newsy


Konkurs języka niemieckiego PDF

W piątek dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs języka niemieckiego „Sprichst du Deutsch?” skierowany do uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Marzena Budnik. Formuła konkursu wyglądała zupełnie inaczej niż dotychczas, była formą ustną. Na początku każdy z uczestników dokonał autoprezentacji, następnie każdy po kolei losował zadanie do wykonania. Pierwszym zadaniem, z którym zmierzyli się uczniowie  były reakcje w języku niemieckim, następnie odbyło się losowanie pytań z „życia wziętych”. Reakcje i odpowiedzi uczniów były oceniane pod względem komunikacji i pod względem poprawności językowej.

Więcej…
 
Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym PDF

W środę, 8 listopada w hali sportowej przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym. Nasza reprezentacja żeńska w składzie Karolina Krakowska, Marta Marcinkowska i Julia Talaga uplasowała się na drugiej pozycji przegrywając w finale z ZSE Kalisz 1:4. Gratulacje dla naszych tenisistek za dobry rezultat. Opiekunem dziewcząt na zawodach był Paweł Zwierz.

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka klasy 1 E do Karpacza PDF

W dniach 2-3-4 listopada 2017 r. klasa 1E razem z wychowawcą Piotrem Wiedemannem i opiekunem Pawłem Zwierzem udała się na wycieczkę krajoznawczą do Karpacza. Pierwszego dnia w drodze do miejsca docelowego odwiedziliśmy podziemne miasto Osówka. Kompleks Osówka wchodzi w skład projektu Riese, którego przeznaczenie do dziś nie zostało wyjaśnione. Prace rozpoczęto tutaj w połowie 1943r. Doprowadziły one do powstania ogromnego systemu betonowych korytarzy, umocnień i hal. Cel prac był utrzymywany w tajemnicy. Zdaniem jednych miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera. Inni twierdzą, że budowano hale dla podziemnych fabryk zbrojeniowych do produkcji tajnej broni. Po przyjeździe na miejsce późnym popołudniem młodzież zakwaterowała się, a po obiadokolacji wyruszyła na miasto. Następnego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na górskie szlaki. Doliną Łomniczki  po wyczerpującym marszu dotarliśmy do Domu Śląskiego. Trud jaki włożyliśmy wynagrodziły nam wspaniałe widoki na Śnieżkę. O zmierzchu dotarliśmy z powrotem do naszego domu wczasowego. W dzień wyjazdu młodzież udała się na lodowisko oraz na zakupy. Zmęczeni ale zadowoleni około południa wyruszyliśmy w drogę powrotną.

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka do Zakopanego PDF

W dniach 25-28 października grupa uczniów z klasy Ia, II g, IId, IIIa i IVa, wraz z opiekunami: p. Justyną Politowicz, p. Karolem Olejniczakiem i p. Marzeną Kasprolewicz przebywała na wycieczce w Zakopanem. Już o trzeciej rano wyjechaliśmy sprzed szkoły, aby jeszcze w godzinach południowych móc wyruszyć na pierwsze wędrówki po Tatrzańskich szlakach. W pięknym schronisku „Zbójnik” w Murzasichle rozlokowaliśmy swoje bagaże, zmieniliśmy obuwie na bardziej profesjonalne i orzeźwieni lekkim, już jesiennym powiewem wiatru, około godz. 11 tej dziarskim krokiem zdobywaliśmy Wiktorówki.

Koniecznie chcieliśmy odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oddalone około 4 km od centrum. Sanktuarium zostało wzniesione w bezinteresownym darze przez ludzi dziękujących Matce Bożej za uratowanie życia Ojca Świętego13 maja 1981 roku. Dokładnie w dziewięć lat po zamachu na Jana Pawła II, tj. 13 maja 1990 roku, kardynał Franciszek Macharski wmurował tu kamień węgielny, który przywieziony został z grobu św. Piotra oraz z miejsca pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Kamienie te mają symbolizować szczególną więź między Sanktuarium, którego korzenie tkwią w Rzymie i w Fatimie. W fundamenty kościoła wmurowane zostało również zdjęcie Jana Pawła II oraz papieski różaniec. Papież Jan Paweł II bardzo pragnął odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Pragnienie to zrealizowało się 7 czerwca 1997 roku, przy okazji uroczystej konsekracji kościoła. Mógł też podziękować wtedy osobiście za modlitwy w jego intencji. Również i my poświęciliśmy chwilę na modlitwę, oddając się zadumie, chłonąc urok i magię tego wyjątkowego miejsca.

Więcej…
 
Zostań honorowym krwiodawcą!!! PDF

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli 18 lat zachęcam do honorowego oddawania krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie- ul. Mahle 4 (w budynku Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik).

Za każdorazowe oddanie krwi przysługuje pochwała 30 punktów - należy dostarczyć zaświadczenie z punktu krwiodawstwa do opiekuna SK PCK lub wychowawcy klasy. Wszystkim, którzy włączą się do akcji serdecznie dziękuję.

