„Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” PDF

W ostatnim czasie, mimo tak odmiennych warunków w jakich przyszło nam funkcjonować ,odbyły się kolejne szkolne konkursy. Tym razem rywalizacja odbyła się w zakresie języka polskiego. Zdania, z którymi zmierzyli się uczestnicy nie należały do łatwych, wiadomo język polski zastawia na nas „różne pułapki”. Dlatego też tym bardziej gratulujemy wszystkim odwagi, pomysłowości, a przede wszystkim sporej wiedzy jaką każdy musiał się wykazać.

1. KONKURS  DLA UCZNIÓW BS I  „Mój drogowskaz życiowy"

Zadaniem uczestników było napisanie wypracowania na temat książki/książek, które okazały się Ich życiowym drogowskazem, czegoś Was nauczyły, pokazały, jakimi wartościami należy kierować się w życiu.

WYNIKI

1. miejsce Joanna Durak 1f

2. miejsce Paulina Jarczewska 1e

3. miejsce Mikołaj Kaczmarek 1 cbp

 

2. KONKURS  DLA UCZNIÓW BS I  „Z frazeologią za pan brat”

Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący różnych typów frazeologizmów, zasad ich funkcjonowania w naszym języku-co wcale nie było łatwe. Mimo, że frazeologia jest w szkolnym programie nauki języka polskiego wciąż wielu ludzi ma z nią poważne problemy-dotyczy to nie tylko uczniów, ale także dorosłych

WYNIKI

1. miejsce Weronika Mogiłka  1e

2. miejsce Joanna Durak  1f

3. miejsce Dominika Młodziuśka  3f

 

3. KONKURS  DLA UCZNIÓW TECHNIKUM „Frazeologia w naszym języku”

Tutaj podobnie jak w BS I uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący różnych typów frazeologizmów, jednak dodatkowo należało napisać opowiadanie z wykorzystanie wskazanych frazeologizmów. Okazuje się, że z frazeologią można się zaprzyjaźnić. Jest niezmiernie interesująca, zawiera cały dowcip językowy naszego narodu. Są w niej zagadki, pułapki i niezwykłe ciekawostki historyczne i kulturowe.

WYNIKI

1. miejsce ex-equo Julia Elias 1ap i Zuzanna Musiał 1ap

2. miejsce Weronika Guźniczak 1a

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział. Oficjalnie podziękowanie i uhonorowanie dyplomem nastąpi w najbliższym czasie- zwycięzcy zostaną indywidualnie poinformowani o sposobie i formie.

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Powołanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przedstawił dziennikarzom Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Roberta Gawła. Nowy Kurator został powołany z dniem 22 września 2020. Wojewoda Wielkopolski wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o powołanie Roberta Gawła po tym, jak uzyskał on najwyższą notę w konkursie na stanowisko kuratora oświaty. Robert Gaweł z wykształcenia […]
 • Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen…”
  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Biblioteka Filologiczna NOVUM UAM w Poznaniu organizują dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego VIII edycję Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…” Ze względu na obecną sytuację tegoroczny konkurs odbędzie się w nowej formule. Do etapu wojewódzkiego należy wysłać nagrane prezentacje wierszy. Wyniki laureatów […]
 • Bezpłatna platforma do wspomagania nauki wychowania fizycznego
  Bezpłatna platforma do wspomagania nauki wychowania fizycznego jest dostępna na stronie internetowej pod adresem: http://ewf.edu.pl – innowacyjny, autorski system generowania lekcji WF w związku z COVID 19. Rozwiązanie to stanowi alternatywę dla zajęć WF. Dzięki niemu nauczyciele WF mogą pracować zdalnie ze swoimi uczniami, a w czasie normalnej stacjonarnej pracy platforma jest uzupełnieniem merytorycznym dla nauczycieli […]
 • Programy stypendialne dla młodzieży
  Program stypendialny „Klasa” Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Program stypendialny Fundacji EFC EducationUSA – szkolnictwo wyższe w Stanach Zjednoczonych Program Flex dla uczniów – nauka w amerykańskiej szkole średniej Program stypendialny IKEA FAMILY Fundusz Stypendialny Talenty dla uczniów i studentów Stypendia pomostowe Serwis mojestypendium.pl – wyszukiwarka stypendiów i staży Projekt Społeczny „Dzwonek na obiad”
 • CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania
  W dniach 10-25 października odbędzie się ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polscy uczniowie i nauczyciele co roku […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!