VII Papieski Bieg Pokoju PDF

17 października 2012 r. odbył się VII Papieski Bieg Pokoju. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Patronat nad biegiem objęli: Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, którzy byli fundatorami pucharów dla zwycięzców. Bieg rozgrywany był w kategoriach chłopców i dziewcząt gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Trasa tegorocznego Biegu przebiegała ulicami Łąkową, Dr Bolewskiego, Karbowiaka, z metą przy ul. Łąkowej. Na starcie stanęło około 180 zawodników. W tym roku po raz pierwszy została rozegrana kategoria OPEN, w której wystartowali Radny Rady Miejskiej Grzegorz Majchszak, nauczyciel ZSP nr 3 Karol Olejniczak, absolwent AWF w Poznaniu Maciej Kujawski .

Po biegu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Puchary oraz cenne nagrody wręczyli  wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, radny Rady Miejskiej Juliusz Poczta, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Roman Wosiek i Dyrektor ZSP nr3 Krzysztof Grobelny. Wśród wszystkich uczestników biegu zostały rozlosowane cenne upominki.

W biegu uczestniczyli:

 • Gimnazjum nr 1
 • Gimnazjum nr 2
 • Gimnazjum nr 4
 • Gimnazjum nr 5
 • Gimnazjum Kobylin
 • Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II
 • I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie
 • Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koźminie Wlkp
 • Liceum Ogólnokształcące w Kożminie
 • Zespół Szkół w Kobylinie

 

 Klasyfikacja:

 Gimnazja:

Dziewczęta:

 • I miejsce  - Piechocka Jagoda           Gimnazjum nr 4
 • II miejsce – Reyer Ksenia                 Gimnazjum nr 4
 • III miejsce – Szkudłapska Martyna     Gimnazjum nr 2

Chłopcy:

 • I miejsce – Talarczyk Kamil               Gimnazjum nr 2
 • II miejsce – Kołomyjec Szymon         Gimnazjum nr 4
 • III miejsce – Dymarski Dawid            Gimnazjum  Kobylin

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Dziewczęta:

 • I miejsce – Borowczyk Dorota            I LO Krotoszyn
 • II miejsce – Chrobot Beata                ZSP nr 2
 • III miejsce – Sikora SylwiaZSP Kobylin

Chłopcy:

 • I miejsce  - Poczta Daniel                  ZSP Koźmin Wlkp
 • II miejsce – Ochocki Bartosz              ZSP Kobylin
 • III miejsce – Kapuściński Dawid         ZSP Kożmin

 

Kategoria OPEN

 • I miejsce  Maciej Kujawski
 • II miejsce Karol Olejniczak
 • III miejsce Grzegorz Majchszak

 

Wszystkim uczestnikom  i  ich opiekunom organizatorzy biegu dziękują i zapraszają na kolejną edycję.

Renata Marszałek-Popiel

Sponsorzy Biegu :

 • Starostwo Powiatowe
 • Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn
 • Przedsiębiorstwo Handlowe „A-T” Krotoszyn pana Adama Tyrakowskiego
 • P.U.M”DEGER” Jan Polański
 • P.P.U.H”SCORPION” Tadeusz Stasik
 • Liceum Ogólnokształcące  dla Dorosłych ESKULAP
 • Sklep Sportowy Katarzyna Grześkowiak
 • AGROUNIMA Cezary Sztuder
 • Agencja celna EWA
 • Przedsiębiorstwo Transportowe KRUK_TRANSPORT
 • Cukiernia Krzysztof i Michał Łyskawa
 • Rada Rodziców przy ZSP nr 3

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lista osób, którym przyznano odznaczenia państwowe i medale
 • Życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek, Nauczyciele, Pracownicy szkół W dniu 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający powstanie pierwszego na świecie ministerstwa edukacji. Ówcześni  politycy trafnie zauważyli, jak ważne jest dla losów Rzeczypospolitej „młodzieży chowanie”. Dzisiaj często mówimy o roli oświaty w budowaniu przyszłości naszego kraju, a praca nas wszystkich ma jeden cel: ukształtować […]
 • Ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Dnia 11 października 2018 r. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w niej wzięła również Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN, Marek Suski Szef Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego, członkowie Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, a także przedstawiciele Parlamentu i instytucji […]
 • Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa TYTOŃ A ZDROWIE – 25 października 2018, Poznań
  Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy szkół województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Komitetem Organizacyjnym zapraszają Państwa do udziału w XIX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej TYTOŃ A ZDROWIE pt. „Społeczne uwarunkowania uzależnień”. Tematyka Konferencji będzie dotyczyć współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży, problematyki uzależnień od tytoniu, alkoholu, narkotyków, e-papierosów i dopalaczy oraz profilaktyki i programów prewencyjnych. Konferencja odbędzie się […]
 • Konferencja “Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji” – 25-27 października 2018, Warszawa
  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji edukacyjnej “Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”, która odbędzie się w siedzibie Muzeum POLIN w Warszawie w dniach 25-27 października 2018. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej. Na program składają się wykłady, dyskusje i warsztaty. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!