newsy


Drużyna AMANTES KLIO zwycięża PDF

Kolejny bardzo dobry występ drużyny AMANTES KLIO w rozgrywkach ligi historycznej. W II rundzie drużyna w składzie: Krystian Kowalski (kl. 3a) oraz Jakub Andrzejczak i Wojciech Kałążny z kl. 1a zajęła I miejsce. Po dwóch rundach nasza drużyna zajmuje 4 miejsce (udział bierze 16 szkół).

Gratulujemy wiedzy i postawy.

 
Wycieczka dydaktyczna do Wyższej Szkoły Hotelarstwa I Gastronomii w Poznaniu PDF

W dniu 6 grudnia 2021r. uczniowie 3B ,3F i 4B ksztalcacy sie w zawodzie TECHNIK USŁUG KELNERSKICH I KUCHARZ wraz z opiekunami p. wicederektor M.Ilnicką i p.M.Kaczmarek wzięli udział wycieczce zawodoznawczej do Poznania. Po przyjeździe na uczelnie zwiedziliśmy budynek szkoły. WSHIG może pochwalić się nowoczesnymi salami przystosowanymi do specyfiki oferowanych kierunków. Uczniowie brali udział w warsztatach w ramach wieloletniej współpracy ze szkołą. Duża atrakcją dla nich był udział w pokazie barmański. Mlodzież podziwiała przygotowanie koktajli, napojów mieszanych, jednocześnie miała okazję utrwalić swoją wiedzę na temat miksologii napojów. WSHIG może pochwalić się także w pełni wyposażoną sala gastronomiczną, w której odbył się pokaz kulinarny.

Potrawa kuchni Wielkopolskiej zapomniana przez niektórych Polewka Wielkopolska przygotowana została wersji nowoczesnej. Pokaz kelnerski cieszył się też dużym uznaniem. Uczniowie mogli poćwiczyć używanie sztućców do zadań specjalnych, czyli sztućców do jedzenia owoców morza czy fondue. Kulminacją był pyszny obiad w restauracji uczelni ,,Beverly Hills".

Po pobycie na uczelni udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym udzieliła nam się świąteczna atmosfera.

Pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

 
Technik mechatronik w ZSP3 PDF

Uczniowie klasy 1a kształcący się w zawodzie technik mechatronik podczas zajęć praktycznych - pracownia miernictwa.

Zdjęcia FB

 
Zajęcia praktyczne operatorów obrabiarek skrawających w ZSP3 PDF

Operatorzy podczas zajęć z podstaw technik komputerowych i programowania obrabiarek sterowanych CNC, pracowni podstaw konstrukcji maszyn i maszynoznawstwa oraz zajęć z technologii obróbki skrawaniem.

Zdjęcia FB

 
Co warto wiedzieć o HIV i AIDS? PDF

Więcej tutaj

 
Drużyna AMANTES KLIO zapoczątkowała rozgrywki ligi historycznej PDF

Bardzo dobry występ drużyny AMANTES KLIO w rozgrywkach ligi historycznej. W I rundzie po bardzo długiej, zaciętej i emocjonującej rozgrywce nasze dziewczyny – Magda Kierzek (3 AP) oraz Kinga Kaczmarek i Wioletta Kąkolewska( z 1 B) zajęły II miejsce.

Gratulujemy wiedzy i postawy

 
Zawody strzeleckie Szkolnej Ligi Strzeleckiej PDF

W piątek, 26 listopada 2021 roku na strzelnicy ZP LOK w Krotoszynie odbyły się ostatnie w tym roku zawody strzeleckie zaliczane do klasyfikacji Szkolnej Ligi Strzeleckiej powiatu krotoszyńskiego „Wielobój Obronny”. Świetnie zaprezentowała się na nich Martyna Wasielak. Nasza uczennica okazała się najlepszą zawodniczką w wieloboju obronnym (lotka, wiatrówka, pistolet, granat) z wynikiem 215 pkt.

Fot. Sebastian Świst

 
Tenis stołowy PDF

We wtorek, 23 listopada 2021 roku w Ostrzeszowie odbyły się drużynowe zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. Nasza szkoła po świetnej postawie w powiecie miała szansę zmierzyć się z rywalkami na kolejnym etapie rywalizacji. Dziewczyny w składzie Roksana Szymczyk, Olga Zydorczyk i Anita Łęcka uplasowały się ostatecznie na piątej pozycji.  Opiekę nad grupą sprawował Paweł Zwierz.

 
I Ty zrób "Szlachetną paczkę" PDF

Dołączamy do "Szlachetnej Paczki". Pomagamy rodzinom w potrzebie i przygotowujemy dla nich Paczki! Kilka wskazówek na dobry początek:

 • potrzeby każdej z Rodzin są zawarte w opisie, nie musicie zastanawiać się co ma się znaleźć w Paczce,
 • każdą Rodziną opiekuje się Wolontariusz, który chętnie pomoże Wam w razie jakichkolwiek wątpliwości,
 • spakowane paczki dostarczcie do naszej biblioteki szkolnej, a nasi Wolontariusze zadbają o to, by trafiły one do Rodzin.

Wspieramy trzy rodziny:

Bądźcie z nami!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 111

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja
  Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie. Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie […]
 • Wystawa „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”
  Dnia 11 stycznia 2022 r. Wicekurator Oświaty, Zbigniew Talaga wraz z Wicewojewodą Wielkopolski, Anetą Niestrawską dokonali otwarcia przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu wystawy „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”. Podczas zwiedzania można zapoznać się z twórczością tak wspaniałych artystów jak np.: Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański, Magdalena Abakanowicz. Celem wystawy jest popularyzacja […]
 • Wzmacniamy rolę kuratora oświaty – projekt ustawy przyjęty przez Sejm RP
  W czwartek, 13 stycznia br. Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy – Prawo oświatowe. Zgodnie z jej założeniami wzmocniona zostanie rola kuratorów oświaty. Zmienione będą także zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych na terenie szkół i placówek oświatowych. W ustawie pojawił się również zapis wzmacniający rolę rodzica w szkole, zgodnie z którym rodzice będą w pełni decydowali o […]
 • Spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą – 24 stycznia 2022, online
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą corocznie kieruje nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Prócz zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą w miejscach przebywania szeroką działalność kulturalno-oświatową. Upowszechniają wiedzę na temat polskiej kultury, sztuki, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz osiągnięć naukowych i gospodarczych. Więcej informacji Obecnie trwa rekrutacja nauczycieli na rok szkolny 2022/2023. […]
 • Rekrutacja nauczycieli do pracy za granicą – informacja ORPEG
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą prowadzi nabór nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2022/2023. W rekrutacji mogą uczestniczyć: poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, historii, przyrody, chemii, matematyki i fizyki. Będą oni kierowani do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Azji oraz Argentyny i Brazylii. Termin zakończenia rekrutacji mija 31 stycznia br. Rekrutacja […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!