Projekt unijny Comenius PDF

Od września 2011 roku realizujemy w naszej szkole PROJEKT UNIJNY COMENIUS-  Opportunity Knocks: Work in an Integrated European Economy, dzięki któremu zarówno uczniowie jak  i nauczyciele uczą się języka angielskiego,  poznają struktury rynku pracy wszystkich uczestniczących w tym projekcie krajów( Francja, Niemcy, Polska, Holandia, Wielka Brytania) realizując kolejne mobilności.

Pierwsze dwie mobilności miały miejsce w Bordeaux/Francja w College Ausone Le Bouscat oraz w Bensheim/Niemcy w Geschwister-Scholl-Schule Bensheim.

W dniach 21.11.2012 – 25.11.2012 trzecia mobilność odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z Niemiec, Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii , łącznie 33 osoby.  Podczas tych dni miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich był udział w polskich lekcjach. Nauczyciele naszej szkoły prowadzili zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Trzeba przyznać, że goście byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu naszych nauczycieli. W tym samym dniu odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie z obcokrajowcami z Peru, Francji, Włoch oraz z Ukrainy, któremu towarzyszyli również przedstawiciele lokalnych władz Krotoszyna ( starosta Leszek Kulka, naczelnik wydz. edukacji – Barbara Jakubek, naczelnicy wydz.promocji- Marzena Wiśniewska oraz Jacek Kępa). Spotkanie to miało na celu dać odpowiedź wszystkim uczestnikom,  jak i dlaczego owi obcokrajowcy ułożyli sobie życie w Polsce ? Po przerwie obiadowej goście udali się na zwiedzanie dwóch zakładów produkcyjnych to jest MAHLE i JOTKEL.

Następnego dnia uczniowie pracując w międzynarodowych grupach przygotowali w języku angielskim prezentacje multimedialne na temat : Jak zdobyć zawód strażaka, policjanta, weterynarza, informatyka , nauczyciela, lekarza we wszystkich krajach?  Przez cały czas korzystali z naszych pracowni komputerowych. Po omówieniu wszystkich prezentacji i skosztowaniu pysznych specjałów przygotowanych przez naszych uczniów pod kierownictwem Marioli Kaczmarek , uczniowie podzieleni na dwie grupy przystąpili do kolejnych zadań. Pierwsza grupa wzięła udział w międzynarodowych zawodach sportowych ( unihokej, zwinnościowy tor przeszkód itp.) a druga przygotowywała plakaty na temat tradycyjnego dania wigilijnego. Finalnym punktem dnia była wspólna kolacja wigilijna, z udziałem gwiazdora i z prezentami. Nasi partnerzy mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich dań wigilijnych i połamać się opłatkiem. Atmosfera tego wieczoru była bardzo rodzinna i ciepła. Wszyscy byli zafascynowani polskimi tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę wszyscy uczestnicy wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa dolnośląskiego. Po drodze do Wrocławia zatrzymali się w Nowym Grodzisku, gdzie spacerując podziwiali przepiękny krajobraz oraz zakątki Stawów Milickich. Dalej złożyli wizytę w restauracji „Stary Młyn” w Niesułowicach, przepięknie odrestaurowanym młynie z przełomu XVIII i XIX wieku.

Przepięknie przyozdobiony świątecznymi dekoracjami Wrocław , z wszystkimi swoimi zabytkami wywarł na  wszystkich niesamowite wrażenie. Dni spędzone razem bardzo szybko minęły. Na kolejne spotkanie wszystkich partnerów, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybierają się do Delft/Holandia w dniach 30.01.2013 – 03.02.2013.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Szkolenie “Dziecko z cukrzycą”
  Dnia 10 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się szkolenie poświęcone cukrzycy u dzieci. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach piątej już edycji pt. Dziecko z cukrzycą przez Ministerstwo Zdrowia, Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Dr n. med. Witold Stankiewicz omówił następujące zagadnienia: informacje ogólne o cukrzycy, leczenie i […]
 • ORPEG poszukuje nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2019/2020 do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji
  Informacje dostępne na stronie internetowej ORPEG
 • Materiały edukacyjne dotyczące wszawicy
  W związku z docierającymi sygnałami o przypadkach występowania wszawicy i owsicy wśród dzieci na terenie województwa wielkopolskiego, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny (WPWIS) udostępnia  materiały edukacyjne z zakresu zapobiegania i zwalczania wszawicy i owsicy. Jednocześnie WPWIS nadmienia, iż z uwagi na fakt, że wszawica i owsica nie znajdują się w wykazie chorób zakaźnych, stanowiącym załącznik […]
 • Zmiany w szkolnictwie branżowym stały się faktem – nowelizacja ustawy – Prawo oświatowe podpisana przez Prezydenta RP
  Wzmocnienie udziału pracodawców w kształceniu zawodowym, cykliczna prognoza zapotrzebowania na zawody, wprowadzenie stażu uczniowskiego, zmiany w egzaminie zawodowym, w organizacji szkół i placówek, obowiązkowe szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego, nowe zasady finansowania szkół kształcących w zawodach, dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia uczniów w zawodach deficytowych – to najważniejsze zmiany, które wprowadza podpisana przez Prezydenta RP […]
 • Dzieciństwo bez przemocy – dobre praktyki i rekomendacje
  W lutym 2016 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przystąpił do Projektu Rady Państw Morza Bałtyckiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020 – „Dzieciństwo bez przemocy. Odejście od stosowania kar cielesnych w Regionie Morza Bałtyckiego” (Non-violent childhoods, moving on from corporal punishment in the Baltic Sea Region). Swoim przedstawicielem […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!