Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

Projekt unijny Comenius PDF

Od września 2011 roku realizujemy w naszej szkole PROJEKT UNIJNY COMENIUS-  Opportunity Knocks: Work in an Integrated European Economy, dzięki któremu zarówno uczniowie jak  i nauczyciele uczą się języka angielskiego,  poznają struktury rynku pracy wszystkich uczestniczących w tym projekcie krajów( Francja, Niemcy, Polska, Holandia, Wielka Brytania) realizując kolejne mobilności.

Pierwsze dwie mobilności miały miejsce w Bordeaux/Francja w College Ausone Le Bouscat oraz w Bensheim/Niemcy w Geschwister-Scholl-Schule Bensheim.

W dniach 21.11.2012 – 25.11.2012 trzecia mobilność odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z Niemiec, Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii , łącznie 33 osoby.  Podczas tych dni miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich był udział w polskich lekcjach. Nauczyciele naszej szkoły prowadzili zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Trzeba przyznać, że goście byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu naszych nauczycieli. W tym samym dniu odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie z obcokrajowcami z Peru, Francji, Włoch oraz z Ukrainy, któremu towarzyszyli również przedstawiciele lokalnych władz Krotoszyna ( starosta Leszek Kulka, naczelnik wydz. edukacji – Barbara Jakubek, naczelnicy wydz.promocji- Marzena Wiśniewska oraz Jacek Kępa). Spotkanie to miało na celu dać odpowiedź wszystkim uczestnikom,  jak i dlaczego owi obcokrajowcy ułożyli sobie życie w Polsce ? Po przerwie obiadowej goście udali się na zwiedzanie dwóch zakładów produkcyjnych to jest MAHLE i JOTKEL.

Następnego dnia uczniowie pracując w międzynarodowych grupach przygotowali w języku angielskim prezentacje multimedialne na temat : Jak zdobyć zawód strażaka, policjanta, weterynarza, informatyka , nauczyciela, lekarza we wszystkich krajach?  Przez cały czas korzystali z naszych pracowni komputerowych. Po omówieniu wszystkich prezentacji i skosztowaniu pysznych specjałów przygotowanych przez naszych uczniów pod kierownictwem Marioli Kaczmarek , uczniowie podzieleni na dwie grupy przystąpili do kolejnych zadań. Pierwsza grupa wzięła udział w międzynarodowych zawodach sportowych ( unihokej, zwinnościowy tor przeszkód itp.) a druga przygotowywała plakaty na temat tradycyjnego dania wigilijnego. Finalnym punktem dnia była wspólna kolacja wigilijna, z udziałem gwiazdora i z prezentami. Nasi partnerzy mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich dań wigilijnych i połamać się opłatkiem. Atmosfera tego wieczoru była bardzo rodzinna i ciepła. Wszyscy byli zafascynowani polskimi tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę wszyscy uczestnicy wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa dolnośląskiego. Po drodze do Wrocławia zatrzymali się w Nowym Grodzisku, gdzie spacerując podziwiali przepiękny krajobraz oraz zakątki Stawów Milickich. Dalej złożyli wizytę w restauracji „Stary Młyn” w Niesułowicach, przepięknie odrestaurowanym młynie z przełomu XVIII i XIX wieku.

Przepięknie przyozdobiony świątecznymi dekoracjami Wrocław , z wszystkimi swoimi zabytkami wywarł na  wszystkich niesamowite wrażenie. Dni spędzone razem bardzo szybko minęły. Na kolejne spotkanie wszystkich partnerów, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybierają się do Delft/Holandia w dniach 30.01.2013 – 03.02.2013.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • XXIII Targi Edukacyjne „Kierunek – bezpieczeństwo” – 1-3 marca 2019, Poznań
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 r. pod hasłem „Kierunek – bezpieczeństwo” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie Targów znajdują się liczne konferencje, wykłady naukowe i warsztaty poświęcone tej tematyce. Ponadto, jak co roku, wydarzenie to jest przede wszystkim […]
 • Dzień Statystyki Polskiej – 9 marca 2019
  Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza uczniów szkoły na obchody Dnia Statystyki Polskiej 9 marca br. W ramach wydarzenia uczniowie będą odkrywać historię miasta Poznania, w tym także miejsc ściśle związanych ze statystyką poznańską. Gra rozpocznie się o godz. 11.00, będzie trwać ok. 90 min. Na 3 najlepsze zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody […]
 • 11. Tydzień Mózgu w Poznaniu – 11-15 marca 2019
  Zapraszamy do udziału w 11. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca 2019 r. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie szerokiej publiczności 10 wykładów oraz koncert. Celem wykładów jest przybliżenie młodzieży i mieszkańcom Wielkopolski prowadzonych badań i przedstawienie w sposób zrozumiały i ciekawy cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Koncert natomiast […]
 • Stypendia i zasiłki szkolne_ I transza
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Dotyczy: realnego zapotrzebowania gmin na środki na stypendia i zasiłki szkolne w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Nawiązując do pisma pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z 13 lutego 2019 r., znak: DWKI-WWR.419.3.2019.JB, informującego o dokonaniu wstępnego podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych […]
 • Dane statystyczne – CIE
  Dane statystyczne opracowane i udostępniane przez Centrum Informatyczne Edukacyjne

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!