Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

"Z Wadowic do Watykanu..." PDF


Pod takim hasłem przebiegał trzeci, ostatni dzień obchodów "Świąt Patrona" ZSP nr3 w Krotoszynie.

Już o 8.45 uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się pod kościołem św. Rocha. Znajduje się tam pamiątkowy dzwon ufundowany przez uczniów i rodziców z okazji obchodów Zjazdu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Diecezji Kaliskiej. Dźwięk dzwonu przypomniał raz jeszcze to historyczne wydarzenie jakim był zjazd. Jego podniosłe, uroczyste tony uzmysłowiły jak głęboki jest sens nauk kierowanych przez Naszego Patrona do młodych ludzi. Następnie młodzież udała się do kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie odbyła się msza święta, po której złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Dalsze uroczystości odbywały się na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych, po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Honorowym gościem był tego dnia Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel Karola Wojtyły z lat młodości, szkolny kolega z gimnazjum w Wadowicach, obecnie mieszkaniec Opola. Uczniowie pod kierunkiem polonistów przygotowali część artystyczną, w której przypomnieli życie i działalność Karola Wojtyły z czasów zanim został On Papieżem. Następnie Pan Eugeniusz Mróz podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z lat wadowickiej młodości. Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się pięknie opowiadanym historiom, podziwiając jednocześnie pamięć i ogólną kondycję szanownego gościa. Głośnymi brawami podziękowali Dostojnemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia i udział w Święcie Szkoły. Pan Eugeniusz Mróz pozostanie zapewne w pamięci uczniów jako wspaniały człowiek, bezpośredni świadek tych coraz bardziej już odległych dla nas czasów.
Kolejne Święta Szkoły przeszły już do historii... Rozpoczęliśmy ósmy rok działalności szkoły pod Patronatem wspaniałego człowieka, Wielkiego Papieża Jana Pawła II.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • XXIII Targi Edukacyjne „Kierunek – bezpieczeństwo” – 1-3 marca 2019, Poznań
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 r. pod hasłem „Kierunek – bezpieczeństwo” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie Targów znajdują się liczne konferencje, wykłady naukowe i warsztaty poświęcone tej tematyce. Ponadto, jak co roku, wydarzenie to jest przede wszystkim […]
 • Dzień Statystyki Polskiej – 9 marca 2019
  Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza uczniów szkoły na obchody Dnia Statystyki Polskiej 9 marca br. W ramach wydarzenia uczniowie będą odkrywać historię miasta Poznania, w tym także miejsc ściśle związanych ze statystyką poznańską. Gra rozpocznie się o godz. 11.00, będzie trwać ok. 90 min. Na 3 najlepsze zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody […]
 • 11. Tydzień Mózgu w Poznaniu – 11-15 marca 2019
  Zapraszamy do udziału w 11. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca 2019 r. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie szerokiej publiczności 10 wykładów oraz koncert. Celem wykładów jest przybliżenie młodzieży i mieszkańcom Wielkopolski prowadzonych badań i przedstawienie w sposób zrozumiały i ciekawy cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Koncert natomiast […]
 • Stypendia i zasiłki szkolne_ I transza
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Dotyczy: realnego zapotrzebowania gmin na środki na stypendia i zasiłki szkolne w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Nawiązując do pisma pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z 13 lutego 2019 r., znak: DWKI-WWR.419.3.2019.JB, informującego o dokonaniu wstępnego podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych […]
 • Dane statystyczne – CIE
  Dane statystyczne opracowane i udostępniane przez Centrum Informatyczne Edukacyjne

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!