Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

Osiągnięcia naszych uczniów PDF

W dniu 09 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.

Jego celem jest propagowanie oraz pogłębianie wiedzy cukierniczej i piekarskiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Powiat krotoszyński reprezentowało dwóch uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie: Justyna Zmyślona – uczennica drugiej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik i Krzysztof Kamieński – uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły zawodowej w zawodzie piekarz, których do części pisemnej przygotowała Mariola Kaczmarek – nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast do części praktycznej pracodawcy, u których uczniowie Ci odbywają praktykę – Justynę Zmyśloną „Cukiernia Kaczyńscy” w Krotoszynie oraz Krzysztofa Kamińskiego „Piekarnia Wieczorek” w Sulmierzycach.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem zmagań turniejowych był godzinny test sprawdzający wiedzę technologiczną uczniów składający się z 30 pytań. W części praktycznej natomiast każdy z cukierników biorących udział w turnieju miał do wykonania: tort jednopiętrowy, trzy rodzaje ciastek bankietowych po 10 sztuk, dwa rodzaje figurek marcepanowych po 2 sztuki i napis okolicznościowy z czekolady. Piekarze natomiast mogli popisać się fantazyjnymi plecionkami, chlebem zwykłym, bułkami poznańskimi, chałkami, rogalami oraz eksponatem artystycznym. Całość pracy musiała nawiązywać do tegorocznego materiału przewodniego, tj. MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Uczestników oceniała profesjonalna komisja, w której zasiedli światowej sławy mistrzowie cukiernictwa: Mieczysław Chojnowski – Mistrz Świata w Cukiernictwie, Michał Doroszkiewicz – Mistrz Świata Młodych Cukierników, Paweł Mieszała – Mistrz Polski Cukierników a także technolodzy Zbigniew Pokrant z firmy „Zeelandia” i Maciej Schmidt z firmy „Credit”.

Oceniana byłą organizacja pracy, poszczególne elementy, zadania oraz prezentacja końcowa zgodna z tematem przewodnim.

Reprezentanci powiatu spośród startujących uczniów z województwa wielkopolskiego zajęli następujące lokaty w poszczególnych zawodach: Justyna Zmyślona – V miejsce, a Krzysztof Kamieński – IV miejsce.

Każdy uczestnik otrzymał cenne nagrody rzeczowe oraz dyplom.

Udział w konkursie był dla młodzieży okazją do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności oraz rozwijania pasji zawodowej, która niewątpliwie jest sztuką. Organizowanie tego rodzaju konkursów sprawia, że uczniowie czują się wyróżnieni, pracując pod okiem najlepszych i doskonaląc swoje umiejętności.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • XXIII Targi Edukacyjne „Kierunek – bezpieczeństwo” – 1-3 marca 2019, Poznań
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 r. pod hasłem „Kierunek – bezpieczeństwo” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie Targów znajdują się liczne konferencje, wykłady naukowe i warsztaty poświęcone tej tematyce. Ponadto, jak co roku, wydarzenie to jest przede wszystkim […]
 • Dzień Statystyki Polskiej – 9 marca 2019
  Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza uczniów szkoły na obchody Dnia Statystyki Polskiej 9 marca br. W ramach wydarzenia uczniowie będą odkrywać historię miasta Poznania, w tym także miejsc ściśle związanych ze statystyką poznańską. Gra rozpocznie się o godz. 11.00, będzie trwać ok. 90 min. Na 3 najlepsze zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody […]
 • 11. Tydzień Mózgu w Poznaniu – 11-15 marca 2019
  Zapraszamy do udziału w 11. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca 2019 r. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie szerokiej publiczności 10 wykładów oraz koncert. Celem wykładów jest przybliżenie młodzieży i mieszkańcom Wielkopolski prowadzonych badań i przedstawienie w sposób zrozumiały i ciekawy cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Koncert natomiast […]
 • Stypendia i zasiłki szkolne_ I transza
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Dotyczy: realnego zapotrzebowania gmin na środki na stypendia i zasiłki szkolne w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Nawiązując do pisma pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z 13 lutego 2019 r., znak: DWKI-WWR.419.3.2019.JB, informującego o dokonaniu wstępnego podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych […]
 • Dane statystyczne – CIE
  Dane statystyczne opracowane i udostępniane przez Centrum Informatyczne Edukacyjne

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!