Projekt unijny Comenius PDF

Od września 2011 roku realizujemy w naszej szkole PROJEKT UNIJNY COMENIUS-  Opportunity Knocks: Work in an Integrated European Economy, dzięki któremu zarówno uczniowie jak  i nauczyciele uczą się języka angielskiego,  poznają struktury rynku pracy wszystkich uczestniczących w tym projekcie krajów( Francja, Niemcy, Polska, Holandia, Wielka Brytania) realizując kolejne mobilności.

Pierwsze dwie mobilności miały miejsce w Bordeaux/Francja w College Ausone Le Bouscat oraz w Bensheim/Niemcy w Geschwister-Scholl-Schule Bensheim.

W dniach 21.11.2012 – 25.11.2012 trzecia mobilność odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z Niemiec, Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii , łącznie 33 osoby.  Podczas tych dni miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich był udział w polskich lekcjach. Nauczyciele naszej szkoły prowadzili zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Trzeba przyznać, że goście byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu naszych nauczycieli. W tym samym dniu odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie z obcokrajowcami z Peru, Francji, Włoch oraz z Ukrainy, któremu towarzyszyli również przedstawiciele lokalnych władz Krotoszyna ( starosta Leszek Kulka, naczelnik wydz. edukacji – Barbara Jakubek, naczelnicy wydz.promocji- Marzena Wiśniewska oraz Jacek Kępa). Spotkanie to miało na celu dać odpowiedź wszystkim uczestnikom,  jak i dlaczego owi obcokrajowcy ułożyli sobie życie w Polsce ? Po przerwie obiadowej goście udali się na zwiedzanie dwóch zakładów produkcyjnych to jest MAHLE i JOTKEL.

Następnego dnia uczniowie pracując w międzynarodowych grupach przygotowali w języku angielskim prezentacje multimedialne na temat : Jak zdobyć zawód strażaka, policjanta, weterynarza, informatyka , nauczyciela, lekarza we wszystkich krajach?  Przez cały czas korzystali z naszych pracowni komputerowych. Po omówieniu wszystkich prezentacji i skosztowaniu pysznych specjałów przygotowanych przez naszych uczniów pod kierownictwem Marioli Kaczmarek , uczniowie podzieleni na dwie grupy przystąpili do kolejnych zadań. Pierwsza grupa wzięła udział w międzynarodowych zawodach sportowych ( unihokej, zwinnościowy tor przeszkód itp.) a druga przygotowywała plakaty na temat tradycyjnego dania wigilijnego. Finalnym punktem dnia była wspólna kolacja wigilijna, z udziałem gwiazdora i z prezentami. Nasi partnerzy mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich dań wigilijnych i połamać się opłatkiem. Atmosfera tego wieczoru była bardzo rodzinna i ciepła. Wszyscy byli zafascynowani polskimi tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę wszyscy uczestnicy wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa dolnośląskiego. Po drodze do Wrocławia zatrzymali się w Nowym Grodzisku, gdzie spacerując podziwiali przepiękny krajobraz oraz zakątki Stawów Milickich. Dalej złożyli wizytę w restauracji „Stary Młyn” w Niesułowicach, przepięknie odrestaurowanym młynie z przełomu XVIII i XIX wieku.

Przepięknie przyozdobiony świątecznymi dekoracjami Wrocław , z wszystkimi swoimi zabytkami wywarł na  wszystkich niesamowite wrażenie. Dni spędzone razem bardzo szybko minęły. Na kolejne spotkanie wszystkich partnerów, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybierają się do Delft/Holandia w dniach 30.01.2013 – 03.02.2013.

zobacz zdjęcia

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Przykłady innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej
  Ośrodek Rozwoju Edukacji tworzy bazę przykładów innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach oraz współpracy placówek specjalnych z ogólnokształcącymi. Materiał ten ma służyć podniesieniu jakości edukacji włączającej w Polsce. Prosimy o przesyłanie przykładów z Państwa placówek (e-mail poniżej). W tym celu pomocny powinien być formularzu dobrej praktyki (DP) – w załączeniu. […]
 • European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii – projekt 3Rs
  European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii ze szkół średnich do przyłączenia się do projektu 3Rs (czas trwania: czerwiec 2019 – luty 2020). Organizator spodziewa się wybrać po 2 nauczycieli z 6 krajów. Pełne warunki i zasady składania wniosków można znaleźć na: http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=847422 Termin składania wniosków:31 maja 2019 W załączeniu oryginalne pismo.
 • Komunikat MEN – reforma oświaty
  Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat dotyczący przygotowania i wdrażania zmian w systemie oświaty: „Wprowadzona reforma edukacji jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków. Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian. MEN zapewniło środki na zadania związane z reformą. Przygotowało odpowiednie […]
 • Podstawy prawne – prezentacja
 • Ustawa – Prawo oświatowe
  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) – rozdział 7 (art. 165 -167)

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!