Święto Patrona Szkoły PDF

21 maja 2021 roku społeczność naszej szkoły świętowała kolejny Dzień Patrona. O godzinie 8:30 wszyscy zebrali się na dziedzińcu szkoły, gdzie po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt, dyrektor szkoły p. I. Kossakowska rozpoczynając uroczystość przywitała wszystkich zebranych i poprosiła delegację uczniów o złożenie kwiatów i zniczy pod obeliskiem upamiętniającym Jana Pawła II. Następnie część uczniów wraz z opiekunami wyruszyła na rajd rowerowy, który –ze względu na pandemię- stanowił swego rodzaju zamiennik Biegu Papieskiego. Pozostała część uczniów i nauczycieli udała się do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Mszę świętą w intencji szkoły sprawował ks. Stanisław Trzeciak, który nawiązując do nauk naszego patrona wskazał na konieczność realizowania w codziennym życiu posłannictwa miłości bliźniego i umiejętność przebaczania wyrządzonych krzywd. Uczniowie naszej szkoły w krótkiej części artystycznej przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Zwrócili szczególną uwagę miejsca w szkole związane z postacią Jana Pawła II -pamiątkowy obelisk upamiętniający to wyjątkowe wydarzenie z 21 października 2005 r. – poświęcenie sali gimnastycznej i nadanie szkole imienia tego wielkiego Polaka i przyjaciela młodzieży. Podkreślili również sens Misji Szkoły. Słowa: NIE BÓJ SIĘ, WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! Są one dziś skierowane są do każdego z nas. Wypłynąć na głębię, to pokonać swoje słabości i zniechęcenia, rozwinąć swe talenty. Uczniowie zwrócili też uwagę, że w tym roku obchodzimy 15 tą rocznicę poświęcenia naszego sztandaru. To podniosłe wydarzenie miało miejsce 8.10.2006 r. Wtedy to o godz. 12:30 Krakowie w kaplicy arcybiskupów aktu poświęcenia dokonał kardynał Stanisław Dziwisz.

Następnie Dyrektor szkoły Izabela Kossakowska podkreśliła, że przez wszystkie lata Dyrekcja i nauczyciele cały czas pracują nad zachowaniem tradycji szkoły i wychowaniem kolejnych pokoleń uczniów w duchu ideałów Jana Pawła II.

Po mszy świętej uczniowie złożyli znicze pod pomnikiem Jana Pawła II, a później wszyscy przeszli do szkoły, gdzie na boisku szkolnym odbyły się dalsze obchody uroczystości. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, w których rywalizowali nie tylko między sobą, ale także z kadrą nauczycielską - co dostarczyło wielu emocji i satysfakcji. Po skończonych rozgrywkach, korzystając ze słonecznej pogody, wszyscy biesiadowali wspólnie przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Nawiązując do trudnego czasu pandemii, jaki stał się naszym udziałem, to właśnie zbiór zasad, wartości i idei głoszonych przez Jana Pawła II, mógł być naszą ochroną, pociechą i wskazówką. Wiedząc jak różne doświadczenia mają wszyscy ludzie, postanowiliśmy dzisiaj utworzyć

„Łańcuch wsparcia z Janem Pawłem II”. Trzy zastępy uczniowskie przekazywały społeczności naszego miasta wspaniałe myśli, wskazówki zaczerpnięte z nauk Papieża Polaka. Niech te przesłania dodadzą nam wszystkim nadziei na nowy lepszy czas - na to, że odbudujemy nasze relacje szkolne i społeczne, a mimo często przykrych doświadczeń z tego okresu, będziemy potrafili odnaleźć prawdziwą wartość przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

Zdjęcia FB

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
  Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie już wkrótce pojawią się we wszystkich polskich szkołach! Rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy […]
 • Program AI for Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży
  Szanowni Państwo, w okresie od września 2021 do listopada 2022 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy Sp. z o. o. realizować będą na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii projekt pilotażowy „AI4Youth” w ramach III edycji międzynarodowego programu AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży). Program AI for Youth jest autorskim, globalnym projektem […]
 • Dzień Krajobrazu 2021
  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i mediach społecznościowych na bieżąco będą aktualizowane informacje o obchodach. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia o organizowanym wydarzeniu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w 2021 r. […]
 • Stopień trzeci Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021
  Szanowni Uczestnicy, Opiekunowie i Dyrektorzy szkół, informujemy, że trzeci stopień konkursu zaplanowany na 1 października 2021 r. odbędzie się w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 52, od godziny 1100 do 1315. Gościć nas będzie Wydział Leśny i Technologii Drewna. Zgodnie z zapowiedzią regulaminową na trzecim stopniu konkursu w pierwszej […]
 • Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – druga edycja 2021/2022
  Szanowni Dyrektorzy szkół artystycznych Nauczyciele klas fortepianu i Uczniowie pianiści z przyjemnością zapowiadamy, że druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jana Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022 i w związku z […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!