Wycieczka PDF

W dniach 29.11 – 01.12  2012r. grupa uczniów kl.,1e i 2e) wraz z opiekunami p. Mariolą Kaczmarek, p. Izabelą Kossakowską i p. Piotrem Wiedemannem brała udział w trzydniowej wycieczce do Torunia.

Po zakwaterowaniu w starym wojskowym, XIX wiecznym  Forcie IV, uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem najpiękniejsze zabytki Torunia, m.in. Rynek Staromiejski, Kościół NMP, Krzywą Wieżę, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Dom i Pomnik Mikołaja Kopernika. Wieczorem, przy świetle pochodni zwiedzali podziemne lochy i korytarze Fortu oraz wzięli udział w lekcji o nietoperzach -  atmosfera była niesamowita.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Orbitarium  oraz obejrzenia seansu w Planetarium -  „Ziemia Planeta Kopernika”, który tematycznie związany jest z misją sondy Cassini-Huygens. Nasi uczniowie podczas zwiedzania wystawy mogli zapoznać się z kilkunastoma interaktywnymi urządzeniami przybliżającymi w sposób poglądowy działanie sił grawitacji na ciężkich ciałach niebieskich, powstawanie tornad oraz problemy związane z dalekimi lotami kosmicznymi (opóźnienie sygnałów, anteny paraboliczne, wielkie ciśnienia). Wystawa urozmaicona była pokazami filmów i animacji dotyczącymi  misji Cassini oraz interaktywnym modelem sondy kosmicznej.

Wieczorem nasi uczniowie mieli okazję wykazać się talentem cukierniczym – wypiekając i degustując  prawdziwe toruńskie pierniki, w Fortecznej Piekarni. Po piernikach odbyły się forteczne podchody – gra terenowa wg scenariusza wojennego,  ciemne korytarze, nietoperze i dużo śmiechu w trakcie rywalizacji dwóch drużyn. W trzecim dniu coś dla ciała – tężnie solankowe i spacer na deptaku w Ciechocinku.

Pełni wrażeń, nowych, ciekawych doświadczeń,  trochę zmęczeni, ale bardzo odprężeni, wróciliśmy do Krotoszyna.

 M. Kaczmarek, I. Kossakowska

 zobacz zdjęcia

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Przykłady innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej
  Ośrodek Rozwoju Edukacji tworzy bazę przykładów innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach oraz współpracy placówek specjalnych z ogólnokształcącymi. Materiał ten ma służyć podniesieniu jakości edukacji włączającej w Polsce. Prosimy o przesyłanie przykładów z Państwa placówek (e-mail poniżej). W tym celu pomocny powinien być formularzu dobrej praktyki (DP) – w załączeniu. […]
 • European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii – projekt 3Rs
  European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii ze szkół średnich do przyłączenia się do projektu 3Rs (czas trwania: czerwiec 2019 – luty 2020). Organizator spodziewa się wybrać po 2 nauczycieli z 6 krajów. Pełne warunki i zasady składania wniosków można znaleźć na: http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=847422 Termin składania wniosków:31 maja 2019 W załączeniu oryginalne pismo.
 • Komunikat MEN – reforma oświaty
  Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat dotyczący przygotowania i wdrażania zmian w systemie oświaty: „Wprowadzona reforma edukacji jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków. Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian. MEN zapewniło środki na zadania związane z reformą. Przygotowało odpowiednie […]
 • Podstawy prawne – prezentacja
 • Ustawa – Prawo oświatowe
  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) – rozdział 7 (art. 165 -167)

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!