NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF

10 listopada 2021 r. świętowaliśmy w naszej szkole 103. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęliśmy włączając się o godz.11.11 w akcję „Szkoła do hymnu” poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie po wciągnięciu flagi na maszt  przy akompaniamencie trąbki, delegacja uczniów złożyła znicze pod obeliskiem upamiętniającym patrona szkoły św. Jana Pawła II, wielkiego orędownika wolności naszego narodu.

Dyr. szkoły p. Izabela Kossakowska, kierując swoje słowa do młodzieży, wskazała na ogromną wartość wolności, podkreśliła konieczność jej pielęgnowania.

Zwróciła także uwagę na fakt, jak wielkim patriotą był patron szkoły. Pani dyrektor pouczyła zebranych, że wszyscy mamy obowiązek kształtowania swojej  tożsamości narodowej poprzez godną postawę, szacunek do tradycji i pamięć o historii i jej bohaterach.  Bez trudu wielu pokoleń Polaków nie moglibyśmy dzisiaj żyć w wolnej Polsce.

Następnie nauczyciel historii, pan Eugeniusz Janiczek wygłosił prelekcję przypominającą naszą trudną drogę do niepodległości. Nakreślił historyczne tło wydarzeń sprzed stu trzech lat.

Po oficjalnej części, sprzed szkoły ruszył rajd rowerowy do miejsc pamięci narodowych w okolicach Krotoszyna. Grupę uczniów pokierowali p. Karol Olejniczak i p. Adam Wójcik.

Pozostali uczniowie udali się natomiast do klas, gdzie ich zadaniem było wykonanie  plakatu pod hasłem „Czym dla mnie znaczy być  Polakiem”. Prace oceniło jury w składzie: p. M. Sobczak, p. J. Robakowska i p. E.Płócienniczak.

Decyzja była bardzo trudna, bo wszystkie klasy wykazały dużą pomysłowością w zaprezentowaniu swojego spojrzenia na patriotyzm. Kunszt plastyczny wszystkich prac wzbudzał uznanie i podziw.  Ostatecznie wybrano pięć klas 2 a, 3 a, 3 ebp, 3ap, 4 b, które w nagrodę wybrały sobie jeden dzień - jako wolny od kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Dziękujemy za wspólne przeżycie Narodowego Święta Niepodległości

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja
  Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie. Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie […]
 • Wystawa „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”
  Dnia 11 stycznia 2022 r. Wicekurator Oświaty, Zbigniew Talaga wraz z Wicewojewodą Wielkopolski, Anetą Niestrawską dokonali otwarcia przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu wystawy „Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski”. Podczas zwiedzania można zapoznać się z twórczością tak wspaniałych artystów jak np.: Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański, Magdalena Abakanowicz. Celem wystawy jest popularyzacja […]
 • Wzmacniamy rolę kuratora oświaty – projekt ustawy przyjęty przez Sejm RP
  W czwartek, 13 stycznia br. Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy – Prawo oświatowe. Zgodnie z jej założeniami wzmocniona zostanie rola kuratorów oświaty. Zmienione będą także zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych na terenie szkół i placówek oświatowych. W ustawie pojawił się również zapis wzmacniający rolę rodzica w szkole, zgodnie z którym rodzice będą w pełni decydowali o […]
 • Spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą – 24 stycznia 2022, online
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą corocznie kieruje nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Prócz zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą w miejscach przebywania szeroką działalność kulturalno-oświatową. Upowszechniają wiedzę na temat polskiej kultury, sztuki, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz osiągnięć naukowych i gospodarczych. Więcej informacji Obecnie trwa rekrutacja nauczycieli na rok szkolny 2022/2023. […]
 • Rekrutacja nauczycieli do pracy za granicą – informacja ORPEG
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą prowadzi nabór nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2022/2023. W rekrutacji mogą uczestniczyć: poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, historii, przyrody, chemii, matematyki i fizyki. Będą oni kierowani do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Azji oraz Argentyny i Brazylii. Termin zakończenia rekrutacji mija 31 stycznia br. Rekrutacja […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!