Szukaj

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

Linki

 

 

 

 

 

erasmus
Projekt Erasmus+ we Freiburgu PDF

W dniach od 12.09 do 23.09.2016r. miałam niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w dwutygodniowym kursie języka niemieckiego we Freiburgu w Niemczech. Uczestnictwo w kursie w Sprachschule zum Ehrstein pomogło mi poprawić znajomość języka, ale również poznać ten niesamowity kraj.

Kurs prowadzony był wyłącznie w języku niemieckim przez wykwalifikowaną kadrę. Zajęcia prowadzone były w małych sześcio - i czteroosobowych grupach po 6 godzin dziennie.

Uczestnictwo w kursie pozwoliło mi również poznać ten niesamowity kraj, podziwiać piękną architekturę Freiburga. W otoczeniu miasta znajdują się malownicze  winnice, sady z drzewkami owocowymi oraz przepiękne góry Schwarzwald, których panoramę mogłam podziwiać podczas rowerowych wycieczek. Freiburg często nazywany jest Toskanią Niemiec. To sporej wielkości miasto, które znajduje się w południowo-zachodniej części Niemiec, tuż przy granicy z Francją i Szwajcarią. Podczas pobytu mogłam również poznać tradycje i zwyczaje Niemców, zasmakować ich unikalnej kuchni.

Na zakończenie kursu test sprawdzający sklasyfikował moją wiedzę na poziomie B.1-2, czego potwierdzeniem jest certyfikat.

Kurs niemieckiego w Niemczech, to moja przygoda nie tylko językowa ale również turystyczno - kulturowo – towarzyska, w której mogłam wziąć udział dzięki programowi unijnemu Erasmus + Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej. Dzięki niemu szkoła nasza może realizować projekt: „Języki obce przepustką do rynków Europy, który trwa od 1 czerwca 2016 do 30.09.2017 roku”. Obecnie przygotowuję program nauki języka niemieckiego zawodowego dla uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Lekcje rozpoczynamy od grudnia. Zapraszam.

Izabela Kossakowska

 
Projekt Erasmus+ w Maladze PDF

W dniach 29.08-09.09.2016 miałam przyjemność wzięcia udziału w dwutygodniowym kursie języka hiszpańskiego dla początkujących w MALACA INSTITUTO w Maladze. Kurs prowadzony był wyłącznie w języku hiszpańskim przez bardzo miłych, przyjaznych i wysoce wykwalifikowanych nauczycieli.

Uczyłam się w małej międzynarodowej grupie, która szybko się zaprzyjaźniła. Wspólnie organizowaliśmy pozalekcyjny program kulturalny. Wybraliśmy się do Cordoby, Torremollinos, do Marbelli, Mijas a także pojechaliśmy na Gibraltar. Zwiedzaliśmy zabytki, podziwialiśmy krajobrazy oraz delektowaliśmy się kuchnią śródziemnomorską.

Test na zakończenie kursu zewaluował moje osiągnięcia w zakresie języka hiszpańskiego i sklasyfikował je na poziom A1-2, czego potwierdzeniem jest certyfikat.

Nigdy nie doświadczyłabym tych wszystkich przeżyć i nie odważyłabym się podjąć nauki języka hiszpańskiego gdyby nie unijny program Erasmus + Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej . Dzięki niemu szkoła nasza może realizować projekt: „Języki obce przepustką do rynków Europy, który trwa od 1 czerwca 2016 do 30.09.2017 roku”. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w takich projektach.

Obecnie przygotowuję program nauczania  nauki języka hiszpańskiego dla chętnych, początkujących z naszej szkoły wzbogacony o program turystyczno-gastronomiczny. Lekcje rozpoczynamy od listopada.  Zapraszam.

Opracowała: Mariola Ilnicka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!