Drzwi otwarte i kierunki kształcenia

Drzwi Otwarte

Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

II Powiatowy Konkurs Gastronomiczny PDF

Dnia 23.03.2019 r. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 3  Krotoszynie odbył się II Powiatowy Konkurs Gastronomiczny „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej”, który został zorganizowany przez w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II nr 3 w Krotoszynie pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej.

Konkurs adresowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z powiatu krotoszyńskiego. Konkurs miał zachęcić młodych kucharzy do doskonalenia swoich umiejętności poprzez otwartość i aktywny udział w życiu środowiska kulinarnego oraz kultywowanie i pogłębianie wiedzy i sztuki kulinarnej w branży gastronomicznej, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego. Kulinarne zmagania przyczyniły się do rozwijania współzawodnictwa pomiędzy uczniami oraz nawiązywania współpracy między szkołami. Stał się okazją do rozwoju uzdolnień i zainteresowań a także promocją talentów młodych kucharzy.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Wykorzystanie makaronu w potrawach współczesnej kuchni polskiej z uwzględnieniem  kuchni włoskiej”. Uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością przygotowując i eksponując potrawy.

Do przygotowania wyrobów konkursowych można było wykorzystać różnorodne produkty spożywcze, które określone były w regulaminie. Na przygotowanie wyrobów konkursowych uczestnicy mieli 45 minut.

W konkursie udział wzięło 5 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i  7 zespołów dwuosobowych ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wszystkie dania konkursowe uczniów biorących udział w konkursie były wykonane na bardzo wysokim poziomie.

W skład komisji konkursowej powołanej przez dyrektora ZSP nr 3 do przeprowadzenia konkursu weszli: przewodniczący P. Mariola Kaczmarek - nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych w ZSP nr 3, absolwent naszej szkoły - uczestnik IV edycji Hell’s Kitchen – P.Tomasz Ptak, P. Marcin Pondel – właściciel i szef kuchni restauracji „Pasja”, P. Piotr Wawrzyniak –właściciel restauracji „Wawrzyniak” z Perzyc oraz dwie z Pań opiekujących się młodzieżą biorąca udział w konkursie: P. Honorata Paluszkiewicz – Flak oraz P. Karolina Wasielewska.

Ocenie Jury podlegało: przygotowanie stanowiska pracy, czystość pracy, profesjonalizm, zużycie surowca, wygląd i aranżacja wyrobu, dobór składników, walory smakowe, oryginalność wyrobu oraz sposób i estetyka podania wyrobu.

Komisja konkursowa II Powiatowego Konkursu Gastronomicznego w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyznała:

I miejsce – Marcinowi  Gorzkowskiemu –ZSP nr 3 im .Jana Pawła II w Krotoszynie ,

II miejsce – Iwonie Sosnowskiej - ZSP nr 3 im .Jana Pawła II w Krotoszynie,

III miejsce  Oliwii Lorentowicz- ZSP Zduny im. J.Kilińskiego.

W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjum:

I miejsce –Patrycji Wilkowskiej i Wiktorii Podlasz  –ZSP Zduny,

II miejsce – Jakubowi Turek –Gimnazjum Kobylin,

III miejsce – Matyldzie Zimmeramann i Maurycemu Maciaszkowi - Szkoła Podstawowa Zduny.

Za udział w konkursie szkoły oraz uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zdobywcom trzech pierwszych miejsc wręczono nagrody rzeczowe.

Podczas konkursu uczestnikom, opiekunom i zaproszonym gościom organizatorzy umilili czas pokazem filmów promujących szkołę oraz słodką przekąską w kawiarence przygotowanej przez młodzież.

Punktem kulminacyjnym był pokaz kulinarny wykonany przez mistrza naszej szkoły Pana Tomasza Ptaka, który przygotował stek z polędwicy wołowej, purre z pietruszki z nutą białej czekolady i aksamitnym sosem na bazie wina, tymianku i jerzyn w syropie.

Wszyscy uczestnicy i obserwatorzy uznali zgodnie, że konkurs stał na wysokim poziomie. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursie, ponieważ zdobywca I miejsca poza nagrodami rzeczowymi jest zwolniony z konieczności zdawania egzaminu czeladniczego.

Kolejne zmagania już za rok. Już dziś zapraszamy.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którymi są:

-Starostwo Powiatowe w Krotoszynie,

-Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza,

-Hotel Restauracja „Wawrzyniak” z Perzyc,

-Restauracja „Pasja” ze Zdun,

-Hotel „Zajazd pod Szyszkami” z Krotoszyna,

- nasza szkoła oraz Koło Gastronomiczne działające przy szkole.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Posiedzenie Polsko-Litewskiej Komisji Ekspertów do badania problemów nauczania historii i geografii – 14 maja 2019, Poznań
  W dniach 13-17 maja br., w Poznaniu, odbędzie się posiedzenie Polsko-Litewskiej Dwustronnej Komisji Ekspertów do badania problemów nauczania historii i geografii. W związku z tym zapraszamy do udziału w ww. posiedzeniu dwunastu nauczycieli historii oraz geografii, uczących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego. Organizator wydarzenia zapewnia miejsce w części poświęconej dyskusji nt. […]
 • Zaproszenie do udziału w „Okrągłym stole” edukacyjnym
  Uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła – to 4 obszary, które będą tematem obrad „Okrągłego stołu” edukacyjnego zapowiedzianego dziś, 18 kwietnia br. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 26 kwietnia br. na godz. 12:00 w Warszawie, na PGE Narodowym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich chętnych przedstawicieli rad rodziców, stowarzyszeń rodziców i innych […]
 • Kluby Młodego Programisty
  Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczy się programowania. W dodatku za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne. Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej) zaplanowano kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach […]
 • Procedura składania wniosków – Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2018/2019
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół województwa wielkopolskiego Wielkopolski Kurator Oświaty nawiązując do postanowień art. 90i ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r., poz. 1457 z późn. zm.) oraz § 3 ust.1-3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2005 r. w sprawie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz […]
 • Dotacja podręcznikowa – pismo do jednostek samorządu terytorialnego

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!