W ZSP 3 w Krotoszynie ruszył z SUKCESEM projekt CSW2020 oraz Ligi przedmiotowe - 31.01.2019r. PDF

W dniu 31 stycznia 2019 roku odbyła się pierwsza Liga Przedmiotowa (LP) z udziałem ZSP3 w Krotoszynie w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 realizowanego przez ODN w Poznaniu. Nasza szkoła była przygotowana do projektu już we wrześniu 2018 roku, a opóźnienia w rozpoczęciu LP były spowodowane przedłużającymi się montażami sieci światłowodowych o przepustowości 500 Mb/s potrzebnych do połączeń wideokonferencyjnych oraz Lig Przedmiotowych. W ramach projektu CSW2020 szkoła otrzymała m.in. zestaw wideokonferencyjny, składający się z dwóch monitorów 65'' (jeden dotykowy interaktywny) oraz infrastrukturę sieci bezprzewodowej zapewniającej dostęp do Wifi na terenie szkoły wszystkim uczniom i nauczycielom.

W szkole będą realizowane trzy podprojekty - Ligi przedmiotowe, Klasy akademickie (od września 2019) oraz Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. W styczniu ruszyły Ligi przedmiotowe (w tym roku szkolnym liga matematyczna, angielska, fizyczna i historyczna), w których będą brały udział 24 szkoły ponadpodstawowe z wielkopolski. W każdej lidze przedmiotowej uczestniczy 8 uczniów oraz nauczyciel opiekun grupy. W ramach lig rozgrywane są turnieje, pomiędzy 24 szkołami. W jednej rundzie rywalizuje 6 szkół i każda szkoła wystawia 3 uczniów, którzy mogą zdobyć punkty - maksymalnie 12 za pierwsze miejsce, minimalnie 1 za 6 miejsce. Rund będzie sześć i punkty z każdej będą się sumowały wyłaniając ostatecznego zwycięzcę. Z przyjemnością informujemy, że w pierwszym turnieju Ligi matematycznej nasza drużyna zajęła II miejsce zdobywając 8 punktów. Aktualną punktację i regulamin rozgrywek można obejrzeć na stronie https://csw2020.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=40:wyniki-matematyka&catid=14:ligi-przedmiotowe&Itemid=128 Gratulujemy i życzymy drużynom dalszych sukcesów.

 

 

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!