Wycieczka PDF

“Oto tu wszystko jest Polską, kamień każdy i okruch każdy,

a człowiek, który tu wstąpi, staje się Polski częścią, budowy tej częścią”

S.Wyspiański „Wyzwolenie”


8 i 9 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką ks. Leszka Wojtasika,p. Justyny Politowicz i p. Marzeny Kasprolewicz udała się na wycieczkę do Krakowa. To miasto cieszyło się szczególnym sentymentem patrona naszej szkoły, było także prastarą siedzibą polskich królów. Pamiątki po Janie Pawle II można znaleźć w Krakowie niemal na każdym kroku. Począwszy od studiów polonistycznych, które młody Karol Wojtyła rozpoczął w 1938 roku, poprzez zawieruchę wojenną i późniejszą pracę duszpasterską, to właśnie Kraków był jego domem. Miejsca związane z późniejszym Papieżem układają się w trasę prowadzącą przez całe miasto. My na miejsce dotarliśmy o godz.12:30  i zaczęliśmy naszą przygodę od Sanktuarium w Łagiewnikach. To tutaj nasz Patron Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 r. dokonał uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Następnie udaliśmy się do  pięknego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Ma ono pełnić funkcję wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat Karola Wojtyły. Nazwa Centrum nawiązuje do pamiętnych słów Jana Pawła II wypowiedzianych w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu: Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Później pod opieką Pani przewodnik zwiedzaliśmy Krakowski Kazimierz. Jest on miejscem szczególnym, ukształtowanym przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Oczywiście największą atrakcją okazało się zwiedzanie Katedry Wawelskiej. To zabytek  ważny dla każdego Polaka, miejsce koronacji królów Polski oraz spoczywania ich szczątków. Pochowani tu są św. Stanisław ze Szczepanowa i inni biskupi krakowscy aż po czasy współczesne, prawie wszyscy królowie od Władysława I Łokietka do Stanisława Leszczyńskiego (łącznie 17 królów wliczając Jadwigę i Annę Jagiellonkę) i członkowie rodzin królewskich oraz wielcy wodzowie i wieszcze narodowi, a także prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Zanim pojechaliśmy na miejsce noclegu zdążyliśmy jeszcze  przejść pod tzw. oknem papieskim (niestety akurat było w remoncie) oraz poczuć atmosferę miasta, spotykając się ze smokiem wawelskim i przechadzając się wzdłuż Wisły. Zmęczeni dotarliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, położonej w malowniczym Pogórzu Makowskim, gdzie po nocnym wypoczynku, zwiedziliśmy to tętniące życiem miejsce kultu religijnego. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają nabożeństwa na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej, oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryjskiej. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się do Wadowic. Na początek skosztowaliśmy słynnych papieskich kremówek, a następnie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II -dom, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Miejsce to urzekło nas nowoczesną technologią multimedialną. Zwiedzający mogą bowiem niemal bezpośrednio uczestniczyć w prezentowanych wydarzeniach z życia naszego patrona. Z Wadowic wyruszyliśmy do Częstochowy. W tym znanym Sanktuarium dziękowaliśmy za bezpieczeństwo podczas podróży i pięknie spędzoną wycieczkę. Niestety czas minął bardzo szybko. Po smacznej obiadokolacji wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale zadowoleni z tak udanego i miłego wyjazdu, dotarliśmy do Krotoszyna. Jak z każdej szkolnej wycieczki pozostały nam zdjęcia, wspomnienia i oczywiście nieśmiałe plany na następne podróże…

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Przykłady innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej
  Ośrodek Rozwoju Edukacji tworzy bazę przykładów innowacyjnych praktyk w zakresie zapewniania edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach oraz współpracy placówek specjalnych z ogólnokształcącymi. Materiał ten ma służyć podniesieniu jakości edukacji włączającej w Polsce. Prosimy o przesyłanie przykładów z Państwa placówek (e-mail poniżej). W tym celu pomocny powinien być formularzu dobrej praktyki (DP) – w załączeniu. […]
 • European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii – projekt 3Rs
  European Schoolnet poszukuje 12 nauczycieli biologii ze szkół średnich do przyłączenia się do projektu 3Rs (czas trwania: czerwiec 2019 – luty 2020). Organizator spodziewa się wybrać po 2 nauczycieli z 6 krajów. Pełne warunki i zasady składania wniosków można znaleźć na: http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=847422 Termin składania wniosków:31 maja 2019 W załączeniu oryginalne pismo.
 • Komunikat MEN – reforma oświaty
  Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat dotyczący przygotowania i wdrażania zmian w systemie oświaty: „Wprowadzona reforma edukacji jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków. Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian. MEN zapewniło środki na zadania związane z reformą. Przygotowało odpowiednie […]
 • Podstawy prawne – prezentacja
 • Ustawa – Prawo oświatowe
  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) – rozdział 7 (art. 165 -167)

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!