newsy


Telc language test w ZSP 3 PDF

Uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje językowe z języka niemieckiego. Wszystko dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie unijnym "Otwieramy drzwi do kariery". 24.06.2021 r. 24 uczniów Technikum nr 3 zdawało egzamin Telc Deutsch z języka niemieckiego poziom A1 i A2. Egzamin składa się z części pisemnej oraz ustnej. Uczeń, który zda egzamin otrzymuje certyfikat TELC.

 • Certyfikaty TELC są honorowane przez pracodawców we wszystkich krajach Unii Europejskiej, co stwarza szansę szybszej i skuteczniejszej kariery zawodowej, ale przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata.
 • Certyfikat TELC jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej,
 • Certyfikat TELC stanowi ujednolicone świadectwo znajomości języka obcego uznawane w krajach Unii Europejskiej,
 • w Polsce egzaminy TELC są uznawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Już wkrótce kolejna grupa uczniów będzie rozwijała kompetencje językowe, tym razem będzie to język angielski.

Zdjęcia FB

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/21 PDF

W dniu 25 czerwca 2021r. o godz.8:00 w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie odbędzie się Msza Święta.

O godzinie 9:00 uczniowie udają się ze swoim wychowawcą do następujących klas:

 • 1a- sala nr 18
 • 2dbp-sala nr 27
 • 1c-sala nr 24
 • 2ebp-sala nr 16
 • 1d-sala nr 26
 • 2c- sala nr 29
 • 1e- sala nr 21
 • 2d-sala nr 20
 • 2a-sala nr 12
 • 2e- sala nr 10
 • 2b-sala nr 19
 • 2f- sala nr 5
 • 2ap-sala nr 17
 • 3a- sala nr 3
 • 2cbp- sala nr 25
 • 3b- sala nr 30

 
Narodowy Spis Powszechny PDF

 
Nieczynne PDF

Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021r. sekretariat będzie nieczynny.

 
Wycieczka klasy 2b do Poznania PDF

Dnia 31 maja uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Mariolą Koczorowską oraz opiekunem Iwoną Rau-Gałęską zwiedzili przepiękny Poznań.

Wspaniała aura sprzyjała wiosennemu spacerowi po poznańskiej Starówce. Młodzież zobaczyła najbardziej interesujące miejsca, które są największą atrakcją turystyczną miasta.

Po intensywnym zwiedzaniu, przyszedł moment na relaks w kinie Helios. Wszyscy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, wrócili bezpiecznie do domu.

Zdjęcia FB

 
Święto Patrona Szkoły PDF

21 maja 2021 roku społeczność naszej szkoły świętowała kolejny Dzień Patrona. O godzinie 8:30 wszyscy zebrali się na dziedzińcu szkoły, gdzie po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt, dyrektor szkoły p. I. Kossakowska rozpoczynając uroczystość przywitała wszystkich zebranych i poprosiła delegację uczniów o złożenie kwiatów i zniczy pod obeliskiem upamiętniającym Jana Pawła II. Następnie część uczniów wraz z opiekunami wyruszyła na rajd rowerowy, który –ze względu na pandemię- stanowił swego rodzaju zamiennik Biegu Papieskiego. Pozostała część uczniów i nauczycieli udała się do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Mszę świętą w intencji szkoły sprawował ks. Stanisław Trzeciak, który nawiązując do nauk naszego patrona wskazał na konieczność realizowania w codziennym życiu posłannictwa miłości bliźniego i umiejętność przebaczania wyrządzonych krzywd. Uczniowie naszej szkoły w krótkiej części artystycznej przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Zwrócili szczególną uwagę miejsca w szkole związane z postacią Jana Pawła II -pamiątkowy obelisk upamiętniający to wyjątkowe wydarzenie z 21 października 2005 r. – poświęcenie sali gimnastycznej i nadanie szkole imienia tego wielkiego Polaka i przyjaciela młodzieży. Podkreślili również sens Misji Szkoły. Słowa: NIE BÓJ SIĘ, WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! Są one dziś skierowane są do każdego z nas. Wypłynąć na głębię, to pokonać swoje słabości i zniechęcenia, rozwinąć swe talenty. Uczniowie zwrócili też uwagę, że w tym roku obchodzimy 15 tą rocznicę poświęcenia naszego sztandaru. To podniosłe wydarzenie miało miejsce 8.10.2006 r. Wtedy to o godz. 12:30 Krakowie w kaplicy arcybiskupów aktu poświęcenia dokonał kardynał Stanisław Dziwisz.

