Szczęśliwej drogi już czas… PDF

29 kwietnia 2022 r. kolejny rocznik absolwentów opuścił mury Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie. Szkołę ukończyli uczniowie dwóch klas, kształcący się w zawodach: technik mechanik, technik elektryk, technik kelner i technik usług fryzjerskich oraz słuchacze III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Wszystkim towarzyszył odświętny nastrój i ogromne wzruszenie.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Izabela Kossakowska, która podziękowała absolwentom za ich wkład w rozwój szkoły oraz życzyła powodzenia podczas najważniejszych egzaminów w ich życiu, a także realizacji planów zawodowych. Pan Wicestarosta Paweł Radojewski wyraził przekonanie, że nasi absolwenci po czterech latach nauki są doskonale przygotowani nie tylko do zdania egzaminów, ale również do nowej, dorosłej drogi życiowej. Pani Monika Pawlicka, przewodnicząca Rady Rodziców, podziękowała Dyrekcji i gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie, okazaną życzliwość i wyrozumiałość. W imieniu wychowawców wystąpiła pani Ewa Rożek, która ze wzruszeniem pożegnała wychowanków, przypominając, ze minione lata spędzili oni zarówno na zdobywaniu wiedzy, podnoszeniu kwalifikacji, rozwijaniu talentów, jak i nawiązywaniu przyjaźni. Weronika Przyjemska i Wiktor Wawrzyniak, przedstawiciele absolwentów, podziękowali gronu pedagogicznemu, wychowawcom oraz rodzicom za wsparcie, pomoc i dobre słowo.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło wręczenie upragnionych świadectw. Wcześniej pani Dyrektor, w towarzystwie wychowawczyń, wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów z wyróżnieniem oraz dyplomy i nagrody będące uhonorowaniem działalności na rzecz szkoły, za pracę w samorządzie uczniowskim, osiągnięcia sportowe i konkursy zawodowe.

Miłą niespodzianką był ciekawy program artystyczny przygotowany przez młodszych kolegów z klas trzecich technikum. Były wspomnienia, zdjęcia, filmy, podziękowania…

Teraz przed naszymi absolwentami egzaminy maturalne i potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Wszystkim życzymy powodzenia, wymarzonej pracy, wielu sukcesów!

Idźcie przez życie z podniesioną głową, a świat niech stoi przed Wami otworem!

Zdjęcia FB

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Szczęśliwa rodzina to jeden z najważniejszych fundamentów rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rodzinne przygody, wspólnie spędzany czas, ważne wydarzenia, relacje, a także, pełen miłości […]
 • Uroczystość oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego
  Dnia 13 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w uroczystości oznaczenia grobu Powstańca Wielkopolskiego śp. Michała Koźlarka, która odbyła się w Łubowie. Oprawę uroczystości przygotowała Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Fałkowie.
 • Obchody Święta Patrona w Rydzynie
  Dnia 14 maja 2022 roku Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wziął udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie. Patron szkoły, sięgając swoimi korzeniami do Powstania Wielkopolskiego, podczas wojny polsko – bolszewickiej jako pierwszy polski oddział wkroczył do Kijowa na Ukrainie. Dywizjon 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława […]
 • Konkurs grantowy dla organów prowadzących poradnie psychologiczno-pedagogiczne – nabór wniosków
  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił nabór wniosków grantowych w ramach realizacji projektu pozakonkursowego „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Przeprowadzenie naboru w drugiej rundzie rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 2 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.
 • Pilotażowy program skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii
  Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają bezpłatnie profesjonalną pomoc psychologiczną. Wsparcie dzieci i młodzieży uzależnionych cyfrowo Program to odpowiedź na problem uzależnień cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Zjawisko nasiliło się w czasie pandemii COVID-19. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!