VII Papieski Bieg Pokoju PDF

17 października 2012 r. odbył się VII Papieski Bieg Pokoju. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Patronat nad biegiem objęli: Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, którzy byli fundatorami pucharów dla zwycięzców. Bieg rozgrywany był w kategoriach chłopców i dziewcząt gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Trasa tegorocznego Biegu przebiegała ulicami Łąkową, Dr Bolewskiego, Karbowiaka, z metą przy ul. Łąkowej. Na starcie stanęło około 180 zawodników. W tym roku po raz pierwszy została rozegrana kategoria OPEN, w której wystartowali Radny Rady Miejskiej Grzegorz Majchszak, nauczyciel ZSP nr 3 Karol Olejniczak, absolwent AWF w Poznaniu Maciej Kujawski .

Po biegu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Puchary oraz cenne nagrody wręczyli  wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, radny Rady Miejskiej Juliusz Poczta, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Roman Wosiek i Dyrektor ZSP nr3 Krzysztof Grobelny. Wśród wszystkich uczestników biegu zostały rozlosowane cenne upominki.

W biegu uczestniczyli:

 • Gimnazjum nr 1
 • Gimnazjum nr 2
 • Gimnazjum nr 4
 • Gimnazjum nr 5
 • Gimnazjum Kobylin
 • Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II
 • I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie
 • Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koźminie Wlkp
 • Liceum Ogólnokształcące w Kożminie
 • Zespół Szkół w Kobylinie

 

 Klasyfikacja:

 Gimnazja:

Dziewczęta:

 • I miejsce  - Piechocka Jagoda           Gimnazjum nr 4
 • II miejsce – Reyer Ksenia                 Gimnazjum nr 4
 • III miejsce – Szkudłapska Martyna     Gimnazjum nr 2

Chłopcy:

 • I miejsce – Talarczyk Kamil               Gimnazjum nr 2
 • II miejsce – Kołomyjec Szymon         Gimnazjum nr 4
 • III miejsce – Dymarski Dawid            Gimnazjum  Kobylin

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Dziewczęta:

 • I miejsce – Borowczyk Dorota            I LO Krotoszyn
 • II miejsce – Chrobot Beata                ZSP nr 2
 • III miejsce – Sikora SylwiaZSP Kobylin

Chłopcy:

 • I miejsce  - Poczta Daniel                  ZSP Koźmin Wlkp
 • II miejsce – Ochocki Bartosz              ZSP Kobylin
 • III miejsce – Kapuściński Dawid         ZSP Kożmin

 

Kategoria OPEN

 • I miejsce  Maciej Kujawski
 • II miejsce Karol Olejniczak
 • III miejsce Grzegorz Majchszak

 

Wszystkim uczestnikom  i  ich opiekunom organizatorzy biegu dziękują i zapraszają na kolejną edycję.

Renata Marszałek-Popiel

Sponsorzy Biegu :

 • Starostwo Powiatowe
 • Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn
 • Przedsiębiorstwo Handlowe „A-T” Krotoszyn pana Adama Tyrakowskiego
 • P.U.M”DEGER” Jan Polański
 • P.P.U.H”SCORPION” Tadeusz Stasik
 • Liceum Ogólnokształcące  dla Dorosłych ESKULAP
 • Sklep Sportowy Katarzyna Grześkowiak
 • AGROUNIMA Cezary Sztuder
 • Agencja celna EWA
 • Przedsiębiorstwo Transportowe KRUK_TRANSPORT
 • Cukiernia Krzysztof i Michał Łyskawa
 • Rada Rodziców przy ZSP nr 3

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Powołanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przedstawił dziennikarzom Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Roberta Gawła. Nowy Kurator został powołany z dniem 22 września 2020. Wojewoda Wielkopolski wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o powołanie Roberta Gawła po tym, jak uzyskał on najwyższą notę w konkursie na stanowisko kuratora oświaty. Robert Gaweł z wykształcenia […]
 • Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen…”
  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Biblioteka Filologiczna NOVUM UAM w Poznaniu organizują dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego VIII edycję Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…” Ze względu na obecną sytuację tegoroczny konkurs odbędzie się w nowej formule. Do etapu wojewódzkiego należy wysłać nagrane prezentacje wierszy. Wyniki laureatów […]
 • Bezpłatna platforma do wspomagania nauki wychowania fizycznego
  Bezpłatna platforma do wspomagania nauki wychowania fizycznego jest dostępna na stronie internetowej pod adresem: http://ewf.edu.pl – innowacyjny, autorski system generowania lekcji WF w związku z COVID 19. Rozwiązanie to stanowi alternatywę dla zajęć WF. Dzięki niemu nauczyciele WF mogą pracować zdalnie ze swoimi uczniami, a w czasie normalnej stacjonarnej pracy platforma jest uzupełnieniem merytorycznym dla nauczycieli […]
 • Programy stypendialne dla młodzieży
  Program stypendialny „Klasa” Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Program stypendialny Fundacji EFC EducationUSA – szkolnictwo wyższe w Stanach Zjednoczonych Program Flex dla uczniów – nauka w amerykańskiej szkole średniej Program stypendialny IKEA FAMILY Fundusz Stypendialny Talenty dla uczniów i studentów Stypendia pomostowe Serwis mojestypendium.pl – wyszukiwarka stypendiów i staży Projekt Społeczny „Dzwonek na obiad”
 • CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania
  W dniach 10-25 października odbędzie się ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polscy uczniowie i nauczyciele co roku […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!