Następnie Dyrektor szkoły Izabela Kossakowska podkreśliła, że przez wszystkie lata Dyrekcja i nauczyciele cały czas pracują nad zachowaniem tradycji szkoły i wychowaniem kolejnych pokoleń uczniów w duchu ideałów Jana Pawła II.

Po mszy świętej uczniowie złożyli znicze pod pomnikiem Jana Pawła II, a później wszyscy przeszli do szkoły, gdzie na boisku szkolnym odbyły się dalsze obchody uroczystości. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, w których rywalizowali nie tylko między sobą, ale także z kadrą nauczycielską - co dostarczyło wielu emocji i satysfakcji. Po skończonych rozgrywkach, korzystając ze słonecznej pogody, wszyscy biesiadowali wspólnie przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Nawiązując do trudnego czasu pandemii, jaki stał się naszym udziałem, to właśnie zbiór zasad, wartości i idei głoszonych przez Jana Pawła II, mógł być naszą ochroną, pociechą i wskazówką. Wiedząc jak różne doświadczenia mają wszyscy ludzie, postanowiliśmy dzisiaj utworzyć

„Łańcuch wsparcia z Janem Pawłem II”. Trzy zastępy uczniowskie przekazywały społeczności naszego miasta wspaniałe myśli, wskazówki zaczerpnięte z nauk Papieża Polaka. Niech te przesłania dodadzą nam wszystkim nadziei na nowy lepszy czas - na to, że odbudujemy nasze relacje szkolne i społeczne, a mimo często przykrych doświadczeń z tego okresu, będziemy potrafili odnaleźć prawdziwą wartość przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

Zdjęcia FB

 
13 maja - 40. rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II PDF

13 maja 1981 r. doszło do zamachu na Papieża Jana Pawła II. Zamachowiec, Turek – Mehmet Ali Agca z odległości kilku metrów ugodził dwiema kulami Ojca Świętego, w brzuch i rękę, błogosławiącego z otwartego samochodu tłumy wiernych zgromadzonych na Placu Św. Piotra w Rzymie. Jan Paweł II został ciężko ranny. W tym roku mija 40. rocznica tego tragicznego wydarzenia.

https://www.wychowujmy.pl/zaatakowany.html

 
Szkolny konkurs Młodych Kelnerów PDF

Podczas tegorocznej edycji szkolnego konkursu „Najlepszy uczeń́ w zawodzie” wyłoniono najlepszego kelnera. W konkursie, który odbywał się̨ w dniach 10 i 13 maja 2021 r. uczniowie mieli za zadanie rozwiązać́ test z wiedzy teoretycznej oraz wykazać́ się̨ umiejętnościami praktycznymi w zawodzie. W zmaganiach konkursowych o tytuł „Najlepszego kelnera” wzięło udział 13 uczestników. Zadaniem uczestników było przygotowanie nakrycia stołu dla dwóch lub trzech osób według wylosowanego zestawu zgodnie z dobranym menu, sporządzenie potraw i napojów oraz profesjonalna, indywidualna obsługa gości z zastosowaniem rożnych metod i technik obsługi. Po ostrej rywalizacji kelnerzy „zaserwowali” sobie: I miejsce - Aleksandra Koncewicz II miejsce - Sandra Chmielarz III miejsce - Julia Bondzior Tegoroczny konkurs pokazał, że wielu uczniów posiada ciekawe pomysły i wiele umiejętności, które właśnie ujawniają̨ się w tego typu przedsięwzięciach. Każdy uczestnik wykazał się̨ kreatywnością̨ i dużym zaangażowaniem. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Zdjęcia FB

 
Webinar dla kandydatów PDF

Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 105

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!