Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

Wycieczka PDF

W dniach 29.11 – 01.12  2012r. grupa uczniów kl.,1e i 2e) wraz z opiekunami p. Mariolą Kaczmarek, p. Izabelą Kossakowską i p. Piotrem Wiedemannem brała udział w trzydniowej wycieczce do Torunia.

Po zakwaterowaniu w starym wojskowym, XIX wiecznym  Forcie IV, uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem najpiękniejsze zabytki Torunia, m.in. Rynek Staromiejski, Kościół NMP, Krzywą Wieżę, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Dom i Pomnik Mikołaja Kopernika. Wieczorem, przy świetle pochodni zwiedzali podziemne lochy i korytarze Fortu oraz wzięli udział w lekcji o nietoperzach -  atmosfera była niesamowita.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Orbitarium  oraz obejrzenia seansu w Planetarium -  „Ziemia Planeta Kopernika”, który tematycznie związany jest z misją sondy Cassini-Huygens. Nasi uczniowie podczas zwiedzania wystawy mogli zapoznać się z kilkunastoma interaktywnymi urządzeniami przybliżającymi w sposób poglądowy działanie sił grawitacji na ciężkich ciałach niebieskich, powstawanie tornad oraz problemy związane z dalekimi lotami kosmicznymi (opóźnienie sygnałów, anteny paraboliczne, wielkie ciśnienia). Wystawa urozmaicona była pokazami filmów i animacji dotyczącymi  misji Cassini oraz interaktywnym modelem sondy kosmicznej.

Wieczorem nasi uczniowie mieli okazję wykazać się talentem cukierniczym – wypiekając i degustując  prawdziwe toruńskie pierniki, w Fortecznej Piekarni. Po piernikach odbyły się forteczne podchody – gra terenowa wg scenariusza wojennego,  ciemne korytarze, nietoperze i dużo śmiechu w trakcie rywalizacji dwóch drużyn. W trzecim dniu coś dla ciała – tężnie solankowe i spacer na deptaku w Ciechocinku.

Pełni wrażeń, nowych, ciekawych doświadczeń,  trochę zmęczeni, ale bardzo odprężeni, wróciliśmy do Krotoszyna.

 M. Kaczmarek, I. Kossakowska

 zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • XXIII Targi Edukacyjne „Kierunek – bezpieczeństwo” – 1-3 marca 2019, Poznań
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 r. pod hasłem „Kierunek – bezpieczeństwo” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie Targów znajdują się liczne konferencje, wykłady naukowe i warsztaty poświęcone tej tematyce. Ponadto, jak co roku, wydarzenie to jest przede wszystkim […]
 • Dzień Statystyki Polskiej – 9 marca 2019
  Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza uczniów szkoły na obchody Dnia Statystyki Polskiej 9 marca br. W ramach wydarzenia uczniowie będą odkrywać historię miasta Poznania, w tym także miejsc ściśle związanych ze statystyką poznańską. Gra rozpocznie się o godz. 11.00, będzie trwać ok. 90 min. Na 3 najlepsze zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody […]
 • 11. Tydzień Mózgu w Poznaniu – 11-15 marca 2019
  Zapraszamy do udziału w 11. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca 2019 r. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie szerokiej publiczności 10 wykładów oraz koncert. Celem wykładów jest przybliżenie młodzieży i mieszkańcom Wielkopolski prowadzonych badań i przedstawienie w sposób zrozumiały i ciekawy cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Koncert natomiast […]
 • Stypendia i zasiłki szkolne_ I transza
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Dotyczy: realnego zapotrzebowania gmin na środki na stypendia i zasiłki szkolne w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Nawiązując do pisma pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z 13 lutego 2019 r., znak: DWKI-WWR.419.3.2019.JB, informującego o dokonaniu wstępnego podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych […]
 • Dane statystyczne – CIE
  Dane statystyczne opracowane i udostępniane przez Centrum Informatyczne Edukacyjne

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!