Oddawanienie krwi - Informacje wstępne: zanim udasz się do centrum krwiodawstwa musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Sprawdź czy możesz zostać dawcą, zapoznaj się z wytycznymi, które mówią, kto może a kto nie może oddawać krwi: www.krwiodawcy.org

Podjąłeś już decyzje, więc zaplanuj ten dzień:

 • sprawdź, w jakie dni i w jakich godzinach jest czynny punkt/stacja, w którym chcesz oddać krew,
 • wybierz dzień, przed którym będziesz mógł wypocząć – wyspać się,
 • koniecznie zjedz lekki posiłek przed oddaniem krwi (unikaj pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu),
 • pij dużo soków i wody,
 • unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku przed oddaniem krwi,
 • idź do punktu krwiodawstwa,
 • po oddaniu krwi zastosuj się do poleceń personelu (odpocznij kilkanaście minut w stacji, zjedz czekoladę, wypij sok),
 • skorzystaj z dnia wolnego, jaki przysługuje Ci w dniu oddania krwi,
 • unikaj nadmiernego obciążenia ręki, z której pobrano krew,
 • jedz regularnie posiłki; pamiętaj, aby dieta była bogatsza w węglowodany tego dnia, jedz czekoladę,
 • dużo odpoczywaj, oddanie krwi jest obciążeniem dla Twojego organizmu.

 

Opiekun SK PCK Piotr Wiedemann

 
Sprzedawcy w firmie Gabi Plast PPH Gabriela Kośmider PDF

W dniach 23 i 25 października 2017 uczennice naszej szkoły kształcące się w zawodzie sprzedawca wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Anetą Kotala wzięły udział w wycieczce zawodowej do firmy Gabi Plast PPH Gabriela Kośmider w Krotoszynie. Powstała ona w roku 1983 i obecnie jest jedną z największych firm w branży opakowaniowej w regionie. Młodzież miała okazję zobaczyć pawilon, produkcję oferowanych wyrobów, hale magazynowe oraz salę konferencyjną, na której zwykle odbywają się spotkania biznesowe oraz szkolenia pracowników.  Historię i działania firmy przybliżyła nam p. Katarzyna Jakubowska, która oprowadzając nas po poszczególnych działach udzieliła cennych i praktycznych informacji związanych z oznakowaniem opakowań, prowadzeniem magazynu oraz zasadami marketingu i sprzedaży.

Aneta Kotala

zobacz zdjęcia

 
Dni Patrona 2017 PDF

Jan Paweł II – Papież Młodych

20 października 2017  już po raz dwunasty obchodziliśmy  Święto Patrona Szkoły. Rozpoczęliśmy częścią oficjalną na boisku szkolnym. Delegacje klas, zgodnie z naszą tradycją, zapaliły znicze pod obeliskiem św. Jana Pawła II. Następnie zabrała głos p. dyrektor I. Kossakowska. Przypomniała sylwetkę naszego patrona, zwracając uwagę na Jego przesłania skierowane do młodzieży. Integralną częścią naszego święta jest zawsze ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły.

Następnie słowo do uczniów skierował ks. Leszek.Pogłębił on najważniejsze wartości, których bronił Jan Paweł II oraz zachęcił młodzież do wspólnej modlitwy. Niespodzianką tej części było odśpiewanie przez uczniów klasy IV a Barki- ulubionej pieśni Papieża. Później uczniowie z wychowawcami przeszli do klas na zajęcia wychowawcze. Ważna ich częścią był konkurs o Janie Pawle II. O godzinie 11.30 wszystkie klasy udały się do sali gimnastycznej, gdzie  p. dyrektor wręczyła drobne upominki i dyplomy zwycięzcom konkursu Gabrysi Siwek z kl.2g i Patrykowi Rapczewskiemu z kl.1g.

Ostatnim punktem naszej uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uzdolnionych uczniów naszej szkoły.

zobacz zdjęcia

 
XII PAPIESKI BIEG POKOJU PDF

W miniony czwartek odbyła się XII edycja Papieskiego Biegu Pokoju organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. W imprezie powiązanej z uroczystościami obchodów patrona placówki na dystansie ok. 2 kilometrów rywalizowało niespełna 250 miłośników biegania. Zawody odbywały się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i burmistrza Krotoszyna, którzy ufundowali puchary dla zwycięzców.

Do sportowych zmagań podobnie jak w minionych latach zaproszona została młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nie zabrakło także kategorii open, gdzie o miano najszybszego rywalizowali dorośli. Dla zgromadzonych przygotowana została trasa wiodąca przez ulice Łąkową, Karbowiaka oraz Bolewskiego z metą na ulicy Łąkowej. Bieg otworzyła dyrektor Izabela Kossakowska zwracając się do młodych ludzi o krzewienie tradycji zdrowego stylu życia i idei świętego Jana Pawła II. Głos również zabrał wicestarosta Paweł Radojewski życząc uczestnikom udanej rywalizacji sportowej.

Więcej…
 
Drużynowe Mistrzostwa PDF

W środę, 18 października w hali sportowej przy ulicy Młyńskiej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Tenisie Stołowym. Wśród dziewcząt - Karolina Krakowska, Marta Marcinkowska i Julia Talaga nie miały sobie równych. Z kolei Szymon Fajfer, Wiktor Malec i Dominik Talaga uplasowali się na drugiej pozycji. Najlepsze ekipy reprezentować będą powiat krotoszyński na etapie rejonowym siódmego listopada w Kaliszu. Opiekunem młodzieży na zawodach był Paweł Zwierz.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 64

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!