Osiągnięcia naszych uczniów PDF

W dniu 09 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.

Jego celem jest propagowanie oraz pogłębianie wiedzy cukierniczej i piekarskiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Powiat krotoszyński reprezentowało dwóch uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie: Justyna Zmyślona – uczennica drugiej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik i Krzysztof Kamieński – uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły zawodowej w zawodzie piekarz, których do części pisemnej przygotowała Mariola Kaczmarek – nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast do części praktycznej pracodawcy, u których uczniowie Ci odbywają praktykę – Justynę Zmyśloną „Cukiernia Kaczyńscy” w Krotoszynie oraz Krzysztofa Kamińskiego „Piekarnia Wieczorek” w Sulmierzycach.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem zmagań turniejowych był godzinny test sprawdzający wiedzę technologiczną uczniów składający się z 30 pytań. W części praktycznej natomiast każdy z cukierników biorących udział w turnieju miał do wykonania: tort jednopiętrowy, trzy rodzaje ciastek bankietowych po 10 sztuk, dwa rodzaje figurek marcepanowych po 2 sztuki i napis okolicznościowy z czekolady. Piekarze natomiast mogli popisać się fantazyjnymi plecionkami, chlebem zwykłym, bułkami poznańskimi, chałkami, rogalami oraz eksponatem artystycznym. Całość pracy musiała nawiązywać do tegorocznego materiału przewodniego, tj. MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Uczestników oceniała profesjonalna komisja, w której zasiedli światowej sławy mistrzowie cukiernictwa: Mieczysław Chojnowski – Mistrz Świata w Cukiernictwie, Michał Doroszkiewicz – Mistrz Świata Młodych Cukierników, Paweł Mieszała – Mistrz Polski Cukierników a także technolodzy Zbigniew Pokrant z firmy „Zeelandia” i Maciej Schmidt z firmy „Credit”.

Oceniana byłą organizacja pracy, poszczególne elementy, zadania oraz prezentacja końcowa zgodna z tematem przewodnim.

Reprezentanci powiatu spośród startujących uczniów z województwa wielkopolskiego zajęli następujące lokaty w poszczególnych zawodach: Justyna Zmyślona – V miejsce, a Krzysztof Kamieński – IV miejsce.

Każdy uczestnik otrzymał cenne nagrody rzeczowe oraz dyplom.

Udział w konkursie był dla młodzieży okazją do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności oraz rozwijania pasji zawodowej, która niewątpliwie jest sztuką. Organizowanie tego rodzaju konkursów sprawia, że uczniowie czują się wyróżnieni, pracując pod okiem najlepszych i doskonaląc swoje umiejętności.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Szkolenie “Dziecko z cukrzycą”
  Dnia 10 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się szkolenie poświęcone cukrzycy u dzieci. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach piątej już edycji pt. Dziecko z cukrzycą przez Ministerstwo Zdrowia, Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Dr n. med. Witold Stankiewicz omówił następujące zagadnienia: informacje ogólne o cukrzycy, leczenie i […]
 • ORPEG poszukuje nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2019/2020 do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji
  Informacje dostępne na stronie internetowej ORPEG
 • Materiały edukacyjne dotyczące wszawicy
  W związku z docierającymi sygnałami o przypadkach występowania wszawicy i owsicy wśród dzieci na terenie województwa wielkopolskiego, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny (WPWIS) udostępnia  materiały edukacyjne z zakresu zapobiegania i zwalczania wszawicy i owsicy. Jednocześnie WPWIS nadmienia, iż z uwagi na fakt, że wszawica i owsica nie znajdują się w wykazie chorób zakaźnych, stanowiącym załącznik […]
 • Zmiany w szkolnictwie branżowym stały się faktem – nowelizacja ustawy – Prawo oświatowe podpisana przez Prezydenta RP
  Wzmocnienie udziału pracodawców w kształceniu zawodowym, cykliczna prognoza zapotrzebowania na zawody, wprowadzenie stażu uczniowskiego, zmiany w egzaminie zawodowym, w organizacji szkół i placówek, obowiązkowe szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego, nowe zasady finansowania szkół kształcących w zawodach, dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia uczniów w zawodach deficytowych – to najważniejsze zmiany, które wprowadza podpisana przez Prezydenta RP […]
 • Dzieciństwo bez przemocy – dobre praktyki i rekomendacje
  W lutym 2016 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przystąpił do Projektu Rady Państw Morza Bałtyckiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020 – „Dzieciństwo bez przemocy. Odejście od stosowania kar cielesnych w Regionie Morza Bałtyckiego” (Non-violent childhoods, moving on from corporal punishment in the Baltic Sea Region). Swoim przedstawicielem […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!