"Z Wadowic do Watykanu..." PDF


Pod takim hasłem przebiegał trzeci, ostatni dzień obchodów "Świąt Patrona" ZSP nr3 w Krotoszynie.

Już o 8.45 uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się pod kościołem św. Rocha. Znajduje się tam pamiątkowy dzwon ufundowany przez uczniów i rodziców z okazji obchodów Zjazdu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Diecezji Kaliskiej. Dźwięk dzwonu przypomniał raz jeszcze to historyczne wydarzenie jakim był zjazd. Jego podniosłe, uroczyste tony uzmysłowiły jak głęboki jest sens nauk kierowanych przez Naszego Patrona do młodych ludzi. Następnie młodzież udała się do kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie odbyła się msza święta, po której złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Dalsze uroczystości odbywały się na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych, po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Honorowym gościem był tego dnia Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel Karola Wojtyły z lat młodości, szkolny kolega z gimnazjum w Wadowicach, obecnie mieszkaniec Opola. Uczniowie pod kierunkiem polonistów przygotowali część artystyczną, w której przypomnieli życie i działalność Karola Wojtyły z czasów zanim został On Papieżem. Następnie Pan Eugeniusz Mróz podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z lat wadowickiej młodości. Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się pięknie opowiadanym historiom, podziwiając jednocześnie pamięć i ogólną kondycję szanownego gościa. Głośnymi brawami podziękowali Dostojnemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia i udział w Święcie Szkoły. Pan Eugeniusz Mróz pozostanie zapewne w pamięci uczniów jako wspaniały człowiek, bezpośredni świadek tych coraz bardziej już odległych dla nas czasów.
Kolejne Święta Szkoły przeszły już do historii... Rozpoczęliśmy ósmy rok działalności szkoły pod Patronatem wspaniałego człowieka, Wielkiego Papieża Jana Pawła II.

zobacz zdjęcia

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Przykłady innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej
  Ośrodek Rozwoju Edukacji tworzy bazę przykładów innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach oraz współpracy placówek specjalnych z ogólnokształcącymi. Materiał ten ma służyć podniesieniu jakości edukacji włączającej w Polsce. Prosimy o przesyłanie przykładów z Państwa placówek (e-mail poniżej). W tym celu pomocny powinien być formularzu dobrej praktyki (DP) – w załączeniu. […]
 • European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii – projekt 3Rs
  European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii ze szkół średnich do przyłączenia się do projektu 3Rs (czas trwania: czerwiec 2019 – luty 2020). Organizator spodziewa się wybrać po 2 nauczycieli z 6 krajów. Pełne warunki i zasady składania wniosków można znaleźć na: http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=847422 Termin składania wniosków:31 maja 2019 W załączeniu oryginalne pismo.
 • Komunikat MEN – reforma oświaty
  Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat dotyczący przygotowania i wdrażania zmian w systemie oświaty: „Wprowadzona reforma edukacji jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków. Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian. MEN zapewniło środki na zadania związane z reformą. Przygotowało odpowiednie […]
 • Podstawy prawne – prezentacja
 • Ustawa – Prawo oświatowe
  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) – rozdział 7 (art. 165 -167)

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!