursie przyznano również trzy wyróżnienia dla:

-Kacpra Włodarczyka –ZSP nr 2 w Krotoszynie

-Kornelii Kaczmarek - ZSP nr 2 w Krotoszynie

-Mateusza Marszałka – ZSP nr 1 w Krotoszynie

Naszej szkolnej drużynie w składzie: Miłosz Stawowy, Magdalena Szaflarska oraz Julia Selwat udało się także zdobyć I nagrodę w rozgrywkach drużynowych. Wygrali LAPTOPA.

Dziękujemy PKN za to, że zawsze podejmuje się realizacji tego typu projektów. Budzenie świadomości normalizacyjnej na etapie edukacji jest niezwykle ważne. Absolwenci szkół niebawem wkroczą na rynek pracy i będą mieli wpływ na jakość i bezpieczeństwo towarów i usług.

Opiekunami szkolnej drużyny z naszej szkoły byli: Pani Agnieszka Obst, Pani Lidia Niedziela-Skrzypczak oraz Pan Adam Matuszek.

DZIĘKUJEMY MŁODZIEŻY ZA UCZESTNICTWO I ZAPRASZAMY ZA ROK.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 103

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • II Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych
  29 maja 2021 roku Polska Szkoła SEN zaprasza do udziału w II Zdalnej Olimpiadzie Szkół Polonijnych z całego świata. Z wszystkimi chętnymi osobami chcącymi się zmierzyć w 8 konkurencjach językowych i naukowych spotykamy się na platformie ZOOM. Do udziału w Olimpiadzie może zgłosić się każdy chętny uczestnik. Wystarczy, że zarejestrujecie się za pomocą formularza i kliknięcie w link do pokoju […]
 • Rządowy Program „Aktywna tablica” w 2021 r. – zmiana terminu składania wniosku
  Informujemy, że terminy składania wniosków o dofinansowanie z programu „Aktywna tablica” oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w innym terminie. Zmiany spowodowane są pracą nad nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz […]
 • Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego W załączeniu przekazujemy Państwu Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych o promocji zdrowia psychicznego” w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych.
 • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
  Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca. Zasady […]
 • Projekt „Ekonomia społeczna dla szkół”
  Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłosiło nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół”. Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie lub doradztwo zawodowe. W rekrutacji mogą również uczestniczyć nauczyciele wychowawcy i pedagodzy szkolni. Projekt ma na celu opracowanie i przetestowanie pakietu edukacyjnego w zakresie ekonomii społecznej dla nauczycieli oraz jego […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!