I Powiatowy Konkurs Gastronomiczny PDF

Dnia 07.04.2018 r. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 3  Krotoszynie odbył się I Powiatowy Konkurs Gastronomiczny „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej”, który został zorganizowany przez w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 3 w Krotoszynie pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej.

Konkurs adresowany był dla uczniów gimnazjum i uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z powiatu krotoszyńskiego. Konkurs miał zachęcić młodych kucharzy do doskonalenia swoich umiejętności poprzez otwartość i aktywny udział w życiu środowiska kulturalnego oraz kultywowanie i pogłębianie wiedzy i sztuki kulinarnej w branży gastronomicznej, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.Kulinarne zmagania przyczyniły się do rozwijania współzawodnictwa pomiędzy uczniami oraz nawiązywania współpracy między szkołami. Stał się okazją do rozwoju uzdolnień i zainteresowań a także promocja talentów młodych kucharzy.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Żyjemy przyjemnie i zdrowo otoczeni twórczym pięknem”. Uczestnicy mogli w swojej pracy wykorzystać dowolny motyw tematyczny np. znaną postać, motyw bajkowy, trendy temat, szacunek dla środowiska, „Gwiezdne Wojny”, technikę lub inny dowolny motyw przewodni będący hobby dla indywidualnego uczestnika, aby pięknie, estetycznie i zdrowo przygotować i podać posiłki.

Do przygotowania wyrobów konkursowych można było wykorzystać różnorodne produkty spożywcze, które zapewnił organizator. Na przygotowanie wyrobów konkursowych uczestnicy mieli 90 minut.

W konkursie udział wzięło 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 4 zespoły dwuosobowe z gimnazjum.

Wszystkie „prace” uczniów biorących udział w konkursie były wykonane na bardzo wysokim poziomie.

W skład komisji konkursowej powołanej przez dyrektora ZSP nr. 3 do przeprowadzenia konkursu zostali: przewodniczący p. Mariola Kaczmarek - nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych w ZSP nr. 3, zastępcy: p. Jadwiga Skrzypczak - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, przedstawiciel Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej oraz nasz honorowy gość, absolwent naszej szkoły, uczestnik IV edycji Hell’s Kitchen – p.Tomasz Ptak, a także członkowie – opiekunowie wszystkich uczestników konkursu.

Ocenie Jury podlegało; przygotowanie stanowiska pracy, czystość pracy, profesjonalizm, zużycie surowca, wygląd i aranżacja wyrobu, dobór składników, walory smakowe, oryginalność wyrobu oraz sposób i estetyka podania wyrobu. W sumie każdy z uczestników od każdego oceniającego mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów.

Komisja konkursowa I Powiatowego Konkursu Gastronomicznego w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyznała:

 • I miejsce – Aleksandra Wojciechowska ZSP w Koźminie Wlkp. – opiekun p. Lidia Niedziela – Skrzypczak
 • II miejsce – Dominik Kapała z ZSP nr 3 w Krotoszynie – opiekun p. Mariola Kaczmarek
 • III miejsce – Piotr Olszewski ZSP Zduny – opiekun p. Renata Błażejczyk

W kategorii uczniów gimnazjum:

 • I miejsce – Laura Kasperek i Agata Powalisz – Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie – opiekun p. Małgorzata Augustyniak
 • II miejsce – Wiktora Matyba i Nikola Stefaniak – Gimnazjum nr 1 w Krotoszynie – opiekun p. Monika Chojnicka
 • III miejsce – Oliwia Nowakowska i Anna Warkocka – Gimnazjum Koźmin Wlkp – opiekun p. Dagmara Pijanowska

Za udział w konkursie szkoły oraz uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zdobywcom trzech pierwszych miejsc wręczono nagrody rzeczowe.

Podczas konkursu uczestnikom, opiekunom i zaproszonym gościom organizatorzy umilili czas pokazem trampolin pod kierunkiem p. Andżeliki Szydlak, promując w ten sposób zdrowy styl życia. Punktem kulminacyjnym był pokaz kulinarny wykonany przez mistrza naszej szkoły p. Tomasza Ptaka, który przygotował danie kuchni staropolskiej w nowoczesnej aranżacji. Zaserwował kaczkę w wytrawnym purée jabłkowym i żelem brzoskwiniowym, prażoną kaszą gryczaną oraz emulsją na bazie tymianku i wina.

Wszyscy uczestnicy i obserwatorzy uznali zgodnie, że konkurs stał na wysokim poziomie. Uczniowie, mimo że dopiero stawiają pierwsze kroki w swoim zawodzie potrafili wyczarować wyjątkowe dzieła wprawiając Jury w zachwyt i zdumienie.

Kolejne zmagania już za rok.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konferencja “Wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkole ponadpodstawowej.”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych Województwa wielkopolskiego Zapraszamy Państwa dyrektorów i wicedyrektorów szkół ponadpodstawowych do udziału w konferencji pt. ”Wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkole ponadpodstawowej.” Wielkopolski Kurator Oświaty w ramach wspomagania pracy szkół organizuje konferencję, której celem jest dostarczenie praktycznych rozwiązań w związku z wprowadzanymi zmianami programowymi w szkole ponadpodstawowej w kontekście […]
 • Konkurs Wiedzy o Prawie – rok szkolny 2018/2019
  Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie Wiedzy o Prawie. Organizatorem konkursu jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu. Regulamin konkursu w załączeniu.
 • WYPRAWKA SZKOLNA 2018 – liczba beneficjentów
  Szanowni Państwo Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty informuje, iż w poniedziałek, 17 września 2018 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Celem przyjętego Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu […]
 • Konferencja z udziałem członków kierownictwa MEN
  Dnia 20 września 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie  w spotkaniu kuratorów oświaty, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz przedstawicieli Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE), Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE) i Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) w celu omówienia  prowadzenia procesu kształcenia i wychowania w szkole. W konferencji uczestniczyli Minister […]
 • Konferencja ORE „Szkoła i biznes – pozytywny model współpracy szkoły zawodowej z pracodawcami branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej” – Myślenice, 2 października 2018 r.
  Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w konferencji pn. „Szkoła i biznes – pozytywny model współpracy szkoły zawodowej z pracodawcami branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej”, która odbędzie się  2 października 2018 r. w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Organizatorem konferencji jest Ośrodek Rozwoju Edukacji. Celem konferencji jest omówienie dostępnych narzędzi i form wspierania współpracy szkół zawodowych i pracodawców oraz […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!