"Z Wadowic do Watykanu..." PDF


Pod takim hasłem przebiegał trzeci, ostatni dzień obchodów "Świąt Patrona" ZSP nr3 w Krotoszynie.

Już o 8.45 uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się pod kościołem św. Rocha. Znajduje się tam pamiątkowy dzwon ufundowany przez uczniów i rodziców z okazji obchodów Zjazdu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Diecezji Kaliskiej. Dźwięk dzwonu przypomniał raz jeszcze to historyczne wydarzenie jakim był zjazd. Jego podniosłe, uroczyste tony uzmysłowiły jak głęboki jest sens nauk kierowanych przez Naszego Patrona do młodych ludzi. Następnie młodzież udała się do kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie odbyła się msza święta, po której złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Dalsze uroczystości odbywały się na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych, po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Honorowym gościem był tego dnia Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel Karola Wojtyły z lat młodości, szkolny kolega z gimnazjum w Wadowicach, obecnie mieszkaniec Opola. Uczniowie pod kierunkiem polonistów przygotowali część artystyczną, w której przypomnieli życie i działalność Karola Wojtyły z czasów zanim został On Papieżem. Następnie Pan Eugeniusz Mróz podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z lat wadowickiej młodości. Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się pięknie opowiadanym historiom, podziwiając jednocześnie pamięć i ogólną kondycję szanownego gościa. Głośnymi brawami podziękowali Dostojnemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia i udział w Święcie Szkoły. Pan Eugeniusz Mróz pozostanie zapewne w pamięci uczniów jako wspaniały człowiek, bezpośredni świadek tych coraz bardziej już odległych dla nas czasów.
Kolejne Święta Szkoły przeszły już do historii... Rozpoczęliśmy ósmy rok działalności szkoły pod Patronatem wspaniałego człowieka, Wielkiego Papieża Jana Pawła II.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lista osób, którym przyznano odznaczenia państwowe i medale
 • Życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek, Nauczyciele, Pracownicy szkół W dniu 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający powstanie pierwszego na świecie ministerstwa edukacji. Ówcześni  politycy trafnie zauważyli, jak ważne jest dla losów Rzeczypospolitej „młodzieży chowanie”. Dzisiaj często mówimy o roli oświaty w budowaniu przyszłości naszego kraju, a praca nas wszystkich ma jeden cel: ukształtować […]
 • Ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Dnia 11 października 2018 r. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w niej wzięła również Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN, Marek Suski Szef Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego, członkowie Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, a także przedstawiciele Parlamentu i instytucji […]
 • Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa TYTOŃ A ZDROWIE – 25 października 2018, Poznań
  Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy szkół województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Komitetem Organizacyjnym zapraszają Państwa do udziału w XIX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej TYTOŃ A ZDROWIE pt. „Społeczne uwarunkowania uzależnień”. Tematyka Konferencji będzie dotyczyć współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży, problematyki uzależnień od tytoniu, alkoholu, narkotyków, e-papierosów i dopalaczy oraz profilaktyki i programów prewencyjnych. Konferencja odbędzie się […]
 • Konferencja “Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji” – 25-27 października 2018, Warszawa
  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji edukacyjnej “Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”, która odbędzie się w siedzibie Muzeum POLIN w Warszawie w dniach 25-27 października 2018. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej. Na program składają się wykłady, dyskusje i warsztaty. […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!