VII Papieski Bieg Pokoju PDF

17 października 2012 r. odbył się VII Papieski Bieg Pokoju. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Patronat nad biegiem objęli: Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, którzy byli fundatorami pucharów dla zwycięzców. Bieg rozgrywany był w kategoriach chłopców i dziewcząt gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Trasa tegorocznego Biegu przebiegała ulicami Łąkową, Dr Bolewskiego, Karbowiaka, z metą przy ul. Łąkowej. Na starcie stanęło około 180 zawodników. W tym roku po raz pierwszy została rozegrana kategoria OPEN, w której wystartowali Radny Rady Miejskiej Grzegorz Majchszak, nauczyciel ZSP nr 3 Karol Olejniczak, absolwent AWF w Poznaniu Maciej Kujawski .

Po biegu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Puchary oraz cenne nagrody wręczyli  wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, radny Rady Miejskiej Juliusz Poczta, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Roman Wosiek i Dyrektor ZSP nr3 Krzysztof Grobelny. Wśród wszystkich uczestników biegu zostały rozlosowane cenne upominki.

W biegu uczestniczyli:

 • Gimnazjum nr 1
 • Gimnazjum nr 2
 • Gimnazjum nr 4
 • Gimnazjum nr 5
 • Gimnazjum Kobylin
 • Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II
 • I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie
 • Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koźminie Wlkp
 • Liceum Ogólnokształcące w Kożminie
 • Zespół Szkół w Kobylinie

 

 Klasyfikacja:

 Gimnazja:

Dziewczęta:

 • I miejsce  - Piechocka Jagoda           Gimnazjum nr 4
 • II miejsce – Reyer Ksenia                 Gimnazjum nr 4
 • III miejsce – Szkudłapska Martyna     Gimnazjum nr 2

Chłopcy:

 • I miejsce – Talarczyk Kamil               Gimnazjum nr 2
 • II miejsce – Kołomyjec Szymon         Gimnazjum nr 4
 • III miejsce – Dymarski Dawid            Gimnazjum  Kobylin

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Dziewczęta:

 • I miejsce – Borowczyk Dorota            I LO Krotoszyn
 • II miejsce – Chrobot Beata                ZSP nr 2
 • III miejsce – Sikora SylwiaZSP Kobylin

Chłopcy:

 • I miejsce  - Poczta Daniel                  ZSP Koźmin Wlkp
 • II miejsce – Ochocki Bartosz              ZSP Kobylin
 • III miejsce – Kapuściński Dawid         ZSP Kożmin

 

Kategoria OPEN

 • I miejsce  Maciej Kujawski
 • II miejsce Karol Olejniczak
 • III miejsce Grzegorz Majchszak

 

Wszystkim uczestnikom  i  ich opiekunom organizatorzy biegu dziękują i zapraszają na kolejną edycję.

Renata Marszałek-Popiel

Sponsorzy Biegu :

 • Starostwo Powiatowe
 • Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn
 • Przedsiębiorstwo Handlowe „A-T” Krotoszyn pana Adama Tyrakowskiego
 • P.U.M”DEGER” Jan Polański
 • P.P.U.H”SCORPION” Tadeusz Stasik
 • Liceum Ogólnokształcące  dla Dorosłych ESKULAP
 • Sklep Sportowy Katarzyna Grześkowiak
 • AGROUNIMA Cezary Sztuder
 • Agencja celna EWA
 • Przedsiębiorstwo Transportowe KRUK_TRANSPORT
 • Cukiernia Krzysztof i Michał Łyskawa
 • Rada Rodziców przy ZSP nr 3

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Szkolenie “Dziecko z cukrzycą”
  Dnia 10 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się szkolenie poświęcone cukrzycy u dzieci. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach piątej już edycji pt. Dziecko z cukrzycą przez Ministerstwo Zdrowia, Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Dr n. med. Witold Stankiewicz omówił następujące zagadnienia: informacje ogólne o cukrzycy, leczenie i […]
 • ORPEG poszukuje nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2019/2020 do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji
  Informacje dostępne na stronie internetowej ORPEG
 • Materiały edukacyjne dotyczące wszawicy
  W związku z docierającymi sygnałami o przypadkach występowania wszawicy i owsicy wśród dzieci na terenie województwa wielkopolskiego, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny (WPWIS) udostępnia  materiały edukacyjne z zakresu zapobiegania i zwalczania wszawicy i owsicy. Jednocześnie WPWIS nadmienia, iż z uwagi na fakt, że wszawica i owsica nie znajdują się w wykazie chorób zakaźnych, stanowiącym załącznik […]
 • Zmiany w szkolnictwie branżowym stały się faktem – nowelizacja ustawy – Prawo oświatowe podpisana przez Prezydenta RP
  Wzmocnienie udziału pracodawców w kształceniu zawodowym, cykliczna prognoza zapotrzebowania na zawody, wprowadzenie stażu uczniowskiego, zmiany w egzaminie zawodowym, w organizacji szkół i placówek, obowiązkowe szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego, nowe zasady finansowania szkół kształcących w zawodach, dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia uczniów w zawodach deficytowych – to najważniejsze zmiany, które wprowadza podpisana przez Prezydenta RP […]
 • Dzieciństwo bez przemocy – dobre praktyki i rekomendacje
  W lutym 2016 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przystąpił do Projektu Rady Państw Morza Bałtyckiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020 – „Dzieciństwo bez przemocy. Odejście od stosowania kar cielesnych w Regionie Morza Bałtyckiego” (Non-violent childhoods, moving on from corporal punishment in the Baltic Sea Region). Swoim przedstawicielem […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!