Osiągnięcia naszych uczniów PDF

W dniu 09 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.

Jego celem jest propagowanie oraz pogłębianie wiedzy cukierniczej i piekarskiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Powiat krotoszyński reprezentowało dwóch uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie: Justyna Zmyślona – uczennica drugiej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik i Krzysztof Kamieński – uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły zawodowej w zawodzie piekarz, których do części pisemnej przygotowała Mariola Kaczmarek – nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast do części praktycznej pracodawcy, u których uczniowie Ci odbywają praktykę – Justynę Zmyśloną „Cukiernia Kaczyńscy” w Krotoszynie oraz Krzysztofa Kamińskiego „Piekarnia Wieczorek” w Sulmierzycach.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem zmagań turniejowych był godzinny test sprawdzający wiedzę technologiczną uczniów składający się z 30 pytań. W części praktycznej natomiast każdy z cukierników biorących udział w turnieju miał do wykonania: tort jednopiętrowy, trzy rodzaje ciastek bankietowych po 10 sztuk, dwa rodzaje figurek marcepanowych po 2 sztuki i napis okolicznościowy z czekolady. Piekarze natomiast mogli popisać się fantazyjnymi plecionkami, chlebem zwykłym, bułkami poznańskimi, chałkami, rogalami oraz eksponatem artystycznym. Całość pracy musiała nawiązywać do tegorocznego materiału przewodniego, tj. MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Uczestników oceniała profesjonalna komisja, w której zasiedli światowej sławy mistrzowie cukiernictwa: Mieczysław Chojnowski – Mistrz Świata w Cukiernictwie, Michał Doroszkiewicz – Mistrz Świata Młodych Cukierników, Paweł Mieszała – Mistrz Polski Cukierników a także technolodzy Zbigniew Pokrant z firmy „Zeelandia” i Maciej Schmidt z firmy „Credit”.

Oceniana byłą organizacja pracy, poszczególne elementy, zadania oraz prezentacja końcowa zgodna z tematem przewodnim.

Reprezentanci powiatu spośród startujących uczniów z województwa wielkopolskiego zajęli następujące lokaty w poszczególnych zawodach: Justyna Zmyślona – V miejsce, a Krzysztof Kamieński – IV miejsce.

Każdy uczestnik otrzymał cenne nagrody rzeczowe oraz dyplom.

Udział w konkursie był dla młodzieży okazją do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności oraz rozwijania pasji zawodowej, która niewątpliwie jest sztuką. Organizowanie tego rodzaju konkursów sprawia, że uczniowie czują się wyróżnieni, pracując pod okiem najlepszych i doskonaląc swoje umiejętności.

zobacz zdjęcia

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Przykłady innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej
  Ośrodek Rozwoju Edukacji tworzy bazę przykładów innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach oraz współpracy placówek specjalnych z ogólnokształcącymi. Materiał ten ma służyć podniesieniu jakości edukacji włączającej w Polsce. Prosimy o przesyłanie przykładów z Państwa placówek (e-mail poniżej). W tym celu pomocny powinien być formularzu dobrej praktyki (DP) – w załączeniu. […]
 • European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii – projekt 3Rs
  European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii ze szkół średnich do przyłączenia się do projektu 3Rs (czas trwania: czerwiec 2019 – luty 2020). Organizator spodziewa się wybrać po 2 nauczycieli z 6 krajów. Pełne warunki i zasady składania wniosków można znaleźć na: http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=847422 Termin składania wniosków:31 maja 2019 W załączeniu oryginalne pismo.
 • Komunikat MEN – reforma oświaty
  Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat dotyczący przygotowania i wdrażania zmian w systemie oświaty: „Wprowadzona reforma edukacji jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków. Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian. MEN zapewniło środki na zadania związane z reformą. Przygotowało odpowiednie […]
 • Podstawy prawne – prezentacja
 • Ustawa – Prawo oświatowe
  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) – rozdział 7 (art. 165 -167)

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!