"Z Wadowic do Watykanu..." PDF


Pod takim hasłem przebiegał trzeci, ostatni dzień obchodów "Świąt Patrona" ZSP nr3 w Krotoszynie.

Już o 8.45 uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się pod kościołem św. Rocha. Znajduje się tam pamiątkowy dzwon ufundowany przez uczniów i rodziców z okazji obchodów Zjazdu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Diecezji Kaliskiej. Dźwięk dzwonu przypomniał raz jeszcze to historyczne wydarzenie jakim był zjazd. Jego podniosłe, uroczyste tony uzmysłowiły jak głęboki jest sens nauk kierowanych przez Naszego Patrona do młodych ludzi. Następnie młodzież udała się do kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie odbyła się msza święta, po której złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Dalsze uroczystości odbywały się na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych, po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Honorowym gościem był tego dnia Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel Karola Wojtyły z lat młodości, szkolny kolega z gimnazjum w Wadowicach, obecnie mieszkaniec Opola. Uczniowie pod kierunkiem polonistów przygotowali część artystyczną, w której przypomnieli życie i działalność Karola Wojtyły z czasów zanim został On Papieżem. Następnie Pan Eugeniusz Mróz podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z lat wadowickiej młodości. Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się pięknie opowiadanym historiom, podziwiając jednocześnie pamięć i ogólną kondycję szanownego gościa. Głośnymi brawami podziękowali Dostojnemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia i udział w Święcie Szkoły. Pan Eugeniusz Mróz pozostanie zapewne w pamięci uczniów jako wspaniały człowiek, bezpośredni świadek tych coraz bardziej już odległych dla nas czasów.
Kolejne Święta Szkoły przeszły już do historii... Rozpoczęliśmy ósmy rok działalności szkoły pod Patronatem wspaniałego człowieka, Wielkiego Papieża Jana Pawła II.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Szkolenie “Dziecko z cukrzycą”
  Dnia 10 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się szkolenie poświęcone cukrzycy u dzieci. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach piątej już edycji pt. Dziecko z cukrzycą przez Ministerstwo Zdrowia, Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Dr n. med. Witold Stankiewicz omówił następujące zagadnienia: informacje ogólne o cukrzycy, leczenie i […]
 • ORPEG poszukuje nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2019/2020 do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji
  Informacje dostępne na stronie internetowej ORPEG
 • Materiały edukacyjne dotyczące wszawicy
  W związku z docierającymi sygnałami o przypadkach występowania wszawicy i owsicy wśród dzieci na terenie województwa wielkopolskiego, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny (WPWIS) udostępnia  materiały edukacyjne z zakresu zapobiegania i zwalczania wszawicy i owsicy. Jednocześnie WPWIS nadmienia, iż z uwagi na fakt, że wszawica i owsica nie znajdują się w wykazie chorób zakaźnych, stanowiącym załącznik […]
 • Zmiany w szkolnictwie branżowym stały się faktem – nowelizacja ustawy – Prawo oświatowe podpisana przez Prezydenta RP
  Wzmocnienie udziału pracodawców w kształceniu zawodowym, cykliczna prognoza zapotrzebowania na zawody, wprowadzenie stażu uczniowskiego, zmiany w egzaminie zawodowym, w organizacji szkół i placówek, obowiązkowe szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego, nowe zasady finansowania szkół kształcących w zawodach, dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia uczniów w zawodach deficytowych – to najważniejsze zmiany, które wprowadza podpisana przez Prezydenta RP […]
 • Dzieciństwo bez przemocy – dobre praktyki i rekomendacje
  W lutym 2016 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przystąpił do Projektu Rady Państw Morza Bałtyckiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020 – „Dzieciństwo bez przemocy. Odejście od stosowania kar cielesnych w Regionie Morza Bałtyckiego” (Non-violent childhoods, moving on from corporal punishment in the Baltic Sea Region). Swoim przedstawicielem […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!