Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

spotkania autorskie


Październik 2014 r. PDF

Grupa uczniów z klasy 1a i 1c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Pawlakiem, które zorganizowano w Galerii „Refektarz”. Ciekawa prezentacja książki „Pęknięte miasto. Biesłan” w połączeniu z barwnymi relacjami autora z odbytych podróży, pozwoliła nie tylko poznać kulturę i tradycję podzielonego Kaukazu, ale też zrozumieć kulisy największego i najokrutniejszego zamachu terrorystycznego w Europie.

Książkę „Pęknięte miasto. Biesłan” można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.


Zapraszamy do lektury !

 
Grudzień 2013 r. – Spotkanie z Mistrzynią kryminału PDF

Uczennice z klasy 2g uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Olgą Rudnicką. Autorka humorystycznie i szczerze opowiadała o swoim życiu i perypetiach związanych z pisarstwem. Jej książki  to głównie kryminały, które powstały jak wyznała autorka na bazie snów. Dotychczas wydała  8 powieści  m. in.: „Czy ten rudy pies to kot”, „Zacisze 13”, „Powrót”. W książce „Cichy wielbiciel”  porusza ważny problem, jakim jest obecnie stalking.

Zachęcamy do lektury powieści Olgi Rudnickiej! 
Spotkanie autorskie z reżyserem Jerzym Jernasem PDF

 

Listopad 2013 – w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie ze scenarzystą i reżyserem Jerzym Jernasem, twórcą dokumentalnego filmu „Arkady Fiedler – Człowiek bez paszportu”. Uczniowie z klasy 1a i 2a z zainteresowaniem obejrzeli krotoszyńską premierę filmu zaproszonego gościa.

Film i uzupełniającą  go książka można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

 
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem PDF

 

Listopad 2013 - w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie z dziennikarzem i  autorem książek kryminalnych Krzysztofem Koziołkiem, w którym udział wzięła grupa uczniów z naszego Technikum.

W bibliotece szkolnej dostępne są następujące tytuły autora : Premier musi zginąć, Święta tajemnica i Instrukcja 0066. Zapraszamy do lektury.Po prelekcji każdy z uczestników mógł zakupić książkę ze specjalną dedykacją oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z autorem.

 

 

 

 


 
Spotkanie z panem Czesławem Herbą PDF

Kwiecień 2013 r. – „Wspomnienia Sybiraka” były przedmiotem spotkania autorskiego, w którym uczestniczyli uczniowie Technikum nr 3 ( klasy: 1a, 2a, 3a ) wraz z opiekunami. Wspomnienia pana Czesława Herby – naocznego świadka wydarzeń historycznych sprzed 70. lat, pozwoliły poznać tragedię zesłanych na „nieludzką ziemię” oraz wzbogaciły wiedzę uczniów na temat II wojny światowej.

Zachęcamy do przeczytania książki.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!