Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

nowości


N O W O Ś C I PDF

Craig Cheetham : Muscle Cars. Firma Księgarska Olesiejuk, 2014.

Samochody siłowe czyli muscle cars. Łączą w sobie osiągi na prostej drodze, ekscytujący wygląd i dobre prowadzenie, do dziś są marzeniem każdego kierowcy (zwłaszcza w USA). Książka Muscle cars szczegółowo opisuje najważniejsze maszyny z drugiej strony Atlantyku zarówno z przeszłości, jak  i współczesności.


Dashner James: Więzień labiryntu.T.1. Słupsk: Papierowy Księżyc, 2014.

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth  Century Fox. "Więzień labiryntu" to pierwszy tom trylogii amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i jest uznawana za jedną  z najlepszych książek tego gatunku, obok takich tytułów jak „Igrzyska Śmierci” czy „Niezgodna”.

 

Nowak Ewa: Yellow Bahama w prążki. Wyd.2.Warszawa: Czarna Owca, 2014.

Książka ta powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozoru przeciętną dziewczyną, mimo to jej codzienne, zwyczajne przygody nie pozwalają oderwać się od lektury. Przypatrujemy się temu wszystkiemu, raz po raz wybuchając śmiechem, bo Ewa Nowak, jak sama podkreśla, uważa śmiech za cudowne lekarstwo na wszystkie dolegliwości.


Oleksa Monika: Ciemna strona miłości. Poznań: Zysk i Spółka Wydawnictwo, 2012.


Małgorzata dzieli swój czas między pracę w kancelarii prawnej a dom, w którym czeka na nią mąż i nastoletnia córka, Sylwia. Jej życie jest zapędzone, czasami kolorowe, czasami szarobure. Nieoczekiwanie otrzymuje list, a wraz     z nim w uporządkowane życie Małgorzaty wkrada się nieproszona tajemnica.

 


Schmitt Eric-Emamanuel: Kiedy byłem dziełem sztuki. Kraków: Wydawnictwo Znak, 2009

Przypadkowe spotkanie ze słynnym artystą całkowicie zmienia życie bohatera książki. Z niepozornego, zakompleksionego człowieka przeistacza się w budzącą podziw żywą rzeźbę. Wymarzona popularność, sława i bogactwo nagle są na wyciagnięcie ręki. Jednak sukces musi zapłacić wysoką cenę. Eric-Emmanuel Schmitt, najbardziej poczytny współczesny francuski pisarz, autor książek takich jak Oskar i pani Róża, Dziecko Noego i Pan Ibrahim i kwiaty Koranu, poszukuje odpowiedzi na te pytania w intrygującej przypowieści, która podbiła serca polskich czytelników.

 

 

 

 

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!