Kursy barmańskie i sommelierskie w naszej szkole !!! PDF

W dniach 31.03 – 02.04.2017 r. dla uczniów ZSP nr 3 kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i kelner po raz kolejny zostały zorganizowane kursy barmańskie i sommelierskie. Poprowadził je Grzegorz Górnik – prezes Akademii Kelnerskiej Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów. Trener z wieloletnim stażem, który specjalizuje się w kursach kelnerskich, barmańskich i sommelierskich oraz prowadzi szkolenia w stylu working flair.

Celem kursu było pogłębienie wiedzy i podniesienie umiejętności w zakresie fachowej, kompleksowej obsługi gościa w zakładach gastronomicznych, a także podczas wszelkiego rodzaju konferencji, bankietów czy przyjęć okolicznościowych. Różnorodna tematyka szkolenia oparta była na praktykach i konwersacjach, pobudzała wyobraźnię, rozwijała zaangażowanie, wzbogacała umiejętności zawodowe i nadała pewności siebie przyszłym kelnerom.

W czasie kursu uczniowie zdobyli umiejętności z zakresu:

•             Serwisu specjalnego (homary, raki, kawior i ślimaki)

•             Flambirowania naleśników i bananów przy stoliku gości na wózku do flambirowania

•             Serwowania i porcjowania ananasów i bananów

•             Trików kelnerskich

•             Szablowanie i serwowanie wina musującego

•             Dekantacji wina czerwonego

•             Ślepej degustacji wód mineralnych i źródlanych soków oraz win

•             Przygotowywania drinków finezyjnych robiących wrażenie na gościach

•             Profesjonalnej znajomości koktajli

•             Wykonania mocktaili (drinków bezalkoholowych) i sporządzanie własnych kompozycji drinków pod okiem mistrza

•             Terminologii i funkcjonowania sprzętu barowego

•             Mixologii alkoholi i fizjologii mieszania napojów

•             Doboru różnorodnych ingrediencji drinków

•             Improstylu  - nowoczesnego standardu nakrycia stołu

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia kursów barmańskich i somelierskich w języku polskim i angielskim, a szkoła otrzymała branżowy EURO-CERTYFIKAT JAKOŚCI.

M. Kaczmarek

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!