Drzwi otwarte i kierunki kształcenia

Drzwi Otwarte

Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

I Powiatowy Konkurs Gastronomiczny PDF

Dnia 07.04.2018 r. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 3  Krotoszynie odbył się I Powiatowy Konkurs Gastronomiczny „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej”, który został zorganizowany przez w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 3 w Krotoszynie pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej.

Konkurs adresowany był dla uczniów gimnazjum i uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z powiatu krotoszyńskiego. Konkurs miał zachęcić młodych kucharzy do doskonalenia swoich umiejętności poprzez otwartość i aktywny udział w życiu środowiska kulturalnego oraz kultywowanie i pogłębianie wiedzy i sztuki kulinarnej w branży gastronomicznej, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.Kulinarne zmagania przyczyniły się do rozwijania współzawodnictwa pomiędzy uczniami oraz nawiązywania współpracy między szkołami. Stał się okazją do rozwoju uzdolnień i zainteresowań a także promocja talentów młodych kucharzy.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Żyjemy przyjemnie i zdrowo otoczeni twórczym pięknem”. Uczestnicy mogli w swojej pracy wykorzystać dowolny motyw tematyczny np. znaną postać, motyw bajkowy, trendy temat, szacunek dla środowiska, „Gwiezdne Wojny”, technikę lub inny dowolny motyw przewodni będący hobby dla indywidualnego uczestnika, aby pięknie, estetycznie i zdrowo przygotować i podać posiłki.

Do przygotowania wyrobów konkursowych można było wykorzystać różnorodne produkty spożywcze, które zapewnił organizator. Na przygotowanie wyrobów konkursowych uczestnicy mieli 90 minut.

W konkursie udział wzięło 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 4 zespoły dwuosobowe z gimnazjum.

Wszystkie „prace” uczniów biorących udział w konkursie były wykonane na bardzo wysokim poziomie.

W skład komisji konkursowej powołanej przez dyrektora ZSP nr. 3 do przeprowadzenia konkursu zostali: przewodniczący p. Mariola Kaczmarek - nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych w ZSP nr. 3, zastępcy: p. Jadwiga Skrzypczak - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, przedstawiciel Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej oraz nasz honorowy gość, absolwent naszej szkoły, uczestnik IV edycji Hell’s Kitchen – p.Tomasz Ptak, a także członkowie – opiekunowie wszystkich uczestników konkursu.

Ocenie Jury podlegało; przygotowanie stanowiska pracy, czystość pracy, profesjonalizm, zużycie surowca, wygląd i aranżacja wyrobu, dobór składników, walory smakowe, oryginalność wyrobu oraz sposób i estetyka podania wyrobu. W sumie każdy z uczestników od każdego oceniającego mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów.

Komisja konkursowa I Powiatowego Konkursu Gastronomicznego w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyznała:

 • I miejsce – Aleksandra Wojciechowska ZSP w Koźminie Wlkp. – opiekun p. Lidia Niedziela – Skrzypczak
 • II miejsce – Dominik Kapała z ZSP nr 3 w Krotoszynie – opiekun p. Mariola Kaczmarek
 • III miejsce – Piotr Olszewski ZSP Zduny – opiekun p. Renata Błażejczyk

W kategorii uczniów gimnazjum:

 • I miejsce – Laura Kasperek i Agata Powalisz – Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie – opiekun p. Małgorzata Augustyniak
 • II miejsce – Wiktora Matyba i Nikola Stefaniak – Gimnazjum nr 1 w Krotoszynie – opiekun p. Monika Chojnicka
 • III miejsce – Oliwia Nowakowska i Anna Warkocka – Gimnazjum Koźmin Wlkp – opiekun p. Dagmara Pijanowska

Za udział w konkursie szkoły oraz uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zdobywcom trzech pierwszych miejsc wręczono nagrody rzeczowe.

Podczas konkursu uczestnikom, opiekunom i zaproszonym gościom organizatorzy umilili czas pokazem trampolin pod kierunkiem p. Andżeliki Szydlak, promując w ten sposób zdrowy styl życia. Punktem kulminacyjnym był pokaz kulinarny wykonany przez mistrza naszej szkoły p. Tomasza Ptaka, który przygotował danie kuchni staropolskiej w nowoczesnej aranżacji. Zaserwował kaczkę w wytrawnym purée jabłkowym i żelem brzoskwiniowym, prażoną kaszą gryczaną oraz emulsją na bazie tymianku i wina.

Wszyscy uczestnicy i obserwatorzy uznali zgodnie, że konkurs stał na wysokim poziomie. Uczniowie, mimo że dopiero stawiają pierwsze kroki w swoim zawodzie potrafili wyczarować wyjątkowe dzieła wprawiając Jury w zachwyt i zdumienie.

Kolejne zmagania już za rok.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Posiedzenie Polsko-Litewskiej Komisji Ekspertów do badania problemów nauczania historii i geografii – 14 maja 2019, Poznań
  W dniach 13-17 maja br., w Poznaniu, odbędzie się posiedzenie Polsko-Litewskiej Dwustronnej Komisji Ekspertów do badania problemów nauczania historii i geografii. W związku z tym zapraszamy do udziału w ww. posiedzeniu dwunastu nauczycieli historii oraz geografii, uczących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego. Organizator wydarzenia zapewnia miejsce w części poświęconej dyskusji nt. […]
 • Zaproszenie do udziału w „Okrągłym stole” edukacyjnym
  Uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła – to 4 obszary, które będą tematem obrad „Okrągłego stołu” edukacyjnego zapowiedzianego dziś, 18 kwietnia br. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 26 kwietnia br. na godz. 12:00 w Warszawie, na PGE Narodowym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich chętnych przedstawicieli rad rodziców, stowarzyszeń rodziców i innych […]
 • Kluby Młodego Programisty
  Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczy się programowania. W dodatku za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne. Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej) zaplanowano kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach […]
 • Procedura składania wniosków – Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2018/2019
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty nawiązując do postanowień art. 90i ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r., poz. 1457 z późn. zm.) oraz § 3 ust.1-3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2005 r. w sprawie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz […]
 • Dotacja podręcznikowa – pismo do jednostek samorządu terytorialnego

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!