Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny PDF

W czwartek 20-04-2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się powiatowe eliminacje XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W zawodach brało udział siedem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu krotoszyńskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół wyłoniony w eliminacjach szkolnych w składzie: Jakub Suliga (3e), Jakub Grobelny (1d) i Michał Zmyślony (3e).

Pierwszym zadaniem w turnieju było rozwiązanie pisemnego testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i historii  motoryzacji, z którym nasi koledzy poradzili sobie bardzo szybko. Następnie, w określonym czasie zawodnicy musieli wykryć 5 usterek technicznych, które organizatorzy sprytnie ukryli w podstawionym samochodzie osobowym. Po wykazaniu się wiedzą i umiejętnościami z zakresu obsługi codziennej pojazdu, przyszedł czas na udzielanie pierwszej pomocy. Ostatnią konkurencją był przejazd samochodem na czas po wyznaczonej trasie. Utrudnieniem był zamontowany na masce pojazdu talerz Stewarta, z którego nie mogła wypaść piłeczka tenisowa, dlatego nie najważniejsza była szybka jazda, ale przede wszystkim płynna i precyzyjna.  Biorąc pod uwagę towarzyszące emocje, nie łatwym zadaniem było dobranie optymalnych parametrów przejazdu. W tej konkurencji reprezentował nas Michał Zmyślony, który pokonał trasę ze stoickim spokojem, nie popełniając żadnego błędu. Po blisko czterogodzinnych zmaganiach ostatecznie, drużynowo zajęliśmy piąte miejsce. Rywalizacja była zacięta. Tylko różnice kilku punktów dzieliły poszczególne drużyny. W efekcie końcowym zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Drugą lokatę zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Koźmina Wielkopolskiego. Na trzeciej pozycji uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Opiekunem drużyny był Krzysztof Paprocki.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!